Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Bordeaux - 21. prosince 2019   20:45

Rennais
82' Niang (Del Castillo)
1:0
(0:0)
Rennais
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Morel, Doumbia – Raphinha (88. Gnagnon), Camavinga, Siliki, Bourigeaud (70. Tait) – Hunou (70. Del Castillo), Niang.
Salin – Boey, Del Castillo, Gnagnon, Nyamsi, Siebatcheu, Tait.
Thomas Leonard – Gilles Lang, Frédéric Hebrard
Roazhon Park, Rennes
Bordeaux
Costil (C) – Koscielny, Pablo, Mexer – Kalu, Otávio, Bašić (88. Poundjé), Benito (84. Tchouaméni) – Adli (69. J. Cafú), de Préville – Briand.
Poussin – Bellanova, Jovanović, Kwateng, Poundjé, Tchouaméni, J. Cafú.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
Je konec! Rennes nakonec v dramatickém zápase dokázal zvítězit nad Bordeauxem 1:0! První poločas nám branku nepřinesl, ale do pár šancí se dostal M'Baye Niang nebo Benjamin Bourigeaud, ovšem ani jeden nedokázal vstřelit gól. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. V 71. minutě byli domácí velice blízko brance, ale Costil předvedl fantastické zákroky. V 82. minutě se už ale balón zatřepal v síti, když se prosadil M'Baye Niang. Bordeaux už na to nedokázal zareagovat a odjíždí tak s prázdnou.
90+6'
90+5'
Rozhodčí Thomas Leonard ještě nechal pokračovat Bordeaux v útoku, ale Briand se dopustil pouze faulu.
90+4'
Nyní se Laurent Koscielny dopustil faulu na Camavingu a vypadá to, že o vítězi je tak rozhodnuto.
90+3'
Uvnitř vápna balón doskákal až k Jimmymu Briandovi, ovšem ten nedokázal zakončit a posléze skončil míč v rukou brankáře Mendyho.
90+2'
Zakončení hostujícího hráče bylo zblokováno a Bordeaux tak získal rohový kop.
90+1'
Hra je přerušená, jelikož Hamari Traoré dostal v hlavičkovém souboji od Maxime Poundjého pořádný koňár do stehna.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
James Lea Siliki se dostal ke střele, ale jeho levačka poslala míč jen vedle brány soupeře.
90'
Ovšem následný volný kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, jelikož se útočník Bordeauxu ocitl v ofsajdu.
89'
Hamari Traoré nyní poslal Kalua k zemi a Bordeaux tak získal standardní situaci na polovině soupeře.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Joris Gnagnon.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Maxime Poundjé.
88'
Tentokrát se snažil vstřelit druhou rozhodující branku M'Baye Niang, ale jeho pokus skončil vedle branky.
87'
Z ničeho nic přišla velice dobrá střela Samuela Kalua, se kterou měl Edouard Mendy velké problémy, ale nakonec jí dokázal vyrazit!
85'
Konec zápasu bude velice dramatický a můžeme se tak těšit na skvělou podívanou.
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Loris Benito, přichází Aurélien Tchouaméni.
83'
Bordeaux chtělo rychle odpovědět, ale hostující hráč už nestihl balón na hrací ploše.
82'
Rennes právě vstřelilo branku!
Domácí konečně dokázali zúročit svůj velký tlak v branku a vedou tak 1:0! Flavien Tait skvělou přihrávkou vyslal do vápna Del Castill, který fantasticky dokázal dát míč pod sebe na M'BAYE NIANGA a ten zakončil k pravé tyči. Asistence: Romain Del Castillo.
81'
Centrovaný míč domácího hráče z levé strany se dostal do vápna, ale tam si s ním poradil obránce Bordeauxu.
80'
Zbývá nám posledních deset minut plus nějaké to nastavení. Rennes jsou momentálně lepším týmem, ovšem zatím bez gólů.
79'
Benoît Costil tak bude mít odkop od své svatyně.
78'
Další velice dobrý střelecký pokus ze strany domácích, ale pokus Flaviena Taita skončil jen vedle pravé tyče!
76'
Nyní se hra hodně přerušuje a po dalším faulu skončil na zemi M'Baye Niang.
74'
Otávio velice nešetrným zákrokem sundal Lea Silikiho a může být hodně rád, že uviděl pouze žlutou kartu.
73'
Nyní se ke střele dostal Samuel Kalu, ale jeho přízemní pokus vyrazil Edouard Mendy.
72'
Rennes přikládá pod kotel a málem z toho byla další šance, ovšem hostující obránce dokázal odkopnout balón.
71'
Tak tohle byla zatím největší šance zápasu, kterou měli domácí! Po centru z volného kopu se dostal do zakončení hlavou Damien Da Silva, ale jeho pokus k levé tyči skvěle vyrazil brankář Benoît Costil, jenž si poradil také s dorážkou Jamese Lea Silikiho!
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Romain Del Castillo.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Flavien Tait.
69'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Jonathan Cafú.
68'
Střela hostujícího hráče z nějakých dvaceti metrů byla zblokována do zámezí a následuje rohový kop pro Bordeaux.
66'
Následně se ale faulu dopustil také Laurent Koscielny.
65'
Domácí hráč se provinil šlapákem uprostřed hrací plochy a u balónu tak bude opět Bordeaux.
64'
Bordeaux měl menší problémy s rozehrávkou, ale brankář Benoît Costil si dokázal poradit.
63'
Domácí to zkoušeli po levé straně, ale centr byl zblokován hostujícím obráncem.
61'
Bordeaux to opět zkoušelo po pravé straně, odkud přiletěl centr do vápna, kde se snažila dostat do zakončení Yacine Adli, ale balón letěl příliš vysoko a skončil jen v zámezí.
60'
Hodina hry je u svého konce a stále jsme se nedočkali ani jedné gólové radosti.
59'
Atmosféra v Roazhon Parku i v deštivém počasí je velice dobrá a domácí fanoušci podporují svůj klub velice hlasitě.
58'
M'Baye Niang si udělal místo pro střelu, ale jeho rána letěla těsně vedle pravé tyče!
57'
Hostující mužstvo je na začátku druhé půle lepším týmem, ale stav je i nadále bezbrankový.
56'
Ale následný centr ze standardní situace nepřinesl nic nebezpečného.
55'
Nyní se ocitl na lopatkách Toma Bašić a posléze přišla menší strkanice, která ovšem nezměnila to, že Bordeaux bude mít volný kop.
54'
A další šance ze strany hostů, ovšem ani tentokrát to není gól, protože Loris Benito v dobré šanci přestřelil!
52'
Po rohu Bordeauxu následuje další, ovšem ten už nepřinesl nic nebezpečného, protože střela zpoza vápna skončila snad na parkovišti za stadionem.
51'
Laurent Koscielny se sice dostal do zakončení hlavou, ale to vyrazil Souleyman Doumbia do zámezí a následuje další roh.
50'
Hostující mužstvo nyní může otevřít brankový účet po rohovém kopu.
49'
Adrien Hunou se v souboji s Toma Bašićem nakonec provinil faulu a u balónu tak bude Bordeaux.
48'
Už to vypadalo, že se Jimmy Briand dostane do šance, ale míč si příliš předkopl.
47'
Loris Benito podrazil Eduarda Camavingu a uviděl kartu žluté barvy.
46'
První poločas je u svého konce a branky jsme se bohužel zatím nedočkali. Terén dnes není úplně ideální a vidíme tak spíše bramboračku na bahně. Ovšem do pár šancí se dostal M'Baye Niang nebo Benjamin Bourigeaud, ale ani jeden nedokázal vstřelit gól.
45+2'
45+1'
Nebezpečný centr hostujícího hráče vyrazil brankář Mendy do bezpečí, ovšem Bordeaux ještě získal rohový kop.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
44'
Pravděpodobně se v prvním poločase branky nedočkáme, jelikož se bojuje hlavně ve středu hrací plochy.
42'
Samuel Kalu si udělal místo a vystřelil, ovšem jeho rána byla zblokována a Bordeaux tak bude mít k dispozici rohový kop.
40'
Bordeaux poslalo centr do vápna z pravé strany, ale ten nakonec nepřinesl nic nebezpečného.
38'
Nyní je hra opět přerušená, jelikož hostující hráč zůstal ležet na hrací ploše.
37'
Nebezpečný centr domácího hráče letěl do vápna, kde přišlo zakončení Benjamina Bourigeauda, ale to vyrazil hostující obránce.
36'
Bohužel první poločas na špatném terénu zatím není nijak moc pohledný a tentokrát přišel jen další faul ze strany hostů.
35'
Už to vypadalo, že se Rennes dostane do šance, ale přímočará přihrávka skončila jen v zámezí a Costil tak bude mít odkop od své svatyně.
34'
Následně přišel pas na levou stranu, který končí v zámezí, ale Rennes zůstane u balónu.
33'
Rennes se snaží něco vymyslet pomalou kombinací na své polovině.
32'
Toma Bašić uviděl za svůj nedovolený zákrok uprostřed hrací plochy žlutou kartu.
31'
M'Baye Niang se po skvělé přihrávce dostal do velké šance, ovšem jeho pokus vychytal Costil!
30'
Půl hodina hry je u svého konce a zatím jsme se bohužel nedočkali žádné branky.
29'
Obrana hostujícího mužstva ale dokázala tento centr odvrátit do bezpečí.
28'
Opět má domácí mužstvo k dispozici rohový kop, tentokrát z levé strany.
26'
Jimmy Briand se se štěstím dostal k odraženému míči, ale jeho následná přízemní střela nenadělala Mendymu žádné problémy.
24'
Další centr domácího hráče z pravé strany byl zblokován, ovšem Rennes bude mít k dispozici ještě autové vhazování.
23'
Po aktivním začátku ze strany Bordeauxu je to nyní Rennes, které se snaží něco vymyslet.
21'
Pablo přes sebe nenechal projít Hamari Traorého a následuje tak autové vhazování pro domácí mužstvo.
20'
Domácí mužstvo se opět dostalo do vápna soupeře, ale ani nyní z toho nebylo nic nebezpečného.
19'
Rennes si vytvořilo střeleckou možnost, ale pokus Jamese Lea Silikiho skončil jen v rukou připraveného Costila.
17'
Po centru do vápna se dostal do zakončení hlavou Jimmy Briand, ale jeho pokus letěl pouze vedle svatyně soupeře.
16'
Hostující celek tentokrát získal rohový kop z pravé strany a mohou se tak postarat o úvodní branku tohoto zápasu.
15'
Následný centr ale přeletěl všechny hráče uvnitř vápna a skončil pouze v zámezí. Bordeaux tak získal autové vhazování.
14'
M'Baye Niang šel po souboji s Pablem k zemi, ale Rennes má k dispozici alespoň rohový kop.
13'
Bordeaux tak zatím je lepším týmem, ale na střely na bránu je to stále vyrovnané.
12'
Hosté zatím skvěle napadají a nyní se pod tlakem ocitl brankář Edouard Mendy, který tak tak stihl odkopnout míč do zámezí.
11'
Domácí se při rozehrávce ocitli pod tlakem a nakonec tak balón skončil jen u hostujícího brankáře Costila.
10'
Bohužel dnes terén není úplně optimální a už v prvních minutách mají hráči zabahněné dresy. Doufejme, že se tak nedočkáme jen velké bramboračky, ale pořádné podívané.
9'
Následně je hra na chvíli přerušena, protože hráč z řad hostů zůstal ležet na hrací ploše.
8'
Domácí gólman Edouard Mendy si lehce poradil s nepovedeným centrem de Prévilleho.
7'
Následně se navíc hostující útočník dopustil útočného faulu a u balónu tak bude domácí Rennes.
6'
Úvod tohoto utkání je zatím velice opatrný, kdy je častěji u míče Bordeaux, ale nemůže se dostat do nějaké šance.
4'
M'Baye Niang se snažil dostat k míči na levé straně, ale obránce Girondins si jej pohlídal a Costil tak bude mít odkop od své svatyně.
3'
Bordeaux převedlo hru z pravé strany na levou, ale tam se hostující hráč jen dopustil faulu.
2'
Domácí celek drží balón na své polovině a snaží se něco vymyslet středem hrací plochy.
1'

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Morel, Doumbia – Raphinha, Camavinga, Siliki, Bourigeaud – Hunou, Niang.
Náhradníci: Salin – Boey, Del Castillo, Gnagnon, Nyamsi, Siebatcheu, Tait.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Koscielny, Pablo, Mexer – Kalu, Otávio, Bašić, Benito – Adli, de Préville – Briand.
Náhradníci: Poussin – Bellanova, Jovanović, Kwateng, Poundjé, Tchouaméni.

Rozhodčí: Thomas Leonard – Gilles Lang, Frédéric Hebrard.
Rennes momentálně v tabulce najdeme na 4. místě se 30 body a skóre 23:17. Pokud by dnes vyhrálo, mohlo by se dostat na třetí pozici před Lille. V posledním utkání Rennes zavítalo do Lyonu. 45 010 diváků se dočkalo branky až minutu před koncem, kterou vstřelil Camavinga a Rennes tak vyhrálo 1:0.
Bordeaux je na tom o něco hůř a aktuálně se nachází na 7. pozici s 26 body a skóre 28:21. V posledním zápase přivítal před 18 710 diváky Štrasburk. Tady padla branka už v 11. minutě, kterou dal hostující Ajorque. Po zbytek zápasu už jsme se gólové radosti nedočkali a Bordeaux tak prohrál 0:1.
V 19. kole francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Stade Rennes FC a Girondins Bordeaux FC. Naposled se spolu tato mužstva střetla v březnu na půdě Bordeaux, kde se ovšem zrodila remíza 1:1. Dnes se bude bojovat na Stade de la Route de Lorient v Rennes. Tento stadion nabídne kapacitu pro 29 778 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Thomas Leonard a jeho asistenti Gilles Lang a Frédéric Hebrard. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.