Benítez – Atál (89. Lotomba), Todibo, Dante (C), Kamara (79. Bard) – Thuram (79. Lemina) – Kluivert (79. Búdawí), Rosario, Da Cunha (63. Dolberg), Ndoye – Gouiri.
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi, Gravillon, Chavalerin – Mbuku (71. Valon Beriša), Sierhuis (60. Ekitike), Cafaro (60. Kebbal).
Penneteau – Locko, Doumbia, Kebbal, Brahimi, Ekitike, Flips, Valon Beriša, Lopy.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:8.
Tak ani druhý poločas nepřinesl žádný gól a tentokrát ani žádnou přímou střelu na bránu. Dnes si nezasloužil vyhrát ani jeden z týmů, Nice navzdory předzápasovým předpokladům skoro nic nepředvedlo, Reims sice také ne, narozdíl od soupeře ani jednou nezamířilo mezi tři tyče, avšak s bodem bude zřejmě spokojeno.
90+4'
90+2'
Domácí ještě rozehráli jeden rohový kop, k hlavičce se dostal Pablo Rosario, avšak temenem poslal balón vysoko nad.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
89'
Predrag Rajković vyběhl až k hranici šestnáctky a díky své výšce neměl problém uklidil míč do rukou. Těsně předtím byl navíc pískán faul ve prospěch jeho týmu.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
88'
Predrag Rajković odkopává balón až na soupeřovu stranu, utkání se pomalu chýlí ke svému konci.
86'
Tak se i stalo, ovšem přetažený balón proletěl skrz malé vápno a doplachtil do zámezí.
85'
Nebezpečí pro Nice, soupeř rozehraje volný kop a následovat bude zřejmě dlouhý centr k bráně.
83'
Domácí si dle mínění sudího počínali zákrokem dle pravidel, odkopávat od jejich brány tak bude Walter Benítez. Ten dosud nečelil jediné střele.
81'
Volný míč si před bránou Reims našel jako první hostující obránce, jenž na nic nečekal a balón odkopl co nejdál to šlo.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Hišám Búdawí.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Melvin Bard.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Mario Lemina.
78'
Hassane Kamara čekal na kolmou přihrávku a byl připravený zakončovat, jenže míč tečoval hlavní arbitr, který se omylem připletl do dráhy a z šance tak nebylo nic. Bohužel pro domácí, rozhodčí je součástí hry.
76'
Hráči Reims faulovali u středového kruhu, hra je přerušena a ani domácí se už nikam příliš nehrnou.
74'
Wout Faes zahrál dobře v obraně a pohlídal balón v cestě za postranní čáru. Nudná podívaná tak pokračuje.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Valon Beriša.
70'
Podobně jako v prvním dějství, i tentokrát se hra na chvíli přerušuje, aby se hráči obou celků mohli u postranní čáry napít.
69'
Ani favorit nebyl ve své útočné snaze moc úspěšný, Rajković nemusel řešit žádný problém.
67'
Júnis Abdulhamíd se možná trochu unáhlil se svojí střelou, která míří daleko vedle domácí svatyně.
66'
Bohužel i druhá půle pokračuje v nepříliš pohledném fotbale, k vidění je spousta nepřesností na obou stranách.
65'
Hosté dlouho drželi balón, rychlý útočný výpad jim ale nevyšel, soupeř odkopl balón až k jejich gólmanovi.
63'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Lucas Da Cunha, přichází Kasper Dolberg.
60'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Ilan Kebbal.
60'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Kaj Sierhuis, přichází Hugo Ekitike.
60'
Ndoye znovu v akci, tentokrát mířil hlavou mimo soupeřovu bránu.
58'
Predrag Rajković využil svých centimetrů a Ndoyeho oblouček skryl v rukavicích.
56'
Justin Kluivert tečoval hlavou letící míč vedle pravé tyče soupeřovy svatyně.
55'
Přišla šance na druhé straně, ze kterého mohli hosté těžit, jenže jeden z jejich hráčů dostal špatnou přihrávku a už nestihl střílet. Brankáře tak vůbec neohrozil, ten si jen vyběhl pro míč.
53'
Dan Ndoye udělal v pokutovém území kličku a vypálil, trefil však jen bránícího Gravillona. Následně reklamoval ruku soupeře a zřejmě oprávněně, ovšem penalta to není.
52'
Žlutou kartu dostává za faul na protihráče Mathieu Cafaro (Stade de Reims).
50'
Domácí sice drží míč na kopačkách, ale to je tak vše. Nějaká šance nebo aspoň střela, o tom si mohou fanoušci nechat zdát.
47'
Predrag Rajković po malé domů příliš zbytečně riskoval a málem z toho byla branka.
46'
Nejen zde, ale i na dalších třech stadionech, kde se hraje souběžně s tímto zápasem, nepadl v první půli žádný gól. V tomto utkání byla k vidění jediná pořádná možnost, kterou po půl hodině hry spálil Jean-Clair Todibo, když hlavou poslal míč pouze do brankářovy náruče. Jinak se museli diváci místy spíše nudit. Snad se nějakého zásahu dočkáme ve druhém poločase.
45+3'
45+3'
Hosté se dožadovali opakování, ale to jim není dopřáno. Dle rozhodčího tečoval míč ven z hrací plochy jeden z nich.
45+2'
Ještě jeden rohový kop pro Reims v úplném závěru prvního dějství.
45+1'
První žlutou kartu dostává Jean-Clair Todibo (OGC Nice), jenž měl zatím největší šanci utkání. V tomto případě si ale počínal hodně tvrdě proti Marshallu Munetsimu.
45+1'
Ještě dvě minuty se bude hrát první poločas.
45'
Příliš přetažený pas doletěl až k brankáři hostů, ten v klidu vyčkává.
45'
Přihrávka před bránu Reims byla zblokována za postranní čáru, následuje aut domácích.
43'
Po následném rohu byl zmíněný obránce faulován, což pozornosti sudího neuniklo. Predrag Rajković tak může v klidu rozehrát.
42'
Dan Ndoye zůstal zapomenutý na pravé straně malého vápna, hlavou mířil na vzdálenější tyč, ovšem míč odhlavičkoval Wout Faes do bezpečí.
40'
Příliš prudký pas nedokázal Da Cunha dostihnout, rozehrávat bude brankář hostů.
38'
Jean-Clair Todibo si znovu našel volné místo a v pokutovém území zakončoval hlavou, tentokrát po rohovém kopu, avšak i v tomto případě nasměroval míč do rukavic připraveného gólmana. Byla to méně nebezpečná akce, než ta před zhruba pěti minutami.
36'
Amine Gouiri v úniku upadl kousek za středovým kruhem a rozhodčí píská faul, ovšem v tomto případě docela přísný.
34'
Rohový kop bude rozehrávat hostující celek.
33'
Ghislain Konan si zpracoval dlouhý křižný centr, ovšem nebyl dostatečně rychlý a bránící soupeř u něj byl dost brzy na to, aby mu zabránil v šanci.
32'
Amine Gouiri rozehrál, míč poslal obloučkem na střed, kde byl úplně volný Jean-Clair Todibo, jehož zakončení hlavou však skončilo přesně v náruči připraveného gólmana. Zamířit někam do strany, tak už to možná bylo 1:0.
31'
Ghislain Konan to přehnal s obranným důrazem, po jeho faulu bude Nice rozehrávat z pravé strany v blízkosti pokutového území.
30'
V posledních minutách jsou domácí usazeni na polovině Nice, ovšem žádnou šanci si vytvořit nedokáží.
27'
Predrag Rajković se rozhodl vyboxovat letící balón z levé strany, následně se k balónu dostal Júsuf Atál, jenž pálil z voleje, avšak mimo tři tyče.
26'
Už to vypadalo, že by se Nice mohlo dostat do šance, avšak rána jednoho z hráčů skrz zahuštěnou obranu Reims neprošla.
25'
Bylo to jen na chvíli, nyní se může pokračovat dál.
24'
Hra je přerušena aby se oba týmy mohly občerstvit u postranní čáry.
23'
Jedna z největších letních posil domácího mužstva Justin Kluivert vyslal na bránu soupeře pořádnou ránu, ovšem mířil vysoko nad.
22'
Centrovaný balón před bránu Reims byl včas odvrácen do bezpečí. Dosud nebyla k vidění ani jedna střela na bránu.
20'
Máme za sebou dvacet minut zápasu a moc kvalitní podívaná to zatím není. Domácí zaostávají za rolí velkého favorita a místy je soupeř o něco aktivnější.
17'
Khéphren Thuram prošel přes několik protihráčů až k bráně, ale tam mu míč utekl a fotbalista Nice tak nestačil zakončit.
15'
Nathanaël Mbuku střílel levačkou těsně za hranicí pokutového území, ale do jeho rány vložil nohu jeden z obránců a míč zblokoval do autu.
13'
Predrag Rajković na nic nečekal, vyběhl z brány a vyboxoval míč do bezpečí.
12'
Nechybělo moc a byl tu i první gól, jeden z hráčů zmíněného celku se dostal v pokutovém území k hlavičce, ale stál bokem k bráně, takže mířil mimo.
12'
Uvidíme první rohový kop zápasu a o jeho rozehrávku se postará Nice.
10'
Další faul domácího celku, nyní to byl Khéphren Thuram, který trochu zbytečně poslal protihráče k zemi, čímž jeho tým přišel o míč.
8'
Amine Gouiri se provinil útočným faulem, akce jeho týmu tím končí.
6'
Hráči Reims předvedli pěknou kombinaci na soupeřově straně, ale ke střele se žádný z nich nedostal.
4'
Ghislain Konan si vynutil faul za půlící lajnou, odtud bude také jeho tým rozehrávat.
3'
Domácí brankáři si poprvé sáhl na míč, ale moc práce neměl. Pouze jej uklidil do rukavic.
1'

OGC Nice: Benítez – Atál, Todibo, Dante (C), Kamara – Thuram – Kluivert, Rosario, Da Cunha, Ndoye – Gouiri.
Náhradníci: Bulka – Bard, Daniliuc, Lotomba, Búdawí, Lemina, Maolida, Bambu, Dolberg.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi, Gravillon, Chavalerin – Mbuku, Sierhuis, Cafaro.
Náhradníci: Penneteau, Diouf – Locko, Doumbia, Kebbal, Brahimi, Ekitike, Flips.

Rozhodčí: J. Hamel – M. Grosbost, A. Berthomieu.
Posledních pět vzájemných zápasů

Nice – Reims 0:0
Reims – Nice 0:0
Reims – Nice 1:1
Nice – Reims 2:0

Vzájemné souboje těchto týmů bývají vždy velmi vyrovnané. Bude tomu tak i tentokrát?
Stade de Reims

Hosté až do poslední chvíle bojovali o účast v nejvyšší lize i pro tuto sezónu a nakonec ji o dva body uhájili. Mimo svůj stadion sehráli devatenáct střetnutí, ze kterých si odnesli dvaadvacet bodů díky pěti výhrám a sedmi remízám, vstřelili šestadvacet branek a o tři více inkasovali.
Také Reims odehrálo šest přátelských utkání s bilancí čtyř vítězství a dvou remíz. Se čtyřmi zásahy se nejvíce střelecky dařilo devatenáctilému francouzskému fotbalistovi Hugo Ekitikemu.
OGC Nice

Domácí tým skončil po minulé sezóně v klidném středu tabulky, přesněji na deváté pozici, když získal dvaapadesát bodů, za pohárovou šestou příčkou zaostal o šest bodů. Na svém trávníku se mu moc nedařilo, z devatenácti utkání vybojoval jen čtyřiadvacet bodů díky sedmi výhrám a třem remízám, vstřelil pětadvacet gólů a třicet inkasoval.
Před novou sezónou odehrál šest přípravných duelů a zaznamenal jednu výhru, 2:1 nad Dynamem Kyjev, dvě remízy a tři porážky.
Krásný příjemný den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Nejvyšší francouzská fotbalová liga zahájila novou sezónu, pár zápasů už bylo odehráno, dnes jich nás čeká sedm. V tomto přenosu budeme sledovat souboj mezi Nice a Reims. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.