Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Angers - 16. ledna 2022   15:00

0:0
(0:0)
Lorient
Nardi – H. Mendes, Laporte, Jenz, Le Goff – Petrot (46. Boisgard), Monconduit (82. Soumano), Abergel (C), Le Fée (71. Mouazan) – Moffi, Lauriente.
Dreyer – Igor Silva, Mouyokolo, Fontaine, Hergault, Le Bris, Boisgard, Mouazan, Soumano.
J. Hamel – M. Grosbost, D. Zitouni
Stade Yves Allainmat - Le Moustoir (Lorient).
Angers
Petković – Manceau, I. Traoré (C), Mendy – Cabot, bin Tálib (71. Capelle), Mangani, Fulgini, Doumbia – Ninga (72. Cho), Brahimi (72. Pereira Lage).
Mandrea – Bamba, Capelle, Taïbi, Fatar, Cho, Pereira Lage, Corduan, Meddah.

Díky za pozornost, mějte hezký večer.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:9.
Tak ani druhé dějství branku nenabídlo. Domácí sice hráli přesilovku, ale na hřišti to příliš vidět nebylo. Držení míče sice měli lepší, ale jen mírně a šancí si rovněž nevypracovali příliš. Hosté se párkrát vydali dopředu, ale spíš jen bránili nerozhodný stav, což se jim povedlo. Remíza je nejspíš spravedlivá, neboť dnes si nezasloužil vyhrát ani jeden tým.
90+3'
90+2'
Domácí tráví závěr utkání na soupeřově straně, dlouhý centr ale doputoval do rukou vyběhnutého gólmana hostů.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Sambou Soumano se mohl stát hrdinou svého týmu. V pokutovém území si zpracoval balón a poté pravačkou střílel na vzdálenější stranu bránu, kde bylo dost volného místa, jenže rána mu vůbec nesedla a míč končí jenom v zámezí. Tohle lépe trefit a Lorient měl důležité tři body.
89'
Nepřesná přízemní přihrávka hostů končí jenom v zámezí. Angelo Fulgini přihrával velmi nepřesně.
87'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, týmy si míč vyměňují, ale to je tak vše. Nějaký čas sice ještě zbývá, ale vypadá to, že tento zápas gól nepřinese.
84'
Danijel Petković byl připraven, pořádně se natáhl a letící míč uklidil do rukavic.
82'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Sambou Soumano.
82'
Angelo Fulgini nedokázal projít kolem bránícího soupeře, ale vynutil si faul.
80'
Deset minut zbývá do konce řádné hrací doby a žádnému z týmů se moc dopředu nechce. Kvalita utkání tím hodně trpí.
77'
Jimmy Cabot byl velmi blízko prolomení střeleckého trápení, jeho nebezpečná střela po zemi však těsně minula vzdálenější tyč. V jednu chvíli to vypadalo, že míč v brance skončí, ale nakonec tomu tak nebylo.
75'
Lorient bude rozehrávat rohový kop, začíná poslední čtvrthodinovka základní hrací doby.
74'
Přetažený centr domácího celku končí u vzdálenější postranní čáry, domácí ale stihli balón doběhnout a jejich akce tak pokračuje.
72'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Casimir Ninga, přichází Mohamed-Ali Cho.
72'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Billal Brahimi, přichází Mathias Pereira Lage.
71'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Pierrick Capelle.
71'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Baptiste Mouazan.
70'
Další centr před bránu Lorientu, opět jej domácí obrana odvrátila.
69'
Žlutou kartu dostává Julien Laporte (FC Lorient), jenž fauloval kapitána hostů Traorého.
68'
Po dlouhé době se do útoku dostalo i Angers, jenž rozehrávalo z pravé strany útočné poloviny, avšak přihrávka před bránu byla zblokována domácí obranou.
68'
Žlutou kartu dostává Moritz Jenz (FC Lorient).
66'
Domácí volí přihrávky daleko od hostující brány, což soupeři jistě vyhovuje.
64'
Laurent Abergel přetáhl svůj centr na levou hranici velkého vápna, kde jeden z jeho spoluhráčů mohl střílet, ale místo toho volil přihrávku na střed, která byla nepřesná.
61'
Po rohovém kopu reklamovali hráči Lorientu ruku v pokutovém území, ale hlavní arbitr zůstává v klidu.
60'
Armand Lauriente trefil Traorého, od kterého se mí odrazil do protipohybu brankáře, avšak naštěstí pro hosty do zámezí.
59'
Armand Lauriente se staví k balónu.
58'
Střela jednoho z domácích hráčů až k bráně nedoletěla, rukou se provinil Nabíll bin Tálib. Bude z toho přímý kop z hodně nebezpečné pozice.
56'
Žlutou kartu dostává Casimir Ninga (Angers SCO).
54'
Quentin Boisgard se až příliš dlouho rozmýšlel zda střílet či přihrávat, nakonec neudělal ani jedno.
53'
Žlutou kartu dostává Laurent Abergel (FC Lorient), který fauloval Fulginiho.
52'
Druhá půle pokračuje ve stejném trendu, hra se odehrává daleko od obou branek a k vidění je nepříliš pohledný fotbal.
49'
Ofsajd nyní zastavuje domácí tým, Armand Lauriente se diví zbytečně, tohle bylo jasné.
49'
Kombinace na jeden dotek domácímu týmu nevyšla, Terem Igobor Moffi se ke zpětné přihrávce nedostal.
46'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Leo Petrot, přichází Quentin Boisgard.
46'
První půle nepřinesla žádný gól a ani žádný pohledný fotbal. Mnoho šancí diváci opravdu neviděli, třebaže hrají domácí od 14. minuty přesilovou hru. I tak je Angers o něco aktivnějším mužstvem, kdyby nehrálo v oslabení, troufám si říct, že by se mu povedlo skórovat.
45+2'
45+1'
Míč se ze vzduchu snesl rovnou do rukavic gólmana Angers.
45+1'
45'
Vincent Manceau utrpěl nějaký šrám a těžce se zvedá z trávníku. Jeho soupeř kartu ovšem nevidí.
43'
První půle se pomalu chýlí k závěru a stále se hraje bez branek. Dočkáme se ještě před odchodem do kabin?
41'
Velká škoda pro domácí, kteří se dostali do přečíslení, ale špatnou přihrávkou o šanci přišli.
40'
Vincent Le Goff pálil tvrdě levačkou už ve velkém vápně, ale jenom nad břevno.
39'
Konečně po delší době nějaké vzrušení. Hosté se ani v oslabení nebojí zaútočit, Casimir Ninga si naběhl na křižný centr do velkého vápna, ale zblízka hlavičkoval pouze do boční sítě. Tohle byla dobrá možnost.
36'
Zblokovaná přihrávka skončila domácích skončila u Petkoviće, jenž rychle sebral balón do rukavic.
34'
Hostům se povedlo ještě dostihnout míč a odehrát jej do autu namísto rohového kopu, což je jistě ta lepší varianta.
33'
Armand Lauriente si naběhl více na střed, kousek před hranicí šestnáctky nasadil ke střele, ale ta mu vůbec nesedla a míč letí daleko do zámezí.
30'
Enzo Le Fée bojoval o míč na pravém křídle, ale ten mu unikl do zámezí. Rozehrávat tak bude gólman hostů.
28'
Enzo Le Fée se v bolestech svíjí na travnaté ploše, hra je tedy přerušena.
27'
Domácí kombinují ve středu hrací plochy, ale dál se dostat nemohou.
25'
Nyní fauloval domácí tým, který tak bude čelit standardce Angers.
23'
Lorientu se už nepovedlo udržet míč na hrací ploše, soupeř tak bude vhazovat u středové lajny.
20'
Domácí rozehráli standardku, jeden z hráčů se rozhodl pro střelu z velké dálky na bližší tyč, ale tam byl připravený Danijel Petković, jenž schoval míč do náruče.
18'
Moritz Jenz fauloval u středového kruhu, karta to v tomto případě není.
17'
Angers nadále drží balón, jeho hráči si přihrávají na obranné polovině.
15'
Mendes za asistence zdravotníků odchází za postranní čáru, zřejmě bude nutné střídání.
14'
Červenou kartu dostává Souleyman Doumbia (Angers SCO).
14'
Souleyman Doumbia byl tím, kdo jej tvrdě fauloval a hlavní arbitr po krátkém zvážení udělil hráči Angers rovnou červenou kartu!
13'
Houboulang Mendes zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
11'
Domácí se provinili faulem, hosté rozehrají za středovou lajnou.
10'
Houboulang Mendes si zpracoval míč na pravé straně pokutového území, ale jeho následný střelecký pokus byl tečován a doputoval nad soupeřovu svatyni.
7'
Hosté jsou aktivnější a víc drží míč na kopačkách, ale Paul Nardi ještě nemusel řešit žádnou těžkou situaci.
4'
Jimmy Cabot se dostával do šance, míč se posunul na levačku, ale poslal jej vedle vzdálenější tyče. Bylo to s tečí, neboť následuje roh.
2'
Angelo Fulgini se málem dostal do šance, jen o kousek nedosáhl na centrovaný míč v pokutovém území kousek od brány.
1'
Posledních pět vzájemných zápasů

Angers – Lorient 1:0
Lorient – Angers 1:0 (přátelský zápas)
Lorient – Angers 2:0
Angers – Lorient 2:0
Lorient – Angers 0:0 (přátelský zápas)

Když budeme počítat i přátelské zápasy, zvítězil Lorient z posledních deseti domácích utkání proti Angers v šesti případech, třikrát skončilo utkání nerozhodně a v jediném případě vyhrál hostující tým.
Angers SCO

Hosté jsou přeci jen v lepší situaci než jejich dnešní protivník, na kontě mají pětadvacet bodů, což je řadí na dvanácté místo. Mimo svůj stadion sehráli deset utkání a odvezli si dvanáct bodů díky dvěma výhrám a šesti remízám, vstřelili čtrnáct gólů a o jeden více inkasovali. Naposledy utrpěli debakl v Montpellieru, kterému podlehli na jeho hřišti 1:4.
Maročan Sofiane Boufal vede s pěti góly tabulku střelců svého týmu.
FC Lorient

Domácí se nachází na osmnácté pozici, první sestupové, avšak na dvě příčky nad sebou ztrácí shodně pouhý bod. Na svém hřišti mají vzácně vyrovnanou bilanci, z devíti zápasů shodně třikrát vyhráli, remizovali a prohráli, což jim vyneslo dvanáct bodů. Gólově se prosadili v osmi případech a o jednu branku více inkasovali. Sezónu začali na svém hřišti hráči Lorientu skvěle, v prvních třech zápasech zaznamenali plný počet bodů, ale pak přišel útlum a jejich výhra se datuje na 22. září 2021.
Francouz Armand Lauriente je se čtyřmi zásahy nejlepším střelcem mužstva.
Dobrý den všem fotbalovým příznivcům a fanouškům, osm zápasu jim dnes nabídne nejvyšší francouzská fotbalová liga. Hned čtyři duely jsou na programu od 15:00, což je i případ souboje Lorientu s Angers, týmů ze středu a spodu tabulky. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.