Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Rennais - 26. září 2021   13:00

Bordeaux
88' Mexer (Hwang Ui-jo)
1:1
(0:0)
Rennais
56' Laborde  (H. Traoré)
Bordeaux
Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen (71. Medioub) – Pembélé (67. Mara), Otávio (67. Kalu), Fransérgio, Mangas – Dilrosun (67. Oudin), Adli (87. Briand) – Hwang Ui-jo.
Poussin – Briand, Kalu, Lacoux, Mara, Medioub, Mensah, Oudin, Elis.
El Hadj – Benkemouche, Pasqualotti
Matmut Atlantique, Bordeaux
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C), Omari, Aguerd, Meling – Bourigeaud, Martin (83. Ugochukwu), Tait, Sulemana (75. Santamaría) – Laborde (83. Tchaouna), Terrier (76. Guirassy).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 5:8. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:20.
Bod za remízu v případě obou týmů moc neřeší. Bordeaux zůstává po osmi kolech s jedinou výhrou až na šestnácté pozici. Rennes je na tom o pět pozic lépe.
Byl to vcelku běžný průběh zápasu. Rennes bylo dlouhou dobu lepší, ale po vytouženém gólu Labordeho se stále více věnovalo defenzivě. Posledních pětadvacet minut už patřilo hráčům Bordeaux, kteří fungující obranu dlouho marně dobývali, ale v samotném závěru se přece jenom dočkali vyrovnávajícího zásahu Mexera. Zpátky na stranu hostů mohl v nastavení strhnout vedení Tait, jenže to by musel mít lépe seřízenou mušku. Velkou zásluhu na remíze má Benoît Costil, na kterém ztroskotalo hned několik zajímavých šancí.
90+3'
90+3'
Fransérgio potřeboval za každou cestu zastavit startujícího Taita. Zatažením mu málem roztrhl dres, žlutá karta je téměř automatická.
90+2'
Obrovská šance Rennes! Byl u ní Birger Meling, který si na levé straně všiml pozapomenutého Flaviena Taita. Ten byl na hraně vápně úplně sám, jenže technickou obalovačkou o centimetry minul ze svého pohledu pravou tyč.
90+1'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího svítí informace o tříminutovém nastavení.
90'
Stále větší pasivitou si Rennes o něco podobného koledovalo. Teď ještě bude mít plné ruce práce se zastavením domácího rozletu. Nějaký čas na rozhodnutí stále zbývá.
88'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
V samotném závěru je srovnáno na 1:1! Kwateng měl na pravém kraji volné pole působností a centrovaným balónem ukořistil pro Kalua rohový kop. Hwang Ui-jo v urputném souboji chytře posunul balón o kousek dozadu a tečovená střela MEXERA zapadla do Gomisova protipohybu.
87'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Jimmy Briand.
86'
Sehrou Guirassy obdržel přihrávku během protiútoku tři na tři. Abdel Medioub mu do střely ale skočil a žádný efekt neměl ani následný roh.
85'
Benjamin Bourigeaud přispěchal pozdě před Costila, který si pohodlně sebral Melingův dalekonosný centr.
84'
Domácímu náporu stále něco chybí. V tomto případě to byla přesnější přihrávka, která neplánovaně opustila hrací plochu. Gomis v klidu vykopne.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Loum Tchaouna.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Lesley Ugochukwu.
81'
Gomis vystavěl čtyřčlennou zeď, která měla zastavit trestňák z jednadvaceti metrů. Adli ho ale nezužitkoval, pravačkou bránu přestřelil.
80'
Ve stejné minutě stihl vyfasovat žlutý trest také Melingův spoluhráč Santamaría, jenž nešetrně sestřelil dalšího náhradníka Maru.
80'
Birger Meling si z této partie odnese trošku smolnou žlutou kartou. Když si kryl balon na křídle, tak zasáhl soupeře rukou do obličeje.
79'
Adliho roh byl rozehrán na zadní tyč. Hwang Ui-jo tam nebyl dobře bráněn Traorém, ale hlavičkou se do brány stejně netrefil.
78'
Hwang Ui-jo nezkrotil Adliho centr, který potřeboval malinko nižší. Na druhé straně chytal balon Kalu, ale prudkou nahrávkou ve vápně nikoho neobjevil.
77'
Hakim Ben El Hadj na půlce zapískal nedovolený zákrok na Fransérgia a podpořil tím jednoznačně nejlepší pasáž od fotbalistů Bordeaux. Poslední čtvrthodina ještě slibuje velké drama.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Sehrou Guirassy.
75'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Baptiste Santamaría.
75'
Samuel Kalu ještě navázal na nedobře provedený brejk po rohovém kopu. Po hlavičce Gomise si vybojoval balon, ale pak se s ním dostal až do neřešitelně ostrého úhlu.
74'
Meling nahrál Bourigeaudovi do obrovské díry mezi domácí obranou a zálohou. Za Girondins opět zachraňoval situaci Costilův bravurní zákrok proti střele zpoza šestnáctky.
73'
Sekou Mara aktivně na kraji hřiště presoval Melinga a ukořistil na jeho úkor rohový kop, ze kterého domácí neměli žádný užitek.
72'
Hamari Traoré na poslední chvíli ucpal díru v obraně, do které se snažil natlačit Hwang Ui-jo. Pomohl vysvobozující odkop do autu.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Stian Gregersen, přichází Abdel Medioub.
70'
Omari odmítl Kwatengovu nabídku před Gomisovu branku. Pokračují aktivita Bordeaux ztroskotala na postavení mimo hru.
69'
Trenér Gasset provedl trojí změnu a už chystá i tu čtvrtou. Jeho svěřenci se mezitím sami vyhnali z hrací plochy kvůli nepřesnému pasu přes šíř.
68'
Costil měl trochu starosti s Taitovým centrem. Míč se mu každopádně povedlo zkrotit ještě před koncovou čarou.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Timothee Pembélé, přichází Sekou Mara.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Rémi Oudin.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio, přichází Samuel Kalu.
66'
Bourigeaudova nahrávka před branku neprošla. Před plánovaným adresátem zaúřadoval poslední obránce ve službách Bordeaux.
65'
Costil vyběhl hodně daleko před velké vápno. Kromě zastavení hostujícího nákopu na Labordeho rozjel i protiakci. Hwang Ui-jo byl skvěle ubráněn Aguerdem.
63'
Další možnost Rennes na sebe nenechala dlouho čekat. Tait ustál souboj s Otáviem. Rozdal míč doprava, ale Labordemu těsně před nepovedenou střelou sjel balon na vnější nárt.
62'
Kamaldeen Sulemana jednoduchým manévrem vyškolil Kwatenga. Zleva přes něj nahrál Melingovi, který pohotově vypálil do nohy Benoita Costila!
61'
Držení míče: 40 % – 60 %.
60'
Pembélé nedostal od Melinga místo na střelu zpoza vápna. Míč předal Adlimu, jenž se také neměl jak zaskvět.
59'
Vypadá to, jakoby inkasovaný gól domácí fotbalisty konečně nakopl ke zlepšenému výkonu. Kwateng znovu dával balón do ohně, Omari s Aguerdem ale odolávají.
58'
Enock Kwateng čepoval hezký centr k zadní tyči. Před rozběhnutým mužem v modrém tam hlavou zkušeně zakročil všudypřítomný Traoré.
57'
O okamžitou reakci se pokoušel Hwang Ui-jo, jenže v osudný okamžik byl pozorným obráncem čistě vytlačen mimo palebný úhel.
56'
Rennes právě vstřelilo branku!
Bretaňský klub otevírá skóre! Hamari Traoré rozpohyboval své nohy kvůli pěknému pasu za obranu. Zprava poté přihrál pod sebe a GAETAN LABORDE se navzdory skluzujícímu Mexerovi srovnal natolik, aby mohl uklízet balón za bezmocného Costila.
55'
Hra je na chvíli zastavena. Na trávníku totiž leží Hamari Traoré, který v souboji schytal bolestivý direkt do hlavy.
53'
Od praporku Bordeaux nic skvělého nepředvedlo. Přesto je už docela dlouho nastěhováno na útočné polovině, což před pauzou nebývalo zvykem.
52'
Snad poprvé trochu vážnější práce pro Alfreda Gomise, na kterého se řítil Timothee Pembélé. Střelu zprava hostující gólman vytěsnil na roh.
51'
Dilrosun se krok po kroku posunul na roh velkého vápna. Až tam se rozhodl přihrávat, ale našel jen osmadvacetiletého gólmana ve službách Rennes.
50'
Ani úvod druhé půle Bordeaux z letargie nevytrhl. Ricardo Mangas neměl šanci chytit nepřesné přenesení na jeho levou stranu.
49'
Meling svým typickým způsobem podpořil ofenzivní akci. Costil jeho centr zleva jen lehce nadzvedl a měl potom štěstí, že Tait odkrytou bránu netrefil.
48'
Není to poprvé, co Mexera přeletěl Adliho pas ze standardní situace. Gomis díky tomu nemusel řešit nic zapeklitého.
47'
Druhá půle začala beze změn. Jean-Louis Gasset i Bruno Génésio důvěřují původním základním jedenáctkám.
46'
Fotbalistům Bordeaux se první půle nepovedla. Mohou mluvit o štěstí, že na přestávku odchází za nerozhodného stavu, protože Rennes mělo kromě souvislé převahy k dispozici i slušné množství střel. Přes výtečného Benoita Costila každopádně neprošla ani jedna z nich.
45+1'
45+1'
Kamaldeen Sulemana měl volněji na levé straně. V tandemu měl Terriera, před kterého ale dal prachmizernou přihrávku. Je z toho odkop od Costilovy brány.
45'
Meling se jako obvykle nehnul od Pembélého, jenž si s tímto Norem v první půli vůbec nevěděl rady. Teď se na něm dokonce vyfauloval.
44'
Fransérgio zabrzdil rychlejší posun domácího mužstva. Mangas zařadil zpátečku úplně a teď už je to o bušení do zformovaného bloku Rennes.
43'
Adliho diagonální přenesení na pravou stranu však přeletělo plánovaný cíl v osobě Mexera a výsledkem je pouze aut Birgera Melinga.
42'
Hamari Traoré se provinil proti pravidlům v souboji s Nizozemcem Dilrosunem. Následuje vzácný obrázek v podobě domácí standardní situace.
41'
Traorého střílenou přihrávku z pravého okraje velkého vápna Mexer ztečoval do nohy dobře postaveného Costila, jehož bránu z akrobatické dorážky minul Laborde.
40'
Gomis musel spěchat za Melingovou malou domů, která pro něj šla do trochu nečekaného prostoru. Nic fatálního se z pohledu Rennes nestalo, osmadvacetiletý gólman zabránil i rohovému kopu.
39'
Meling nevypustil sprint za nepřesnou prostrkávačkou od Terriera a ještě trochu potrápil soupeře, který pouštěl balon za zadní lajnu.
38'
Nehlídaný Terrier doplnil na pravé straně Bourigeauda. Finální přihrávku před branku však defenziva Bordeaux zneškodnila.
37'
Hwang Ui-jo si vyměnil míč s Pembélém, ale z rohu šestnáctky už ho nikomu jinému nepředal. Kwateng vzápětí nenechal otočit hru Sulemanu.
36'
Náběh Traorého byl odignorován. Přišla ztráta a další faul z kategorie těch taktických. Warmed Omari za něj byl napomenut žlutou kartou.
35'
Pembélé dostal od Dilrosuna míč na hlavu, takže se náznak protiútoku pěti hráčů trochu zpomalil. Definitivní tečka přišla s Labordeho faulem.
34'
Bordeaux stále nenachází způsoby k usazení se na útočné polovině. Teď jim v tom zabránil poněkud přísně posouzený Kwatengův faul na půlce.
33'
Costil perfektně přečetl hru a jako první si došel pro přihrávku, která byla původně určena pro Gaëtana Labordeho.
32'
Ghanský objev Sulemana malinko zachrtil. Po levé ruce měl volného spoluhráče, místo přihrávky se ale pustil do těžké a nepřesné střely z delší vzdálenosti.
31'
Alfred Gomis má zatím klid na opalování se. Míče se dotkl jen párkrát, jako v tomto případě šlo o naprosto neškodné nákopy.
30'
Držení míče: 35 % – 65 %.
29'
Benoit Costil je bezesporu nejlepším hráčem z týmu Bordeaux. Jeho spoluhráči byli při přímočaré kombinaci Rennes jako namalovaní. Zkušený gólman proto zasahovat proti Terrierovi.
28'
Hwang Ui-jo se trochu frustrovaným pohledem podíval na spoluhráče, který rychle ztratil míč nepřipraveným balónem na hrot.
27'
Kamaldeen Sulemana vyvinul obrovskou rychlost. Frknul oběma stoperům, ale ve finále neudělal potřebnou kličku vybíhajícímu Costilovi.
26'
Hosté jsou do této chvíle mnohem nebezpečnější. Při dvou rohových kopech za sebou to v tomto případě ale nepotvrdili.
25'
Traoré zabojoval a převzal původně nedokonalý pas od Omariho. Chybu udělal Adli, kterého musel zajistit zajistit jeden z obránců.
24'
Bourigeaud nedal přesnou přihrávku k okraji velkého vápna. Rennes setrvalo v útoku a prostřednictvím Terriera také vyprášilo Costilovy rukavice.
23'
Ricardo Mangas se nedostal k přihrávce od Gregersena. Zasloužil se o to Traoré. Domácí se musí spokojit s autovým vhazováním.
22'
Křídelník Timothee Pembélé procedil přihrávku skrz Melinga, ale ve vápně na ni nečekal nikdo další v modrém dresu Bordeaux.
21'
Stadion Matmut Atlantique zdaleka není zaplněn ani z poloviny. O atmosféru nouze přesto není, Bordeaux se i dnes může spolehnout na masivní kotel za brankou Gomise.
20'
Flavien Tait doručil skvělou přihrávku na penaltovou značku. Seběhl si tam Laborde, ale střelou z jedné trefil vystrčenou nohu gólmana Costila!
19'
Norský bek Birger Meling si splnil defenzivní povinnosti. V rohu bránil Dilrosuna, který už se dostal s balonem celým objemem za koncovou čáru.
18'
Adli se zbavil soupeře a přenesl těžiště doprava. Pembélé tam dlouho krotil poskakující balón a na Melingovi udělal aspoň aut.
17'
Jonas Martin si vyšlápl na Ricarda Mangase, který už před tímto kontaktem stihl předat balón dále. Je z toho premiérová žlutá karta.
17'
Yacine Adli chyboval na vlastní polovině. Terrier se zadarmo dostal k balonu, ale zanedlouho narazil do mosabinckého stopera Mexera.
16'
Kwatengův nákop na hrot byl pro všechny jeho spolubojovníky dlouhý. Gomis rozehrává nakrátko ve spolupráci s Omarim a spol.
15'
Hojně využívaný Hamari Traoré přihrál přesně na nohu Adliho, se kterým se vrátil, aby se dopustil taktického faulu.
14'
Martin Terrier obdržel od Traorého přihrávku do běhu. Zprava cílil na zadní tyč, ale Laborde na finální přihrávku o nějaký ten kousek nedosáhl.
13'
Yacine Adli svůj roh v nic zásadního nepřetavil. Míč letící dovnitř malého vápna si ze vzduchu sebral Alfred Gomis.
12'
Pembélé hrál dozadu na volnějšího Dilrosuna, který se z kraje hřiště přesouval k ose. Před vápnem i vystřelil a díky teči vybojoval rohový kop.
11'
Bourigeaud poskytl míč Traorému, který si ho na hranici vápna navedl na levačku. Costil to při zákroku tentokrát neměl vůbec složité.
10'
Podruhé si musel dát Costil velký pozor na střelu z nějakých sedmadvaceti metrů. Ránu levačku vykonstruoval Bourigeaud a míč proletěl těsně nad břevnem. Možná tam byla i jemná teč brankářových rukavic. Roh se každopádně nechystá.
9'
Benjamin Bourigeaud kopl roh na hlavu svého kapitána Traorého, který ale nestihl zkalibrovat svá mířidla.
8'
Traorého pas byl z vápna odehrán jen do částečného bezpečí. Martin mohl natáhnout z dálky a poprvé vyzkoušel reakci Costila, který vyrazil letící projektil na roh.
7'
Timothee Pembélé měl pravý kraj hřiště výhradně pro sebe, jenže Dilrosun k němu balón neposunul. Z nadějné situace nebylo nic.
6'
Enock Kwateng doprovodil nepřesnou přihrávku do zámezí, takže se bude kopat od branky Benoita Costila.
5'
Adli a Hwang Ui-jo nesladili přihrávku za obranu. Jihokorejský útočník ji dostal pozdě a ocitl se v postavení mimo hru.
4'
Registrujeme poklidnější začátek, který rozvířila jen riskantnější souhra mezi Mexerem a Costilem.
2'
Za slunného počasí provedli úvodní výkop hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v modrých dresech.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen – Pembélé, Otávio, Fransérgio, Mangas – Dilrosun, Adli – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Briand, Kalu, Lacoux, Mara, Medioub, Mensah, Oudin, Elis.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Omari, Aguerd, Meling – Bourigeaud, Martin, Tait, Sulemana – Laborde, Terrier.
Náhradníci: Salin – Abline, Assignon, Badé, Guirassy, Santamaría, Tchaouna, Truffert, Ugochukwu.

Rozhodčí: El Hadj – Benkemouche, Pasqualotti.

Stade Rennes FC

Mužstvo z Bretaně má před tímto duelem bilanci dvou výher, dvou remíz a tří porážek. Dohromady to dělá osm bodů a ve velmi vyrovnané tabulce umístění na třináctém místě. Rennes má skóre 9:8. Hned čtyři góly vstřelil Gaëtan Laborde. Tři další má na svědomí ghanský legionář Sulemana. Také Rennes odehrálo v uplynulém týdnu hned dva ligové duely. Na stadionu Marseille prohrálo 0:2, což napravilo vysokou výhrou 6:0 nad nováčkem z Clermontu.
Girondins Bordeaux FC

Ani letos se nekoná žádný výkonnostní posun Bordeaux směrem k výšinám. Domácí klub v prvních pěti kolech ani jednou nevyhrál. Povedlo se mu to až minulý týden na hřišti St. Etienne, načež ve vloženém kole ještě bralo bod za divokou remízu 3:3 na půdě Montpellieru. S šesti body je Bordeaux na šestnáctém místě, dva body nad barážovou osmnáctou příčkou. S třemi góly je nejlepším střelcem jihokorejský útočník Hwang Ui-jo.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola francouzské Ligue 1. Od třinácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bordeaux a Rennes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.