Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Rennais - 16. října 2020   19:00

Dijon
54' M. Baldé (Chouiar)
1:1
(0:1)
Rennais
24' Terrier  (H. Traoré)
Dijon
Allagbé – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Chala (46. Muzinga) – Dina Ebimbe (90+4. Dobre), Lautoa (79. Marié), Ndong – Sammaritano (64. Scheidler), M. Baldé, Chouiar (79. Pape Diop).
Dechepy – Haulbert, Grosbost
Stade Gaston Gérard, Dijon
Rennais
Salin – H. Traoré (C), Rugani, Aguerd, Dalbert – Tait, Grenier (65. Martin), Bourigeaud (81. Doku) – Del Castillo (64. Camavinga), Guirassy (81. Hunou), Terrier (64. Gboho).
Bonet – Doku, Assignon, Camavinga, Gboho, Hunou, Martin, Truffert, Soppy.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 22:13
Zápas je u konce, Stade Rennes na hřišti Dijonu pouze remizovalo 1:1. Pro tým z prvního místa tabulky proti poslednímu je to v potenciálním souboji o titul hodně nepříjemná ztráta. Rennes nenastoupilo v nejsilnější sestavě, některé hráče šetřilo směrem k úterní premiéře v základní skupině Ligy mistrů proti Krasnodaru. Už ve 24. minutě se dostali hosté do vedení, když se trefil Martin Terrier. Ve druhém poločase však Dijon svou hru hodně pozvednul a odměnou mu bylo vyrovnání, o které se postaral v 53. minutě po krásném sólu Mama Baldé. Domácí měli poté ještě několik šancí na vítěznou branku, ale neuspěli. Také hosté měli smůlu, když Tait trefil jen břevno a Rugani v poslední minutě zápasu hlavou nepřekonal Allagbého.
90+5'
90+5'
Daniele Rugani se znovu dostal ve vzduchu nejvýš, ale jeho hlavičku fantastickým zákrokem zlikvidoval Saturnin Allagbé.
90+4'
Eduardo Camavinga byl faulovaný a je tu poslední šance pro Rennes na změnu skóre.
90+4'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
90+2'
Mama Baldé si věřil na střelu z velké dálky. Míč se ještě před brankou odrazil od země, ale ani to neučinilo Salinovi žádné problémy.
90+1'
Na centr z levé strany si naskakoval Aurélien Scheidler, ubránit ho ale dokázal Dalbert.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Po delší době zahrozili také hosté, ale jejich akce po levém křídle vyzněla do prázdna.
89'
Další náznak šance v podání Dijonu zastavil praporek pomezního rozhodčího.
88'
Daniele Rugani měl svou kopačku příliš vysoko a dostává žlutou kartu.
87'
Jenomže k tomu mu zatím Dijon nedává prostor a znovu se usazuje na útočné polovině hřiště.
87'
I s rohový kopem si posléze Rennes poradilo a nyní už se hostě zase mohou soustředit na útok.
86'
Jordan Marié našel přihrávkou do vápna ze standardní situace Baldého, jeho střela však byla sražená vedle.
85'
Na druhé straně zůstává po souboji s Dalbertem ležet na zemi Eric Junior Dina Ebimbe. Dalbert dostává žlutou kartu.
84'
Tlak Rennes se neustále stupňuje a teď už byli hosté hodně blízko ke gólu. K míči se ve vápně dostal Flavien Tait. Míč si hrudí zpracoval poměrně daleko, ale ještě se k němu dostal. Ani střela mu nesedla, avšak míč se nakonec otřel o břevno.
83'
Pape Diop fauloval Eduarda Camavingu, kterého to určitě muselo bolet, protože tak tvrdý střet rozhodně neočekával. Je to i za žlutou kartu.
82'
Fouad Chafik odkopl míč do autu, ale ne nijak daleko od vlastní branky, takže nebezpečí ze strany Rennes bude pokračovat.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Adrien Hunou.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Jeremy Doku.
80'
Sehrou Guirassy rychle přispěchal z druhé vlny do vápna a vystřelil, ale bylo to už po odpískání jeho faulu.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Jordan Marié.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Pape Diop.
78'
K dorážce odraženého míče se ve vápně dostal Benjamin Bourigeaud, ale jeho pohotová rána z voleje slabší levou nohou byla bohužel pro Rennes nepřesná.
78'
Na druhé straně zase v pokutovém území padl Yann Gboho, ale i tady to bylo čisté.
77'
Mama Baldé byl znovu u míče, tentokrát upadl v šestnáctce, o faul však nešlo.
76'
Na levém křídle znovu ukázal své rychlé nohy Mama Baldé, ale tentokrát v souboji jeden na jednoho s Ruganim neuspěl.
75'
Pomalu se blížíme do závěrečných fází dnešního zápasu a zatím se nám rýsuje překvapení na úkor velkého favorita.
73'
Sehrou Guirassy si nabíhal na přihrávku do pokutového území, ale Saturnin Allagbé byl na to připraven a u míče byl jako první.
73'
Do vzduchu se pověsil Daniele Rugani, ale tomuto italskému stoperovi se nepodařilo ozdobit svůj debut gólem, branku hlavou těsně minul.
72'
Rennes pokračují ve svém tlaku, bude kopat roh z pravé strany.
71'
Centr ze standardní situace propadl na zadní tyč, kde byl Benjamin Bourigeaud, ten však nevymyslel vůbec nic.
70'
Saturnin Allagbé vyběhl daleko z branky, aby zamezil šanci Rennes. Jenže míč při odkopu zcela minul a pak musel zezadu faulovat Sehroa Guirassye. Toho pak musel faulovat a dostává žlutou kartu.
69'
Aurélien Scheidler se na chvíli dostal k míči v pokutovém území, ale tam se o něj velice rychle postarali obránci Rennes.
68'
V posledních minutách se hra hodně kouskuje, což rozhodně víc vyhovuje Dijonu, který zatím překvapivě sahá po bodech v zápase s prvním týmem tabulky.
67'
Benjamin Bourigeaud se rozhodl z přímého kopu z docela velké vzdálenosti střílet, ale trefil pouze zeď.
66'
Jonathan Panzo fauloval Sehroa Guirassye a Rennes už se chystá na rozehrávku standardní situace.
65'
Uvidíme, jak se hra obou týmů promění po střídání, které proběhlo na obou stranách. Eduardo Camavinga byl měl určitě převzít zodpovědnost za výstavbu akcí Stade Rennes.
65'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Jonas Martin.
64'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Eduardo Camavinga.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Yann Gboho.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Aurélien Scheidler.
63'
Z velké dálky se rozhodl vypálit Wesley Lautoa a nebyl daleko výstavní brance! Jeho rána levačkou prolétla jen těsně vedla pravé tyče Salinovy branky.
61'
Po krátké odmlce se zase pokračuje ve hře a jsou to hráči Rennes, kdo se snaží něco vymyslet směrem dopředu.
60'
Baldé potřeboval krátké ošetření a už se naštěstí postavil zpět na nohy.
59'
Domácí byli blízko dokonání otočky ve skóre! Tvrdě vypálil Mounir Chouiar, ale Salina nepřekonal a dorážet nakonec nemohl Baldé, protože se bohužel zranil.
58'
Fouad Chafik fauloval a dostává žlutou kartu.
57'
Trenér Rennes Stephan zřejmě bude muset brzy reagovat. Rozcvičovat už se začal mimo jiné také Eduardo Camavinga, obvykle hráč základní sestavy.
57'
Rennes ještě zahrávalo rohový kop, ale ani ten k ohrožení branky soupeře nevedl.
56'
Stade Rennes se mohlo zpět do vedení dostat za pomocí standardní situace, tu si však domácí pohlídali.
55'
Mama Baldé, čtyřiadvacetiletý bývalý hráč Sportingu Lisabon a Áves se trefuje v této sezoně poprvé.
54'
Dijon právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Domácí jsou za svou aktivitu v úvodu druhé půle odměněni! A byl to opravdu krásný gól. MAMA BALDÉ na to byl vepředu úplně sám, ale míč si zasekl na střed, proklouzl mezi dvěma statickými obránci Rennes a neomylně zavěsil. Asistence: Mounir Chouiar.
53'
Ofsajdů dnes nebylo k vidění mnoho, v jednom byl nicméně nyní přistižen jeden z domácích hráčů.
52'
Do protiútoku okamžitě vyrazil Romain Del Castillo, kterého raději fauloval Ngonda Muzinga.
51'
Rozehrávku standardní situace obstaral Mounir Chouiar, ale svou pravačkou nikoho ze svých spoluhráčů před brankou nenašel.
50'
Fouad Chafik si to namířil přímočaře dopředu a vysloužili si za svou odvahu faul na svou osobu těsně před pokutovým územím.
49'
Eric Junior Dina Ebimbe fauloval novice v sestavě Rennes Dalberta.
48'
Z první akce Dijonu ve druhém poločase nakonec nebylo nic, od branky tak bude moci rozehrávat Romain Salin.
47'
Dijon začíná druhý poločas aktivně, hned se usadil před vápnem Rennes.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Anibal Chala, přichází Ngonda Muzinga.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je za námi, Rennes vede na hřišti Dijonu 1:0. Úvod poločasu přinesl vyrovnaný fotbal z obou stran, obě mužstva navíc chtěla útočit, což je v souboji prvního z posledním rozhodně sympatické. DIjion ale vepředu v konečné fázi moc nebezpečný nebyl, kdežto Rennes se povedlo jednou skórovat, to když protiútok vedený Traorém zakončil Martin Terrier, pro kterého to byl první gól v dresu Rennes. Dijon pak měl dvě dobré šance na srovnání, ale Dina ani Sammaritano v nastaveném čase neuspěli.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45+1'
Salin se stal jedničkou Rennes až v této sezoně, tuto pozici přebral po Edouardu Mendym, který v létě zamířil do Chelsea.
45'
Romain Salin šel až za hranici svého vápna málem se mu to nevplatilo, protože míč nedostal vůbec daleko. Potrestat se ho pokusil Frédéric Sammaritano, ale jeho oblouček skončil jen na horní síti.
44'
Del Castillo tentokrát centroval, ovšem ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
43'
Z velké dálky se rozhodl vystřelit Romain Del Castillo, ale ta rána mu vůbec nesedla, míč letěl vysoko nad.
42'
Závěr poločasu patří jednoznačně Stade Rennes, Dijon už se jistě nemůže dočkat poločasové přestávky.
41'
Z pravé strany centroval Romain Del Castillo a jeho oblouček přelétl vystřelenou ruku do vzduchu brankáře Allagbého. Domácí měli štěstí, že v nebezpečném prostoru nebyl nikdo v dresu Rennes.
40'
Hosté vybojovali rohový kop, který opět rozehrál Benjamin Bourigeaud. Ve vzduchu ve vlastním vápně znovu vládli hráči Dijonu.
39'
Rennes bude vhazovat v blízkosti pokutového území a můře se pokusit o dlouhý aut až do šestnáctky.
38'
Romain Del Castillo už je na nohou a bude moci pokračovat v zápase, ale je hodně otřesený.
37'
Anibal Chala v hlavičkovém souboji zezadu naremploval Romaina Del Castilla. Bylo to hodně tvrdé a byl v tom i loket. Žlutá karta se dost nepochopitelně neuděluje.
36'
Ze střední vzdálenosti se odhodlal ke střele Benjamin Bourigeaud, ale trefil prvního bránícího hráče soupeře.
35'
Dijon předvedl nacvičenou rozehrávku rohového kopu, ale centr směřující na zadní tyč hráče Rennes nepřekvapil.
35'
A domácímu mužstvu se dokonce povedlo vybojovat rohový kop, takže obrana Rennes musí zůstat na pozoru.
34'
Rozehrávka standardní situace se nepovedla Dijonu podle představ, přesto alespoň zůstává na míči.
33'
Na zem byl povalen Mama Baldé, který zatím zůstává ležet na zemi v bolestech, ale měl by být v pořádku.
32'
Na druhé straně centroval z pravé strany Fouad Chafik. Míč ze vzduchu sebral Romain Salin a byl při tom navíc faulovaný.
31'
Rohový kop si vzal na starosti Benjamin Bourigeaud, domácím se povedlo celkem v pohodě ubránit.
31'
Pokračovat se bude rohovým kopem Rennes.
30'
Půl hodinu zápasu máme za sebou a první utkání Ligue 1 po reprezentační přestávce rozhodně zatím svou kvalitou nezklamalo.
29'
Z pravé strany prudce odcentroval Benjamin Bourigeaud, ale hlavou míč odvrátil Jonathan Panzo.
28'
Rennes předvedlo rychlou a nápaditou kombinaci, která dostala míč až do vápna, ale Romain Del Castillo pak přihrával pod sebe nepřesně.
27'
Martin Terrier si zkušeně došel pro faul. Také on, stejně jako Grenier, si v minulosti zahrál za Lyon a má zkušenosti i s Ligou mistrů.
26'
Dijonu se málem povedla rychlá odpověď, ale Romain Salin vytáhl skvělý zákrok proti střele Erica Diny z blízka.
25'
Terrier se vrátil do sestavy po zranění a je to pro něj první gól v sezoně.
24'
Rennes právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení a obrovskou zásluhu na této brance má kapitán Rennes Hamari Traoré, který pronikl do vápna po pravém křídle a pak našel před brankou přesnou přihrávkou MARTINA TERRIERA. Ten z první překonal brankáře Allagbého. Asistence: Hamari Traoré.
23'
Hosté konečně získali míč pod kontrolu a nyní se snaží uklidnit situací kombinací v rámci své obranné čtyřky, která je pro dnešní zápas z poloviny nová.
22'
Dijon pokračuje ve své aktivitě, už dlouho svírá Rennes na jeho obranné polovině.
21'
Další faul hostů, tentokrát se provinil Daniele Rugani, který zasáhl soupeře rukou do obličeje.
20'
Frédéric Sammaritano sice mohl postupovat dopředu podél levé lajny, ale rozhodčí akci zastavil a odpískal faul Rennes.
19'
První zakončení domácích měl na svědomí Mama Baldé. Hlavičkoval po centru z levé strany, ale nenasměroval míč mezi tři tyče.
18'
Kromě Ruganiho je dalším novým článkem obrany Rennes také Dalbert. Také on přišel ze Serie A. V minulé sezoně hrál za Fiorentinu, kde hostoval z Interu Milán.
17'
Dijon zatím dnes rozhodně nehraje jako poslední tým tabulky. Znovu předvedl nadějnou akci, kterou zastavil až nepřesná pas Lautoy.
16'
Eric Junior Dina Ebimbe si to neohroženě namířil do přesily hráčů Rennes přímo do pokutového území. Tam upadl, ale penalta se nepíská. Obranný zákrok provedl Daniele Rugani, který hraje svůj první zápas za Rennes po příchodu z Juventusu.
15'
Rozehrávku Dijonu obstarává Fouad Chafik, který dnes slaví své třiačtyřicáté narozeniny. Je odchovancem Montelimaru a v Dijonu je už pátým rokem.
14'
Rohový kop směřoval na zadní tyč a tam to měli hráči Stade Rennes pokryté.
13'
Benjamin Bourigeaud chtěl odkopnout míč do bezpečí, ale míč netrefil dobře, takže je z toho rohový kop pro Dijon.
12'
Další pokus Dijonu o protiútok proběhl přes levé křídlo. Mounir Chouiar si pak pěkně zasekl míč na střed a byl faulovaný.
11'
Domácí se pokusili o rychlý protiútok pomocí nakopávaného míče, ale brankář Romain Salin vyběhl hodně daleko a míč odkopl. Přitom ho navíc fauloval Mama Baldé, který navíc může být rád, že nedostal žlutou kartu.
10'
Domácí obránili rohový kop a po chvíli dokonce vybojovali míč.
10'
První gólovou šanci utkání měl Benjamin Bourigeaud! Dostal přihrávku od Taita a střílel pravačkou z hranice šestnáctky. Saturnin Allagbé se ale natáhl a míč skvěle vyrazil na rohový kop.
8'
Dalším faulem se prezentoval Ekvádorec v dresu Dijonu Anibal Chala a hrát tak mohou hosté.
8'
Ve středu pole došlo k faulu, hráči Dijonu okamžitě rozehráli a pokračují v postupném útoku.
7'
Dijon vstoupil do utkání hodně sympaticky, zatím se zvládá v tempu vyrovnat aktuálnímu lídrovi Ligue 1.
6'
Ani tato standardka branku Dijonu vůbec neohrozila, obrana domácích míč bez problému srazila ven z pokutového území.
6'
Rozhodčí bohužel pro hosty neponechal výhodu, Traoré byl přitom po pravém křídle nebezpečně rozběhnutý. Je to tedy standardní situace.
5'
První žlutou kartu utkání dostává domácí záložník Didier Ndong, poté co fauloval Romaina Del Castilla.
4'
Dijon je sice v tabulce na posledním místě, ale vzájemné zápasy hrají spíše pro něj. Dijon doma Rennes porazil čtyřikrát v řadě, naposledy v minulé sezoně 2:1.
3'
Rennes mělo k dispozici přímý kop. Ten nerozehrál nikdo jiný než šikovný Francouz Clément Grenier, který odehrál dlouhá léta v Lyonu. Branku ale netrefil.
2'
Rennes je samozřejmě velkým favoritem dnešního utkání v souboji prvního s posledním týmem tabulky. Pro Rennes je to zároveň příprava na vstup do Ligy mistrů, už v úterý přivítají doma Krasnodar.
1'
První nákop dopředu předvedli hosté, ale nebylo z toho nic, takže rozehrávat bude od své branky Dijon.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Dijon FCO: Allagbé – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Chala – Dina Ebimbe, Lautoa, Ndong – Sammaritano, M. Baldé, Chouiar.
Náhradníci: Racioppi – Zagre, Muzinga, Coulibaly, Pape Diop, Marié, Younoussa, Scheidler, Dobre.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré (C), Rugani, Aguerd, Dalbert – Tait, Grenier, Bourigeaud – Del Castillo, Guirassy, Terrier.
Náhradníci: Bonet – Doku, Assignon, Camavinga, Gboho, Hunou, Martin, Truffert, Soppy.

STADE RENNES FC

Hostující celek je na tom mnohem lépe. Celek Rennes také odehrál šest utkání, ale vybojoval v nich už 14 bodů a nachází se na prvním místě v tabulce. Čeká nás tedy souboj prvního týmu tabulky s posledním. Hostující celek předvádí velmi dobré výkony a do nové sezony vstoupil opravdu výborně, tak uvidíme, zda dnes vyhrají znovu.
DIJON FCO

Domácí celek se zatím v této sezoně hodně trápí. Domácí totiž zatím ze šesti utkání vybojovali pouze jeden bod a na první výhru stále čekají. Jediný bod Dijon uhrál s Montpellierem, se kterým doma remizoval 2:2. V šesti zápasech Dijon vstřelil pouze tři branky, takže směrem dopředu je to zatím velké trápení. Uvidíme, co nám domácí předvedou dnes.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Dijonem a Rennes. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.