Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Bordeaux - 30. srpna 2020   15:00

0:2
(0:2)
Bordeaux
25' Maja  (Koscielny) • 27' Bašić  (Hwang Ui-jo)
Angers
Bernardoni – Bamba, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – Santamaría – Thioub (82. Cho), Fulgini (90+2. L. Coulibaly), Mangani (81. Bobichon), El Melali (66. Capelle) – Kanga (66. Bahoken).
Abed – Gringore, Viala
Stade Raymond Kopa, Angers
Bordeaux
Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Oudin (90+1. Poundjé), Bašić, Pardo – de Préville, Maja (66. Briand), Hwang Ui-jo (78. Kalu).
Poussin – Briand, Jovanović, Kalu, Kwateng, A. Mendy, Mexer, Otávio, Poundjé.

Z mého komentátorského stanoviště je to už vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Teď následuje reprezentační přestávka. Hned po ní odehrají oba týmy svá utkání doma. Angers nastoupí proti Remeši a Bordeaux přivítá ambiciózní Lyon.
Zápas rozhodl zkrat domácí defenzivy. Ta si oba góly nechala vstřelit v rozmezí dvou minut a chabá ofenziva už toto zaváhání nenapravila, ačkoliv na to měla dostatek času. V listině střelců tak zůstala jména z prvního poločasu: Josh Maja a Toma Bašić.
Bordeaux si po domácí bezbrankové plichtě s Nantes připsalo v nové sezoně první vítězství. To se zrodilo na stadionu Angers, kde hosté vyhráli 2:0.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:0. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:19.
90+4'
Jak jinak než na krátkou vzdálenost ho rozehrál Poundjé (Bordeaux) a v tuto chvíli už je jasné, že se s týmovými kolegy bude radovat z vítězství.
90+3'
Hosté nehodlají připustit žádné drama a snaží se hrát co nejdále od své branky. To se jim ostatně daří a navíc mají k dispozici rohový kop.
90+2'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Lassana Coulibaly.
90+1'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Maxime Poundjé.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut dojde ke střídání.
89'
Oba týmy pak chvíli po sobě zahrávaly rohový kop. Zatímco domácí vyslali do vápna odvrácený centr, hosté provedli z důvodu úspory času rozehrávku nakrátko.
88'
Bahoken (Angers) se však dostal k míči o minutu později a v blízkosti branky málem skóroval! Jeho střelu zastavil na poslední chvíli obránce.
87'
Ne po krajích, ale neustále středem hřiště to zkouší domácí tým. Fulgini se tam teď snažil nalézt Bahokena, avšak před ním stihl zasáhnout Oudin.
85'
Baptiste Santamaría (Angers) vlétl do souboje jako utržený od řetězu a sudí Karim Abed neměl jinou možnost, než mu ukázat žlutou kartu.
83'
Ačkoliv se Fulgini (Angers) snažil ze všech sil, skrz pevný obranný val soupeře nepronikl.
82'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Mohamed-Ali Cho.
81'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Antonin Bobichon.
80'
Čas domácím tiká a tiká. Do konce zápasu zbývá bez případného nastavení deset minut.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Pardo.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Samuel Kalu.
76'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
75'
Jejich rozvážnou rozehrávku se vydal narušit Bahoken (Angers), ale k balonu měl moc daleko.
73'
S přihlédnutím k rizikové situaci z před několika minut hosté už raději krotí tempo hry.
72'
Ofsajd a v něm Hwang Ui-jo (Bordeaux).
70'
Jak málo chybělo, aby Thioub vrátil Angers do zápasu?! Krajní záložník se u šestnáctky rozhodl pro zakončení, které nasměroval do levé tyče!
69'
Je to tak, ke střele se na hranici vápna probojoval Hwang Ui-jo (Bordeaux). Mířil však jen do středu branky, kde stál připravený Bernardoni.
67'
Je dobře, že jsou trenéři činní. Provedená střídání obou z nich by měla dostatečně okysličit hru.
66'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Farid El Melali, přichází Pierrick Capelle.
66'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Stéphane Bahoken.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Jimmy Briand.
65'
Sice nechtěně, ale přece Toma Bašić (Bordeaux) podkopl nohy protihráče a za svůj faul je po zásluze potrestán.
63'
Nyní se hraje soustavně z jedné strany na druhou.
61'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
59'
Nicméně teď to nebyl ten případ. Z uctivé vzdálenosti chtěl totiž překvapit brankáře Mangani (Angers), jenže trefil jen prvního bránícího hráče.
57'
Zdá se, že tlak domácího týmu z úvodu druhého poločasu už opadl a do hry se stále více dostává i soupeř.
56'
Jeden z hostujících hráčů se nadechl k samostatné akci, ale při té si míč příliš předkopl a bylo po nadějích. Myslím, že to byl Hwang Ui-jo.
54'
Možná i to donutilo k faulu Youssoufa Sabalyho (Bordeaux), ten se před obdržením žluté karty provinil podražením.
52'
To hosté po změně stran zatím nic moc nepředvedli. Teda kromě toho, že se ustavičně brání.
51'
U míče opět El Melali (Angers) a tentokrát už se dostal do palebné pozice. Střelu, kterou vyprodukoval asi 20 metrů od brány, nechal proletět vysoko nad.
49'
O chvíli později zaútočilo Angers znovu. Při sólo průniku chtěl kolem svého strážce protančit El Melali, to mu ovšem Benito nedovolil.
47'
Domácí vstupují do druhého dějství s úmyslem co nejdříve snížit. I proto Thioub poslal za záda obránců Kangu, jenže do přihrávky vložil příliš síly.
46'
Po prvním poločase má blíže k vítězství Bordeaux. Hostující klub varoval soupeře už po čtvrthodině hry, kdy se do samostatného úniku dostal de Préville. Toho Bernardoni ještě vychytal, ale na dva další borce v tmavě modrých dresech už domácí gólman nestačil. Mohl za to i zkrat jeho defenzivy, která si oba góly nechala vstřelit v rozmezí pár minut. Od 25. do 27. minuty se do listiny střelců zapsala dvojice Maja, Bašić.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 1:0. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 3:7.
45+1'
45'
Do přestávky už jim však na to moc času nezbývá. Karim Abed totiž nastavil jedinou minutku.
43'
Fotbalisté Angers šli opět dopředu a v soupeřově obraně hledají i tu sebemenší díru.
41'
Jenže přišla ztráta míče, po které hráči Angers museli zařadit zpátečku. Hned na to nabízel míč do vápna Bašić, jenže obránci domácího klubu tam byli včas.
40'
Na útočné polovině kombinující domácí trpělivě vyčkávají na správnou příležitost ke zrychlení hry.
37'
Rémi Oudin (Bordeaux) tam v souboji o míč podrazil soupeře a stal se prvním napomenutým hráčem utkání.
37'
S rohem, který následoval, se poradil Costil (Bordeaux). Po jeho výkopu se hraje u středového kruhu.
36'
Mangani (Angers) udělal přesně to, co se od něj čekalo. Z nařízené standardky vyslal tvrdou ránu, ta se otřela o bránící zeď a skončila vedle tyče.
35'
Domácí získali další příležitost. Po faulu na Thiouba totiž budou rozehrávat přímý volný kop.
33'
Fotbalisté Angers by se rádi co nejdříve vrátili do zápasu. I proto servíroval svůj centr do vápna El Melali, nikoho v černo-bílém dresu tam však nenašel.
31'
30'
Domácí pak během chvilky kopali hned dva rohy, ale nedokázali se ani po jednom z nich prosadit.
29'
O snížení usilující Thioub (Angers) nastřelil zpoza pokutového území pouze obránce.
27'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Jen o dvě minuty později přidávají hosté druhý gól! TOMA BAŠIĆ si při zpracování přihrávky postrčil míč mezi dvěma stopery a tváří v tvář gólmanovi neselhal.
25'
Z další akce Bordeaux vytěžilo roh a po jeho rozehrání už tento klub skóruje! De Préville totiž našel na hranici malého vápna Koscielnyho, který hlavou sklepl pro špatně pokrytého JOSHE MAJU a ten už neměl sebemenší problém trefit z jednoho metru poloprázdnou branku.
23'
Není proto divu, že se hráči Bordeaux dostali k míči a ze střední vzdálenosti zahrávali standardku. Naneštěstí pro ně Hwang Ui-jo svým pasem nikoho z kolegů nenašel.
21'
A domácí klub má problémy projít přes středovou čáru, kterou hosté střeží opravdu pečlivě.
20'
Mírnou územní převahou disponující Angers trpělivě kombinuje na svojí půlce hřiště.
18'
Následoval rohový kop a po něm se opět musel činit Bernardoni (Angers). I když tentokrát to měl o poznání jednodušší, protože mu stačilo lapit centrovaný míč.
17'
Po čtvrthodině hry jsme viděli první šanci! Průniková přihrávka dostala do úniku de Prévilleho, útočník Bordeaux si to pak namašíroval rovnou před gólmana, kterého zblízka neprostřelil.
16'
15'
O chvíli později se Angers muselo bránit rohovému kopu. A navzdory tomu, že po jeho rozehrání bylo před brankou docela rušno, svízelnou situaci ustáli.
14'
Hosté pak sami založili nadějnou akci, na jejímž konci stál Maja centrující do brankářových rukavic.
12'
Z něj letěl balon opět do ohně, nicméně pozorní obránci Bordeaux ho i tentokrát včas uhasili.
11'
Na opačné straně hřiště dokázal odcentrovat Thioub. A protože jeden z obránců odklidil míč za brankovou čáru, rozehraje domácí tým roh.
9'
Tam získali míč hosté. Po pravém křídle se díky tomu mohl rozběhnout de Préville, jenomže před ním se z čista jasna zjevil Bamba, a bylo po akci.
8'
Oťukávaná se přesunula do středu hřiště.
6'
Domácím to vyšlo až z dalšího útoku. Přihrávku do vápna dostal Kanga a se zakončením vůbec neotálel. Bohužel pro Angers zamířil vysoko nad.
5'
Středem hřiště ho táhl Mangani (Angers), který se pak marně snažil prostrčit míč do šestnáctky.
4'
Jeho rozehrávku provedl Oudin (Bordeaux) tak mizerně, že z odvráceného centru vznikl rychlý brejk.
3'
Na druhé straně přišel s míčem do šestnáctky de Préville, po sražené střele z jeho pravé strany bude Bordeaux kopat roh.
2'
Domácí zaútočili podél pravé lajny, kterou uzavřel záložník Oudin jen za cenu faulu.
1'
Úvodní výkop provedli fotbalisté Angers.
1'
A je to tady! Základní jedenáctky právě nastupují na hřiště.

Angers SCO: Bernardoni – Bamba, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – Santamaría – Thioub, Fulgini, Mangani, El Melali – Kanga.
Náhradníci: Butelle – Bahoken, Bobichon, Capelle, L. Coulibaly, Ebosse, Pavlović, Taiby, Cho.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Baysse, Koscielny (C), Benito – Oudin, Bašić, Pardo – de Préville, Maja, Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Briand, Jovanović, Kalu, Kwateng, A. Mendy, Mexer, Otávio, Poundjé.

Rozhodčí: Abed – Gringore, Viala.
Trenéři obou celků vybrali nejvhodnější sestavy, kapitáni podepsali Zápis o utkání a společně se svými spoluhráči přišli k předzápasové rozcvičce. Jména těch, kteří se jí účastní, naleznete v dalším příspěvku.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 2. kola Ligue 1 mezi fotbalisty Angers a Bordeaux.
Poslední vzájemný zápas v lize

Angers – Bordeaux 3:1 (3:1)
Branky:
27. Reine-Adélaïde, 33. Pereira Lage, 45. Mangani – 4. de Préville.
ŽK: Thomas, Capelle – Benito.

Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:3.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:15.

Bordeaux na rozdíl od svého dnešního soupeře hrálo na vlastním stadionu, avšak výhodu domácího prostředí nevyužilo. Příčinou bezbrankové plichty s Nantes bylo i brzké vyloučení Mehdi Zerkaneho, bez něhož se tak trenér musí v nadcházejícím mači obejít.

Bordeaux – Nantes 0:0
ŽK: de Préville, Otávio – Ch. Traoré, Chirivella, Ndilu.
ČK: 20. Zerkane (Bordeaux).

Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:3.
Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:14.

Angers vstoupilo do sezony vítězně. Sporting zajížděl do Dijonu a na půdě 16. celku uplynulé sezony vyhrál tím nejtěsnějším možným rozdílem. Zápas rozhodl už ve 22. minutě stoper Ismael Traoré.

Dijon – Angers 0:1 (0:1)
Branka:
22. I. Traoré.
Bez karet.

Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:6.
Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:8.
Všechny fotbalové fanynky a fanoušky vítám u Ligue 1! Nejvyšší francouzská soutěž má na programu 2. kolo, jehož se ve vzájemném souboji zúčastní Angers a Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.