Rennais - Nantes | ONLINE | 31.1.2020 20:45 | Ligue 1 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nantes - 31. ledna 2020   20:45

Ukončeno
Rennais
71' Raphinha  • 90+5' Bourigeaud (Gboho) • 90+9' Raphinha 
3:2
(0:0)
Nantes
47' Da Silva (vl.)  • 80' Simon  (Louza)
Rennais
Sestavy:
Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Maouassa – Raphinha, Camavinga (83. Del Castillo), Siliki (65. Bourigeaud), Tait – Hunou (57. Gboho), Niang.
Náhradníci:
Salin – Bourigeaud, Boey, Del Castillo, Gboho, Gnagnon, Siebatcheu.
Nantes
Sestavy:
Lafont – D. Appiah (86. Prado Ruiz), Wagué, Krhin, Ch. Traoré – A. Touré (C), Louza – Bamba (90+2. Moutoussamy), Blas, Simon – Emond (67. Abíd).
Náhradníci:
Petrić – Abíd, Benavente, Moutoussamy, Homawoo, Ndilu, Prado Ruiz.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rennes, který vyhrálo poměrem 3:2. Dlouho to vypadalo, že se Nantes povede ukořistit všechny tři body, nakonec se mu nepovedlo odvézt ani jeden. Rennes hned dvakrát udeřilo během nastaveného času, díky čemuž si připisuje další velice cenné vítězství.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:17.
90+11'
Konec zápasu.
90+10'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Stade Rennes FC).
Žlutou kartu dostává Sacha Boey (Stade Rennes FC).
90+9'
Rennes právě vstřelilo branku!
Nicméně i přesto branka platí, nakonec byl posledním hráčem jeden z hostů! Niangovu střelu totiž brankář Lafont vyrážel pouze před sebe, kde s dorážkou číhal připravený RAPHINHA, kterému se povedlo zamést míč do prázdné branky.
90+7'
Rennes se dokonce radovalo z vedoucí branky, nicméně Raphinha zakončoval z ofsajdu, což potvrdil také následný opakovaný záběr.
90+5'
Rennes právě vstřelilo branku!
Pátá minuta nastaveného času končí vyrovnáním v podání Stade Rennes! BENJAMIN BOURIGEAUD si seběhl na nahrávku k hranici pokutového území, kde se do míče opřel placírkou. Do rány však vložil kopačku jeden z protihráčů, který změnil směr letu hracího předmětu.
90+5'
Domácím už moc času na vyrovnání nezbývá, už se bude hrát něco málo přes minutu. Před malým momentem se Gbohovi nepovedlo projít přes smečku hladových protihráčů.
90+3'
Rennes zahrávalo standardní situaci z velké vzdálenosti, avšak žádný z domácích hráčů nedokázal uspět v souboji. Nantes se tak vydalo na druhou stranu.
90+2'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Samuel Moutoussamy.
90+1'
Žlutou kartu dostává Abdoul-Kader Bamba (FC Nantes).
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Nantes i nadále vede o jedinou branku. Hostující celek navíc nepouští soupeře ani na dostřel.
87'
Prudký pas směřoval za obranu, avšak pro Taita byl příliš prudký. Lafont nechal doskákat hrací předmět za brankovou čáru, na řadu tak přijde odkop od branky.
86'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Percy Prado Ruiz.
85'
Do zajímavé šance se dokázal natlačit aktivně hrající Niang, který v přehuštěném prostoru mířil pouze doprostřed branky, kde se nacházel brankář Lafont.
84'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z hostujících hráčů, který zatáhl za dres Taita. Rennes rozehrálo bleskovým způsobem.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Romain Del Castillo.
80'
Nantes právě vstřelili branku!
Rennes se nastěhovalo k blízkosti opačného pokutového území, kde moc dlouho nevydrželo. Na druhé straně jsme sledovali rychlý kontr, při kterém mělo Nantes obrovské štěstí. Zakončující SIMON se sice dostal před brankáře, avšak s velkým štěstím ho dopravil za Mendyho.
78'
Už se opět pokračuje ve hře, avšak sledujeme celkem hustý dým. Situace se přesto trochu uklidnilo, pokračovat se bude autovým vhazováním z levé strany.
77'
Hlavní sudí byl donucen přerušit hru, fanoušci totiž použili pyrotechniku, která navíc přinesla celkem hustý dým. Několik minutek se tak hrát nebude.
76'
Do zajímavé šance se před malým momentem dostal hostující Blas, který ovšem nedokázal zamířit mezi tři tyče. Na druhé straně na jistotu jednal Wagué.
75'
Nakonec to nekompromisním způsobem zkoušel vyřešit Gelin, který odkopával míč až za postranní lajnu. Traoré na nic nečekal a ihned poslal balón zpět do hry.
74'
Najednou ožili také ochozy zaplněného stadionu, které jsou rázem ve varu. Rennes je v tuto chvíli bez míče, soupeř už celkem dlouho dobu kombinuje na jejich vlastní polovině.
73'
Niang byl zcela evidentně přistrčen na zem, jenomže sudí překvapivě nechal pokračovat ve hře. To se domácím nelíbí, nicméně Nantes kombinuje s míčem.
72'
Najednou tu máme pořádnou zápletku, aktivnějšímu Rennes se totiž podařilo srovnat krok. Oba celky tak mají k vítězství zase stejně daleko, což je jedině dobře.
71'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rázem máme opět vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se sice postavil Niang, avšak s jeho pokusem si brankář Lafont poradil. Míč ale vyrazil přímo před sebe, kde byl s dorážkou úspěšný RAPHINHA.
71'
M'Baye Niang (Stade Rennes FC) neproměňuje pokutový kop.
70'
Je tu pokutový kop pro Rennes! Sudí celou situaci ještě projedná s videorozhodčím.
69'
Maouassovi se jako první nabídl střídající Bourigeaud, který ovšem nevyzrál na prvního protihráčem, kterým byl Appiah. Nantes se tak snaží uklidnit hru.
68'
Ven z branky se vydal hostující brankář Lafont, který to navíc stihl před dotírajícím Niangem. Lafont odehrál míč vysoko na tribunu, Rennes bude vhazovat.
67'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Mahdí Abíd.
65'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Benjamin Bourigeaud.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, ve které jsme se dočkali jediné branky. V posledních minutách to celkem dost začalo vřít, nadcházející průběh bude ještě zajímavý.
60'
Vzápětí se mezi přesilu protihráčů dostal Blas, který skončil na zemi. Hlavní sudí nechal pokračovat ve hře, vzápětí nařídil odkop od branky hostujícího celku.
59'
Žlutou kartu dostává Romain Del Castillo (Stade Rennes FC).
Žlutou kartu dostává Alban Lafont (FC Nantes).
Žlutou kartu dostává Raphinha (Stade Rennes FC).
58'
Mendy dalekonosně odkopával od své svatyně, přičemž si na opačné polovině vybral Nianga. Ten sice uspěl, avšak k odraženému míči se včas dostal Krhin.
57'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Yann Gboho.
56'
Nantes se už několik minut nedostalo na opačnou stranu, což se může v tomto případě změnit. Nedovoleně si počínal Tait, čehož si všiml také hlavní sudí.
55'
Stade Rennes to nakonec zkoušelo z dobrých třiceti metrů od branky, přičemž Lafont musel míč vyrážet vedle branky. Rennes si tak vyzkouší další rohový kop, z pravé strany.
54'
Hodně prostoru měl před sebou domácí Lea Siliki, který se s přehledem dostal až na druhou stranu hrací plochy, kde ovšem narazil pouze do protihráče, kterým byl Touré.
53'
Žlutou kartu dostává Renaud Emond (FC Nantes).
52'
Raphinha si na druhé straně zkoušel obhodit jednoho z protihráčů, což se nakonec nepovedlo. Traoré si plnil obrannou povinnost a poté vyrazil na druhou stranu.
51'
Nantes si nakonec vybojovalo další rohový kop, avšak ten nepřinesl nic nebezpečného. Nejvýše do vzduchu se totiž dostal Camavinga, který včas zakročil.
50'
U postranní lajny se po jednom ze soubojů ocitl na zemi hostující křídelník Simon, nicméně sudí ponechal Nantes výhodu. Blas však rychlý protiútok nedokázal využít.
49'
Rennes se při bleskovém přechodu k šestnáctce dostalo k možnosti rozehrát rohový kop. Raphinha ho stáčel směrem do branky, avšak našel pouze soupeře.
48'
Rennes to bude mít v tomto případě celkem dost složité, krátce po začátku druhého poločasu prohrává o jednu branku. Do konce zápasu zbývá hodně času.
47'
Nantes právě vstřelili branku!
Úvod druhého poločasu se vydařil hostujícímu celku! Ten totiž zahrával rohový kop, který přinesl nadýchaný bochánek k hranici malého vápna. Tam se utvořil obrovský závar, ve kterém se hned několik hráčů dotklo míče, avšak nakonec si vlastní branku vstřelil DAMIEN DA SILVA.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Více ze hry měli hráči Rennes, kteří při největší šanci trefili pouze brankovou konstrukci. Nantes dnes předvádí velice dobrou obrannou činnost, hostující celek si ale během prvního poločasu žádnou vyloženou šanci nevytvořil.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Velice nepřesnou nahrávku vypustil ze své kopačky Tait, který se posléze svým spoluhráčům omluvil. Nantes si vyzkouší další autové vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Rennes opět chvíli kombinovalo na vlastní polovině, načež to Da Silva zkoušel prudkou nahrávkou na naběhnuvšího Nianga, kterému nevyšla spolupráce s Hunouem.
42'
O provedení autového vhazování se postaral domácí Traoré, který si dával celkem načas. Nakonec mu na pomoc přispěchal Lea Siliki, jenž posléze sám fauloval.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Hra je opět během krátkého časového sledu přerušena. Gelin totiž inkasoval úder rukou přímo do obličeje, sudí si tohoto zákroku absolutně nedokázal všimnout.
39'
Došlo k celkem nešťastné srážce, po které skončil na zemi hostující brankář Lafont. Na nic vážnějšího to nevypadá, rovněž by se nemělo potřetí v tomto duelu žlutit.
36'
Největší šanci měl na své kopačce domácí Hunou, který prudkým zakončením orazítkoval pouze tyč.
35'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Sledujeme vyrovnanou podívanou, jenž nabízí celkem dost nedovolených zákroků.
34'
Kousek od středového kruhu si pro změnu nedovoleně počínal vracející se Louza, který místo míče trefil soupeře. Volný kop pro Rennes z velké vzdálenosti.
33'
Žlutou kartu dostává Faitout Maouassa (Stade Rennes FC).
32'
Poté jsme sledovali střelecký pokus z dobrých třiceti metrů, avšak ten směřoval přímo doprostřed branky, což bylo pro domácího brankáře Mendyho snadné sousto.
31'
Hostujícímu celku se rozehrávka zrovna dvakrát nepovedla, avšak vzápětí si vybojoval rohový kop z pravé strany. Bamba svým centrem našel pouze soupeře.
30'
Hlavní sudí si navíc všiml nedovoleného zákroku v podání napadajícího Silikiho, který poslal k trávníku soupeře. Nantes má k dispozici standardní situaci.
29'
Celkem snadným způsobem se protlačil až ke středovému kruhu hostující Blas, který si poté na pravém křídle vybral Appiaha, kterého ale pečlivě ubránil Tait.
28'
Pokus o vysunutí Simona vůbec nevyšel, naopak se tento záměr povedlo přečíst pozornému Traorému. Domácí zadák ovšem vracel pouze na nohu soupeře.
27'
Lafont si při další rozehrávce počínal na jedničku, i v tísni se mu totiž povedlo mezi obránci najít volného Tourého, který navíc vyvezl míč do volnějšího prostoru.
26'
O rozehrávku rohového kopu se před malým momentem postaral Bamba, který ho zakroutil přesně na hlavu Krhina, jenž z těžké pozice výrazně minul branku.
25'
Nantes se po chvíli na útočné polovině vydalo zpět na tu obrannou, kde se o rozehrávku staral obránce Krhin. Ten dokázal na pravém křídle najít volného Bambu.
24'
Lafont tak ani v tomto případě nemusel zasahovat, naopak sám odkopával až na druhou stranu. Tam se ale k míči dostal Camavinga, který raději uklidnil hru.
23'
Akrobatickým zakončením se prezentoval domácí Niang, který si našel vzdušnou nabídku uvnitř pokutového území, následná střela putovala výrazně vedle.
22'
Směrem dopředu se před malým momentem vydal domácí Camavinga, který si ještě posléze v tandemu vybral kolegu Raphinhu, jenž neustál souboj s Traorém.
18'
Žlutou kartu dostává Dennis Appiah (FC Nantes).
16'
Rennes si dokonce vybojovalo úvodní rohový kop, který z pravé strany rozehrál již zmiňovaný Raphinha. Jeho centr nebyl špatný, avšak našel pouze Krhina.
15'
Raphinha se správně dožadoval autového vhazování pro svůj celek, což svým gestem potvrdil také pomezní sudí. Traoré již peláší k provedení dalšího autu.
14'
Na druhou stranu hrací plochy se nedokázal prokousat hostující Bamba, který narazil do jednoho z protihráčů. Hrací předmět se navíc opět dostal až na tribunu.
13'
Přenesení hry našlo na pravém křídle Raphinhu, který se chtěl manévrem zbavit protihráče. To se nepovedlo, domácí křídelník přesto zůstal ležet na trávníku.
12'
Traoré se pro změnu pokoušel o centr z levé strany, jenomže trefil před sebou stojícího protihráče. Bude z toho autové vhazování, kterého se ujme právě Traoré.
11'
Nantes se vydalo do rychlého protiútoku, který byl celkem nebezpečný. Nakonec si střeleckou pozici našel Blas, který pořádně protáhl domácí brankáře Mendyho.
10'
Na vlastní polovině se k míči dostal Lea Siliki, který si to posléze namířil po levém křídle. Následnou nabídku však zkrotil Louza, následovat bude další aut.
9'
S rozehrávkou od své branky vypomohl také Mendy, který ani v tomto případě nezkoušel odehrát míč na opačnou polovinu, nýbrž si vybral obránce Da Silvu.
8'
Rennes se dožadovalo odpískání nedovoleného zákroku na Taita, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Mezitím se hostující celek dostal na opačnou stranu.
7'
Lafontovi se příliš nepovedl odkop od branky, míč totiž skončil daleko za postranní lajnou. Maouassa tak opět vhazoval, tentokráte si vybral volného Nianga.
6'
Tait se prodíral po levém křídle, kde si obrannou povinnost dokázal splnit pozorný Appiah, který odvracel do zámezí. Rennes si tak vyzkouší autové vhazování.
5'
Nantes rozjelo kombinaci na polovině soupeře, kde se do pokutového území dostal Blas. Jeho nabídka do malého vápna nakonec skončil na hlavě Gelina.
4'
O provedení autového vhazování z levé strany se postaral Maouassa, kterému na pomoc přispěchal kolega Lea Siliki. Toho čistým způsobem obral Touré.
3'
Poprvé se k míči dostal domácí brankář Mendy, který pouze přeposlal na kopačku Gelina. Rennes to zkoušelo nákopem, ve vzduchu byl ale úspěšnější Wagué.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí celek, který bude hrát zleva doprava.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Stade Rennes FC: Mendy – H. Traoré, Da Silva (C), Gelin, Maouassa – Raphinha, Camavinga, Siliki, Tait – Hunou, Niang.
Náhradníci: Salin – Bourigeaud, Boey, Del Castillo, Gboho, Gnagnon, Siebatcheu.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Wagué, Krhin, Ch. Traoré – A. Touré (C), Louza – Bamba, Blas, Simon – Emond.
Náhradníci: Petrić – Abíd, Benavente, Moutoussamy, Homawoo, Ndilu, Prado Ruiz..
FC Nantes

Na opačné straně stojí Nantes, kterému se letos také celkem daří. Nantes pro změnu okupuje šestou pozici tabulky, nicméně na pohárové pozice mu chybí pouze jeden jediný bod. Hostující tým tohoto zápasu se tak v případě výhry může natlačit na čtvrtou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo skupinovou fázi Evropské ligy. Také Nantes se v posledních týdnech potýká s výsledkovou krizí, vyhrálo totiž pouze jeden z posledních tři duelů. V tom minulém celkem překvapivě nestačilo na desáté Bordeaux, kterému ke kýženému vítězství stačila jediná branka, o kterou se pár minut před koncem řádné hrací doby postaral křídelník Briand.
Stade Rennes FC

Fotbalisté Rennes se letos velice daří, což jen dokumentuje pohled na tabulku francouzské nejvyšší soutěže. Rennes momentálně okupuje sympatickou třetí pozici, přičemž na vedoucí PSG ztrácí už propastných patnáct bodů. Domácí celek tohoto zápasu letos ztratil body v deseti případech, avšak stále má čtyřbodový náskok před čtvrtým Montpellier. Stade Rennes se v posledních duelech přestalo výsledkově dařit, na porážku proti druhé Marseille sice dalo zapomenout vítězstvím nad Nimes, nicméně v minulém kole přišla další ztráta bodů, a sice v souboji proti Nice (1:1).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Stade Rennes FC a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
31. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 27 22 2 3 75:24 68
2. Marseille 28 16 8 4 41:29 56
3. Rennais 28 15 5 8 38:24 50
4. Lille 28 15 4 9 35:27 49
5. Reims 28 10 11 7 26:21 41
6. Nice 28 11 8 9 41:38 41
7. Lyon 28 11 7 10 42:27 40
8. Montpellier 28 11 7 10 35:34 40
9. Monaco 28 11 7 10 44:44 40
10. Angers 28 11 6 11 28:33 39
11. Štrasburk 27 11 5 11 32:32 38
12. Bordeaux 28 9 10 9 40:34 37
13. Nantes 28 11 4 13 28:31 37
14. Stade Brest 28 8 10 10 34:37 34
15. Metz 28 8 10 10 27:35 34
16. Dijon 28 7 9 12 27:37 30
17. St. Etienne 28 8 6 14 29:45 30
18. Nîmes 28 7 6 15 29:44 27
19. Amiens 28 4 11 13 31:50 23
20. Toulouse 28 3 4 21 22:58 13
Články odjinud