Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lyon - 5. února 2022   21:00

Monaco
2' Jean Lucas (Ben Yedder) • 27' Ben Yedder (Diop)
2:0
(2:0)
Monaco
Nübel – R. Aguilar, Disasi, Maripán, Caio Henrique – Tchouaméni – G. Martins (61. Vanderson), Volland (62. Y. Fofana), Jean Lucas (79. Matazo), Diop (88. Akliouche) – Ben Yedder (C).
Buquet – Debart, Berthomieu
Stade Louis-II, Monaco
Lyon
A. Lopes – Dubois (C), J. Boateng, Lukeba – Gusto (46. Faivre), Caqueret, Mendes (46. Ndombèlé), Henrique (46. Cherki, 90+4. Keita) – Paquetá (88. B. Barcola), Emerson – M. Dembélé.
Pollersbeck – B. Barcola, Diomande, Cherki, Keita, Ndombèlé, Faivre.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:14.
Je konec. Monako zvítězilo nad Lyonem v poměru 2:0.
Už ve 2. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Lucas. V 15. minutě se Lucas opět dostal do šance, ale Lopes jej vychytal. Ve 27. minutě poslal Monako do dvoubrankového náskoku Ben Yedder. Ve 42. minutě bylo málem sníženo, ale Dembélé nedokázali vsítit branku. Druhý poločas nebyl moc atraktivní, ale v 52. minutě se Lukeba ocitl v dobré šanci, ovšem jeho pokus vyrazil brankář Nübel. Následně si Monako pohlídalo konec zápasu a nepřipustilo drama.
90+7'
90+5'
Junior Castello Lukeba byl zfaulován ve středu hrací plochy.
90+4'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Habib Keita.
90+3'
Rayan Cherki má ještě zdravotní problémy ke konci nastaveného času.
90+2'
Wissam Ben Yedder se dostal do šance, ale Junior Castello Lukeba se skvěle vrátil a zblokoval jeho pokus.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
88'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Maghnes Akliouche.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Bradley Barcola.
87'
Maxence Caqueret zatáhl záchrannou brzdu a přerušil brejk soupeře.
86'
Ovšem defenzíva domácích dokázala znovu odvrátit míč a Lyon prostě neví.
84'
Faul ze strany Monaka a následuje tak volný kop Lyonu.
83'
Léo Dubois sice centroval z pravé strany do vápna, ale Axel Disasi byl opět fantastický a nenechal se Dembelého dostat do zakončení.
81'
Lucas Paquetá šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a dopustil se faulu. Frustrace na hráčů Lyonu jde znát.
79'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Eliot Matazo.
77'
Rayan Cherki si udělal místo do vápna, ale následně vypálil jen nad bránu soupeře.
75'
Moussa Dembélé se ocitl v dobré šanci, ale jeho pokus opět zblokoval Axel Disasi.
74'
Axel Disasi si poradil s centrem soupeře a Monako za žádnou cenu nepouští Lyon do zakončení.
73'
Jérôme Boateng odhlavičkoval centr z pravé strany a Monako bude pokračovat autovým vhazováním.
72'
Monako se sice dostalo dopředu, ale nakonec nevymyslelo nic vážnějšího.
70'
Je před námi posledních dvacet minut a Monako si kráčí pro tři body. Muselo by se stát něco neuvěřitelného, aby se tak nestalo, protože Lyon je momentálně směrem dopředu nulový.
69'
Posléze uviděli žlutou kartu za řeči Guillermo Maripán a Jérôme Boateng.
69'
Léo Dubois přebrousil Jeana Lucase, ale kartu tentokrát sudí nevytáhl.
68'
Caio Henrique skvěle přečetl manévr soupeře a nepustil jej do své šestnáctky.
66'
Jean Lucas nyní skvěle zapracoval a nenechal projít soupeře z pravé strany.
65'
Monako opět vyčkává zatažené na své polovině na to, co předvede jejich soupeř, který je zatím celkem marný do zakončení.
64'
Moussa Dembélé se snažil zakončit uvnitř vápna, ale jediné co se stalo, že nakopnul Rubena Aguilara a uviděl žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Youssouf Fofana.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Vanderson.
60'
Hodina utkání je za námi a Monako vede nad Lyonem 2:0.
59'
Olympique se snaží unavit soupeře neustálými přihrávkami, ale to stále nikam nevede, neboť Monako jakýkoliv pokus zblokuje.
58'
Následný centr z rohu letěl pouze do zámezí a následuje tak odkop od svatyně Nübela.
57'
Emerson se po přihrávce Cherkiho sice dostal ke střele, ale jeho pokus byl opět zblokován domácí obranou.
55'
Wissam Ben Yedder se opět ocitl v ofsajdovém postavení a jeho branka tak jistě platit nebude.
53'
Následně se Moussa Dembélé dopustil faulu na domácího hráče, který je nyní ošetřován.
52'
Junior Castello Lukeba se dostal ve velké šanci do zakončení z hranice malého vápna, ale Alexander Nübel jeho pokus fantasticky vyrazil nohou!
51'
Lucas Paquetá hledal z pravé strany Dembélého, ale obrana Monaka dnes předvádí velmi dobrý výkon a daří se ji blokovat vše.
50'
Sofiane Diop se po chybě soupeře dostal do zakončení z dobré pozice, ale jeho pokus letěl jen vedle pravé tyče!
48'
Ovšem Emerson se provinil špatnou přihrávkou, ale brejk Monaka nepřinesl nic vážnějšího.
47'
Lyon se nyní snaží něco vymyslet postupným útokem a zatím nedal míč od nohou na začátku druhé půle.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Tanguy Ndombèlé.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Henrique, přichází Rayan Cherki.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Romain Faivre.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:00.
První polovina utkání je za námi a Monako vede nad Lyonem v poměru 2:0. Už ve 2. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Lucas. V 15. minutě se Lucas opět dostal do šance, ale Lopes jej vychytal. Ve 27. minutě poslal Monako do dvoubrankového náskoku Ben Yedder. Ve 42. minutě bylo málem sníženo, ale Dembélé nedokázali vsítit branku.
45'
44'
Lyon se nadále snaží s míčem něco vymyslet středem hrací plochy.
42'
Guillermo Maripán musel na chvíli zastoupit svého brankáře, neboť jej Moussa Dembélé překonal hlavičkou, ale domácí obránce odkopl balón!
40'
Henrique to zkusil z levé strany vápna, ale míč mu sjel a skončil několik metrů vedle pravé tyče.
39'
Lyon se snaží vstřelit branku do poločasové přestávky, ale nyní se spíše jen bojuje o míč ve středu hrací plochy.
37'
Po centru z rohu se Moussa Dembélé dostal ke hlavičce, ale Alexander Nübel si poradil bez problémů.
36'
Následně se z druhé vlny dostal ke střele Jérôme Boateng, ale jeho pokus trefil Axela Disasie, od kterého se balón odrazil nad bránu.
35'
Domácímu hráči se nyní povedlo zastavit soupeře nedovoleným zákrokem.
34'
Wissam Ben Yedder se sice nedokázal prodrat přes soupeře, ale Monako bude mít alespoň autové vhazování.
32'
Zatím je to marné dobíjení pevnosti Monaka, neboť další pokus hostů byl zblokován.
31'
Olympique sice získal standardní situaci, ale ten nepřinesl nic vážnějšího a střela po chvíli letěla hodně mimo.
30'
Hodina utkání je za námi a Monako vede nad Lyonem v poměru 2:0.
29'
Alexander Nübel nevyběhl zrovna dobře, ale jeho obrana si poradila s míčem od soupeře.
27'
Monaco právě vstřelilo branku!
A je to už 2:0 pro domácí mužstvo! Sofiane Diop poslal fantastickou přihrávku za obranu, kde si sběhl WISSAM BEN YEDDER a zakončil parádním lobem o pravou tyč. Asistence: Sofiane Diop.
26'
Sofiane Diop se z protiútoku snažil najít ve vápně Ben Yeddera, ale upadl.
25'
Hráči domácího mužstva posunuli míč k brankáři Nübelovi, ale ten nerozehrál nejlépe.
23'
Lyon naposled dokázal zvítězit na půdě Monaka 3:2, ovšem nyní zatím stále prohrává těsně 0:1.
22'
Wissam Ben Yedder posunul míč na Sofiana Diopa, ale jeho rána byla zblokována.
21'
Wissam Ben Yedder se opět ocitl jen v ofsajdovém postavení.
20'
Hosté si vypracovali zajímavou šanci, ale Emerson svou hlavičkou trefil pouze domácího obránce.
18'
Olympique Lyon nyní kombinuje na své polovině a snaží se něco vymyslet.
16'
Jérôme Boateng tentokrát poslal k zemi Caio Henriquea a Monako získalo volný kop z levé strany.
15'
Jean Lucas útočil na druhou branku, ale jeho rána skončila na zákroku Anthonyho Lopese!
14'
Standardní situace nepřinesla nic vážnějšího a posléze se Olympique dostal do protiútoku, který byl zastaven faulem Monaka.
13'
Gelson Martins se následně snažil zaseknout míč, ale ten se odrazil k Ben Yedderovi, ovšem jeho pokus vyrazil brankář Anthony Lopes na rohový kop.
12'
Domácí mají balón v držení na své polovině a pomalu se snaží prodrat dopředu.
11'
Velká šance Monaka, když se Gelson Martins ocitl v tutovce, ale Anthony Lopes jej vychytal!
10'
Následný nákop ale skončil pouze v moci brankáře Alexandra Nübela.
9'
Lyon se nyní snaží něco vymyslet blízko hranice šestnáctky soupeře.
7'
Wissam Ben Yedder se tentokrát nachytal pouze v ofsajdovém postavení.
6'
Lucas Paquetá si udělal místo pro zakončení, ale zpoza vápna vypálil přízemně vedle levé tyče.
5'
Wissam Ben Yedder tentokrát z pravé strany dostal míč do vápna, ale ten zachytil Lopes.
4'
Lyonu se nepovedlo něco vymyslet na polovině soupeře a Monako je znovu u míče.
2'
Fantastický vstup domácího celku do tohoto utkání a už ve 2. minutě je to 1:0! Sofiane Diop skvělou patičkou posunul míč na Ben Yeddera, který svým centrem našel uvnitř vápna JEANA LUCASE a ten zakončil hlavou do pravé části branky, kde se Anthony Lopes snažil vyrazit míč, ale to se mu nepovedlo. Asistence: Wissam Ben Yedder.
2'
Hned na začátku utkání se Monako snažilo dostat do zakončení, ale míč skončil v zámezí.
1'

AS Monaco FC: Nübel – R. Aguilar, Disasi, Maripán, Caio Henrique – Tchouaméni – G. Martins, Volland, Jean Lucas, Diop – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Mannone – Akliouche, Y. Fofana, Jakobs, Lemaréchal, Matazo, Matsima, Sidibé, Vanderson.
Trenér: Philippe Clement

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), J. Boateng, Lukeba – Gusto, Caqueret, Mendes, Henrique – Paquetá, Emerson – M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – B. Barcola, Diomande, Cherki, Keita, Ndombèlé, Faivre.
Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Buquet – Debart, Berthomieu.
AS Monaco se momentálně nachází na 8. místě se 33 body a skóre 35:26. Po domácí velké výhře 4:0 nad Clermontem zavítalo Monako na půdu Montpellieru, kde ovšem prohrálo gólem v 90+1. minutě poměrem 2:3.
Olympique Lyon je aktuálně na 7. pozici se 34 body a skóre 31:28. Po domácí výhře 1:0 nad St. Etienne se Lyon utkal doma s Marseille. Utkání musel otáčet, což se mu góly v 76. a 89. minutě podařilo a Lyon vyhrál 2:1.
Ve 23. kole Francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy AS Monaco FC a Olympique Lyon. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Lyonu, který zvítězil v poměru 2:0. Dnes se bude bojovat na Stade-Louis v Monaku. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Buquet a jeho asistenti Debart a Berthomieu. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.