Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Dijon - 5. února 2020   19:00

Nîmes
4' Benrahou  • 44' Roux
2:0
(2:0)
Nîmes
Bernardoni – Paquiez, Landre, P. Martinez (C), Miguel – Deaux (80. Valério), Valls (65. Fomba) – Ferhat, Benrahou, Philippoteaux – Roux (78. Duljević).
Dias – Buadés, Denkey, Duljević, Fomba, Guessoum, Valério.
Batta – Jeanne, Debart
Stade des Costières, Nîmes
Dijon
A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Ngonda Muzinga – Amalfitano (46. Marié), Ndong (66. Cádiz) – M. Baldé, Chouiar, Mavididi (46. Benzia) – Tavares (C).
Rúnarsson – Alphonse, Balmont, Coulibaly, Cádiz, Marié, Benzia.

On-line přenos končí. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký večer. Na počtenou!
Vše podstatné se stalo už v prvním poločase, který svými góly orámovali Benrahou a Roux. Po přestávce už se domácí tým soustředil hlavně na bránění – a dobře udělal. I když Bernardoni jednu ze střel propustil, bránu si postavil na správné místo a oběma tyčím může poděkovat za čisté konto.
Nîmes v záchranářském souboji porazil Dijon 2:0 a po dlouhých týdnech opustil sestupové pozice.
Držení míče: 37% : 63%.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:27.
90+3'
90+3'
Navzdory tomu se před jeho bránou utvořila často nebezpečná trma-vrma. Tentokrát to však nebyl ten případ a Nîmes už ví, že dvougólový náskok udrží.
90+2'
Nîmes sází na pevnou defenzivu, domácí celek brání i v osmi lidech.
90'
Zápas potrvá ještě tři minuty.
88'
Faulovaný Benrahou (Nîmes) se nechal ošetřit a na chvíli byl mimo hru. Nyní už však opět pokračuje.
87'
Jhonder Cádiz (Dijon) se provinil dalším faulem a teď už mu to Florent Batta sečetl. Snad si Cádiz pro příště zapamatuje, že faulovat se nemá.
84'
Cádiz (Dijon) šel do souboje jako tank, když u postranní čáry doslova zboural Paquieze.
82'
Baldé (Dijon) se z voleje opřel do odraženého míče, který kopl snad až mimo stadion.
80'
Poslední střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Antoine Valério.
78'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Haris Duljević.
77'
Nîmes pak během chvíle ubránil dva rohové kopy.
76'
Benzia (Dijon) se chytá za hlavu poté, co měl neskutečně blízko ke snížení! Jeho střela zpoza vápna vypadala následovně: pravá tyč, levá tyč a ven. Zvonkohra krásná, ale co z toho...?
75'
Statistika držení míče: 43% : 67%.
73'
To by rád změnil Chafik (Dijon). Tímto nepovedeným sólem se však spíše zesměšnil.
71'
Dvacet minut před koncem Nîmes stále vede nad Dijonem dvoubrankovým rozdílem.
70'
Ngonda Muzinga (Dijon) ubránil Fombu tak dobře, že z toho bude odkop od branky.
68'
Ferhatova přihrávka za obranu neprošla. Nîmes tak bude muset hledat jiné způsoby.
66'
Třetí střídání v týmu Dijon: ze hřiště odchází Didier Ndong, přichází Jhonder Cádiz.
65'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Lamine Fomba.
64'
Snížit mohl znovu Tavares. Tentokrát střílel z levé strany vápna, avšak ani odtamtud Gomise nepokořil. Domácí gólman vytáhl dobrý zákrok nohou.
63'
Dijonským se nedá upřít snaha. Faktem ovšem zůstává, že recept na gól hledají hosté marně.
61'
Tavares (Dijon) si srovnal míč před obloukem a poté ho z kroku poslal vysoko nad břevno.
60'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
59'
Balon se teď motá kolem středového kruhu.
57'
Odstrčil Baldé (Dijon) soupeře tělem, nebo se jednalo o faul? Podle sudího je správná druhá možnost a útočná akce tak končí.
56'
Stejný hráč se o chvíli později dostal do zakončení. Byl ovšem sevřený jako v sendviči, a tak svůj hlavičkový pokus na domácí bránu nenasměroval.
54'
Dijon kontroval přetaženým nákopem, za kterým marně spěchal Tavares.
52'
Za domácí se osmělil až Roux. Během jedné minuty předvedl dva rychlé sprinty, ale ani v jednom z nich nebyl rychlejší než vracející se Ngonda Muzinga.
51'
Tým Nîmes se zase bránil. Tentkrát odvrátil standardku zahrávanou z levé strany.
49'
Hosté jsou po změně stran živější. Tentokrát se ke střele před vápnem odhodlal Mavididi, který trefil přímo před sebou postaveného obránce.
47'
Potěšit ho chtěl Chouiar (Dijon), ale s jeho skákavkou neměl brankář sebemenší problémy.
46'
Jak vidno, Stéphane Jobard (Dijon) byl s výkonem svých svěřenců v první půli velmi nespokojen.
46'
Střídání v týmu Dijon: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Jordan Marié.
46'
Střídání v týmu Dijon: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Yassine Benzia.
46'
V záchranářském souboji vede Nîmes nad Dijonem 2:0. Mezi střelce se zapsali Benrahou a Roux. Hosté se do žádné větší šance nedostali a na rozdíl od svých protihráčů sbírali pouze žluté karty. Těmi jsou ohroženi oba defenzivní záložníci.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:0. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:13.
45+2'
45+1'
Hosté by před odchodem do kabiny rádi snížili. Nicméně se nezdá, že jim na to bude stačit čas.
45'
Florent Batta přidal k první půli dvě minuty.
44'
Nîmes právě vstřelil branku!
No teda, Gomis udělal při odkopu neodpustitelnou chybu! Dijonský gólman trefil dobíhajícího NOLANA ROUXE do natažené nohy, od které se míč odrazil přímo do sítě. Olympique tak před přestávkou vede 2:0.
42'
Nudná pasáž hry se přesunula doprostřed hřiště. Tam teď probíhají usilovné bitvy o míč.
40'
Baldé (Nîmes) svedl u lajny další rychlostní souboj a tentokrát si při něm pomohl faulem.
39'
Po pravém křídle rozběhnutému Baldému utekl míč do zámezí. Zpět do hry ho uvede domácí tým.
37'
Didier Ndong (Dijon) si v souboji o míč zezadu došlápl na Ferhata a jeho trestem je žlutá karta.
36'
Po zblokované střele se k dorážce dostal Philippoteaux (Nîmes). Z hlubokého záklonu bránu přestřelil.
34'
Dva fauly hostů během krátké chvíle. V rozmezí několika vteřin se provinili Amalfitano a Mavididi.
33'
Vzít mu ho se snažil Tavares (Dijon). To by ovšem musel zvládnout individuální průnik.
31'
Třetina zápasu je minulostí. Nîmes prozatím stále drží nejtěsnější možný náskok.
30'
28'
Roux (Nîmes) fauloval po ztrátě míče.
27'
Alespoň roh si zřejmě chtěl vymodlit i Chouiar (Dijon). V souboji muž proti muži ale neobstál.
25'
Benrahou (Nîmes) si z několika variant rozehrávky vybral tu nejočekávanější. I proto obránci jeho centr hravě odvrátili.
24'
Ale hned z dalšího útoku vybojoval Nîmes roh, ten svou zblokovanou přihrávkou zařídil Ferhat.
22'
Na opačné straně pak Valls (Nîmes) mířil nepřesně.
21'
Hosté podnikli výpad do vápna a v něm zakončoval Tavares. Škoda pro Dijon, že tato střela byla umístěna přímo doprostřed brány.
19'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Miguel (Nîmes) spáchal útočný faul.
17'
Vzhledem k situaci z předchozí minuty se hosté rozhodli raději sklidnit hru.
16'
Benrahou (Nîmes) měl po chybě obránce obří šanci navýšit skóre! Kdyby proti němu Gomis nevyběhl včas, téměř jistě by ji využil.
15'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
13'
Při souboji s obráncem Landrem nechal Mavididi (Dijon) míč nechtěně dokutálet až za koncovou čáru.
11'
S touto premiérou si domácí tým neporadil nejlépe, když byl jeho centr odvrácen pryč z vápna.
10'
Po dlouhém nákopu bude Nîmes kopat první roh.
9'
Boje u středového kruhu. Amalfitano (Dijon) si v nich pomohl drobným, leč viditelným faulem.
7'
Ti se však s míčem dlouho nepomazlili. To ostatně ani Landre (Nîmes), když ho okamžitě po vybojování poslal na bránu, respektive vedle ní.
6'
Paquiez fauloval uprostřed hřiště Baldého a hrát tak mohou hosté.
4'
Domácí vstupují do zápasu, jak nejlépe mohou! Roux před šestnáctkou prostrčil balon na YASSINEHO BENRAHOUA, který nadvakrát prostřelil brankáře Gomise.
1'
Od samého počátku bude Romain Amalfitano (Dijon) hrát s hrozbou vyloučení. Za hrubý zákrok vůči Vallsovi totiž inkasoval žlutou kartu.
1'
Zahajovací výkop provedou hosté.
Florent Batta přivádí fotbalisty na hřiště.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Paquiez, Landre, P. Martinez, Miguel – Deaux, Valls – Ferhat, Benrahou, Philippoteaux – Roux.

Náhradníci: Dias – Buadés, Denkey, Duljević, Fomba, Guessoum, Valério.

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Ngonda Muzinga – Amalfitano, Ndong – M. Baldé, Chouiar, Mavididi – Tavares.

Náhradníci: Rúnarsson – Alphonse, Balmont, Coulibaly, Cádiz, Marié, Benzia.

Rozhodčí: Batta – Jeanne, Debart.
Hráči obou celků už se intenzivně rozcvičují. Kteří? To se dozvíte v následujícím příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Ligue 1 mezi Nîmes Olympique a Dijonem.
Oba týmy na sebe nedávno narazily i v národním poháru. Z postupu do jeho osmifinále se po přesvědčivé výhře 5:0 radoval tehdy domácí Dijon.
Podzimní ligový duel

Dijon – Nîmes 0:0
ŽK:
Mendyl, Pereira, Aguerd – Miguel.

Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:11.

Dijon

To ostatně platí i o fotbalistech Dijonu. Svěřenci Stéphana Jobarda si výhrou nad Brestem sice vypracovali pětibodový náskok na baráž, pokud ale body nezačnou sbírat pravidelně, tak o něj brzy můžou přijít. Proto i oni dají do středečního zápasu vše, a my se tak můžeme těšit na nervydrásající bitvu, ve které budou rozhodovat maličkosti.

Nîmes

Olympique se po výhře nad dvojnásobně oslabeným AS Monaco sice vzdálil chvostu tabulky, nicméně situace uvnitř mužstva zůstává stále napjatá. A to minimálně do doby, než klub z Nîmes opustí sestupové pozice. To by se teoreticky mohlo stát už v tomto kole, pokud by Olympique uhrál více bodů než Amiens. Ani baráž však není zárukou zachování prvoligové příslušnosti, a tak se hráči Nîmes budou muset ještě hodně snažit.
Do pracovního týdne vložené 23. kolo Ligue 1 bude pokračovat jediným ryze záchranářským soubojem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.