Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Paris SG - 16. ledna 2021   21:00

0:1
(0:0)
Paris SG
70' Kurzawa  (Florenzi)
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – L. Coulibaly, Amadou (86. Al Milálí) – Capelle (75. Thioub), Fulgini, Pereira Lage (75. Cabot) – Diony (61. Bahoken).
Butelle – Bamba, Pavlović, Khaled, Bobichon, Cabot, Thioub, Bahoken, Al Milálí.
Paris SG
Navas – Florenzi, A. Diallo, Marquinhos (C), Kurzawa (86. Kimpembe) – Verratti, Paredes – Di María (80. A. Herrera), Neymar, Mbappé (80. Sarabia) – Kean (69. Icardi).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní dramatický zápas máme za sebou. Paris Saint-Germain nakonec vybojovalo cennou výhru 1:0, když se v sedmdesáté minutě prosadil Layvin Kurzawa, ten umístil přesně do sítě centr z pravé strany od Florenziho. Rozhodně ideální zápas neodehrálo duo Kylian Mbappé a Neymar. Francouzský mladík ani nedohrál zápas do závěrečného hvizdu. Obhájce titulu se tak obešel bez pozitivně testovaného trenéra Pochettina a bere tři body, které ho, minimálně do zítra, posouvají na první místo Ligue 1. Angers se v dalším utkání střetnou 24.1. venku proti Bordeaux. Paříž čeká o dva dny dříve domácí zápas proti Montpellier.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:13.
90+3'
90+3'
Až moc řeší měl Brazilec Neymar, takže i on si z tohoto zápasu odnese žluté napomínání.
90+3'
Z levé strany se do vápna toužil dostat Lassana Coulibaly, kterému cestu zaterasil dobrý zákrok Kimpembeho.
90+2'
Hosté nyní výborně napadají soupeře na jeho polovině hřiště a šetří tak drahocenné vteřinky.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Žlutou kartu inkasuje za zbytečné řeči i domácí kouč Stéphane Moulin.
89'
První žlutou kartu v dnešním utkání si odnáší po taktickém faulu na polovině hřiště Marco Verratti.
88'
Až moc si Sada Thioub předkopl míč ve vápně před sebe. Ten skončil mimo hřiště.
87'
Na středu hrací plochy se uvolnil Angelo Fulgini a Ander Herrera ho poslal k zemi.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Presnel Kimpembe.
86'
Zdravotní problémy má nyní Layvin Kurzawa, který zůstal ležet na trávníku.
86'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Faríd Al Milálí.
85'
Angelo Fulgini centroval od praporku do vápna, kde se k hlavičce dostal Cabot. Jeho nevýrazný pokus skončil pouze v Navase.
84'
Rohový kop pro domácí tým.
83'
Na levé straně se rychlostně uvolnil Neymar a centroval do vápna, kde si jeho pas našel obránce Traoré.
82'
PSG od vstřelené branky rozhodně nikam moc nepospíchá, v klidu si hraje s míčem.
81'
Ze středu hřiště zkoušel dopředu centrovat Paredes, jenže nepřesná nahrávka skončila jen u Bernardoniho.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Ander Herrera.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Pablo Sarabia.
79'
Hodně důrazný centr Florenziho do pokutového území našel Mbappého, který si však tvrdý pas nedokázal zpracovat.
78'
Vincent Manceau hledal dlouhým nákopem spoluhráče vepředu, ale našel jen dobře pozičně hrajícího Marquinhose.
77'
Hosté se dostali ve větším počtu do vápna, celou akci na sebe vzal Neymar, který míč nenahrál a následně ho i ztratil.
76'
Domácí Cabot se okamžitě snažil uvolnit na levé straně, narazil ovšem do Kurzawy.
75'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Jimmy Cabot.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Sada Thioub.
75'
Florenziho další centr z pravé strany hledal Icardiho, střídající hráč souboj s Traorém prohrál.
74'
Domácí si nyní užívají míče a kombinují na vlastní polovině hřiště, odkud se však vyrovnávací branka dává jen velmi těžko.
73'
Di María hledal nahrávkou ze středu hřiště naběhnutého Neymara, který si ve vápně nedokázal míč pořádně zpracovat.
72'
To PSG v klidu rozehrává od vlastní branky. Vedení o jednu branku hostům rozhodně vyhovuje více.
71'
Domácí se po inkasované brance začali hned více tlačit dopředu.
70'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Dvacet minut před koncem jsme se přeci jen dočkali první branky dnešního zápasu. Na pravé straně hřiště se uvolnil Alessandro Florenzi a nacentroval do vápna, kde se, po odrazu od soupeře, dostal míč na zadní tyčku pro LAYVINA KURZAWU, který z voleje poslal míč do sítě.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Mauro Icardi.
68'
Na středu hřiště získal míč Pierrick Capelle a okamžitě se snažil centrovat dopředu, kde ale našel jen připraveného Marquinhose.
67'
Na hostující lavičce se již svléká Mauro Icardi, který by tak měl jít za chvilku do hry.
67'
Z levé strany zkoušel dlouhý míč posílat dopředu Mbappé, jenže jeho křížná nahrávka nikoho v modrém dresu nenašla,
66'
Angelo Fulgini se kličkou vyhnul Neymarovi na levé straně hřiště, následně ho tak Brazilec musel faulovat.
65'
Kousek za hranicí vápna se do míče opřel Stéphane Bahoken. Jeho pokus tečoval připravený Layvin Kurzawa kousek nad hostující klec.
64'
Výborné zachycení míče na středu hřiště předvedl Verratti, navázal ovšem hodně nepřesnou nahrávkou dopředu.
63'
Na levé straně vápna se parádně vymotal Neymar a centroval na střed vápna, kde trefil jen jednoho ze soupeřů.
63'
Rychlou nahrávku po pravé straně dostal Ángel Di María. Argentinec ale míč na hrací ploše stihnout nedokázal.
62'
Stéphane Bahoken se okamžitě zapojil do hry, ale vysoký pas na jeho osobu skončil pouze ofsajdem.
61'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Stéphane Bahoken.
60'
Po hodině hry se faulu ve vzdušném souboji dopustil Verratti a hrát tak může domácí Angers.
59'
Ángel Di María se pochopitelně chopil míče a centroval na přední tyčku, kde se o míč postaral dobře postavený Souleyman Doumbia.
59'
Rohový kop pro Pařížany.
58'
Na středu hřiště se uvolnil Ángel Di María a z nějakých třiceti metrů zkusil vystřelit. Nikterak důrazný pokus skončil v rukavicích Bernardoniho.
57'
Klidnější fáze utkání, hosté pouze kombinují s míčem okolo středového kruhu.
56'
Hosté měli k dispozici rohový kop, ale centr Di Maríi skončil pouze na hlavě Traorého.
55'
Neymar se rychle uvolnil na středu hřiště a nahrávkou doleva našel Mbappého, který sám proti brankáři trefil jen ruku Bernardoniho.
54'
Zády k brance dostal míč do vápna Loïs Diony a okamžitě putoval k zemi. Rozhodčí rezolutně naznačil, že penaltu pískat nebude.
53'
To byla největší šance utkání. Vincent Manceau opět odcentroval z pravé strany do šestnáctky, kde našel na přední tyčce Dionyho, ale jeho hlavičku dokázal vyrazit pohotový brankář Navas.
52'
Hostující talent dostal další míč na hrot útoku, nyní se ho ale špatně zpracoval a nabídl pouze soupeři.
51'
Paredes se z pravé lajny snažil nacentrovat dopředu na Mbappého, jehož od míče dělil jen dobrý zákrok Traorého.
50'
Z pravé strany nacentroval do vápna domácí Vincent Manceau a našel Dionyho, jehož hlavička ze středu šestnáctky skončila vysoko nad brankou.
49'
Nahrávku na levou stranu vápna dostal hostující Mbappé a z voleje hned zakončoval. Důrazný pokus sice skončil v síti, jenže jen v té postranní.
48'
Moise Kean na levé straně obešel nejprve jednoho soupeře, ale toho druhého se mu obejít již nepovedlo.
47'
Dlouhý míč za obranu dostal Diony, jenže domácí útočník se nacházel v ofsajdové pozici.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je minulostí a branku nenabídl. Jasně lepším týmem bylo hostující PSG, které se ale do nějaké větší šance dostat nedokázalo, a proto platí stav 0:0. Hostům rozhodně může chybět jejich trenér Mauricio Pochettino, který byl pozitivně testován na koronavirus, a tak na dnešním utkání chybí a obhájce trofeje vede jeden z jeho asistentů.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 34%:66%
Střely na branku: 2:0
Rohy: 2:3
45'
45'
Domácí dohrávají první poločas na polovině soupeře.
44'
Neymar se snažil z pravé strany dostat na střed hřiště, jesle Doumbiovi nenasadil a navíc o míč přišel.
43'
Na pravé straně dostal trochu prostoru Ángel Di María a okamžitě nacentroval do vápna, kde našel na přední tyčce Keana, jehož hlavička zamířila pouze vedle branky.
42'
Ibrahim Amadou se dostal k míči kousek za vápnem a okamžitě zkoušel vystřelit. Důrazný přízemní pokus skončil hodně vedle branky.
41'
Na středu hřiště se snažil uvolnit Marco Verratti, zezadu ho ovšem fauloval Lassana Coulibaly a pařížský tým zůstane na míči.
40'
Alessandro Florenzi dostal nahrávku na pravou stranu vápna a překvapivě pálil hned z otočky. Míč poslal jen kousek vedle branky.
39'
Domácí to rozehráli na krátko a Angelo Fulgini centroval do vápna, kde vzdušný prostor ovládl Marquinhos.
39'
Roh pro domácí tým.
38'
Z pravé strany hřiště centroval míč do vápna domácí Mathias Pereira Lage. Jeho centr ovšem přeletěl všechny přítomné v šestnáctce.
37'
Hosté trestuhodně propadli při rozehrávce a k míči se dostal opět Loïs Diony. Ten to znovu nevyřešil ideálně, když zkusil vystřelit z hranice vápna, míč nasměroval jen do rukavic Navase.
36'
Souleyman Doumbia si zpracoval vysoký míč k levé lajně a takřka okamžitě byl faulován Florenzim.
35'
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal Loïs Diony, jenže ještě nahrával, což ukončilo slibnou akci.
34'
Kylian Mbappé se z levé strany pěkně uvolnil do vápna, kde šel mezi dva soupeře, ale klička se mu nepovedla a o míč přišel.
33'
Dialla zkoušel z vlastní poloviny vysunout Mbappého na levé straně. Našel jen hlavu domácího beka Manceaua.
32'
Pařížané nyní trochu polevují z tlaku a kombinují pouze okolo poloviny hřiště.
31'
Domácí pas dopředu vystihl dobrým pohybem Layvin Kurzawa, jehož následná nahrávka dopředu byla nepřesná.
30'
Míč si postavil Leandro Paredes, ten to zkusil přímo na branku, kterou o dost překopl razantním pokusem.
29'
Přímý kop ze střední vzdálenosti si kopnou hosté. Je to něco přes 30 metrů od branky.
28'
Z pravé strany se o centr pokoušel Ángel Di María, který ale našel jen soupeře, jež stál před ním.
27'
Hosté to rozehráli na krátko a kousek za vápnem pálil Paredes jen do blokujícího soupeře.
27'
První rohový kop v utkání pro favorizované PSG.
26'
Vysokým pasem našel Marquinhos v pokutovém území soupeře Mbappého, který poté zkoušel nahrávat patičkou, jenže spoluhráče nenašel.
25'
Souleyman Doumbia se šikovně protáhl po levé straně a právě Verratti ho musel faulovat. Rozhodčí italského středopolaře upozornil, že příště to bude za kartu.
25'
O další kolmici středem hřiště se pokoušel Ital Verratti, ale jeho přetažený míč skončil v rukavicích Bernardoniho.
24'
Hostující Neymar se protáhl kousek za vápnem na střed hřiště a byl faulován. Z nadějného přímého kopu nebude nic, píská se ofsajd.
23'
Dlouhý nákop dostal na levou stranu hřiště Mbappé a z prvního doteku se snažil zakončovat. Vyběhnutého Bernardoniho však přehodit nedokázal.
22'
Na polovině hřiště se šikovnou kličkou prezentoval Verratti, následně byl ale faulován soupeřem.
21'
Favorizované PSG kombinuje na nějakých pětatřiceti metrech, dál už je obraný blok domácích.
20'
Na pravé straně se uvolnil domácí Pierrick Capelle a poté centroval do vápna, kde našel pouze připraveného obránce Dialla.
19'
Vysoká nahrávka středem od Paredese měla najít Neymara, míč však brazilského hráče o něco přeletěl.
19'
Na pravou stranu hrací plochy dostal míč Vincent Manceau a pokusil se o centr do vápna. Trefil jen připraveného obránce Kurzawu.
18'
Rychlý návrat po ztrátě míče předvedl Leandro Paredes a okamžitě fauloval soupeře.
17'
Pierrick Capelle dostal nahrávku na střed hrací plochy a pokoušel se nacentrovat do vápna. Centr se mu kdovíjak nepovedl a míč skončil v rukavicích Navase.
16'
Z pravé strany chtěl nahrávat na střed hřiště Ángel Di María. Tam ale nikdo v modrém nebyl.
15'
Máme za sebou patnáct minut hry, hosté jsou podle očekávaní aktivnějším týmem a nyní kombinují na polovině soupeře.
14'
Na levé křídlo mířila nahrávka na Mathiase Pereiru Lageho, který si pomohl v souboji faulem.
13'
Domácí se pokusili dostat dopředu dlouhým nákopem, ten si ze vzduchu stáhl Marquinhos a hrají znovu hosté.
12'
Verrattiho nahrávka ze středu hřiště měla za cíl najít na levé straně naběhnutého Kurzawu, míč byl ale o kousek delší.
11'
Na levé straně se šikovně uvolnil Neymar a centroval do vápna, kde míč našel pouze Traorého.
10'
Následně dostal Moise Kean pas na hrot útoku, ale míč mu při zpracování odskočil a přišel o něho.
10'
Mbappé se šikovnou kličkou uvolnil na středu hřiště a kolmicí hledal Keana, který ale šel do lajny, takže nahrávka směřovala jen na soupeře.
9'
Solidní nahrávku na levou lajnu dostal hvězdný Mbappé, který se ovšem octl v ofsajdu a dále pokračovat nemohl.
8'
Domácí Pierrick Capelle dostal nahrávku kousek za vápno, kličkou si položil soupeře, ale následně pálil jen do blokujícího protihráče.
7'
Po centru z levé strany se k míči dostal Loïs Diony a jeho hlavička mířila pouze nad branku Navase.
6'
Nahrávku do vápna dostal zkušený Di María, hostující tvůrce hry byl ovšem v ofsajdu.
6'
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat domácí Souleyman Doumbia. Nepovedený pas ale Dionyho nenašel a skončil mimo hřiště.
5'
Hostující Neymar zkoušel obloučkem hledat na hrotu útoku Keana, míč byl ale nepřesný a skončil u brankáře Bernardoniho.
4'
Nepříjemnost pro PSG. Ángel Di María se drží za pravý stehenní sval, snad bude moci pokračovat v duelu.
3'
Z pravé strany zkusil pohotově vypálit Pierrick Capelle a Navas dokázal důraznou střelu pod horní tyčku vytěsnit na roh.
2'
Vysoký míč mířil na pravou stranu pro Di Maríu, ale nepřesný centr si Argentince nenašel.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – L. Coulibaly, Amadou – Capelle, Fulgini, Pereira Lage – Diony.
Náhradníci: Butelle – Bamba, Pavlović, Khaled, Bobichon, Cabot, Thioub, Bahoken, Al Milálí.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, A. Diallo, Marquinhos (C), Kurzawa – Verratti, Paredes – Di María, Neymar, Mbappé – Kean.
Náhradníci: S. Rico – Bernat, Kimpembe, Pembele, Gueye, Sarabia, A. Herrera, Danilo Pereira, Icardi..

Paris Saint-Germain FC

Pařížský tým překvapivě není na první příčce Ligue 1, v devatenácti zápasech získal 39 bodů se skóre 43:11 a patří mu druhá příčka o jeden bod za prvním Lyonem. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Kylian Mbappé, který dal 12 branek, na dalších 5 nahrál a je nejlepším střelcem aktuálního ročníku francouzské nejvyšší soutěže. Vedení týmu vyměnilo v průběhu sezony trenéra, Němce Tuchela nahradil argentinský lodivod Mauricio Pochettino. Bývalý trenér si v týdnu připsal první trofej. Ve středu porazil Marseille 2:1 a zajistil si zisk superpohár.

Poslední tři zápasy

PSG VS. Marseille 2:1
PSG VS. Brest 3:0
St. Étienne VS. PSG 1:1

Angers SCO

Hosté jsou zatím na sedmém místě tabulky, mají 30 bodů z devatenácti mačů se skóre 25:30. Na šestou Marseille ztrácí dva body. Nejlepším střelcem týmu je Kamerunec Stephane Bahoken, jež dal 5 branek a ještě k tomu na jednu nahrál. Angers excelují hlavně venku, kde získali 17 bodů v deseti utkáních a jsou v tomto ohledu na pátém místě Ligue 1. Angers v minulém kole přišlo o vítěznou sérii, když po výhrách nad Marseille a Lille nestačilo venku na Monaco 0:3.

Monaco VS. Angers 3:0
Lille VS. Angers 1:2
Angers VS. Marseille 2:1
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. V rámci 20. kola francouzské nejvyšší soutěže se utkají týmy Angers a PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.