Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Toulouse - 21. prosince 2019   20:45

Nice
16' M. Sarr (Cyprien) • 19' Issiaga Sylla(vl.)  • 40' Lees-Melou (Maurice)
3:0
(3:0)
Nice
Benítez – Burner, Dante (C), M. Sarr (48. Coly), Nsoki – Búdawí (68. Thuram), Cyprien, Lees-Melou (81. Danilo) – Maurice, Dolberg, Maolida.
Clementia – Danilo, Coly, Lusamba, Srarfí, Tameze, Thuram.
Frappartová – Boutry, Berchebru
Allianz Riviera, Nice
Toulouse
Reynet – Amian, Moreira, Isimat-Mirin (C), Issiaga Sylla – Makengo, I. Sangaré, Kone (38. Sidibé) – Dossevi (38. Koulouris), Sanogo, Boisgard (87. Adli).
Goicoechea – Adli, Diarra, Koulouris, Ngoumou, Rogel, Sidibé.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších on-line přenosů!
Nice naopak potvrdilo, že před svými fanoušky umí. V domácím prostředí zvítězilo potřetí v řadě a vánoční svátky oslaví na desátém místě tabulky.
Mizérie pokračuje. Fotbalisté Toulouse prohráli devátý ligový zápas v řadě, navíc v něm ani nevystřelili na bránu a zůstali na samém chvostu Ligue 1.
Držení míče: 60% : 40%.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:18.
90+1'
89'
Do nastavení půjde Amine Adli (Toulouse) se žlutou kartou. Takzvaný taxativní postihl si v závěru utkání vykoledoval za zadržení Maurice.
88'
Stále se hraje kolem středového kruhu.
87'
Naposledy střídá i tým Toulouse FC: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Amine Adli.
85'
Děj zápasu se přestěhoval doprostřed hřiště.
83'
Poté, co Maolida (Nice) neohroženě vešel na levou stranu vápna, zahodil svou šanci dalekou střelou do vesmíru. Reynet tak provede odkop.
81'
Třetí střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Danilo.
80'
Sanogo (Toulouse) si dobře nabíhal do předbrankového prostoru, nevyhnul se ale ofsajdu.
79'
A ještě jeden. Statistika rohových kopů je 12:4. Škoda pro Nice, že tuto převahu nedokáže lépe využít. Skóre by pro něj vypadalo ještě příznivěji.
78'
Při tréninkovém tempu hrající domácí vybojovali další roh. Stalo se tak po sražené střele Cypriena.
76'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
75'
K němu se nepostavil nikdo jiný než Cyprien (Nice). Vzdušný pas odvrátila obrana mimo nebezpečí.
74'
Lépe si vedl jeho soupeř Maolida, po jehož zblokované střele rozehraje Nice roh.
73'
O snížení usilující Koulouris (Toulouse) vyslal nepřesnou průnikovou přihrávku.
71'
Do konce zbývá dvacet minut. Nice vede nad Toulouse stále 3:0.
70'
Další roh pro Toulouse, tentokrát nakrátko rozehraný. A po něm ještě jeden. Dobře zorganizovaná defenziva Nice v obou případech spolehlivě zasáhla.
68'
Avizované střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Khéphren Thuram.
67'
Hned poté, co se domácí ubránili rohovému kopu, odejde Búdawí na lavičku.
66'
Další střela byla dalekonosná. Na opačné straně ji vyslal Sangare (Toulouse), jenž z hlubokého záklonu ohrozil pouze přítomné obecenstvo.
64'
A do útoku se vydali domácí. Škoda pro ně, že Maolidova křižná rána z levé strany letěla mimo.
62'
Benítez by se snad uživil i jako zedník. Zeď, kterou před provedením přímého kopu brankář domácího klubu postavil, byla totiž natolik pevná, že Boisgardův balon odrazila do bezpečných míst.
61'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
60'
Územní převahou disponující hráči Nice hledají další skuliny v soupeřově obraně.
58'
A domácí celek tam vybojoval roh. Jeho rozehrávka nadělala v předbrankovém prostoru velké zmatky, ale obránci tuto situaci nakonec vyřešili.
57'
Nice kombinuje na útočné polovině.
55'
Proti pravidlům se provinil i Boisgard (Toulouse). V tomto případě se to obešlo bez postihu.
53'
Nicolas Isimat-Mirin (Toulouse) ve snaze zastavit rozběhnutého soupeře zezadu objal Dolberga a pro takové chování neměla žena s píšťalkou pochopení.
50'
Další roh už hosté ubránili snáz.
49'
Toulousanům se mohl vymstít laxní přístup při bránění rohového kopu. Situaci však zachránil Reynet, který proti hlavičkujícímu Maolidovi vytáhl mimořádný reflex!
48'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Malang Sarr, přichází Racine Coly.
46'
O poločasové pauze nedošlo ke střídání. Domácím tak zůstaly tři možnosti ke změnám v sestavě, zatímco hosté si už předtím dvě z nich vyčerpali.
46'
Poločasová hra kočky s myší skončila 3:0. Navzdory územní převaze si fotbalisté Nice moc šancí nevytvořili, své soupeře ale dokonale vyučili z produktivity, když všechny střely na bránu proměnili v gól. Kromě počáteční gólovky věčně zalezlí hosté mají po změně stran co napravovat, upřímně jim ale nevěřím, že by nepříznivý osud dokázali zvrátit.
Držení míče: 64% : 36%.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:8.
45+1'
45'
Hosté by se před světem nejradši schovali kabinách. Nejmenší možné nastavení jim tedy přijde vhod.
43'
Cyprien (Nice) z přímého kopu přestřeluje.
40'
Nice právě vstřelilo branku!
Informace o tom, že PIERRE LEES-MELOU zvýšil na 3:0, tak trenéra domácího týmu vůbec nepotěší. A nebyl to jan tak ledajaký gól, nýbrž přímo ukázkový! Technická střela z levé strany zapadla nechytatelně k zadní tyči. A pro Toulouse začíná mít zápas katastrofický scénář.
38'
Jak můžeme vidět, Antoine Kombouare (Toulouse) je s výkonem svých svěřenců velmi nespokojen.
38'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kouadio Kone, přichází Kalidou Sidibé.
38'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Efthimis Koulouris.
37'
Nedovoleným zákrokem se provinil i Ibrahim Sangaré (Toulouse) a vykoledoval si za něj žlutou kartu.
36'
Při napadání soupeřovy rozehrávky si Dante (Nice) dopomohl k zisku míče faulem.
34'
Exekuce této standardky se znovu ujal Cyprien (Nice) a dopadlo to stejně jako předtím.
33'
Danteho přihrávka byla sražena mimo branku a domácí budou opět kopat od rohového praporku.
32'
Roh, který následoval, hosté ubránili.
31'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
30'
Šanci ale měli domácí! Po centru zleva před malým vápnem k tyči hlavičkující Dolberg (Nice) nechal vyniknout Reyneta.
27'
Boisgardova průnikovka skrz obranu neprošla. Hosté budou muset vymyslet něco lepšího.
25'
Sylla to nemá jednoduché. Před chvílí si vstřelil vlastňáka a teď ho Hišám Búdawí (Nice) atakoval v přerušené hře. Na pokyn asistenta, který měl celou situaci jako na dlani, sudí Frappartová hříšníka trestá.
23'
Hlavičkovaná uprostřed hřiště poznala vítěze v týmu Nice. Domácí mužstvo tak přešlo do útoku, ve kterém ale nevydrželo dlouho.
21'
Cyprien (Nice) spáchal útočný faul.
19'
Favorit zničehonic vede 2:0! Na centr od levého rožku vápna si naskakoval Búdawí a chvíli se zdálo, že takzvaným koníčkem o zem skóroval právě on. Až opakované záběry odhalily, že si nešťastník ISSIAGA SYLLA vstřelil vlastňáka.
16'
Statistika držení míče: 70% : 30%.
16'
Ze svého třetího rohu už ale domácí udeřili! Cyprien kopnul balon na zadní tyč, MALANG SARR si poodstoupil od svého strážce a povedenou hlavičkou mezi nohy brankáře otevřel gólový účet zápasu.
14'
Defenziva Toulouse se ubránila, stejně jako při následném pokusu soupeře o reparát.
13'
Jsou to domácí. Ti po bleskovém útoku rozehrají roh.
12'
Uprostřed hřiště probíhá přetahovaná o míč. Kdo kulatý předmět nakonec vybojuje?
10'
Hosté začínají uklidňovat hru.
8'
A bylo tomu skutečně tak! Nařízený přímák zexekuoval Cyprien (Nice) tak dobře, že se Reynet za míčem letícím k tyči jenom ohlédl.
7'
Kouadio Kone (Toulouse) podrazil před vápnem Danteho a Stéphanie Frappartová mu ukázala žlutou kartu. Čeká nás zajímavá standardka.
6'
Na opačné straně se kopal první roh v utkání a hned z toho byla šance! Pravou šibenici málem vymetl hlavičkář Sanogo (Toulouse).
4'
Byl to průnik do vápna. Zůstalo však jenom u pokusu, který zrealizoval Lees-Melou (Nice).
3'
Fotbalité Nice se prokombinovali na útočnou polovinu. Copak tam asi vymyslí?
2'
Kone po ztrátě míče fauloval ve středu hřiště Cypriena, takže pokračovat budou domácí.
1'
Výkop provedli hosté.
1'
A už se to blíží! Stéphanie Frappartová právě přivádí fotbalisty na hřiště.
Ještě před začátkem zápasu mám pro fanoušky dobrou zprávu! Vzhledem k tomu, že oba týmy nastoupí v rozestavení 4-3-3, můžeme se těšit na ofenzivní fotbal.

OGC Nice: Benítez – Burner, Dante, M. Sarr, Nsoki – Búdawí, Cyprien, Lees-Melou – Maurice, Dolberg, Maolida.
Náhradníci: Clementia – Danilo, Coly, Lusamba, Srarfí, Tameze, Thuram.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Moreira, Isimat-Mirin, Issiaga Sylla – Makengo, I. Sangaré, Kone – Dossevi, Sanogo, Boisgard.
Náhradníci: Goicoechea – Adli, Diarra, Koulouris, Ngoumou, Rogel, Sidibé.

Rozhodčí: Frappartová – Boutry, Berchebru.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 19. kola Ligue 1 mezi Nice a Toulouse.

Toulouse FC

Hráči Toulouse jsou před Vánoci v psychické nepohodě. Jako hrůzostrašná se především jeví jejich série osmi ligových porážek, která je shodila až na tabulkový chvost. Cesta z něj není pro nikoho snadná, obzvlášť v případě, kdy na vás spadne takhle těžká herní deka. Jsem proto přesvědčen, že Toulousanům přijde vhod pauza mezi svátky, během které si to ve svých hlavách mohou lépe srovnat. A kdo ví, třeba se po Novém roce vrátí silnější.

OGC Nice

Klub z města ležícího na turisty vyhledávaném Azurovém pobřeží se nachází ve spodní části vyrovnaného středu tabulky – konkrétně na třináctém místě. Hlavy dolů ale fotbalisté Nice nevěší. Moc dobře totiž vědí, že jen tři body je dělí od šesté příčky, ze které už se dá útočit na evropské poháry. Do nich Olympique naposledy nastoupil v sezoně 2017/18, kdy po vyřazení v závěrečném předkole Ligy mistrů prošel skupinovou fází Evropské ligy a definitivní stopku mu vystavil až jarní vyřazovací pavouk.
Krásný sobotní večer u Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž má dnes na programu kompletní 19. kolo, které k sobě mimo jiné svede Nice a Toulouse. Pojďme si oba celky blíže představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.