Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Troyes - 5. listopadu 2021   21:00

Lens
14' Kalimuendo (Clauss) • 30' Saïd (Clauss) • 35' Clauss  • 60' Frankowski
4:0
(3:0)
Lens
Faríñez – Gradit, Danso, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana (C) (77. Cahuzac), Frankowski (77. Haidara) – G. Kakuta (65. Costa), Saïd (44. Sotoca) – Kalimuendo (65. Ganago).
Pandor – Sotoca, Jean, Wooh, Boli, Ganago, Haidara, Cahuzac, Costa.
Léonard – Lang, Torregrossa
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Troyes
Gallon – Rami (77. Palmer-Brown), Giraudon (C), Salmier – Biancone, Kouamé, Chavalerin (77. El Hajjam), Y. Koné (63. Kaboré) – Ripart (62. Suk Hjun-Čun), Rodrigues, M. Baldé (63. Chambost).

To je z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný víkend.
Lens v předehrávce 13. kola zostudilo Troyes a v tabulce poskočilo na druhé místo

Lens o svém vítězství rozhodlo už během první půle, kdy si vypracovalo komfortní třígólový náskok. Ten po přestávce ještě nepatrně navýšilo a přesvědčivě zvítězilo 4:0. Ústřední postavou byl Jonathan Clauss, který jeden gól dal a na dva přihrál. V tabulce Lens poskočilo ze čtvrté příčky na druhou, za suverénním PSG vydrží minimálně do neděle.
Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:6.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:8.
90+3'
90+3'
Po odvráceném centru následuje závěrečný hvizd.
90+3'
Po Bianconeho zákroku na Florianu Sotocu chtěl domácí tým penaltu! Sotoca se domnívá, že byl podražen a proto rozhazuje rukama. Rozhodčí jeho gest nedbá a nařizuje pouze roh.
90+2'
Před vápnem se k dorážce dostal Cheick Doucouré, ale stejně jako předtím na opačné straně Hjun-Čun neměl přesnou mušku.
90+1'
V první ze tří nastavených minut Racing kontroluje stav.
89'
Troyes by zase rádo dalo aspoň čestný gól. Suk Hjun-Čun po Bianconevě pasu přehlavičkoval Dansa, natěsno bráněný ale nezamířil přesně.
88'
Yoann Salmier na poslední chvíli odkopával před soupeřem, který předtím pronikl do vnitra šestnáctky. Jak vidno, fotbalisté Lensu ještě nespí a rádi by protihráčům na zpáteční cestu nadělili bůra.
86'
Issa Kaboré v souboji muž proti muži vybojoval opravdový roh. Chambostův centr pak odvrátil do bezpečí Facundo Medina.
84'
Centr z něj se obraně podařilo odvrátit, ale v navazující kombinaci přilétl do šestnáctky další pas a na ten už si naskočil Dylan Chambost. Jeho hlavička gólové parametry neměla, postrádala totiž přesnost.
83'
Pěkná kombinace Troyes končí faulem Dansa, hosté rozehrají trochu vylepšený roh.
81'
Do konce zbývá deset minut a nedá se očekávat, že by sudí Léonard zápas příliš protahoval.
80'
Srazit hřebínek mu mohl Oualid El Hajjam, ale to by musel mířit lépe. Wuilker Faríñez tak stále drží nulu a s úsměvem se chystá na výkop.
78'
Yannick Cahuzac po svém příchodu na hřiště zašeptal jednomu ze spoluhráčů cosi vtipného. Je vidět, že Lens hraje v optimální pohodě.
77'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Yannick Cahuzac.
77'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Massadio Haidara.
77'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Xavier Chavalerin, přichází Oualid El Hajjam.
77'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Erik Palmer-Brown.
76'
V blízké budoucnosti budou oba celky střídat. U laviček už netrpělivě přešlapává hromada hráčů. Tak do toho, škatulata, hejbejte se!
74'
Žlutou kartu dostává Gerson Rodrigues (Troyes).

V souboji dvou "jedenáctek" dohrál Jonathan Clauss Rodriguese, za což přišel zasloužený trest.
72'
Igniatius Ganago lituje zahozené šance! Domácí hráč převzal na pravé straně vápna skvěle načasovanou přihrávku, po které jen o kousek minul levou tyč.
71'
Suk Hjun-Čun hru Troyes oživil. Před chvílí se odhodlal k sólu a po kontaktu se soupeřem málem vybojoval standardku. Teď se pro změnu převtělil do role střele a pěkným obloučkem pod břevno protáhl Faríñeze.
69'
Žlutou kartu dostává Igniatius Ganago (Lens).

Příliš pozdě přišel do souboje se Salmierem Igniatius Ganago, soupeři přišlápl nárt a sudí Thomas Léonard neměl jinou možnost, než hříšníka potrestat.
68'
Roh pro Troyes. Na centr si naskočil Suk Hjun-Čun a těsně přehlavičkoval břevno. Tohle bylo první varování pro domácí obranu.
66'
Za rozhodnutého stavu domácí kouč šetří své nejlepší hráče. Skutečně nevím, co by se muselo stát, aby čtyřgólový náskok Lens prohospodařil.
65'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází David Costa.
65'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Igniatius Ganago.
65'
Střídání má v plánu i Franck Haise.
63'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Dylan Chambost.
63'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Issa Kaboré.
62'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Suk Hjun-Čun.
60'
Lens právě vstřelilo branku!
4:0! Kakuta přihrávkou do vápna nasadil Salmierovi jesličky, následnou střelu křížem Gallon vykopl na zadní tyč, kam před obráncem přispěchal PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI. Právě polský záložník je příjemcem gratulací.
58'
Diváci zatleskali střele, kterou ze střední vzdálenosti vypustil Gaël Kakuta. Konžský reprezentant mířil dolů k tyči a k rozpoutání oslav mu scházely jen decimetry.
57'
Hosté pak vysunuli Baldého, toho ještě před šestnáctkou čistě odzbrojil Jonathan Gradit.
56'
Gauthier Gallon z Troyes se s radostí ohlédl za střelou letící daleko od jeho branky.
54'
Problémy má hlavně Cheick Doucouré, který se ze hřiště dlouho nezvedal. Nakonec však vstal a pokračuje ve hře, asi nic, co by ho mělo výrazněji limitovat.
53'
Z ochozů se ozývá pískot poté, co na útočné polovině ve dvou vteřinách popadali dva domácí hráči a rozhodčí hru nechal plynout dál.
52'
Následný roh už Troyes spolehlivě ubránilo.
51'
Hosté měli štěstí, Claussovu pumelici z přímého kopu vytáhl Gallon nad břevno!
49'
Přesto zůstali svěřenci Laurenta Batllese na útočné polovině a ve střední vzdálenosti od branky si míč na střelu našteloval Xavier Chavalerin. Rána z hlubokého záklonu div, že nepřeletěla střechu stadionu.
48'
Hosté se prokombinovali na pravou stranu, odkud přes Frankowskiho odcentroval Giulian Biancone. Žádný z hráčů Troyes ale balon nezachytil.
47'
Salmier se po ataku domácího útočníka chytá za hlavu, tohle byl faul a rozhodčí ho okamžitě píská.
46'
Laurent Batlles má pořádně zamotanou hlavu. Těžko trenérovi Troyes radit, jak se z této šlamastyky vymotat. Napadá mě pouze střídání, jenže nic takového v poločase nepřišlo. Zabrat by mohl i aktivnější přístup. Tak uvidíme.
46'
V prvním poločase bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Lens svého soupeře úplně zdeptal a do přestávky si vypracoval komfortní třígólový náskok. Ve všech trefách měl prsty Jonathan Clauss, který jeden gól dal a na dva přihrál. To hosté z Troyes si ani neškrtli a budou mít co dělat, aby si ze severu Francie neodvezli debakl.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 1:0.
Rohy: 1:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:2.
45+2'
45+1'
Facundo Medina po dlouhém nákopu udržel na zádech Rodriguese a ten ho fauloval.
45'
Thomas Léonard nastavil 2 minuty.
44'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Florian Sotoca.
43'
Ou, Wesley Saïd se při jednom ze soubojů zranil a bude muset střídat. To je nepříjemná zpráva pro Lens.
40'
Fofana krásnou patičkou vyslal na otevřenou stranu vápna Saïda, jeho přízemní střelu k zadní pravé tyči Gallon zase jenom vyrazil a dorážející Arnaud Kalimuendo napnul síť! Ruce nad hlavou mu však nevydržely dlouho, pomezní arbitr totiž vyhodnotil situaci jako ofsajdovou.
38'
A když hosté na soupeřovu půlku přeci jen proniknou, je z toho ofsajd. Tentokrát se do něj nechal chytit Xavier Chavalerin.
36'
Lens dál diktuje tempo hry.
35'
Fotbalisté Troyes jsou zralí na ručník, a pokud v Lensu urychleně nezaberou, odvezou si ze severu slušný výprask. Nejistě působí především jejich brankář, který místo chytání střely po většinou vyráží. To je i případ třetího gólu, kdy Saïdovu skákavou ránu dorazil do sítě hlavou JONATHAN CLAUSS. Gallonovi nebylo nic platné ani to, že si na dorážku sáhl. Marnost nad marnost.
34'
Arnaud Kalimuendo střílel překvapivě z kroku, Gallona protáhl ranou pod břevno.
33'
Ofsajd a v něm Rodrigues (Troyes).
31'
S Troyes mohlo být ještě hůře, kdyby po Kalimuendově průnikové přihrávce
Jonathan Clauss nepřestřelil!
30'
WESLEY SAÏD při Claussově centru z pravé strany předčil v osobním souboji Ramiho a parádním volejem nedal Gallonovi šanci. Racing hraje v optimální pohodě, vede už 2:0!
27'
Troyes ubránilo rohový kop.
25'
Gaël Kakuta opět v zakončení. Tentokrát pálil do horní končetiny bránícího Giraudona, jeho ruku považuje rozhodčí za nastřelenou, i když se to domácím nelíbí.
23'
Podobná situace jako před chvílí, jen střelec je jiný. Gólmana Troyes pořádně vystrašil Gael Kakuta, ránu záložníka z Demokratické republiky Kongo Gallon vyrazil s vypětím všech sil.
21'
Seko Fofana vypálil před šestnáctkou nebezpečně o zem! Gauthier Gallon skákavou střelu neukočíroval a nakonec měl štěstí, že vyražený míč stihl před dobíhajícím Saïdem schovat do svých rukavic.
19'
Po výkopu domácího brankáře se hraje uprostřed hřiště, v držení míče zatím zůstává Lens
17'
K hranici vápna nabíhající Mama Baldé nedoskočil přímočarý míč a ten pak snadno sebral Faríñez.
15'
Držení míče: 55% : 45%.
15'
Žlutou kartu dostává Laurent Batlles (Troyes).

Trenér Troyes je potrestán za nesportovní chování.
14'
Na severu Francie otevírá skóre Lens! Domácí tým ukořistil míč ve středu hřiště a souvislou kombinací ho dostal na pravou stranu vápna. Clauss odtamtud adresoval přihrávku před poloprázdnou branku, kterou ARNAUD KALIMUENDO nemohl minout. Gól teprve devatenáctiletého útočníka musel kvůli možnému ofsajdu ještě posvětit VAR.
12'
Míč na útočné polovině získal a cestičku k šestnáctce si umetl Arnaud Kalimuendo. Tam proti němu vystoupil Jimmy Giraudon a bylo po všem.
11'
Po deseti odehraých minutách můžeme konstatovat, že vidíme vyrovnaný duel. Žádný z celků ten druhý nijak zvlášť nepřevyšuje.
9'
Hosté kontrovali svižnou kombinací, která je dostala až do koncovky. Škoda pro ně, že z hranice vápna střílející Gerson Rodrigues mířil vysoko nad.
8'
Po zisku míče odcentroval z pravé strany Jonathan Clauss. Nabíhal mu Arnaud Kalimuendo, ale přes stopera Giraudona se k balonu nedostal.
6'
Gerson Rodrigues si s míčem rozumí. Lucemburský útočník ve službách Troyes to předvedl u autové čáry, kde zpracoval těžký nákop.
5'
Omluvte krátký výpadek internetového připojení. Věříme, že v dalším průběhu už bude vše v pořádku a další komplikace nevzniknou.
2'
Gerson Rodrigues nejenže po dlouhém nákopu nepřesprintoval Medinu, ale navíc si nechal míč odkutálet až za koncovou čáru.
1'
Výkop provedli v modrém hrající fotbalisté Troyes. Domácí Lens oblékl žluté dresy a červené trenýrky.
1'
Důležitou postavou každého týmu jsou brankáři. Na domácí stranu se postaví Wuilker Faríñez, 23letý reprezentant Venezuely bude za Lens v letošním ročníku chytat vůbec poprvé. Jeho protějškem je o pět let zkušenější Gauthier Gallon, ten naopak v bráně Troyes ještě ani jednou nechyběl.

Racing Club De Lens: Faríñez – Gradit, Danso, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana (C), Frankowski – G. Kakuta, Saïd – Kalimuendo.
Náhradníci: Pandor – Sotoca, Jean, Wooh, Boli, Ganago, Haidara, Cahuzac, Costa.

ESTAC Troyes: Gallon – Rami, Giraudon (C), Salmier – Biancone, Kouamé, Chavalerin, Y. Koné – Ripart, Rodrigues, M. Baldé.
Náhradníci: Moulin – El Hajjam, Domingues, Kaboré, Chambost, Chadli, Suk Hjun-Čun, Mutombo, Palmer-Brown.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Torregrossa.
Dobrý večer, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u předehrávky 13. kola Ligue 1 mezi fotbalisty Lensu a Troyes. Už za chvíli se dozvíte jména těch, kterých se dnešní zápas týká.
Poslední setkání

Oba soupeři na sebe naposledy narazili ještě při působení v Ligue 2. V obou kláních přitom ctili pravidlo "můj dům, můj hrad".

24.08.2019 Troyes – Lens 2:0 (1:0)
04.02.2020 Lens – Troyes 1:0 (0:0)
ESTAC Troyes

Ligový nováček měl pomalejší rozjezd, ale na větší tempo si postupem času zvykl a rozehrál se k optimálním výkonům. Troyes momentálně drží třízápasovou šňůru bez prohry, kterou by na severu země rád natáhl. V Lensu ale neboduje snadno. Poslední remíza se datuje na únor 2017 a ještě fousatější je výhra. Stade Bollaert-Delelis dobyli hráči Troyes naposledy před více jak 20 lety. Podaří se jim přepsat historii?
Racing Club De Lens

Štika posledních dvou sezon, to je Lens. Severofrancouzský klub se po postupu v ročníku 2019/2020 v nejvyšší domácí soutěži rychle zabydlel a už druhým rokem nahání soupeřům strach. Aktuálně čtvrtý celek tabulky byl před porážkou v Lyonu (1:2) dokonce druhý. Zajímavostí je, že jeho stadion pojme větší kapacitu než je počet obyvatel města. Návštěvnost Stade Bollaert-Delelis se dlouhodobě pohybuje nad hranicí 35 000 diváků. Bouřlivá atmosféra tentokrát dolehne na fotbalisty Troyes.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť! V předehrávce 13. kola francouzské Ligue 1 se Lens utká s Troyes. Zápas hraný od 21 hodin uvidí Stade Bollaert-Delelis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.