Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Angers - 22. prosince 2021   21:00

Montpellier
15' Savanier  • 29' Cozza (Savanier) • 51' Ristić (Mavididi) • 77' Mavididi
4:1
(2:1)
Angers
45+1' Pereira Lage
Montpellier
Omlin – Ristić, M. Sakho (82. Thuler), Cozza, Souquet – Chotard, Ferri – Mavididi, Savanier (C), Sambia (78. Gioacchini) – Wahi (71. Germain).
Miguel – Campos, Jesus.
Stade de la Mosson, Montpellier
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Ebosse – Doumbia, Capelle (71. Bobichon), Ounahi, Fulgini, Pereira Lage (78. Taïbi) – Boufal, Bahoken (79. Ninga).
Mandrea – Bamba, Bobichon, Ninga, Taïbi, Magri.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a napočtenou někdy příště!
Domácí dnes vyhráli čtvrtý ligový zápas v řadě a další příležitost natáhnout tuto sérii budou mít 9. ledna proti Troyes, zatímco Angers ve stejný den čeká meeting s posledním Saint-Étienne.
Konec! Montpellier dnes večer na své půdě poměrně hravě navázal na úspěch z nedělního utkání play-off Coupe de France a porazil Angers hned tříbrankovým rozdílem. Hosté měli ze začátku o něco málo více ze hry, brzy jim ale došly baterky a domácí vzali dění do svých rukou. Ke konci utkání pak sice polevili a hned několikrát je z bryndy musel vytahovat jejich gólman, díky pohodlnému náskoku se ale nemuseli příliš stresovat a hladce dokráčeli k bodovému zisku.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:13.
90+3'
90+3'
Balón nyní putuje po kopačkách domácích zadáků, kteří čekají na závěrečný hvizd hlavního sudího.
90+2'
Ještě jednou výborný Omlin, který si tentokrát poradil se zakončením Sofianeho Boufala! To špičkami prstů vyšťouchl nad břevno!
90+1'
Mavididi navzdory dotěrnému Manceauovi zvládl ze strany ohrozit Bernardoniho, který slabší střelu bez větších obtíží polapil.
90'
Znovu se budou nastavovat tři minuty, stejně jako v prvním poločase!
89'
Utkání se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Angers stále bezúspěšně dobývá domácí šestnáctku.
88'
Omlin z rohu hřiště nakopl míč do zámezí, hosté svůj další výpad budou zakládat ze své poloviny.
87'
Domácí se neúspěšně snaží odsunout hru dál od své branky, závěr utkání patří hráčům Angers.
86'
Záblesk aktivity ze strany Angers končí excelentním zákrokem Omlina, který prudkou a nečekanou ránu z velké vzdálenosti vyrazil nataženou rukou!
85'
Utkání se dohrává v poklidném tempu, obě strany jsou s výsledkem zřejmě již smířeny. Moc zajímavého toho dnes v Montepellieru asi už neuvidíme.
84'
Stále se hraje hlavně kolem středového kruhu, ani jednomu celku se nedaří prorazit vpřed. Montpellier se o to ale už ani nesnaží a spíše se soustředí na obranu.
83'
Z ochozů Stade de la Mosson se line tichý pískot, Angers je na míči a snaží se ze středu hrací plochy rozklíčovat pevnou defenzívu Montpellieru.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Matheus Thuler.
81'
Míříme do finiše, před námi je už jen posledních pár minut hry. Montpellier dnes zvítězí, to je asi jasné, otázkou však zůstává, o kolik gólů to bude.
80'
Hosté ještě nehází ručník do ringu. Série rychlých přihrávek poslala do zakončení Casimira Ningu, jehož střelu pozorný Omlin vytáhl nad břevno.
79'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Casimir Ninga.
78'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Waniss Taïbi.
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Nicholas Gioacchini.
77'
Montpellier právě vstřelil branku!
Domácí zničehonic odskakují do tříbrankového náskoku a na jihu Francie je o vítězi nejspíš definitivně rozhodnuto! Díky šťastnému odrazu se před Bernardonim s míčem zničehonic objevil STEPHY MAVIDIDI, který zakončil přesně za překvapeného hostujícího gólmana – 4:1!
75'
Ne, nepodaří. Balón letěl vysoko nad břevnem, Bernardoni se za ním jen ohlédl. Angers se tak ujímá balónu a snaží se se vrátit zpět k Omlinovi.
74'
Uvidíme přímý volný kop v podání domácích hráčů, kterého se ujme Junior Sambia. Podaří se záložníkovi Montpellieru zasadit soupeři smrtící úder?
73'
Boufal se přes dva protihráče pokusil procedit balón do vápna, místo toho jim ho však odevzdal.
72'
Domácí úspěšně odvrátili roh Angers a nyní táhnou balón ven ze svého konce hrací plochy.
71'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Antonin Bobichon.
71'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
70'
Po poměrně dlouhé hře bez faulu je nyní napomínán jeden z hráčů Montpellieru, čekají nás první střídání.
69'
Brankář Montpellieru nyní drží svůj celek nad vodou, domácí tahají za kratší konec pomyslného lana.
68'
Nůžkový kop Angela Fulginiho zaletěl přímo k Omlinovi, který míč oběma rukama lapil! Tohle pro Angers vůbec nebyla marná šance!
67'
Sambia zahrál balón na hlavičku připraveného protihráče, i tenhle útok Montpellieru tak byl odvrácen.
66'
Bernardoni zahrál balón nakrátko, Angers tak bude další výpad zakládat až od své klece.
65'
Hře Montpellieru něco chybí. Domácí možná začali bránit svůj náskok příliš brzy, nyní se jim nedaří se dostat zpět do dění.
64'
Domácí si zahrávají, po centru z pravé strany se málem do ideálního zakončení dostal Bahoken! Obránce ale zachytil balón a z posledních sil ho poslal brankáři, který ho odkopl daleko od své branky!
63'
Montpellieru se podařilo přesunout hru na druhý konec hrací plochy, jeho obrana si tak může aspoň na chvíli odpočinout.
62'
Angers vystrkuje drápky, možná dnes ještě není rozhodnuto! Ounahi nyní protáhl balón až do vápna a jeho střela možná byla zblokována, proti následnému zakončení z dílny Doumbii už ale Omlin zasahovat musel!
61'
Rána Pereiry Lageho z pravé strany zaplula do Omlinova náručí, do domácího brankáře následně nedopatřením vrazil napadající Bahoken.
60'
Máme za sebou takřka hodinu hry. Montpellier nyní ovládá balón a operuje s ním u středového kruhu ve snaze proniknout blíže k soupeřově svatyni.
59'
Hra se nyní chvilku držela před Bernardonim, který ale tentokrát žádné střele čelit nemusel.
58'
Po Sambiově skluzu šel k zemi útočící Doumbia a zdálo se, že možná uvidíme penaltu. Rozhodčí ale nakonec zákrok nechal být, Omlin tak bude balón odkopávat od svého rajonu.
56'
Angers to i přes nepříznivý vývoj střetnutí nevzdává a snaží se něco vymyslet před Omlinem, výborně fungující obrana Montpellieru ho ale nepouští do zakončení.
55'
Doumbia se po několika sekundách váhání rozhodl zahrát balón do vápna, jenže jej nakonec poslal jen do zad bránícího Souqueta. Uvidíme roh v podání hostů.
54'
Balón znovu končí v zámezí, odkud ho zpět do hry vhodí Traoré. Hraje se na polovině Montpellieru.
52'
Řady faulovaných hráčů rozšířil hostující Boufal, Montpellier bude muset bránit další standardku.
51'
Parádní akce domácího týmu končí jeho třetím gólem! Mavididi protáhl balón do bezprostřední blízkosti šestnáctky a lehkou pozemní přihrávkou připravil zakončení pro nikým nehlídaného MIHAILA RISTIĆE, který míč následně uklidil přesně do vzdálenějšího dolního rohu Bernardoniovy klece – 3:1! Asistence: Stephy Alvaro Mavididi.
50'
Pozemní centr z dílny právě trestaného Sambii skončil na kopačce jednoho z protihráčů, Angers okamžitě táhne balón daleko od své branky.
49'
Druhá žlutá karta dnešního utkání, první pro domácí tým. Za podražení protihráče je trestán Junior Sambia (MON).
48'
Angers standardku nezahrálo špatně, větší střelecká šance z toho nicméně nebyla.
47'
Doumbia se stal terčem nedovoleného zákroku domácího kapitána, který hostům připravil volný kop z pozice pár metrů před vápnem.
46'
Druhý poločas startuje. Angers se pokusilo přesunout hru před Omlina, bylo ale velmi rychle odzbrojeno.
46'
Úvodní půle je za námi, Montpellier nad Angers vede 2:1 a nutno podotknout, že zaslouženě. Domácí měli po většinu dějství více ze hry a svou kvalitní hrou dopředu si zajistili dva góly, zatímco hosté trápili obranu svého soupeře jen v samotném závěru. Záblesk aktivity se jim ovšem podařilo v nastavení přetavit ve snížení, a o vítězi tak dnes ještě není rozhodnuto. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle dosud poutavého střetnutí.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+4'
45+3'
Z následné standardky Montpellieru nic nevyplynulo, míč se od zad bránícího protihráče odrazil mimo nebezpečí.
45+2'
Po zákroku jednoho z hostujících hráčů byl na hřišti chvíli ošetřován Jordan Ferri, který následně odkulhal do zámezí. Doufejme, že bude v pořádku.
45+1'
Angers právě vstřelilo branku!
Aktivita se vyplatila, hosté v samotném závěru první půle snižují! Tohle byl pro domácího gólmana opravdu extrémně smolný gól – Cozza standardku Angers z bezprostřední blízkosti branky odrazil před Omlina, který se následně pokusil míč vyboxovat ven z vápna. Jenže ho svou pěstí poslal přímo na hlavičku MATHIASE PEREIRY LAGEHO a oheň byl na střeše – 2:1!
45'
Nastavovat se budou tři minuty!
44'
Souquet se neúspěšně pokusil zastavit pronikajícího Boufala, kterého tak až po pár metrech zneškodnil Ristić. Počínal si ale přitom za hranicí pravidel.
43'
Série přihrávek Angers nějakému razantnímu postupu vpřed nevede, Montpellier výborně brání.
42'
Poslední minuty druhého poločasu se odehrávají hlavně před domácí brankou, hosté nyní své protihráče zamkli na jejich polovině a nepouští je k balónu.
41'
Další nepřesná rána z dílny Azzedina Ounahiho. Angers se snaží před blížící se pauzou udeřit, Omlin ale zatím moc práce nemá.
40'
Ounahi se těsně před šestnáctkou dostal do zakončení, které ale letělo jen nad břevno Omlinovy branky.
39'
Ferri krátkou přihrávkou poslal do útoku Mavididiho, který popoběhl dopředu a následně se neúspěšně pokusil balón centrovat na volného Wahiho ve vápně.
38'
Následný výpad Angers vyvrcholil jednoduchou střelou do středu branky, kterou Omlin hravě lapil do svého nastaveného náručí.
37'
Mavididi byl tvrdě zastaven Traorém u postranní čáry, což se domácím fanouškům vůbec nelíbí. Rozhodčího ale zákrok nechal chladným, hraje se dál.
36'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci, bez nastavení zbývá do přestávky odehrát ani ne deset minut.
35'
Další bleskovou akci Montpellieru zastavil, nebo aspoň zbrzdil, hostující středopolař, od jehož kopačky se balón odrazil až do zámezí.
34'
Pereira Lage z hranice pokutového území zkusil po zemi centrovat míč, jenže na jeho nabídku nezvládl zareagovat ani jeden z jeho spoluhráčů. Dobrá práce domácí obrany.
33'
Angers se snaží na inkasovaný zásah odpovědět, protihráči ho ale nepouští na svou polovinu.
32'
Druhou branku domácích ještě překontroloval videorozhodčí. Vše je v pořádku, zásah platí a hra může v Montpellieru pokračovat.
29'
Na Stade de la Mosson už je to o dvě branky! Savanier rohový kop zahrál k zadní tyči na volného NICOLASE COZZU, od kterého se míč možná trochu šťastně odrazil za bezmocného Bernardoniho! Hostující gólman se po balónu natahoval jen marně – 2:0! Asistence: Teji Savanier.
28'
Savanier dlouhou rozehrávkou hledal volného Mavididiho před pokutovým územím, místo toho ale míč přistál na hlavě protihráče. Montpellier tak vybojoval aspoň roh, balón se totiž následně odrazil za zadní čáru.
27'
Hosté se po několika minutách pasivity znovu začínají probouzet, naopak Montpellier se stahuje na svou polovinu. Nepřesná přihrávka Capelleho však nyní byla zachycena soupeřem.
26'
Angers rychle přesunulo hru z levé strany na pravou, následný výpadl Pereiry Lageho skončil zblokovaným centrem. Míči se do cesty postavil Cozza.
25'
Právě Paul Bernardoni nyní po nepovedeném tažení domácích odkopl míč daleko od své branky, u středového kruhu si jej do držení vzal protihráč.
24'
Míč se drží na kopačkách hráčů Montpellier, Angers ale zpevnilo svou obranu. Domácím se tak už příliš nedaří proniknout před Bernardoniho.
23'
Ristić si všiml napadajícího protihráče a pro jistotu se rozhodl poslat malou domů, Omlin nyní chvilku drží balón ve svém vápně.
21'
Ristić byl u postranní čáry faulován Pereirou Lagem. Hostům se stále nedaří s rozjetým domácím týmem pořádně srovnat krok, momentálně zvládají jen odrážet jeho útoky.
20'
Křižná přihrávka takřka přes celou šířku hrací plochy mířila na kopačku volného Ristiće, který ale balón nakonec nezvládl zachytit.
19'
Po hlavičkovém souboji je rozhodčím napomínán jeden z hostů. Ferri, který se po zákroku protihráče svalil na trávník, se nakonec zdá býti v pořádku.
18'
Angers působí opařeně, po aktivním úvodu se mu nyní nedaří přesunout hru na druhou stranu pažitu.
17'
Savanier nyní táhl míč podél zadní čáry, Pereira Lage se ale blýskl dobrým obranným zákrokem.
16'
Montpellier se po poměrně opatrném vstupu do střetnutí rázem probral a znovu dobývá pokutové území svých protihráčů.
15'
Domácí v patnácté minutě otevírají skóre a jdou do vedení! Přímého volného kopu se ujal kapitán Montpellieru TEJI SAVANIER, jehož střela zamířila nad postavenou zeď Angers a zaplula přesně do vzdálenějšího dolního rohu hostující branky – 1:0!
13'
Montpellier se vzápětí dostal do hodně nadějného brejku, který ale nevybíravým zákrokem zastavil právě Sofiane Boufal (AGR)! Za svůj faul na Mavididiho vidí žlutou kartu a domácí čeká přímý volný kop z pozice těsně před pokutovým územím!
12'
Sofiane Boufal následnou standardku zahrálo do vápna, přesně na hlavu jednoho z domácích obránců.
11'
Mihalilo Ristić loktem poslal k zemi Mathiase Pereiru Lagu, kterému se nyní na pažitu věnují zdravotníci. Žlutá karta prozatím zůstává v kapse hlavního sudího.
10'
Omlin odkopl balón od svého rajonu do zámezí, aktivita Angers stupňuje. Hosté v útoku působí čím dál tím nebezpečnějším dojmem.
9'
Na první střelu utkání na Stade de la Mosson stále čekáme. Angers je sice jednoznačně aktivnějším mužstvem, domácím se ale daří držet hru daleko od jejich klece.
8'
Boufal neohroženě prorazil až do vápna, přičemž po cestě obehrál hned tři protihráče. Jeho odvážné tažení zastavil až pár metrů od branky Sakho.
7'
Bleskové tažení Montpellieru bylo připravenou defenzívou hostů hravě zneškodněno, do útoku nyní míří zase celek ze západu Francie.
6'
Na Fulginiho se u středového kruhu vrhli hned tři sokové, hostující záložník tak byl nucen balón pro jistotu zahrát dozadu na jednoho z obránců Angers.
5'
Vracečka dvou domácích borců vedla ke ztrátě míče, kterému nastavil do cesty nohu protihráč.
4'
Pereira Lage táhl další útok Angers po pravé straně, těsně před rohem ale o balón přišel.
3'
Souquetova přihrávka se od jednoho ze soků odrazila za autovou čáru. Hosté jsou v úvodu střetnutí aktivnějším celkem, domácím se nedaří se udržet na míči.
2'
Pereira Lage vhodil balón ze zámezí jen na připraveného protihráče, Angers tak přišlo o šanci zaútočit.
1'
V Montpellieru se hraje! Míč se po výkopu přes kopačky domácích hráčů dostal až do rohu k Omlinovi, odkud ho vzduchem dopředu rozehrál Cozza.
1'
Úvodní výkop obstarají domácí v modro-oranžových dresech, hosté pro změnu nastoupili v bílých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer! Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše, střetnutí co nevidět začne. Níže si můžete prohlédnout dnešní úvodní sestavy.

Montpellier HSC: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri – Mavididi, Savanier (C), Sambia – Wahi.
Náhradníci: Bertaud – Delaye, Germain, Gioacchini, Guermouche, Leroy, Mollet, Oyongo, Thuler.
Trenér: Olivier Dall'Oglio.

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Ebosse – Doumbia, Capelle, Ounahi, Fulgini, Pereira Lage – Boufal, Bahoken.
Náhradníci: Mandrea – Bamba, Bobichon, Ninga, Taïbi, Magri.

18 Z, 6-7-5, 25:23 (+2), 25 bodů

Hosté se dnes na jihu Francie pokusí si spravit chuť po hodně ostudném víkendu – v neděli jej totiž z play-off Coupe de France vyřadilo amatérské mužstvo Linas-Montlhéry z páté nejvyšší soutěže. Angers se před půldruhým tisícem diváků na stadionu soupeře ani jednou neprosadilo, zatímco jeho naděje na postup dvěma brankami v prvním poločase zničil Pascal Leno. Napraví si dnes v Montpellieru reputaci?

Poslední tři ligové zápasy
1. 12.: Angers – Monako 1:3
5. 12.: Reims – Angers 1:2
12. 12. Angers – Clermont 0:1
MONTPELLIER HSC (5. místo)
18 Z, 8-4-6, 29:23 (+6), 28 bodů

Montpellier v dosud posledním odehraném zápase potvrdil svou skvělou formu. Jasným výsledkem 4:0, na kterém se brankami podepsali Wahi, Mavididi, Sambia a Germain, přetnuli šest zápasů dlouhou vítěznou šňůru Brestu, jenž vyšel z utkání bodově naprázdno poprvé od začátku října. Pro aktuálně pátý tým tabulky to byl třetí úspěch v řadě, prodlouží svou sérii proti Angers?

1. 12.: Méty – Montpellier 1:3
5. 12.: Montpellier – Clermont 1:0
11. 12.: Brest – Montpellier 0:4
Příjemnou středu u sledování posledního předvánočního kola francouzské Ligue 1 Uber Eats! Na Stade de la Mosson na sebe dnes narazí dva celky, které od sebe v tabulce dělí tři místa a stejný počet bodů: Montpellier doma vyzve na souboj klub z Angers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.