Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Lille - 1. února 2020   20:00

Štrasburk
12' Thomasson
1:2
(1:0)
Lille
65' Gabriel  (Ikoné) • 80' Osimhen
Štrasburk
Sels – Lala, Simakan, Djiku, S. Mitrović (C), Carole – Liénard (81. Zohi), Sissoko, Thomasson – Waris (66. Bellegarde), Ajorque.
Kamara – Aaneba, Bellegarde, Corgnet, Grimm, Lebeau, Zohi.
Frappartová – Boutry, Berchebru
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – Bamba, Xeka (59. Ikoné), André, Sanches – Osimhen, Rémy (77. Araújo).
Leonardo – Araújo, Djaló, Ikoné, Niasse, Pied, Soumaré.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:22.
Rozhodčí Frappartová naposledy foukla do píšťalky a ukončila zápas dvaadvacátého kola mezi Štrasburkem a Lille. Z výhry a přerušení série tří ligových proher se radují hosté, kteří vinou Sanchesova podklouznutí od dvanácté minuty dotahovali jednogólové manko. Po změně stran Lille hru zcela ovládalo a po jednom z mnoha rohových kopů zásluhou Gabrielovy hlavičky vyrovnalo. Necelou čtvrthodinu před koncem bylo v hostujícím fanouškovském sektoru ještě veseleji, střídající Araújo totiž vystřelil do ruky Caroleho a nařízenou penaltu proměnil nejlepší týmový střelec Osimhen.
90+3'
90+3'
Hraniční zákrok na Thomassona zůstal u hlavní rozhodčí bez odezvy. Pro balón si pak doběhl Maignan a asi vzal domácím i tu poslední naději na vyrovnání.
90+2'
Žádný tlak domácího mužstva se nekoná. Ikoné se dostal do kleští mezi Sissoka a Bellegardeho, čehož využívá k dalšímu polehávání.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Hosté chtěli šetřit čas nalevo od pokutového území. Moc dlouho se jim to ale nedařilo a teď už se Štrasburk opět snaží dostat na polovinu soupeře.
89'
Mitrovićovi pod tlakem Osimhena utekl balón do autu. Lille bude vhazovat, i když Bamba s tímto procesem logicky nespěchá.
87'
Žlutou kartu dostává Benjamin André (Lille OSC).
87'
Ajorque zkrotil dlouhý nákop, jenže pak nedal přesný pas pod sebe a Štrasburk se opět vrací do relativně klidného středu hřiště.
86'
Kenny Lala zkusil prorazit individuálně, jenže si v jeden okamžik dal míč daleko od nohy a pak už ho od něj odstavil důrazně skluzující Gabriel.
85'
Hosté se s vedením v zádech intuitivně zatáhli a teď nechávají hrát muže v modrém, které zase trápí poměrně velký počet nepřesností.
83'
Proměněná penalta situaci na bojišti výrazně změnila. Alsasané poprvé prohrávají a už nemají zas tolik času na vstřelení vyrovnávajícího gólu.
82'
Ibrahima Sissoko zůstal chvíli ležet poté, co na něj byl odpískán Sanchesův faul. Štrasburk nyní pracně dobývá zformovanou obranu LOSC.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Kévin Zohi.
80'
Lille právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil VICTOR OSIMHEN a s trochou štěstí prostřelil Selse, který sice vystihl směr střely, ale přesto se dostatečně nenatáhl ke své levé tyči.
78'
Žlutou kartu dostává Lionel Carole (RC Štrasburk).
78'
Velký problém pro Štrasburk! Luiz Araújo přišel na hřiště a hned se uvedl střelou z voleje, kterou Carole zablokoval rukou. Je z toho penalta!
77'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Luiz Araújo.
76'
Ikoné hledal na zadní tyči Osimhena, který mohl jednoduše doklepnout míč do prázdné branky. Nic takového se ale nestalo, protože nebezpečnou přihrávku rukou ztečoval Matz Sels.
76'
Lille má ve druhé půli herně navrch. Jeho hráči se po třech ligových porážkách vřadě určitě nespokojí se ziskem jediného bodu.
75'
Stefan Mitrović srazil Osimhenův centr z rohu pokutového území. K tomu všemu byl máván ofsajd a hrát budou Alsasané.
74'
Renato Sanches určitě nehraje nejlepší zápas své kariéry. Nyní poněkolikáté ztratil balón a hned vzápětí to „odčinil“ faulem na Kennyho Lalu.
73'
Thomassonova střela ze střední vzdálenosti byla okamžitě sražená. Liénard pak nerozdal přesný míč do levého křídla a daroval hostům vhazování.
72'
Ikoné dlouho čekal s přihrávkou z levého kraje pokutového území. Tu nakonec pokazil a z dobře vypadající situace nebylo zhola nic.
70'
Tentokrát má menší problémy Mohamed Simakan, který se odkutálel až do prostoru vedle střídaček. I on by však měl problém s nohou rozchodit.
69'
Držení míče: 39 % – 61 %.
68'
Na pažitu zůstal chvíli ležet Alexander Djiku, který si možná něco udělal s tříslem. Vše se zatím obešlo bez zákroku lékařů.
67'
Ludovic Ajorque se dostal za obranu jen díky ofsajdovému postavení, takže ho neproměněná gólovka ani nemusí příliš mrzet.
66'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
65'
Zhruba pětadvacet minut před koncem je vyrovnáno na 1:1! Mitrović se na kraji hřiště postaral o Osimhena. Sanches pak rozehrál rohový kop nakrátko a po centru střídajícího Ikoného se gólovou hlavičkou prosadil stoper GABRIEL.
63'
Liénardův centr letěl za zadní tyč. Tam ale nebyl nikdo v modrém a balón kvůli tomu odcestoval mimo hrací plochu.
62'
Majeed Waris pronikal po levé straně, dokud ho za cenu žluté karty nezastavil Gabriel. Je z toho domácí standardka.
61'
Lala se už poněkolikáté obětavě postavil do dráhy Reinildova centru. Sanchesův pas od praporku následně precizně vyboxoval Sels.
60'
Liénard si před rozehráním rohového kopu vyburcoval fanoušky, ale k vytvoření nějaké větší šance to nevedlo.
59'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
58'
Celikův centr letěl před domácí branku na Bambu. V jednu chvíli se mohlo zdát, že je pískána penalta, ale nakonec se konal faul hostujícího záložníka.
56'
Dimitri Liénard si narychlo přehodil balón na pravačku a z hranice vápna vystřelil. Míč asi letěl vedle branky, ale Maignan si pro něj přesto raději skočil.
55'
Nakonec se konal ještě jeden roh, ale výsledek byl úplně stejný. Domácí defenzivě pomohl útočník Ludovic Ajorque.
54'
Kenny Lala srazil Reinildův centr na rohový kop, ovšem Renato Sanches znovu nevyrobil žádný přesný centr.
53'
Adrien Thomasson si pomohl faulem na Reinilda a Lille si tak může prodloužit svůj pobyt na útočné polovině.
52'
Sanchesovi se centr hrubě nepovedl a totéž platilo i o následné snaze Fonteho, který z levého křídla nasměroval míč za koncovou čáru.
51'
Dimitri Liénard zastavil Osimhenovo tančení jen prostřednictvím nedovoleného zákroku. Sanches se chystá rozehrát standardní situaci z pravé postranní čáry.
50'
Matz Sels bezchybně sebral centrovaný míč a okamžitou rozehrávkou započal rychlý brejk Štrasburku, který měl pouze jepičí život.
49'
Majeed Waris našel prudkou střílenou přihrávku nohu Ajorquea a od té se balón odrazil jen malý kousek nad horní tyč Maignanovy brány.
48'
Kenny Lala z výhody přímého kopu nic nevytěžil, protože tvrdou ranou sestřelil jednoho muže v pouze dvoučlenné zdi.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
Přestože byla první půle dost rozkouskovaná, tak se sudí rozhodli nenastavit ani vteřinu. Mnohem spokojenější odchází do šaten domácí fotbalisté, kteří díky obrovské minele Sanchese a následné trefě Thomassona vedou od dvanácté minuty 1:0. V dresu Lille je vidět především Osimhen, který byl takřka u všech zajímavějších situací. Při té nejnebezpečnější z nich trefil břevno Selsovy brány.
45'
44'
Atraktivní dalekonosná střela z halfvoleje od Djikua byla nepřesná, ale i tak si vysloužila potlesk zaplněných tribun.
43'
Victor Osimhen se natahoval po centru z levého křídla. Přes Caroleho se však neprosadil a Matz Sels celou situaci jednoduše vyřešil.
42'
Hlavní rozhodčí to dnes nemá jednoduché. Teď odpískala trošku diskutabilní ruku Xeky, který se slovně bránil a za protesty si vysloužil žlutou kartu.
40'
Celik nechtěl Liénardovi dovolit odkopnout míč do bezpečí. Zároveň ho trefil do nohy a nechybělo mnoho, aby z toho byl šlapák za druhou žlutou kartu.
39'
Balón nebyl v ideálním úhlu na střelu, a tak Liénard zvolil centr. Sanches proti němu zasáhl hlavou a následné souboje už ke střele na branku nevedly.
38'
Lionel Carole šel do zasekávačky, při které zavadil o nohu probíhajícího Sanchese. Je z toho další faul a standardka pro Štrasburk.
36'
Teď už se vše obešlo bez větších komplikací pro Lille. Míč skončil v zámezí a na programu bude odkop od branky Mikea Maignana.
35'
Nařízený centr z rohového kopu letěl na Warise, který spustil velký zmatek na malém vápně. Hosté situaci zvládli, přestože po žlutém faulu Celika budou bránit další standardku.
34'
Špatná stabilita málem stála Lille druhý inkasovaný gól! Maignan podklouzl, když si šel pro míč mimo pokutové území, ale měl zároveň štěstí, že jeden z obránců nepustil následný centr do místa určení.
33'
Celá série soubojů v přehuštěném středu hřiště skončila nedovoleným zákrokem na ghanského útočníka Majeeda Warise. Míč pro Štrasburk.
31'
Další slušná možnost pro LOSC! Victor Osimhen si zády brance zpracoval přesný centr z pravého křídla a z otočky napálil horní tyč!
30'
Štrasburk přežil menší závar v pokutovém území s velkým přispěním Laly, který na brankové čáře zlikvidoval hlavičku jednoho z hostů.
29'
Sanchesův centr neprošel přes první bránící překážku. Vše se schyluje k několikátému rohovému kopu ve prospěch Lille.
28'
Znovu se Osimhen hodně diví, že na něj nebyl odpískán faul v pokutovém území. Rozhodčí Frappartová nebere jeho protesty na vědomí.
27'
Hosté se poměrně snadno a rychle dostali až k zakončení. To však šlo přesně na Selse a belgický gólman si připsal vcelku snadný zákrok.
26'
Maignan vyboxoval Liénardův dalekonosný centr pryč z pokutového území. Domácí pak ještě chvíli útočili, ale vše končí jen autem Celika.
25'
Lille má v posledních minutách mnohem více ze hry. V předfinální fázi je ale nulové a nadále tak čeká na první pořádnou šanci.
23'
Osimhen byl odseparován od balónu vynikajícím obranným zákrokem jednoho ze tří stoperů Štrasburku. Talentovaný útočník se marně dožaduje faulu.
22'
Hosté pokazili postupnou kombinaci a měli co dělat, aby eliminovali hrozbu z rodícího se rychlého protiútoku Alsasanů.
20'
Sanchesův roh letěl někam k penaltovému bodu, jenže nikdo v bílém se k hlavičce nedostal a míč nakonec opustil pokutové území.
19'
Osimhen ve snaze odcentrovat napálil obličej Mitroviće. Domácí kapitán asi bude potřebovat pár vteřin, než se z tvrdé rány vzpamatuje.
18'
Majeed Waris byl lehce postrčen Reinildem. Faul se ale nepískal a následovat bude jen autové vhazování Lille.
17'
Alexander Djiku chtěl vypíchnout míč Bambovi, ale místo toho fauloval. Nic moc to ve finále neznamená, protože se tak stalo u půlící čáry.
16'
I ten byl zakončený, ovšem Fonte neměl natolik dobrou pozici na hlavičku, aby byl býval schopen nasměrovat míč pod břevno.
15'
Rémy přenesl hru doprava na Celika, z jehož centru resultuje pro změnu hostující rohový kop.
14'
Warisova tečovaná střela přinesla hráčům Štrasburku rohový kop a fanouškům další důvod k radosti.
12'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!!
Alsasané jdou ve dvanácté minutě do vedení! Maignan lapil Lalův centr a rozehrál na Sanchese. Ten však podklouzl a v nebezpečném prostoru doslova odevzdal míč ADRIENU THOMASSONOVI, jenž se nastalé šance nezalekl a s přehledem rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana.
11'
Z hloubi pole posílal míč do ohně sám faulovaný Sanches. Domácí si ale věděli rady a přechází do rychlého protiútoku.
10'
Djiku zezadu narazil do Sanchese, který si chytře pokryl míč a získal pro Lille výhodu standardní situace.
9'
Osimhen se zbavoval míče v časové i prostorové tísni. Centr zprava však byl hodně dlouhý a Sels zůstává v naprostém klidu.
8'
Teď už to bylo zajímavější! Thomasson si naběhl na centr z levé strany a prudkou hlavičkou minul ze svého pohledu levou tyč.
7'
Ajorque chytal míč na levém křídle, ale přízemní centr posílal do vápna ve chvílí, kdy se v něm nenacházel jediný spoluhráč.
5'
Renato Sanches byl zády brance donucen přihrát směrem k půlící čáře. Hosté se zatím těžko prokousávají k brance Selse.
4'
Standardní situaci z pravé strany hosté ubránili i s přispěním Osimhena, který resolutně odkopl míč na druhý konec hřiště.
3'
Majeed Waris se celým tělem natlačil před Andrého a ten už se nevyvaroval nedovoleného zákroku.
2'
Domácí mužstvo nastoupilo v modrých dresech, zatímco na Lille zbyla blílá varianta.
1'

RC Štrasburk: Sels – Lala, Simakan, Djiku, S. Mitrović (C), Carole – Liénard, Sissoko, Thomasson – Waris, Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Aaneba, Bellegarde, Corgnet, Grimm, Lebeau, Zohi.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – Bamba, Xeka, André, Sanches – Osimhen, Rémy.
Náhradníci: Leonardo – Araújo, Djaló, Ikoné, Niasse, Pied, Soumaré.

Rozhodčí: Frappartová – Boutry, Berchebru.

RC Štrasburk

Domácímu týmu první polovina sezóny moc nevyšla, nicméně v posledních týdnech se minimálně v ligové soutěži rapidně zvedl. Zatímco po desátém kole byl Štrasburk na úplném chvostu, tak před tímto kolem sídlil na solidním osmém místě. Z něj ztrácí jen pár bodů na místa zaručující účast v Evropě, ale zároveň disponuje jen tříbodovým náskokem na patnácté St. Étienne. Z předchozích pěti ligových duelů vytěžili Alsasané výtečných dvanáct bodů. Tři z nich získali minulý týden za výhru 3:1 ze hřiště nadále tápajícího Monaka. Menší kaňkou každopádně je pár dní staré vypadnutí z národního poháru, z něhož Štrasburk vypadl kvůli prohře 1:3 s Marseille. Nejlepším střelcem je s osmi góly Ludovic Ajorque.
Lille OSC

Hostující celek zažívá dost turbulentní ročník. V období od konce září do závěru listopadu vyhrál v jediném z jedenácti zápasů, což značnou měrou zavinila nepodařená účast v Lize mistrů. Další měsíc a půl však zvládlo Lille výborně a vyšvihlo se v Ligue 1 až na třetí příčku. Z předchozích tří zápasů však nezískalo ani bod, když postupně prohrálo 1:5 s Monakem, 0:1 s Dijonem a 0:2 s PSG. K tomu v minulých dnech vypadlo z obou národních pohárů a nyní se tak může plně soustředit na ligu. V té je LOSC na sedmém místě se ztrátou dvou bodů na čtvrté Montpellier. V tabulce střelců s deseti góly kraluje talentovaný útočník Osimhen.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Štrasburkem a Lille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.