Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Nîmes - 25. ledna 2020   20:00

St. Etienne
4' Chazrí (Trauco) • 34' Chazrí
2:1
(2:1)
Nîmes
45' Ferhat  (Denkey)
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Trauco – Cabaye (59. Bouanga), Dioussé – Honorat (59. M'Vila), Chazrí (84. M. Camara), Nordin – Abi.
Moulin – Bouanga, M. Camara, Gabriel Silva, Hamouma, M'Vila, Saliba.
Stinat – Aube, Courbet
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Landre, P. Martinez (C), Miguel – Benrahou, Deaux, Valls (89. Sarr) – Ferhat, Philippoteaux (82. Buadés), Denkey (79. Stojanovski).
Dias – Ben Amar, Buadés, Fomba, Paquiez, Sarr, Stojanovski.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 2.
Nimes tedy zůstává na jediné výhře od 21. září a po jednadvacátém kole bude ztrácet na jistotu záchrany už šest bodů. St. Étienne naopak zabralo a ze čtrnáctého místa rázem ztrácí jen tři body na šesté Lille.
Je dobojováno! Saint-Étienne bylo v první půli jasně lepší a po dvou Chazrího gólech všechno nasvědčovalo tomu, že zaznamená teprve druhé ligové vítězství od desátého listopadu loňského roku. Ani po Ferhatově snížení neměl domácí tým dlouho větší starosti s hlídáním jednogólového náskoku. Změnilo se to až v úplném závěru, kdy Landre hlavou vyrovnal. Později se však ukázalo, že to bylo z ofsajdu, a na další šance už se Nimes nezmohlo. V osmé minutě nastavění pak bylo video v akci znovu, ale odvolaná trefa Baouangy už na tříbodovém zisku pro zelenobílé nic nezměnila.
90+11'
90+10'
Standardky však hostům po celý zápas příliš nejdou a ta poslední na tom už nic nezměnila. St. Étienne může po vysvobozujícím odkopu definitivně slavit.
90+10'
No tak to je neskutečně zamotaný závěr! Rozhodčí u videa znovu doporučili branku neuznat, protože gólové situaci předcházela hra rukou. Nimes navíc bude mít ještě jednu standardní situaci.
90+8'
Celý souboj bude mít tečku, na kterou jsme zvyklí spíše z hokejových zápasů! Před standardní situaci vyrazil podpořit útok i brankář Bernardoni. Klíčovou hlavu ale vyhrál Fofana a Denis Bouanga poté jednoduše „dovezl“ balón až do prázdné branky na druhém konci hřiště.
90+7'
Koncovka zápasu se nese v hodně nervózním duchu. Za ostrý skluz vidí žlutou kartu také domácí obránce Miguel Trauco.
90+5'
A znovu se nehraje, protože Lucas Deaux u rohového praporku dohrál centrujícího protihráče. Šance na vyrovnání hostům rychle klesají.
90+4'
Mahdi Camara logicky využil situace k drobnému zdržování. V tomto případě ho ze simulování nikdo nařknout nemůže, protože má v ústech drobné krvavé zranění.
90+3'
Nově příchozí Sidy Sarr šel na půlce do vzdušného souboje s Camarou, kterého trefil rukou do obličeje a byl za to potrestán žlutou kartou.
90+3'
Pablo Martinez si zkušeně počkal na kontakt od Abiho, který na něj zezadu dotíral. Píská se faul a Nimes se pokusí rychle přestěhovat na útočnou polovinu.
90+2'
Začátek nastavení však patří hráčům Saint-Étienne, kteří se drží na útočné třetině hřiště a jako bonus mají k dispozici rohový kop. Ten zřejmě bude rozehrán nakrátko.
90+1'
Hotovo ještě v žádném případě není. K velké nelibosti publika se totiž nastavuje celých šest minut.
90'
Mohlo být definitivně jasno! Domácí se dostali do přečíslení pět na tři, ve které sehrál hlavní roli Arnaud Nordin. Ten šel zprava úplně sám, ale z úhlu nedokázal prostřelit na bližší tyči stojícího Bernardoniho.
89'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Theo Valls, přichází Sidy Sarr.
88'
Velká klika pro zelenobílé! Loïck Landre byl v momentě finálního centru o pár centimetrů v ofsajdu a gól Nimes na 2:2 tak platit nemůže.
87'
Domácí ještě mají naději, že o svůj náskok nepřijdou. Rozhodčí se totiž radí s kolegy kvůli možnému ofsajdu.
86'
Poklidná pasáž zápasu končí vyrovnávajícím gólem Nimes! Loïck Landre nejprve vypálil z obrovské dálky a díky získal rohový kop, po kterém se vložil do centru z pravého křídla a hlavou smazal i druhou půlku z původně dvougólového náskoku Saint-Étienne.
85'
Florian Miguel z jedničky nabízel míč za obranu. Ruffier na to dobře zareagoval a skočil po balónu ještě před blížícím se útočníkem Nimes.
84'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Mahdi Camara.
83'
Lucas Buadés začal mizerným zpracováním, při kterém mu balón utekl až do autu. Následovat bude velký aplaus pro dalšího střídajícího hráče.
82'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Lucas Buadés.
82'
Wesley Fofana se dostal pod tlak a raději zakopl míč do autu. Zapříčinil se o to Philippoteaux, který už nic víc nepředvede.
81'
Pablo Martinez si kryl míč před Abim tak dlouho, až byl faulován. Nimes míč rychle ztratilo a mělo štěstí, že Chazrí musel zastavit únik kvůli ofsajdu.
80'
Hosté za porušení nepsaného pravidla gólem nezaplatili. Chazrího centr byl odehrán na M´Vilu a ten z nějakých pětadvaceti metrů vysoko přestřelil.
79'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Kévin Denkey, přichází Vlatko Stojanovski.
78'
Denis Bouanga vytěžil z rychlého protiútoku jenom rohový kop, před kterým bude bránící tým netradičně střídat.
77'
Lucas Deaux si v souboji s Abim poranil pravý kotník. Do standardní situace Nimes se tak nezapojil a ze zámezí sledoval jen jednoduše ubráněný nákop.
76'
Jeden náhradník se na hostující lavičce přece jenom chystá. Jedná se o Vlatka Stojanovského, což je dvaadvacetiletý útočník ze Severní Makedonie.
75'
Nimes necelých dvacet minut před koncem ještě nestřídalo. Úplně velké překvapení to ale není, když sečteme letošní zásahy všech náhradníků, tak se dostaneme k číslu nula.
73'
Balón se od Debuchyho odrazil do ruky Benrahoua. Do modrých barev oděni rozhodčí si toho všimli a teď už přiřkli rozehrávku Saint-Étienne.
72'
Nakonec to není penalta ani Chazrím žádaný rohový kop. Domácí si budou muset míč opět vybojovat po Bernardoniho odkopu.
71'
Tuniská opora byla přesvědčena, že jeho střela z dvaceti metrů byla tečovaná, a tak by se měl kopat roh. Místo toho se ale zkoumá, zda někdo ve zdi nezahrál rukou.
70'
Nebezpečný přímý kop z blízkosti pokutového území zrealizoval Trauco, který trefil jenom zeď a dorážející Chazrí pro změnu přestřelil Bernardoniho bránu.
69'
Martinez nešikovně odvrátil vysoký míč jen na Nordina. Florian Miguel reagoval faulem a za ten vyfasoval i žlutou kartu.
68'
Hostující záložník Theo Valls se vzhledem k negativní podobě skóre rychle zvedl a odkulhal do autu, i když ho viditelně trápí naražená žebra.
67'
Denis Bouanga se dostal do hodně bolestivých kleští, které odnesl také Lucas Deaux. Hra je kvůli ošetřování znovu přerušena.
65'
V nejbližších vteřinách se skóre měnit určitě nebude. Florian Miguel dostal ránu do hlavy a bude muset být ošetřen přímo na hrací ploše.
64'
Saint-Étienne se do ničeho nepouští a podvědomě se věnuje hlavně pečlivé defenzivě. Zhruba půlhodinu před koncem tak je Nimes stále ve hře o nějaký ten bodík.
63'
Držení míče: 51 % – 49 %.
62'
Doteď naprosto neviditelný Assane Dioussé zezadu držel prchajícího protihráče a řekl si tím o neoddiskutovatelnou žlutou kartu.
61'
Na druhé straně hosté neztráceli čas před rozehrávkou vybojovaného rohového kopu, avšak Ruffier opět čelil jen Deauxově průměrné střele zpoza vápna.
60'
Denis Bouanga mohl předvést opravdu velkolepý nástup. Po přihrávce do běhu si zpracoval těžký balón a šel sám na Bernardoniho. Ten ho na bližší tyči ale dobře vystál a připsal si svůj nejlepší zákrok.
59'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Denis Bouanga.
59'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Yann M'Vila.
58'
Chazrí roztáhl hru na pravou stranu, ovšem Honoratův centr do plánovaného místa určení nedoletěl. Následuje střídání a pak odkop od Bernardoniho brány.
57'
Nimes nalezlo na domácí hráče a míč brzy získalo. Ve finále jim to ale stačilo jen na neškodnou střelu z dálky z dílny Lucase Deauxe.
56'
Fofanova přihrávka skončila v autu až po odrazu od jednoho z hostů, takže je z toho vhazování Saint-Étienne z hloubi obranné poloviny.
55'
Stéphane Ruffier už poněkolikáté nejistě vyběhl. I teď mu to ale prošlo, protože centr Philippoteauxe byl příliš vysoký i pro Thea Vallse.
54'
Jako terč fungoval v pokutovém území Charles Nathan Abi, ovšem armáda hostujících obránců ho k balónu vůbec nepustila.
53'
Loïck Landre v souboji lehce zranil Chazrího. Ani následné omluvy nic nemění na tom, že domácí budou kopat standardní situaci z levého kraje hřiště.
52'
Na druhé straně se z obležení čtyř obránců hezky vymotal Kévin Denkey, ale Ruffier nedůraznou střelu z delší vzdálenosti zastavil rutinním zákrokem.
51'
Franck Honorat cítil šanci na vysunutí Chazrího. Přihrávku na osu hřiště ale přetáhl a autor dvou branek na ni nemohl dosáhnout.
50'
Šedovlasý Loïc Perrin odehrál míč ve skluzu tak šikovně, že se ho ještě dotkl Philippoteaux a to dohromady dělá autové vhazování pro Debuchyho.
49'
Riskantně prodloužený roh odstartoval rychlý proitútok Nimes. Naprosto fantastický návrat ale předvedl Charles Nathan Abi, který učebnicovým skluzem odzbrojil Ferhata.
48'
Stojaté vody v klidném úvodu druhé půle bude moci rozvířit rohový kop, který dostávají k dispozici hráči v zelených dresech Saint-Étienne.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nesáhl do sestavy, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Je za námi poměrně zajímavý první poločas, který byl okořeněn hned třemi gólovými situacemi. Na první gól se čekalo jen pár minut, Chazrí v úniku poslal St. Étienne do vedení a za další půlhodinu překonal Bernardoniho i podruhé, když se prosadil z nařízené penalty. Až od této chvíle začalo hrát i Nimes, které nakonec stáhlo svou ztrátu na polovinu. Denkeyho centr precizní hlavičkou zužitkoval Ferhat.
45'
45+2'
Do první půle se nakonec vešel ještě jeden zajímavý moment! Chazrí vysunul za obranu Abiho a pak se jen o kousek nedostal k dorážce do prázdné branky. Vzrušení se pak ukázalo být trochu zbytečné, hrotový útočník St. Étienne byl v těsném ofsajdu.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Nîmes právě vstřelil branku!
Tak to je nesmírně důležité snížení, které může dát zápasu zcela novou zápletku! ZINEDINE FERHAT se v pokutovém území přihlásil Denkeymu o centr z levého křídla, v souboji jasně předčil Trauca a razantní hlavičkou nedal Ruffierovi sebemenší šanci zasáhnout.
44'
Poslední výsledky Saint-Étienne ve spojení s méně atraktivním soupeřem se neslavně odrazily také na dnešní návštěvě. Mnoho sektorů čtyřicetitisícového stadionu zeje prázdnou.
43'
Po druhém gólu se hra konečně vyrovnala. Hosté nyní zaútočili po levé straně, jenže Philippoteauxovi střela z prvního doteku příliš nesedla.
42'
Stéphane Ruffier nepředvedl úplně učebnicový výběh. Kévin Denkey stihl hlavičkovat, přestože balón prosvištěl nad břevnem.
41'
Zinedine Ferhat chytal příliš vysoký centr až u pravé postranní čáry, kde se zapříčinil alespoň o zisk rohového kopu.
40'
Wesley Fofana na poslední chvíli vyrušil Vallse, který už napřahoval ze střední vzdálenosti. Bylo to ale s faulem, takže je z toho standardka Nimes.
39'
Mathieu Debuchy se směrem do ofenzivy zatím příliš neukázal. Teď o sobě dal vědět pouze neadresným nákopem končícím u Bernardoniho.
38'
Domácí velmi rychle napravili ztrátu míče ve středu hřiště, ovšem po neodpískaném zákroku na Abiho budou muset znovu bránit.
37'
Miguel Trauco pálil po standardní situaci z opravdu uctivé vzdálenosti, ovšem poskakující míč proletěl z jeho pohledu hodně vedle pravé tyče.
36'
Charles Nathan Abi se zamotal do vlastních kliček a na koncové čáře míč víceméně odevzdal obráncům, kteří jej na malou chvíli zakopli do bezpečí.
34'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Situace Nimes začíná být krajně nemilá! Míč si na penaltový bod postavil VAHBÍ CHAZRÍ, který neriskoval střelu k tyči, ale i tak jednoduše skóroval, neboť Bernardoni si chybně vybral skok do pravé strany.
33'
Alakouch šel do nesmírně riskantního skluzu uvnitř pokutového území a jednoznačným faulem na rychlejšího Nordina způsobil pokutový kop ve prospěch St. Étienne!
32'
A zase hrubka ve výstavbě útoku. Aktuální pasáž zápasu si hostující fotbalisté za rámeček určitě nedají.
31'
Další velké nedorozumění Nimes dokonce přivedlo domácí mužstvo k rohovému kopu. Rozehrávka do kombinace však nic podstatného nepřinesla.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
29'
Hosté se za několik posledních vteřin hned několikrát zahnali s míčem mimo hrací plochu. Poslední nepřesný pas neúspěšně hledal Ferhata.
28'
Po dlouhé prodlevě mohl Yassine Benrahou konečně odcentrovat z levého kraje, ale míč byl okamžitě odvrácen pryč z pokutového území.
27'
Florian Miguel se těsně před rozehrávkou snažil vykoledovat další kartu pro Cabayeho. Hlavní sudí si však vystačil se slovní domluvou.
26'
V šestadvacáté minutě se nám poprvé žlutí. Za ostrý zákrok na křídle je trestán domácí středopolař Yohan Cabaye.
26'
Theo Valls se zčistajasna parádně opřel do střely z dobrých třiceti metrů a Ruffier se zmohl jen na vyražení míče do relativního bezpečí.
25'
Dlouhým balónem to zkusili také domácí. Chazrí hledal Abiho, ale plány jim překazil pozorný gólman Bernardoni.
24'
Martinezův nákop byl domácí obranou odvrácen. Následný hraniční Nordinův zákrok na jednoho z hráčů Nimes se tentokrát obešel bez odezvy.
23'
Opět je hra na malý moment zastavena hvizdem sudího Stinata. Charles Nathan Abi se podle něj dopustil útočného faulu na Pabla Martineze.
22'
Nimes se stále nedostává ke kloudnější kombinaci. Teď si zkusilo usnadnit život dlouhou diagonálou do křídla, jenže následná střílená přihrávka byla pro Ruffiera jednoduchým soustem.
20'
Arnaud Nordin se společně s domácím publikem hodně diví, že v rychlostním souboji s Alakouchem fauloval právě on. Na zemi totiž skončili oba.
19'
Teď už si Charles Nathan Abi vedl mnohem lépe! Na levé straně se doslova natlačil před jednoho z obránců a předložil míč do vápna Chazrímu. Tomu ale nevyšel krok a z jedničky tentokrát vystřelil nad břevno.
18'
Abi v pozičním souboji nestačil na Martineze, který ho vedle hostující šestnáctky nepustil k balónu. Bernardoni znovu vykopává.
17'
Yohan Cabaye to rovněž přehnal s důrazem, nicméně následná rozehrávka z blízkosti postranní čáry letěla jen do dlaní brankáře Ruffiera.
16'
Charles Nathan Abi nechytil ve hřišti těžkou přihrávku a před odkopem Paula Bernardoniho se poslušně stahuje zpět do středu hřiště.
15'
Arnaud Nordin nešetřil silami a díky aktivnímu napadání vybojoval na útočné půlce autové vhazování, o které se postará Miguel Trauco.
14'
Domácí velmi rychle dostupují protihráče, ke kterým zrovna letí balón. Na vlastní kůži to nyní pocítil i faulovaný Sofiane Alakouch.
13'
Napodruhé už se to před Ruffierem odehrálo ve větším klidu. Balón mají pod svou kontrolou domácí fotbalisté, kteří se pomalu posouvají vstříc Bernardoniho brance.
12'
Konečně se osmělilo také Nimes, které si pomohlo rohovým kopem. Z nebezpečně sklepnutého centru resultuje ještě jeden centr od praporku.
11'
Nordin si volný míč na levé straně ještě jednou doběhl, ale Paul Bernardoni se o jedovaný centr letící na malé vápno rovněž výtečně postaral.
10'
Arnaud Nordin se nenápadně vyhlížející akce dostal ke tvrdé střele a Bernardoni měl dost kliku, že razantní projektil letěl přímo na něj.
9'
Yohan Cabaye byl ukázkově podražen Benrahouem, a tak se pozornost fanoušků znovu přesouvá na útočnou polovinu domácího týmu.
8'
Hostům se ani zdaleka nedaří dostat míč pod kontrolu. Ferhat nyní sklepával dlouhý pas jen do prostoru, kde už číhali hráči Saint-Étienne.
7'
Charles Nathan Abi dělal všechno pro to, aby se přes Alakoucha dostal k míči. Na levém křídle ho ale fauloval a následovat bude Bernardoniho rozehrávka.
6'
Podobný úvod si hosté určitě nepředstavovali. Nimes se ještě vůbec nedostalo do hry a už se musí vypořádat s jednobrankovým mankem.
4'
Všechno je nakonec úplně jinak! Do celé situace se vložili rozhodčí u videa a prvotně signalizovaný ofsajd VAHBÍHO CHAZRÍHO odvolali. Střela placírkou na zadní tyč tak skutečně posílá St. Étienne do brzkého vedení. Velkou zásluhu na gólu má také Trauco, který se postaral o onen nákop z půlky hřiště.
3'
Přímo z rohu Saint-Étienne nezahrozilo. Pak ale přišel na svět nákop z půlící čáry a únik Chazrího, který se kvůli ofsajdu radoval z gólu jen krátce.
2'
Miguel Trauco už stihl absolvovat celou sérii autových vhazování. Domácí se postupně přibližovali Bernardonimu a nakonec pro sebe uzmuli i rohový kop.
1'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v tradičních zelenobílých, zatímco hosté v bíločervených dresech.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Fofana, Perrin (C), Trauco – Cabaye, Dioussé – Honorat, Chazrí, Nordin – Abi.
Náhradníci: Moulin – Bouanga, M. Camara, Gabriel Silva, Hamouma, M'Vila, Saliba.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Landre, P. Martinez (C), Miguel – Benrahou, Deaux, Valls – Ferhat, Philippoteaux, Denkey.
Náhradníci: Dias – Ben Amar, Buadés, Fomba, Paquiez, Sarr, Stojanovski.

Nîmes Olympique

Hosté přijeli na Stade Geoffroy-Guichard v roli outsidera. Po záříjové výhře 1:0 nad Toulouse si museli na ligové vítězství počkat až do jedenáctého ledna, kdy na domácím hřišti přehráli Remeš 2:0. Jinak je to od mužstva z regionu Languedoc-Roussillon jedno velké trápení, které vyvrcholilo před šesti dny v utkání národního poháru. Nimes se v boji o osmifinále představilo na půdě Dijonu a domů si odvezlo potupný debakl 0:5. Tým s nejhorší ofenzivou v Ligue 1 je po dvaceti odehraných kolech na předposledním devatenáctém místě, z něhož ztrácí pět bodů na jistotu záchrany. O pozici nejlepšího střelce se dělí třígóloví Denkey a Philippoteaux.
AS Saint-Étienne

Už je to bezmála čtyřicet let od chvíle, kdy se tradiční klub z Francouzského středohoří mohl naposledy radovat ze zisku prvoligového titulu. V aktuálním období si o podobných úspěších mohou fanoušci zelenobílých barev nechat jenom zdát. Saint-Étienne na startu prosince porazilo Nice, ale pak proti Remeši, PSG, Štrasburku a Nantes nezískalo jediný bod a v nesmírně vyrovnaném středu tabulky kleslo až na patnácté místo. Mužstvo Clauda Puela je přesto ve hře o velmi solidní umístění, od pátého Lille ho totiž dělí hratelných šest bodů. Nejlepším týmovým střelcem v Ligue 1 je sedmigólový Denis Bouanga, který však neodehrál za poslední měsíc jedinou minutu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Saint-Étienne a Nimes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.