Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Troyes - 15. srpna 2021   15:00

Clermont Foot
53' Bayo (Samed) • 65' Bayo (Berthomier)
2:0
(0:0)
Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba (27. Mendy) – Samed, Gastien – Dossou (83. Tell), Berthomier (66. Rašani), Allevinah (84. Seidu) – Bayo (83. Iglesias).
Djoco – Albert, Boyer, Iglesias, Mendy, Rašani, Seidu, Teixeira, Tell.
Lissourgue – Zitouni, Luzi
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Troyes
Gallon – El Hajjam (72. Lumeka), Giraudon (C), Salmier (83. Domingues) – Kaboré, Kouamé, Tardieu, Chambost (46. Azamoum), Biancone (46. Banhie-Zoukrou) – Ripart, Touzghar (56. M. Baldé).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 0 – 1.
Pohádkový příběh klubu, který se po 110 letech existence poprvé objevil v nejvyšší soutěži, má za sebou další krásnou kapitolu. Po výhře nad Bordeaux opanoval Clermont i domácí premiéru, čemuž ještě v první půli napomohlo vyloučení Kaborého. Souboj nováčků měl od té chvíle jednoznačný průběh. Domácí dominovali a nyní slaví výhru 2:0. Po rohových kopech se hned dvakrát prosadil Mohamed Bayo, jenž si dalším skvělým výkonem ještě hlasitěji říká o přestup do ambicióznějšího klubu.
90+3'
90+2'
Arial Mendy na základě odhlavičkovaného centru z pravého křídla znovu natáhl z uctivé vzdálenosti, nicméně trefil nohy spoluhráče Gastiena.
90+1'
Labutí píseň Clermontu bude trvat ještě tři nastavené minuty. Zhruba deset tisíc diváků vstoje aplauduje.
90'
Alidu Seidu nebyl důsledně strážen, takže si mohl v klidu převzít dlouhý centr. Ve finále ale vypálil na střed brány, kde nechal vyniknout Gallona.
89'
V oslabení je to pro Troyes hodně frustrující. Mama Baldé dělal co mohl, ale byl odzbrojen ještě před půlící čarou.
88'
Florian Tardieu aspoň na chvíli ulevil přetížené obraně Troyes. Bylo to způsobeno faulem ghanského záložníka Sameda.
87'
Od Clermontu to bude dominantní výkon asi do poslední vteřiny. Trenér Gastien na závěrečné minuty vyslal náhradníky, kteří se logicky chtějí ukázat.
86'
Krásná rána od Mendyho, ke kterému se odrazil míč ideálně proti noze. Gallon se ale nenechal zahanbit a skvělým zákrokem zamezil třetímu gólu.
85'
Zedadka se z pozice krajního beka zničehonic objevil před malým vápnem, kam mířil centr Mendyho. Hlavičkou se mezi tři tyče ale netrefil.
84'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Alidu Seidu.
83'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Jordan Tell.
83'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Jonathan Iglesias.
83'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Salmier, přichází Brandon Domingues.
83'
Dossou v situaci tři na tři nahrál před penaltový bod. Rašani dal míč pod sebe, jenže Bayo ve snaze o hattrick z hranice vápna přestřelil.
82'
Yoann Salmier má křeče. Nutného přerušení využívají ostatní hráči k úprku do stínu, kde doplňují tekutiny.
81'
Znovu v akci Rašani, jenž zleva objevil Zedadku. Tomu se nepovedlo sklepnout balon na Baya, a tak sám zkusil technickou střelu k levé tyči. Gallon si připsal jednoduchý zákrok.
80'
Rašani se dobře vrátil s Ripartem a nepustil ho ani k půlící čáře. Navíc si vynutil faul od bývalého hráče Nimes.
79'
Elba Rašani nic vážného nevytvořil. Odražený míč ale zůstává v držení domácích fotbalistů.
78'
Fanoušci oslavují každou kompletní přihrávku Clermontu, jenž si začíná se soupeřem pohrávat. Výsledkem je další rohový kop.
77'
Allevinah po změně stran trochu vymizel. To samé v jeho případě platilo i na hřišti Bordeaux, kde ovládl jen první poločas.
76'
Další povedená akce Dossoua uvnitř pokutového území. Tvrdé střele ale chybělo lepší umístění, míč letěl na vyrážejícího Gallona.
75'
Za Berthomiera vzal exekuci standardní situace Rašani, nicméně nedávnou asistenci na gól Baya nezopakoval. Troyes to vzadu zvládlo.
74'
Clermont neponechává nic náhodě a za vesměs rozhodnutého stavu pokračuje v nastolené aktivitě. Nyní bude hrozit z rohového kopu.
73'
Perfektní uvolnění na malém prostoru předvedl Dossou! Chyběl tomu jen spoluhráč, který by jeho přihrávku skrz malé vápno zavíral u zadní tyče.
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Oualid El Hajjam, přichází Levi Lumeka.
71'
Karim Azamoum poslal Zedadku do kotrmelců, když se ještě nacházel v blízkosti obou střídaček. Tam se chystá další střídání.
69'
I ve druhé půli se můžou hráči občerstvit.
68'
Asi to byl nacvičený signál s krátkou přihrávkou vedle vápna. Dovnitř už žádný balón nepřiletěl, hosté se nenechali zaskočit.
67'
Další poplach pro zadní řady Troes. Pod nadšeným kotlem domácího týmu se připravuje rohový kop.
66'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Elba Rašani.
65'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Skvěle kopnutý roh končí druhou gólovou radostí na Stade Gabriel Montpied! Jason Berthomier od praporku našel na bližší tyči MOHAMEDA BAYA. Nejlepší střelec uplynulého ročníku Ligue 2 měl dobrý přehled o situaci a zády brance hlavou prodloužil balon za zadní tyčku.
64'
Jodel Dossou si v šestnáctce přehodil míč na pravačku a prudkou ranou donutil Gallona vyrazit míč na rohový kop.
63'
Podoba hry se nemění. Clermont dobývá zatažený blok, do kterého se vesměs nedostává. Zezadka si nyní netroufl odcentrovat.
62'
Rominigue Kouamé zasáhl do obličeje Sameda. Nešlo ale o nic zaviněného, neozval se ani žádný hvizd.
61'
Gastienovo přenesení k levé postranní čáře bylo vystiženo a přeadresováno do náruče Gauthiera Gallona.
60'
Držení míče: 58 % – 42 %.
59'
Cédric Hountondji chytře postrčil Baldého, který přeběhl Azamoumovu přihrávku k zadní čáře. O faul rozhodně nešlo, bude se kopat od branky.
58'
Azamoum neměl na koho odcentrovat. Na levé straně tak akci zabrzdil, ale kromě spoluhráčů se před Desmase stačili vrátit také beci Clermontu.
57'
Hostující rozehrávka byla vytlačena až ke Gallonovi. Od Kaborého vyloučení se šampionům z Ligue 2 nedaří ani trochu útočit.
56'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Touzghar, přichází Mama Baldé.
55'
Ideální scénář pro Clermont. Využil početní výhodu a konečně se může trochu uklidnit. Druhou výhru v sezóně má na dosah.
53'
Tato domácí trefa už bude platit! Jason Berthomier kopnul rohový kop na Sameda, který byl v souboji se sedícím Ripartem. Míč se od těchto dvou odrazil na malé vápno a tam ho MOHAMED BAYO intuitivně prodloužil do Gallonovy sítě.
52'
Jodel Dossou neprocedil centr přes dvojblok, ale na druhou stranu zařídil pro Clermont aspoň rohový kop.
51'
Karim Azamoum se provinil útočným faulem, když se snažil převzít dlouhý nákop. Pak navíc zakopl míč ze hřiště a koledoval si o žlutou kartu.
50'
Zezadkův vysoký balón do předbrankového území kontaktoval Mohamed Bayo tak, že se bude jenom kopat od Gauthiera Gallona.
49'
Troyes chtěl využít menší domácí ztráty v koncentraci. K dispozici dostal i rohový kop, ale Arthur Desmas žádnou práci neměl.
48'
Salmier skutečně rukou zastavil přihrávku na Baya, který už byl připraven z malého vápna zakončovat. Ještě předtím však došlo na ofsajd, takže se k této situaci už vracet nebudeme.
47'
Domácí vehementně reklamují ruku v pokutovém území, ale rozhodčí nechává hru běžet. Uvidíme, co na to kolegové u VARu.
46'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Giulian Biancone, přichází Tanguy Banhie-Zoukrou.
46'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Dylan Chambost, přichází Karim Azamoum.
46'
Nováčkovský souboj začal hezky zhurta. Hrálo se nahoru dolů, dokud tempo hry nezačalo postupně opadat. Spíše než šance byly k vidění ostřejší zákroky, na které doplatil vystřídavší N´Simba. Zranění hlavy mu způsobil Kaboré, který si později vyšlápl i na náhradníka Mendyho a po druhé žluté kartě poslal svůj tým do oslabení. Clermont v přesilovce dominoval, ale až na jednu střelu Allevinaha nebezpečný nebyl.
45+4'
45+3'
Ojedinělá útočná akce Troyes ztroskotala ne nepřesném centru Oualida El Hajjama. Ten se navíc musel rychle vracet se zabržděným brejkem.
45+2'
Avizované čtyřminutové nastavení se možná ještě protáhne. Chambost je ošetřován, což zabere minimálně pár desítek vteřin.
45+1'
První žluté napomínání také na straně Clermontu. Dylan Chambost dostal ve vzdušném souboji na půlící čáře rukou do hlavy od Mendyho.
45'
V závěru první půle tedy ještě jedna standardní situace. Berthomier nic vážného nevytvořil, centr zleva se zastavil o bílé dresy.
44'
Giulian Biancone stáhl Dossoua, který si při pádu zranil levou nohu. Tady by druhá žlutá karta pro hostujícího krajního hráče hrozit neměla.
43'
Zezadka si rozmyslel centr a vrátil míč na Gastiena. Následoval nákop a vysvobozující odkopnutí Troyes zpátky k domácím zadákům.
42'
Troyes odolává s vypětím všech sil. Odhlavičkovaný centr přistál na noze Mendyho, jenž z šestnácti metrů těsně přestřelil hostující svatyni.
41'
Allevinah rychlou kličkou obešel El Hajjama a zleva vylekal Gallona střelou, která by možná zapadla k vzdálenější tyči. Hostující gólman pomohl míči na roh.
40'
Ten už byl i se zakončením. Do vzduchu se pověsil Ogier, jenže hlavou poslal balon vysoko nad Gallonovu bránu.
39'
Allevinah otřel balon o El Hajjama. Je nařízen rohový kop!
38'
Početní výhoda začíná být znát. Clermont je v tlaku, byť se to zatím neprojevuje nějakými velkými šancemi.
37'
Ani tato standardka se domácím příliš nevydařila. Centrovaný balón se zastavil o dvoučlennou zeď a Gallon zůstal bez práce.
36'
Giulian Biancone si nedal pozor těsně vedle pokutového území. Sudí Lissourgue k němu opět přispěchal se žlutou kartou.
35'
Kaboré možná vyřadil ze hry už druhého hráče. Také Mendy je momentálně v péči lékařů.
33'
Možná zlomový okamžik celého zápasu! Issa Kaboré u střídaček dohrál Mendyho a viděl za to už druhou žlutou kartu. Přesilovka pro Clermont!
32'
Mendy neobjevil volnou cestičku k doručení svého centru na Baya. Guinejského hroťáka si zadáci Troyes zatím předpisově hlídají.
31'
Berhomierova levačka rozehrála rohový kop. Centrovaný míč však byl s přehledem odhlavičkován z malého vápna.
30'
Držení míče: 49 % – 51 %.
29'
Ripart pozdravil Desmase takovým hybridem mezi centrem a nepovedenou střelou. Na tahu je domácí jedenáctka.
28'
Trochu se nám přiostřilo. Issa Kaboré tvrdě narazil na půlící čáře, naštěstí se hned oklepal a už čeká na další míče.
27'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Vital N'Simba, přichází Arial Mendy.
26'
Rozcvičující se Arial Mendy sundává rozliškovák a nejspíše půjde brzy do akce. Mělo by to být za zdravotně indisponovaného N´Simbu.
25'
Rozhodčí Romain Lissourgue dává hráčům trochu času na oddech u střídaček, kde je jediný kousek stínu.
24'
Renaud Ripart je znovu na zemi. Tentokrát ale ve větších bolestech, nohou ho nešetrně trefil domácí kapitán Ogier.
23'
Ripart si šikovně pokryl míč na půlící čáře. Došel si pro faul, nicméně ostatní spoluhráči se po rozehrávce daleko neposunuli.
22'
Jim Allevinah neměl nárok dosáhnout na centr z pravého okraje velkého vápna. Resultuje z něj vhazování pro hosty.
21'
Jodel Dossou to vzal na sebe. Jedna drzá klička na Tardieua mu vyšla, ale při té další už mu byla vystavena stopka.
20'
Clermont je na malý okamžik v početní nevýhodě. Zatím mu to ale nevadí, míč cirkuluje v zadní řadě.
19'
Issa Kaboré si za tvrdý zákrok odnesl také žlutou kartu. N´Simba je stále otřesen.
18'
Vital N'Simba byl ve vzduchu faulován Kaborém. Na zemi se však nachází hned dva domácí fotbalisté. Tím druhým je Allevinah.
17'
Renaud Ripart zahnal Chambosta až k rohovému praporku. Další pas na Kaborého už směřoval směrem k půlící čáře.
16'
Po zběsilejším úvodu se situace na bojišti trochu uklidnila. Asi se to dalo čekat, nastolené tempo by hráči v takovém vedru nejspíše nevydrželi.
15'
Giulian Biancone vycestoval s balonem za postranní čáru. Téměř zadarmo se domácí dostali k autu z útočné poloviny.
13'
N´Simbovi se nepovedlo vyrobit adekvátní centr z levého křídla. Připravuje se odkop Gauthiera Gallona.
12'
Situaci ještě vyhodnocovali videorozhodčí, kteří ale dali svému kolegovi na čáře zapravdu.
11'
Stejně jako před týdnem se Clermont radoval z prvního gólu předčasně. Trefě Allevinaha předcházel ofsajd na pravém kraji hřiště. Štěstí pro hosty, kteří chybovali v rozehrávce.
10'
Kaboré si narazil s jedním ze spoluhráčů. Po centru byla k vidění jedna zablokovaná střela a pak i hodně nepřesná dorážka Kouamého.
9'
Hraje se ve vysokém tempu. Větší kontrolu nad balonem mají hosté, kteří se nyní zvládli perfektně vykombinovat od vlastní šestnáctky.
8'
Dylan Chambost obdařil spoluhráče centrem z pravého křídla. Příjemce balónu však byl učebnicově vytlačen mimo nebezpečnou lokalitu.
7'
Ve velké rychlosti se Clermont prokombinoval až do vápna. Berthomier našel Baya, kterému to v úplné koncovce ale vůbec nesedlo. Zleva minul zadní tyč.
6'
Nic vážného se nestalo. Gallon si dobře postavil zeď, ve které schytal letící projektil Tardieu. Není se co divit, že potřeboval trochu času na zotavení.
5'
Jimmy Giraudon zezadu podkopl Allavinaha a také Clermont si bude moci vyzkoušet první standardní situaci. Jde o slibnou palebnou pozici.
4'
V prvních minutách mají domácí spíše defenzivní povinnosti, které neskončily ani po zneškodnění rohového kopu.
3'
Už před zahájením zápasu panovala na stadionu fantastická kulisa, která v těchto chvílích ještě více graduje. Historicky první domácí zápas Clermontu v Ligue 1 si zde chtějí užít naplno.
2'
Úvodní výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v kompletně bílých dresech. Domácí jsou v modročerveném.
1'

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier, Allevinah – Bayo.
Náhradníci: Djoco – Albert, Boyer, Iglesias, Mendy, Rašani, Seidu, Teixeira, Tell.

ESTAC Troyes: Gallon – El Hajjam, Giraudon (C), Salmier – Kaboré, Kouamé, Tardieu, Chambost, Biancone – Ripart, Touzghar.
Náhradníci: Moulin – Azamoum, M. Baldé, Domingues, Chadli, Kucharevič, Lumeka, Banhie-Zoukrou.

Rozhodčí: Lissourgue – Zitouni, Luzi.
Vzájemné zápasy

V poslední sezóně Ligue 2 se v obou případech radovaly domácí týmy. Troyes nejprve vyhrálo 1:0, ale ve venkovní únorové odvetě prohrálo 1:2. Navíc si to oba soupeři rozdali i v nedávno skončené přípravě. Clermont opět uspěl v poměru 2:1.

Po týdenní odmlce čeká na klub z Clermontu další velká premiéra. Jeho upravovaný stadion dnes bude poprvé v historii celé organizace hostit utkání nejvyšší soutěže, do které se postoupilo z druhého místa v loňském ročníku Ligue 1. Už první kolo ale přineslo Clermontu hodně radosti, protože si ze hřiště Bordeaux odvezl všechny tři body za vítězství 2:0. Ještě do 82. minuty to přitom vypadalo na dělbu bodů. Clermont spálil kvantum šancí a odměny se dočkal až v závěrečné desetiminutovce. O góly se postarali bayo a Dossou.
ESTAC Troyes

Úřadující šampioni druhé nejvyšší soutěže prošli hned v prvním kole tvrdou zatěžkávací zkouškou. Před zraky vlastních fanoušků přivítali PSG a minimálně v úvodní fázi zápasu způsobili velkou senzaci. El Hajjam poslal outsidera do nečekaného vedení, nicméně na začátku 21. minuty už bylo všechno jinak. Hakimi ve svém prvním ligovém utkání za Paříž vyrovnal a jen o pár vteřinek později uzavřel gólový účet Icardi. Od Troyes to každopádně byl velmi sympatický výkon, ze kterého určitě budou v dalších utkáních čerpat.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné okamžiky při sledování textového přenosu ze zápasu druhého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Troyes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.