Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nîmes - 23. května 2021   21:00

Rennais
25' Guirassy (Doku) • 51' Bourigeaud
2:0
(1:0)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Nyamsi, Aguerd (88. Dalbert), Truffert (60. Maouassa) – Camavinga (88. Ugochukwu), N'Zonzi, Terrier (76. Grenier) – Doku (76. Del Castillo), Guirassy, Bourigeaud.
Delajod – Pasqualotti, Pages
Roazhon Park, Rennes
Nîmes
Reynet – Burner, N. Ueda (71. Guessoum), Landre, Meling – Cubas, Valério (71. Buadés) – Eliasson (77. Chadli), Ripart, Ahlinvi (77. Depres) – Koné (63. Doucouré).
Nazih – Buadés, Chadli, Guessoum, Doucouré, Depres.

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.
Rennes svou úlohu zvládlo, porazilo sestupující Nimes, a protože Lens nevyhrálo nad Monacem, postoupilo v posledním kole do Evropské konferenční ligy. O branky se v dnešním utkání postarali Sehrou Guirassy a Benjamin Bourigeaud.
90+4'
90+2'
Lens hraje stále bez branek! Rennes za této situace postupuje do Evropské konferenční ligy, připomeňme tuto skutečnost ještě jednou.
90+1'
Cubasova střela byla hodně nepřesná. V podstatě jenom korespondovala s tím, že Nimes odehrálo tenhle zápas jako již jistě sestupující celek.
90'
Nastavovat se budou ke druhému poločasu tři minuty.
89'
První žlutá karta utkání přišla na řadu až v závěru. Za ostřejší zákrok u lajny ji obdržel Ugochukwu (REN).
89'
Nimes trpí. A už vyhlíží konec utkání. Přece jenom atmosféra v týmu nemůže být po sestupu vůbec ideální. A v podstatě se projevila i na hřiště v dnešním utkání.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Nayef Aguerd, přichází Dalbert.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Lesley Ugochukwu.
87'
Nimes se pokoušelo podniknout nějakou akci po pravé straně, jenže obrana Rennes zafungovala skvěle. Opravdu si drží svého soka od těla na výbornou.
85'
Pět minut zbývá do konce tohoto utkání, které znamená pro oba týmy poslední vystoupení sezóny. Rennes stále může slavit, Lens totiž v souběžně hraném klání Monaco zkrátka neporáží. Postupuje tak za této situace do evropských pohárů na úkor celku ze severu Francie.
83'
Tuhle situaci nezužitkoval pronikající Burner ideálně. Nakonec vybojoval aspoň rohový kop, byť mohl už odcentrovat přece dříve. Nakonec standardka ovoce Nimes nepřinesla.
81'
Vypadá to, že krajní bek Krokodýlů bude moci pokračovat. Aspoň už se tedy znovu na hrací ploše pohybuje míč směry po zeleném pažitu.
80'
Meling požádal o přerušení hry, jako by zkrátka měl problémy s kolenem. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře. V průběhu utkání se už zranil hostům třeba Koné, který musel ze hřiště.
79'
Tohle byla slušná možnost Rennes, zase to ve vápně Nimes hořelo. Nakonec se k zakončení propracoval Maouassa, jeho pokus ale ve skluzu stačil zablokovat Landre.
78'
Oba týmy ještě vystřídaly na závěr tohoto utkání, které se zdá být již rozhodnuté. Rennes určitě zajímá i fakt, že Lens stále hraje s Monacem bez branek.
77'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Nassim Chadli.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Matteo Ahlinvi, přichází Clément Depres.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Romain Del Castillo.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Clément Grenier.
75'
Traoré se snažil na levé straně vybojovat rohový kop, ale marně. Nakonec to byl právě on, kdo se dotkl míče jako poslední, byť si myslel něco jiného.
73'
Reynet sebral tenhle centr z pravé strany do svých rukavic. Rennes by rádo přidalo ještě nějaký ten přesný zásah. Přece jenom pořád není dvougólový náskok úplně tím stoprocentním faktorem pro konečné vítězství.
72'
Nedovoleně si nyní počínal Cubas vůči Guirassymu. A sudí Delajod tak musel zapískat. Rozhodčí zatím nemá příliš práce, oba celky se soustředí především na své fotbalové záležitosti a ne na jeho rozhodnutí.
71'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Antoine Valério, přichází Lucas Buadés.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Naomiči Ueda, přichází Kelyan Guessoum.
69'
A další střelecký pokus na bránu ze strany Rennes! Zase ale neměl Reynet příliš práce se zkrocením míče po zakončení Bourigeauda. Domácí jsou v útoku i nadále přece jenom nebezpečnější.
68'
Ze stejné pozice, jako pálil Bourigeaud při druhém gólu Rennes, se snažil nyní o překonání Reyneta také jeho spoluhráč Maouassa. Avšak mířil pouze doprostřed brány.
66'
Ahlinvi už v první půli trefil brankovou konstrukci, teď opět ohrožoval brankáře Gomise. Nakonec ale napálil levačkou jen boční síť. Ale dobrý pokus hostujícího záložníka.
65'
Opravdu těžko se hledá sestupujícímu Nimes nějaká motivace uspět v tomto zápase. Rennes v poklidném tempu hlídá pohotový náskok, který ho zatím posílá do evropských pohárů. V Lens se stále hraje bez branek.
64'
Koné nakonec nemohl pokračovat ve hře. Za lajnou je nyní ošetřován. Nutno podotknout, že změnu v útoku možná Nimes potřeboval. Domácí forvard se vepředu opravdu moc neprosazoval.
63'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Mahamadou Doucouré.
62'
Koné si přivodil zranění nohy zcela sám. Běžel, chytnul se za stehno, upadl a už se nezvedl. Uvidíme, jestli bude moci pokračovat ve hře.
61'
Míč má nyní v moci Reynet. od Terriera se k němu meruna odrazila poté, co vypálil stále hladový Bourigeaud. Žádné velké vzrušení před hostující bránou zkrátka.
60'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Faitout Maouassa.
58'
Guirassy mínil podnikat na pravé straně, už se do dostal do blízkosti pokutového území, nakonec však z celé akce nezbylo nic. Nimes si v defenzívě poradilo.
57'
Rennes kontroluje hru, i nadále drží více míč na svých kopačkách. Nimes působí i nadále mdlým dojmem, je vidět, že druhá inkasovaná branka ho hodně srazila dolů.
55'
Protože Lens hraje stále s Monacem bez branek, znamenal by tenhle výsledek posun Rennes do Evropské konferenční ligy! Domácí musejí jen tohle vedení udržet až do konce.
54'
Bourigeaud byl nyní ostře atakován ve středu pole. A nechtělo se mu zvedat ze země. Hříšník tohoto zákroku Burner dostal od Delajoda ráznou domluvu. Situace se obešla bez žluté karty.
53'
Nimes nevstoupilo do druhého dějství ideálním způsobem. A bude mít opravdu notný problém utkání ještě zvrátit, pokud svoje vystoupení výrazně nezlepší.
51'
Rennes právě vstřelilo branku!
BENJAMIN BOURIGEAUD hned zkraje druhé půle poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Pronikl z levé strany do středu pole, jeho prvotní přihrávka byla nejprve zablokována, následně ale svou pravačkou přece poslal míč nechytatelně na bližší tyčku. Reynet reagovat nestačil. Bez asistence.
50'
Hraje se dál. VAR nakonec žádnou zkoumanou situaci nedoporučil rozhodčímu Delajodovi k posouzení.
49'
Do akce jde hned v úvodu prvního poločasu VAR. Uvidíme, zda se rozhodčí Delajod půjde podívat na zkoumanou situaci.
49'
Bourigeaud zahrál přímý volný kop. Nicméně Reynet si s jeho pokusem poradil. Rennes pokračuje v honbě za pojišťující druhou brankou tohoto utkání.
46'
Rennes mělo poměrně problém dostat se do utkání, nakonec však přece vstřelilo toužebnou branku, a nad Nimes tak, dle očekávaní, vede aspoň nejtěsnějším možným způsobem. Hosté každopádně neodvedli úplně špatný výkon a svému soupeři bezpochyby několikrát zatopili.
45+1'
45'
Přece se Nimes dokázalo osmělit ještě jednou v samém závěru půle! Eliasson se snažil technicky zamířit ke vzdálenější tyčce, jenomže přece jeho pokus letěl vedle brány. Gomise ale minimálně vystrašil.
44'
Tohle byla poměrně škoda pro Nimes. Koné se dostal do volného prostoru a řítil se na brankáře Gomise, jenže svou střelou pouze polechtal soupeřovy rukavice. Mířil prostě jen doprostřed brány.
42'
Rennes jako by přišlo na správný recept svého vaření. Kraje obrany, to jsou slabá místa Nimes. A je tak logické, že se po nich snaží co nejvíce útočit.
40'
Druhá velká možnost Rennes v tomto klání! Guirassy byl perfektně uvolněn, ocitl se ve velmi dobré pozice a tvrdě vypálil, avšak Reynet vytasil perfektní zákrok, a udržel tak naděje Nimes nad vodou.
39'
N'Zonzi se snažil svou přihrávkou najít stále neúnavného Terriera. Míč ovšem k jeho spoluhráči nedoputoval. Jenže hosté zkrátka nejsou schopni balón podržet na svých kopačkách aspoň deset, dvacet vteřin.
38'
Když už se Krokodýli snaží založit nějakou možnou útočnou akci, zastaví je například ofsajd. Jako nyní v případě forvarda Koného, jediného typické hrota v sestavě Nimes.
37'
Les Rennais i nadále kontrolují hru, snaží se především útočit po křídlech. Nimes je pod dekou, za posledních deset minut se nedostalo absolutně k něčemu nebezpečnějšímu.
35'
Camavinga hledal na ose Trufferta, jenže k tomu se nakonec meruna nedostala. Nakonec však Rennes znovu získalo míč do své moci. A podniká další kroky k navýšení vedení.
33'
Doku vyvíjí tlak na bránícího Melinga, ten ale situaci vyřešil s bravurou a míč nasměroval do rukavic svého brankáře Reyneta.
32'
Svěřenci trenéra Bruna Génésia jsou opravdu lepší po vstřelení branky. Teď už se dle papírových předpokladů ukazuje jejich kvalita, slušně se drží na útočné polovině.
30'
Terrier se snažil navýšit náskok Rennes, nicméně jeho pokus nebyl přesný. Domácí každopádně tenhle gól povzbudil, rozhodně bude chtíz svůj náskok co nejrychleji navýšit.
28'
Na pravé straně nyní odcentroval Traoré. Míč byl sice příliš prudký pro Boruigeauda, nicméně ho zachytil levý brek Truffert. Ten si následně snažil něco vymyslet, ovšem bez úspěchu.
26'
Desátá branka Guirassyho v této sezóně. Díky němu zatím Rennes postupuje do evropských pohárů, konkrétně do nově vytvořené Evropské konferenční ligy, neboť Lens v souběžně hraném klání remizuje s Monacem.
25'
Domácí sice nebyli na hřišti tím lepším týmem, dokázali však proměnit svou první větší příležitost v branku. Doku dobře zapracoval na pravé straně, ukličkoval bránícího Melinga, následně svým centrem vybídl na bližší tyčce SEHROUA GUIRASSYHO, který překonal Reyneta. Asistence: Jeremy Doku.
23'
Nyamsi se nyní snažil po rohovém kopu zacílit, jenže hlavička skončila mimo bránu. Šancí vidíme poměrně dostatek, zatím ale zápasu chybí potřebná branka.
22'
Vida, vida, vida! Nimes, které je už smířené se sestupem, se dostalo dov první větší příležitosti tohoto utkání! Ahlinvi z dobré pozice napálil brankovou konstrukci. Rennes vůbec nepůsobí dominantním dojmem, to ani náhodou.
21'
N'Zonziho centr byl odvrácen na rohový kop, také domácí měli k dispozici vůbec první standardku tohoto typu. Nepřinesl jim však vůbec žádné štěstí.
20'
Rennes obléhalo házenkářským způsobem bránu soupeře, jenže nějaký drajv směrem dopředu prostě chyběl. Reynet mezi třemi tyčemi mohl zůstat úplně v klidu.
19'
Po delší dobře se střelecky osmělilo také SRFC. Konkrétně zásluhou šikovného technika Bourigeauda, avšak svoje mířidla neseřídil ideálně. Reynet zasahovat nemusel.
18'
Guirassy se nyní snažil spolupracovat s Terrierem, nicméně včas a na správném místě byl bránící Landre, který zažehnal možné nebezpečí. Velmi dobře zatím pracuje tenhle hostující stoper.
17'
Další podnikání Nimes je na světě. Ripart byl ovšem ve vzduchu odzbrojen Traorém. I nadále platí, že Krokodýli nepůsobí na hrací ploše žádným mdlým dojmem.
16'
Nimes nepřijelo do Rennes nijak odevzdaně. Míní se rozloučit s Ligue 1 důstojným způsobem. Domácí určitě nepůsobí dominantním dojmem, jak by se dalo očekávat.
15'
Nyamsi se snažil zužitkovat tuhle standardní situaci svou hlavičkou. Namířil ovšem svou střelu jen mimo bránu. Zatím je utkání z obou stran opravdu hodně vyrovnané.
13'
Koné se pokoušel o dlouhatánský lob! Odvážně působí Nimes, ne že ne. Vážně nemá vůbec svázané ruce. Nakonec se ani po této šanci skóre poprvé nepohnulo směrem kupředu.
12'
Terrier se snažil uvolnit svého spoluhráče Guirassyho, ovšem bez úspěchu. Obrana Nimes i nadále působí velmi pozorně, byť je tenhle tým notně oslabený hned šestnácti absencemi.
10'
Rennes se zatím marně snaží najít recept na svého soka, který v minulých kolech nepůsobil pevně především v obraně. Třeba naposledy inkasoval pět gólů od Lyonu, mimochodem definitivně tehdy stvrdil svůj sestup.
9'
... Landre se po rohovém kopu dostal k zakončení, ale jeho podnikání nebylo úspěšné. Přece však minimálně dobrý příslib Nimes do tohoto utkání.
8'
Také Nimes, které není pod tlakem a může hrát jakožto sestoupivší celek bez omezení, umí zahrozit. Poté, co Meling vyslal pas do nebezpečného prostoru, ho radši Traoré odvrátil do zámezí. První rohový kop pro hosty...
7'
Ve vápně byl nalezen Guirassy, Traoré ho svým centrem vybídl. Nakonec možné nebezpečí vyřešil hostující brankář Reynet.
6'
Doku hledá z pravé strany své spoluhráče na ose, nicméně Valério míč zachytí. Mimochodem tenhle středový záložník Nimes se vůbec poprvé v sezóně objevil v sestavě.
5'
Také Krokodýli se poprvé osmělili. Ahlinvi přešel přes Trufferta na levé straně, pak však jeho počínání chyběla přesnost, a tak balón skončil v rukavicích Gomise.
4'
Bourigeaud si určitě představoval lepší zahrání standardní situace, kterou měl k dispozici zhruba třicet metrů od brány. Trefil totiž jen připravenou zeď.
3'
Cubas fauloval Terriera, Rennes bude mít k dispozici první standardku. Domácí jsou zatím aktivnějším celkem, ostatně jak se dalo předem předpokládat.
2'
Rennes podnikalo jakýsi první útok. Truffert byl hledán na levé straně, jenže míč sklouzl po trávníku a skončil v zámezí. Na Bretaňském poloostrově aktuálně nepanuje úplně nejlepší počasí, lépe řečeno prší.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Nyamsi, Aguerd, Truffert – Camavinga, N'Zonzi, Terrier – Doku, Guirassy, Bourigeaud.
Náhradníci: Salin – Del Castillo, Maouassa, Ugochukwu, Diouf, Soppy, Grenier, Dalbert, Abline.

Nîmes Olympique: Reynet – Burner, N. Ueda, Landre, Meling – Cubas, Valério – Eliasson, Ripart, Ahlinvi – Koné.
Náhradníci: Nazih – Buadés, Chadli, Guessoum, Doucouré, Depres.

Rozhodčí: Delajod – Pasqualotti, Pages.
Lucas Déaux, Zinedine Ferhat, Anthony Briancon, Gaëtan Paquiez, Sidy Sarr, Yassine Benrahou, Florian Miguel, Karim Aribi, Haris Duljevič, Sami Ben Amar, Nolan Roux, Marco Majouga, Pablo Martinez, Lucas Días, Sofiane Alakouch a Lamine Fomba, to je hned 16 hráčů, kteří se kvůli různým důvodům – zdravotním či výkonnostním – neobjevili ve finální nominaci Nimes na utkání. Hosté zkrátka na závěr nevyrukují na plac ani náhodou v nejsilnějším možném složení.
Oba celky mají úplně jiné potíže s absencemi. Rennes je v této otázce na daleko pozitivnější vlně, byť nově postrádá suspendovaného Flaviena Taita a Damiena Da Silvu. Na marodce by měl být pouze Jonas Martin, který chybí už přece nějaký ten týden.
Zatímco hosté už nemají možnost posunout se v tabulce výše, ani spadnout níže, domácí mohou zaznamenat progres. Musejí ale doufat, že jejich konkurent z Lens na závěr ve velmi těžkém duelu nepřelstí Monaco. Jakmile by celek ze severu Francie přece zvítězil, Rennes by ho už předskočit nemohlo. Tak jako tak potřebuje SRFC minimálně remizovat.
Sestupující Nimes se bude chtít na Bretaňském poloostrově rozloučit se svým působením v lize co nejdůstojnějším způsobem. Naposledy Krokodýli nestačili doma Lyonu, a definitivně tak stvrdili svůj pád do Ligue 2, přičemž je vůbec otázkou, zda budou vůbec hrát i tu, neboť klub sužují finanční potíže, směřující dokonce k bankrotu. Rennes naopak má o co hrát, a to o hodně. Bod ztrácí na šesté Lens, které drží příčku zajišťující kvalifikaci do nově vytvořené Evropské konferenční ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.