Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Angers - 4. února 2022   21:00

Marseille
18' Milik (Guendouzi) • 21' Gerson (Lirola) • 70' Milik  • 78' Milik (Ünder) • 85' Ünder
5:2
(2:2)
Angers
8' Fulgini   • 11' bin Tálib  (Fulgini)
Marseille
Pau López – Lirola, Saliba, Balerdi, Kolašinac (64. Peres) – Kamara (67. Rongier), Gerson, Guendouzi – Bakambu (64. Ünder), Milik, Payet (C) (82. Harít).
J. Stinat – C. Mouysset, A. Drouet
Stade Vélodrome, Marseille
Angers
Petković – Manceau, I. Traoré (C) (64. Thomas), Mendy – Cabot (56. Pereira Lage), bin Tálib (90+2. Capelle), Mangani, Fulgini (90+2. Ninga), Doumbia – Búfál, Únáhí.
Mandrea – Thomas, Bamba, Capelle, Taïbi, Ninga, Fatar, Pereira Lage, J. Mbock.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:6. Fauly: 13:13.
Ve druhém poločase mířili do černého pouze domácí hráči, třebaže se dlouho nedokázali prosadit. Vítězný gól zaznamenali až dvacet minut před koncem, hosté následně museli riskovat, což se jim nevyplatilo, neboť Marseille přidalo další dva zásahy a duel dovedlo k zaslouženému vítězství.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Casimir Ninga.
90+2'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Pierrick Capelle.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Nabíll bin Tálib (Angers SCO).
88'
Domácí drží míč na soupeřově polovině a jdou si pro cenné vítězství. Myslím, že to jim už nemůže uniknout.
85'
Marseille právě vstřelilo branku!
Pátý zásah přeci jen přichází. Nejlepší střelec Marseille CENGIZ ÜNDER se s tím nepáral, levačkou se opřel do letícího balónu a z voleje jej adresoval do vzdálenější tyče, od kterého se míč odrazil za lajnu. Danijel Petković neměl šanci.
83'
Málem to bylo 5:2, Arkadiusz Milik nebyl daleko od svého čtvrtého zásahu, levačkou ale těsně minul vzdálenější tyč soupeřovy svatyně.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Amín Harít.
81'
Hosté to ještě nevzdávají, přetažený míč ale končí mimo domácí svatyni a rozehrávat bude Pau López.
78'
Domácí si jdou pro vítězství. ARKADIUSZ MILIK si naběhl na parádní křižnou přihrávku před bránu a těsně před vyběhnutým gólmanem tečoval balón do volné části jeho svatyně.
76'
Žlutou kartu dostává Batista Mendy (Angers SCO).
75'
Další ofsajd hostujícího týmu, zcela evidentní.
73'
Dalším na trávníku byl Matteo Guendouzi, ale v tomto případě hra pokračovala dál.
72'
Azzáedín Únáhí zůstává po tvrdém ataku na zemi, domácím se přesto nelíbí, že hlavní arbitr píská faul.
70'
Dvacet minut před koncem jdou domácí poprvé v zápase do vedení. Danijel Petković trochu zaváhal při vyběhnutí, Gersonovi se povedlo míč poslat vzduchem na pravou stranu, kam naběhl ARKADIUSZ MILIK, který hlavou usměrnil balón do zcela prázdné brány.
68'
Matteo Guendouzi se po kombinaci na jeden dotek k míči na pravé straně nedostal.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Valentin Rongier.
66'
Arkadiusz Milik se dožadoval faulu ve velkém vápně, ale jeho žádosti není vyhověno.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Cengiz Ünder.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Luan Peres.
64'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Ismaël Traoré, přichází Romain Thomas.
63'
Gerson se dostal před velkým vápnem k odraženému balónu, ale jeho tvrdá rána levačkou letí mimo tři tyče.
62'
Sufján Búfál se málem dostal do samostatného úniku, ale trvalo mu, než si míč zpracoval a tak vyslal dopředu spoluhráče, tím byl Mathias Pereira Lage, který přihrával z pravé strany do pokutového území, ale tam nenašel žádného spoluhráče.
60'
Gerson byl velmi blízko druhému zásahu, avšak do jeho tvrdé rány obětavě padl jeden z protihráčů a míč tečoval vysoko nad.
58'
A Marseille pro změnu brzdí ofsajd.
58'
Domácí si špatně přihráli a soupeř vyrazil ve třech proti dvěma, šanci si ale nevypracoval.
56'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Mathias Pereira Lage.
55'
Na centr z pravé strany si nabíhali hned dva hráči Marseille, avšak ani jeden z nich se k míči nedostal.
53'
Žlutou kartu dostává Jimmy Cabot (Angers SCO), který fauloval u levé hranice velkého vápna jednoho z protihráčů.
52'
Další postavení mimo hru Angers, během chvíle už druhé.
49'
Velmi nepřesná přihrávka hostů končí u domácího gólmana, který bere míč do rukou.
48'
Nyní jeden z hráčů Angers leží na trávníku, hra je přerušena.
47'
Zcela jasný ofsajd hostujícího týmu.
46'
Tak to byl hodně zajímavý poločas, hosté se nejprve rychle ujali dvougólového vedení a s domácími to nevypadalo dobře, avšak dokázali se vrátit zpět do utkání a také v rozmezí tří minut vsítit dva zásahy. Další šance už nevyužil ani jeden z týmů a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu.
45+1'
45'
Cédric Bakambu se snažil hlavičkovat před gólmanem, ale na balón o kousek nedosáhl, naopak strážce svatyně hostů se natáhl a uklidil jej do rukavic.
44'
Zahrozilo na druhé straně, Azzáedín Únáhí se hnal sám na gólmana, ale míč si příliš ukopl od kopačky, jeden z protihráčů mu pak skluzem zblokoval ránu, která skončila v zámezí.
43'
Chybělo velmi málo a ještě před odchodem do kabin dokonalo Marseille obrat. Milikova hlavička však proletěla těsně vedle pravé tyče brány Angers. Danijel Petković by na balón jistě nedosáhl.
42'
Zblokovaný pas Guendouziho přináší jeho týmu další roh.
41'
Hosté reklamovali faul před velkým vápnem, není jim ovšem dopřán.
40'
Nepříliš prudká střela jednoho z hráčů Marseille skončila jen v gólmanově náruči.
39'
Pau López pomáhá dalekým odkopem spoluhráčům s rozehrávkou. Po úvodní gólové přestřelce se teď na další zásah poměrně dlouho čeká. Uvidí jej fanoušci ještě v první půli?
37'
Hodně nepřesný křižný centr skončil jen u gólmana Angers.
37'
Domácí drží míč na útočné straně, po faulu rozehrají standardku.
35'
Kombinace Marseille v pokutovém území gól nepřinesla, Gerson zakončoval levačkou z úrovně penalty, avšak Danijel Petković podržel svůj tým a jeho nebezpečný pokus vyrazil.
34'
Cédric Bakambu mohl přihrávat na střed, místo toho volil střelu z pravé strany a trefil boční síť. Možná trochu ukvapené.
32'
Souleyman Doumbia chtěl přihrávat před bránu, míč byl tečován domácím hráčem a skončil v náruči připraveného Lópeze, který moc práce neměl.
30'
Danijel Petković se štěstím vytěsnil balón mimo tři tyče, ten skončil na pravém křídle.
29'
Tečovaný míč končí kousek vedle pravé tyče brány Angers. Míč tečoval zřejmě Arkadiusz Milik, avšak přesto to bude rohový kop.
28'
Domácí vyrazili do brejku v pěti proti třem, do žádné velké šance se ale nedostali, rána jednoho z nich letí vysoko nad.
27'
Rohový kop rozehraje hostující tým.
26'
Po rohovém kopu hlavičkoval na pravé straně v těžké pozici Arkadiusz Milik, zakončoval mimo.
25'
Nechybělo moc a obrat byl dokonán, jeden z hostů však stihl odhlavičkovat letící míč do zámezí.
25'
Postupnými kroky postupují k soupeřově svatyni.
23'
Hra se zklidnila, domácí si přihrávají na své polovině.
21'
Neuvěřitelná přestřelka, máme srovnáno. GERSON si zpracoval přihrávku na střed a pak přesnou přízemní ranou do pravého dolního rohu brány překonal gólmana Angers, který se sice natahoval, ale zbytečně.
18'
Tak jsem to zakřikl. ARKADIUSZ MILIK dostal přihrávku na pravou stranu pokutového území, kde měl spoustu volného prostoru a vyběhnutého gólmana překonal střelou do vzdálenějšího dolního rohu. Tak to je hodně divoký duel a to ještě není odehráno ani dvacet minut.
17'
Angers velmi dobře brání prostor před svou bránou, jeho gólman ještě nemusel pořádně zasahovat.
15'
Domácí tým obsadil útočnou polovinu, zatím se mu ale nedaří dostat do zakončení.
13'
Sufján Búfál mohl vedení svého týmu zvýšit, ale nakonec se přes přesilu do zakončení nedostal.
11'
Angers právě vstřelilo branku!
Tak to je hodně špatný začátek pro Marseille. NABÍLL BIN TÁLIB dostal přihrávku na střed, střílel před hranicí pokutového území a jeho ránu tečoval do protipohybu gólmana velmi smolně jeden z domácích fotbalistů.
10'
Danijel Petković musel ven z velkého vápna, u míče byl naštěstí pro jeho tým dříve než soupeř.
8'
Hosté jdou po obrovské hrubce obrany Marseille do vedení. Hráči favorita nedokázali odehrát balón do bezpečí, k tomu se dostal ANGELO FULGINI a zamířil z pravé strany přesně ke vzdálenější tyči, od kterého se míč odrazil do sítě.
7'
Útok domácímu mužstvu nevyšel, Danijel Petković se postará o rozehrávku.
6'
Hra se nyní odehrává u středové lajny, daleko od obou branek.
3'
Hodně riskantní malá domů v podání Angers, Danijel Petković však stihl vyběhnout včas a míč odkopl do bezpečí.
2'
Domácí se provinili faulem a ač se jim verdikt hlavního arbitra moc nezamlouvá, není jim to nic platné. Čelit budou standardce.
1'

Olympique Marseille: Pau López – Lirola, Saliba, Balerdi, Kolašinac – Kamara, Gerson, Guendouzi – Bakambu, Milik, Payet (C).
Náhradníci: Mandanda – Álvaro González, Peres, Ćaleta-Car, Harít, Rongier, Targhalline, Henrique, Ünder.

Angers SCO: Petković – Manceau, I. Traoré (C), Mendy – Cabot, bin Tálib, Mangani, Fulgini, Doumbia – Búfál, Únáhí.
Náhradníci: Mandrea – Thomas, Bamba, Capelle, Taïbi, Ninga, Fatar, Pereira Lage, J. Mbock.

Rozhodčí: J. Stinat – C. Mouysset, A. Drouet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Angers – Marseille 0:0
Marseille – Angers 3:2
Angers – Marseille 2:1
Marseille – Angers 0:0
Angers – Marseille 0:2

Marseille prohrálo s Angers na svém trávníku naposledy 27. září 2015, kdy svému soupeři podlehlo 1:2.
Angers

Hosté jsou v tuto chvíli dvanáctí, na kontě mají devětadvacet bodů a na páté Rennes, jenž drží poslední pohárové místo, ztrácí pět bodů. Co se týče venkovních klání, odehráli jich dosud jedenáct a vybojovali třináct bodů díky dvěma výhrám a hned sedmi remízám, skórovali ve čtrnácti případech a o jeden gól více inkasovali. V posledním venkovním zápase hráli nerozhodně bez branek s Lorientem.
Francouz Thomas Mangani vede tabulku kanonýru mančaftu, také on docílil šestice gólů.
Olympique Marseille

Domácímu týmu patří třetí místo, kdy na druhé Nice ztrácí pouze dva body a před pátým Štrasburkem drží pětibodový náskok. Na svém hřišti se mu ale úplně nedaří, z jedenácti utkání získali jeho hráči sedmnáct bodů za čtyři výhry a pět remíz, vstřelili sedmnáct gólů a o šest méně inkasovali. Naposledy se před svými fanoušky radovali z výhry 28. listopadu, kdy porazili Troyes těsně 1:0. Od té doby následovala jedna porážka a dvě remízy.
Cengiz Ünder z Turecka je se šesti zásahy nejlepším střelcem mužstva.
Dobrý den, předehrávku 23. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy dnes obstará souboj týmů z vrchní a střední části tabulky, jsou to Olympique Marseille a Angers. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.