Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Bordeaux - 21. února 2021   15:00

Nîmes
14' Meling (Ferhat) • 71' Ripart (Eliasson)
2:0
(1:0)
Nîmes
Reynet – Alakouch (58. Burner), Briancon (C) (36. Eliasson), Miguel, Meling – Cubas – Benrahou (77. Ahlinvi), Ripart, Deaux, Ferhat – Koné (58. Aribi, 77. Duljević).
Nazih – Ahlinvi, Aribi, Fomba, N. Ueda, Duljević, Eliasson, Burner, Guessoum.
Delajod – Finjean, Lang
Stade des Costières, Nîmes
Bordeaux
Costil – Kwateng (62. A. Traoré), Mexer, Koscielny (C), Benito – Adli (78. Poundjé), Seri – Kalu (62. de Préville), Ben Arfa (78. Zerkane), Oudin – Hwang Ui-jo (78. Briand).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Nimes, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 2:0. Girondins Bordeaux bylo v úvodu druhého poločasu aktivnější, navíc se dostalo do jedné vyložené šance, která ovšem vyrovnání neznamenala. Obrovský problém přišel necelých dvacet minut před koncem, červenou kartu totiž vyfasoval hostující Benito, který tak svůj celek po zbytek zápasu oslabil. Nimes tuto převahu využilo poměrně rychle a druhou brankou uzavřelo střelecký účet dnešního zápasu.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:11.
90+4'
90+3'
Do protiútoku se poté pouštěl domácí Ripart, který neúnavně napadal rozehrávajícího protihráče. Ten v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku.
90+2'
Po pravém křídle si to namířil vpřed hostující Zerkane, kterému se nakonec nepovedlo odcentrovat. Přesto z toho je zisk dalšího rohového kopu.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Bordeaux stále prohrává o dvě branky a na bodový zisk to dnes určitě nevypadá.
87'
Žlutou kartu dostává Mehdi Zerkane (Girondins Bordeaux FC).
87'
Traoré centroval od pravé autové lajny, jenomže v pokutovém území se povedlo zakročit Miguelovi. Bordeaux se v závěru dostává k sympatickému tlaku.
86'
Na hranici pokutového území to poté zodpovědně provedl Ahlinvi, kterému se povedlo hlavou poslat míč do bezpečí, kde se nacházel Poundjé.
85'
Bordeaux to nyní zkoušelo přes pravou stranu, kde si ovšem čistým způsobem pomohl obránce Meling, který navíc rozjel rychlou protiakci domácích.
83'
Hosté si navíc vybojovali rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Do protiútoku se tak dostával Zerkane, který si počkal na podporu spoluhráčů.
82'
Napadající Burner sáhl k taktickému zákroku, při kterém v souboji poslal na zem jednoho z protihráčů. Bordeaux okamžitě rozehrálo směrem k levé lajně.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Girondins Bordeaux i nadále prohrává o dvě branky, navíc dohrává bez vyloučeného Benita.
80'
Reynet se postavil k dalšímu odkopu od své branky, po kterém to u svého pokutového území zvládl na jedničku obránce Mexer, který za sebe nepustil soupeře.
79'
K vidění byl další nedovolený zákrok, po kterém se pro změnu na zemi ocitl jeden z domácích hráčů. Navíc na scénu zamířil také lékařský personál.
78'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Mehdi Zerkane.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Maxime Poundjé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Jimmy Briand.
77'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Karim Aribi, přichází Haris Duljević.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Matteo Ahlinvi.
75'
Reynet se po delší době dostal k míči, který odkopem poslal na opačnou polovinu. Tam ovšem v souboji uspěl Traoré, jenž se dostává směrem kupředu.
73'
Girondins Bordeaux se nachází v kritické situaci, prohrává totiž o dvě branky, navíc před malým momentem přišlo o vyloučeného Benita.
71'
Nîmes právě vstřelil branku!
Domácí celek se navíc dostává do dvoubrankového vedení! Nimes totiž zahrávalo standardní situaci od levé autové lajny, na kterou si dokázal naskočit RENAUD RIPART. Jeho hlavička se navíc otřela o brankovou konstrukci, aby se následně míč odrazil přesně za záda bezmocného brankáře Costila.
70'
Červená karta zůstává v platnosti a Benito tak odchází do kabiny. Girondins Bordeaux to bude mít hodně složité, navíc totiž prohrává o jednu branku.
69'
K hodně riskantnímu zákroku sáhl obránce Benito, který v roli posledního obránce fauloval unikajícího protihráče a vyfasoval červenou kartu.
69'
Také Girondins Bordeaux si po delší době vybojovalo rohový kop. Ben Arfa tentokráte centroval přímo na hlavu Melinga, kterému se povedlo odvrátit.
68'
Na vzdušnou nabídku si poté dokázal seběhnout útočník Hwang, který se přes protihráče dostal do zakončení, jenž směřovalo přímo doprostřed.
67'
Hráči v modrém se znovu dostali na útočnou polovinu, kde se do kombinace zapojil také Traoré, kterému se v tandemu povedlo najít Oudina.
66'
Girondins Bordeaux to pro změnu zkoušelo přes pravou stranu, kde to Ben Arfa zkoušel nahrávkou mezi obránce, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
65'
Na hranici malého vápna se povedlo rychle vystoupit z obrany domácímu Miguelovi, který poté odpálil míč na druhou stranu, kde se nacházel soupeř.
64'
Do vzdušného prostoru se poté dostával domácí Burner, který ovšem na prudkou nabídku nedosáhl. Naopak se za ním k míči dostal brankář Costil.
63'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím přinesla jedinou branku. Bordeaux je sice o něco málo aktivnější, avšak stále nemůže najít recept na soupeře.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Samuel Kalu, přichází Nicolas de Préville.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Amadou Traoré.
61'
To znamenalo další rohový kop, který dopadl naprosto stejně. Girondins Bordeaux se poté dokázalo osvobodit, navíc sledujeme rychlou protiakci.
60'
Znovu byl na pořadu rohový kop pro Nimes. Tentokráte se na přední tyči dostával do vzduchu útočník Aribi, před kterým se povedlo zakročit protihráči.
59'
Odkopem od své branky to poté zkoušel domácí brankář Reynet, kterému se povedlo poslat míč na druhou stranu, kde si ale faulem pomohl Mexer.
58'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Patrick Burner.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Karim Aribi.
57'
U postranní lajny poté mohl operovat hostující Kwateng, který nahrál zpět na vlastní obrannou polovinu. Girondins Bordeaux to zkouší hodně trpělivě.
56'
Nimes si poté vybojovalo rohový kop z pravé strany, který se znovu snášel na přední tyč, kde se ovšem nejvýše do vzduchu dostal pozorný protihráč.
55'
Úvod druhého poločasu je zatím jednoznačně v režii hostujícího celku. Nyní se jednoduše na druhou stranu, kde ovšem nepřesně přenášel hru k postranní lajně.
54'
Kalu to poté zkoušel vzít na sebe, jenomže se mu nepovedlo dostat směrem do pokutového území, kde ho dokázal eliminovat obránce Eliasson.
53'
V krátkém časovém sledu je tu další žlutá karta, tentokráte slibnou protiakci soupeře dokázal faulem zastavit Adli.
52'
Obrovská šance na vyrovnání! Reynet si nejprve poradil se střelou Ben Arfy, následné se mu povedlo vychytat také dorážejícího Hwanga.
51'
Ben Arfovi se rozehrávka moc nepovedla, míč totiž zaplul přímo do rukavic brankáře Reyneta, kterému se povedlo výhozem rozehrát rychlou protiakci.
50'
Žlutou kartu dostává Samuel Kalu (Girondins Bordeaux FC).
49'
Poté to na levém křídle vzal na sebe právě Kalu, který se po manévru dostal k centru levou nohou, jenž přinese další rohový kop od levého praporku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na útočnou polovinu dokázal dostat hostující Adli, kterému se ke spolupráci nabídl ještě Kalu, jenž vybojoval aut.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se v úvodu postaral domácí obránce Meling. Od té doby jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, která nám ovšem žádné další branky ani šance nenabídla. Po inkasované hře převzalo iniciativu utkání právě Bordeaux, kterému se ovšem ani jednou nepovedlo výrazně potrápit domácího brankáře Reyneta, který tak stále hájí čisté konto.
45+5'
45+4'
Přeci jenom se nám blíží konec prvního poločasu, který nám poměrně dlouho nepřinesl nic zajímavého. Nimes se nyní dostalo z přehuštěného prostoru.
45+2'
Bordeaux je v závěru prvního poločasu častěji na míči a nyní se znovu dostalo směrem na útočnou polovinu, kde Adli přenechal do tandemu na Kalua.
45'
Nastavuje se pět minut.
44'
Na druhé straně do pokutového území dostával domácí Fomba, který to ještě zkoušel nahrávkou do tandemu, avšak tam nebyl nikdo ze spoluhráčů.
42'
Domácí celek měl nyní k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice, jenomže míč směřoval do prvního protihráče, kterému se povedlo odklidit.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Nakonec se k velice zajímavému střeleckém pokusu dostal Adli, který své zakončení poslal přímo doprostřed branky, kde se Reynetovi povedlo zakročit.
38'
Už se opět pokračuje ve hře a Bordeaux tak mohlo pokračovat v kombinaci na útoční polovině. Kwatengova vzdušná nabídka našla pouze hlavu protihráče.
36'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Anthony Briancon, přichází Niclas Eliasson.
35'
Briancon byl nakonec z hrací plochy odnesen na nosítkách a tento duel tak pro něj předčasně končí. Nimes tak bude mít za sebou první vynucenou změnu.
33'
Momentálně se nehraje, neboť v bolestech skončil na zemi domácí Briancon. Chvíli se tak hrát nebude, na hrací plochu totiž zamířil i lékařský personál.
32'
Nimes se nyní pustilo do protiútoku, při kterém to neudělal zrovna nejlépe záložník Guessoum, kterému se nepovedlo za obranou vysunout Koného.
31'
Máme za sebou třetinu hry, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se postaral domácí Meling, od té doby na vyloženou šanci stále čekáme.
30'
Bordeaux se znovu jednoduše dostalo na opačnou polovinu hrací plochy. Kwateng si navíc seběhl k rohovému praporku, kde vybojoval další aut.
29'
Nedovoleně a příliš ostrým způsobem šel poté do souboje o míč hostující Benito, který tak fauloval Benrahou, jenž sám rozehrál následný volný kop.
27'
Jednoduchým způsobem se na útočnou polovinu dostal domácí Ripart, kterému se nepovedlo přenést hru, neboť trefil pouze kopačku protihráče.
25'
Míč se poté znovu snesl mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro domácího Alakoucha, který ve středu našel pouze záložníka Adliho.
24'
K avizované rozehrávce se nakonec postavil středopolař Seri. Ten to pochopitelně zkoušel přímo na branku, avšak míč nakonec poslal nad.
23'
Kousek od domácího pokutového území skončil na zemi Kalu, který pro svůj celek vybojoval standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti.
22'
Ben Arfa si poté vzal na starost provedení rohového kopu z pravé strany. Pro něj si nakonec vyběhl brankář Reynet, kterému se povedlo míč vyrazit.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se před malým momentem postaral domácí Meling.
20'
Bordeaux se přesto kombinací dostalo zpět na obrannou polovinu. Kwateng poté věnoval zpětnou nahrávku na Koscielnyho, který hledal Mexera.
19'
Poté to prudkým přenesením hry na levou stranu zkoušel hostující Kwateng, kterému se velice přesně povedlo oslovit Alakoucha, jenž vybojoval aut.
18'
Krátce po rozehrávce si domácí celek vybojoval svůj první rohový kop. Ten se snášel směrem na přední tyč, kde musel vysoko do vzduchu Koscielny.
17'
Girondins Bordeaux to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá ještě dost času, výsledek se může otočit.
15'
Následný nepřesný pas se nakonec snesl pouze do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Alakoucha, který poté odkopával kupředu.
14'
Přesto jsme na první branku tohoto zápasu nemuseli dlouho čekat! Domácí celek předvedl bleskový přechod kupředu, načež v pokutovém území vyhodnotil situaci velice dobře Ferhat, který zpětnou nahrávkou mířil přesně proti noze BIRGERU MELINGOVI. Jeho přesná rána směřovala za záda brankáře Costila, který tak nedokázal zakročit.
14'
Ve středu hrací plochy měl potom menší problémy Seri, který neuspěl s nahrávkou přes napadajícího Cubase, jenž i nadále pokračoval v napadání.
13'
Hlavní sudí ještě předchozí situaci musel projednat s videorozhodčím. O ofsajd se skutečně jednalo, v opačném případě by se zahrávala penalta.
12'
Na opačné straně se pro změnu do úniku dostal Hwang, který se rovněž pokoušel oběhnout vyběhnuvšího brankáře, jenomže nyní se o ofsajd jednalo.
11'
Za soupeřovu obranu si poté seběhl domácí Koné, kterému se zřejmě povedlo načasovat náběh, jenomže bleskově se ven z branky dostal Costil.
10'
Girondins Bordeaux poté kombinovalo na vlastní obranné polovině, přičemž se do rozehrávky zapojil také Seri, který přenášel hru na Kwatenga.
9'
Daleko se s míčem poté nedostal ani hostující Benito, kterého poměrně rychle dokázal eliminovat Alakouch, od kterého šel míč ven z hrací plochy.
8'
Hodně agresivním způsobem poté šel do vzdušného souboje hostující Oudin, který nakonec dle rozhodčího fauloval a rozehrávat tak mohl Miguel.
7'
Zpětná nahrávka poté směřovala na kopačku Reyneta, který se pokoušel pro změnu přenést hru k postranní lajně, kde na míč nedosáhl Alakouch.
6'
Reynet se poté postaral o odkop na opačnou polovinu, kde se po míči natahoval útočník Koné. Balón se přesto snesl pouze do moci Koscielnyho.
5'
Následovala rozehrávka z hostující poloviny, o kterou se nakonec postaral obránce Mexer, kterému se na pravém křídle povedlo najít Kwatenga.
4'
Girondins Bordeaux poté přeneslo hru na pravou stranu, kde to chytrým centrem zkoušel obránce Kwateng, jehož centr ale proletěl celým vápnem.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi Ben Arfa. Pochopitelně bylo pískáno, rozehrávat mohl Adli.
2'
Odstartoval nám první poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Briancon (C), Miguel, Meling – Cubas – Benrahou, Ripart, Deaux, Ferhat – Koné.
Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Aribi, Fomba, N. Ueda, Duljević, Eliasson, Burner, Guessoum.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Mexer, Koscielny (C), Benito – Adli, Seri – Kalu, Ben Arfa, Oudin – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Bakwa, Briand, de Préville, Jovanović, Poundjé, Zerkane, A. Traoré, Lacoux.

Rozhodčí: Delajod – Finjean, Lang.
První vzájemný duel v této sezóně vyšel Bordeaux, které na svém hřišti zvítězilo 2:0. Domácí rozhodli až v závěrečné desetiminutovce góly Brianda z penalty a Oudina.
Nîmes Olympique (19. místo, 5 – 3 – 16, skóre 22:51, 18 bodů)
Celek Nîmes se nachází na sestupové předposlední příčce. Na záchranu aktuálně ztrácí pět bodů. Naposledy si Krokodýli hodně pomohli, když dokázali v bitvě dvou nejhorších týmů soutěže zvítězit 2:0 na hřišti posledního Dijonu. Tím protrhli sérii čtyř porážek v řadě – 3x v lize a 1x v poháru. Fotbalisté Nîmes mají před sebou možná rozhodující fázi sezóny. Po duelu s Bordeaux je totiž čekají další dva domácí zápasy. Nejprve dohrávka se sedmnáctým Lorientem a poté hrají s osmnáctým Nantes.

Posledních 5 zápasů Nîmes:
Angers – Nîmes 3:1
PSG – Nîmes 3:0
Nîmes – Monaco 3:4
Nîmes – Nice 1:3 (Pohár)
Dijob – Nîmes 0:2
Girondins Bordeaux FC (11. místo, 9 – 6 – 10, skóre 27:29, 33 bodů)
Bordeaux se momentálně nachází v herní i výsledkové krizi, kterou si celek z vinařské oblasti výrazně zkomplikoval boj o evropské poháry. V rámci Ligue 1 Girondins nevyhrálo už čtyřikrát. Po třech prohrách v řadě naposledy uhrálo doma bezgólovou remízu s Marseille. K tomu ještě můžeme připočíst pohárový nezdar s druholigovým Toulouse.

Posledních 5 zápasů Bordeaux:
Lyon – Bordeaux 2:1
Bordeaux – Lille 0:3
Brest – Bordeaux 2:1
Bordeaux – Toulouse 0:2 (Pohár)
Bordeaux – Marseille 0:0
Vítám tu všechny fanynky a fanoušky dobrého fotbalu! V rámci nedělního programu francouzské Ligue 1 přivítá zachraňující se Nîmes soupeře ze středu tabulky z Bordeaux. Hostům se v poslední době vůbec nedaří, čehož se budou snažit fotbalisté Olympique využít a získat důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.