Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Angers - 5. prosince 2021   15:00

Reims
59' Ekitike
1:2
(0:0)
Angers
49' Boufal   • 76' Fulgini  (Boufal)
Reims
P. Rajković – Gravillon (87. Flips), Faes, J. Abdulhamíd (C) – Foket (80. Donis), Lopy (88. Touré), Matusiwa, Valon Beriša, Konan – Kebbal, Ekitike.
Diouf – Locko, Sissoko, Mbuku, Flips, Touré, Donis, Koffi, Doumbia.
Hamel – Grosbost, Finjean
Stade Auguste-Delaune, Reims
Angers
Petković – Ebosse, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Ounahi, Mendy, Fulgini, Doumbia (89. Capelle) – Boufal (89. Bobichon), Bahoken (79. Cho).
Mandrea – Manceau, Mangani, Ninga, Capelle, Thioub, Bobichon, Taïbi, Cho.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:13.
Angers nakonec dokázalo využít početní převahy trvající takřka hodinu a odváží si z Remeše obrovsky cenné tři body!
Oba celky si nechaly branky na druhý poločas a po divoké desetiminutovce mezi 49. a 59. minutou, kdy padly dva góly z penalt, jsme viděli ještě rozhodující trefu Fulginiho.
Klíčovým momentem utkání bylo určitě vyloučení Valona Berišy po druhé žluté kartě. Nutno ale také dodat, že ani do té doby domácí nepřipomínali úspěšný celek z předchozích čtyř kol.
První poločas byl spíš o soubojích, druhý už nabídl více napětí také ve vápnech obou balkánských gólmanů.

Pro Angers znamenají tři body posun na skvělou sedmou příčku. Remeš zůstává na 14. pozici.

To je pro dnešek vše a děkuji za pozornost!
90+4'
90+4'
Probíhá poslední minuta a pro hosty to vypadá velmi dobře. Drží míč na polovině domácích.
90+2'
Angers hrozilo, ale obranný skluz Abdulhamdia zachránil Remeš od třetí obdržené branky.
90+1'
Domácí získávají území na polovině soupeře a pokusí se ještě vydolovat bod.
Po centru do vápna míč sebral s problémy brankář Petković.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Remeš se hnala směr brána hostů, ale opět došlo k nepřesnosti.
89'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Antonin Bobichon.
89'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Pierrick Capelle.
88'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází El Bilal Touré.
87'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Andrew Gravillon, přichází Alexis Flips.
87'
Domácí Konan si trochu komplikoval život a mohla přijít pohroma v podobě ztráty míče, po které by Angers postupovalo na bránu, ale Konan situaci nakonec ustál a míč udržel.
85'
U postranní čáry zůstává ležet Souleyman Doumbia, kterého poslal k zemi Ilan Kebbal.
84'
Po rohu šli naopak do protiútoku hosté, ale Fulgini byl obrán o míč dvojicí Faes a Matusiwa.
84'
Traoré zakročil a je tu roh pro Remeš.
82'
Angers rozehrálo roh, ale k ohrožení brány Rajkoviće tentokrát nedošlo. Opět se jim ale vrací míč k nohám a můžou v klidu sbírat čas a blížit se k cenným třem bodům.
81'
Oba týmy konečně vystřídaly, i když jen jednoho hráče a vidíme i nadále hosty s míčem na kopačkách.
80'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Anastasios Donis.
79'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Mohamed-Ali Cho.
79'
Boufal napřáhl z dálky, ale pálil mimo.
78'
Angers drží míč pod kontrolou a Remeš nevypadá příliš plná sil na nějaký zvrat.
76'
Angers právě vstřelilo branku!

Na křižnou přihrávku Boufala si do vápna vběhl až trestuhodně osamocený ANGELO FULGINI, kterého ještě jistil Bahoken. Fulgini však s přehledem levou nohou zakončil podél Rejkoviće a vrací Angers do vedení – 1:2!
75'
Přibližně čtvrt hodiny do konce a stále jsme neviděli žádné střídání.
74'
Cabotovi se nelíbil pád Matusiwy, ale šlo o jasní podražení a hrát bude Remeš.
74'
Fulgini postupoval směrem k vápnu, ale míč nedokázal vystřelit a ten se odrazil až do náruče Rajkoviće.
72'
Angers svírá domácí a hledá skulinku v obranném valu. K centru se dostal Doumbia, ale nenašel žádného muže v černém.
71'
Naopak Kebbal nyní držel Boufala a míč mají hosté.
70'
Domácí odvrací a do protiútoku šel naopak Ekitike. Patičkou předal míč Kebbalovi a ten byl faulován. Standardní situace pro domácí.
69'
Přímo před asistentem rozhodčího Lopy podrazil Boufala a právě faulovaný hráč rozehrají takový zkrácený rohový kop.
68'
Cabotův centr byl zblokován do autu. Na hřišti mezitím zůstal na chvíli ležet Dian Lopy, ale už je na nohou.
67'
Angers muselo znovu zahájit postup až od své stoperské dvojce. Nyní už se usazuje na polovině soupeře.
67'
Hraje se v takovém tempu, že ani jeden tým ještě nestihl vystřídat. Sérii změn na hřišti ale můžeme brzy očekávat.
65'
Boufal šel zbytečně do velké přesily hráčů Remeše a přišel o míč.
63'
Kebbal byl na kraji vápna zastaven tělem Romaina Thomase, ale nutno dodat, že si do něj sám naběhl a Thomas nemohl moc co dělat.
62'
Tak posledních deset minut přineslo opravdu obrovské drama a napětí. Hra se teď trochu uklidnila, ale minimálně Angers bude určitě hladové po gólu, aby nakonec početní převahu využilo.
59'
Reims právě vstřelilo branku!

HUGO EKITIKE nyní poslal balon po zemi k levé tyči a Petković neměl šanci – 1:1!
59'
Penalta se bude kvůli předčasnému vystoupení brankáře opakovat, tak to je obrovské drama.
58'
Hugo Ekitike mířil k pravé tyči, ale Petković skvělým zákrokem vyráží!
58'
Domácí budou kopat penaltu! Rozhodčí viděl ve vápně zákrok na Foketa. Obrovská šance na vyrovnání! Míč už si přichystal Hugo Ekitike.
57'
Žlutou kartu dostává Souleyman Doumbia (Angers SCO).
56'
Krásný pas na Ekitikeho, proti kterému vyběhl Petković. Mladý útočník brankáře obehrál a mířil do prázdné brany, ale trefil pouze tyč!
55'
Domácí teď ale kombinují na polovině Angers. Konanovi se ale finální centr do vápna vůbec nepovedl.
54'
Hra hostů funguje a nemají moc důvod měnit. Remeš si nevytvořila žádnou vyloženě gólovou situaci a bude to mít v deseti lidech čím dál těžší i z důvodu úbytku fyzických sil.
52'
Domácí budou muset i v oslabení zabrat, pokud chtějí pomýšlet na zisk alespoň jednoho bodu.
51'
Střelec branky už v Angers působil v letech 2010 až 2015 a loni se vrátil. Nyní marocký reprezentant výrazně přiblížil hosty k zisku tří bodů, když penaltu nejprve zařídil a poté proměnil.
49'

Predrag Rajković sice vystihl směr střely, ale SOFIANE BOUFAL mířil tak přesně k tyči, že brankář nedosáhl – 0:1!
49'
Žlutou kartu dostává Azor Matusiwa (Stade de Reims).
49'
Míč si chystá právě Sofiane Boufal.
48'
Po střele Boufala byl trefen domácí Matusiwa a je odpískána penalta! Domácí se velmi zlobí, že ruka nizozemského fotbalisty byla u těla,
47'
Oba týmy nastoupily ve stejné sestavě jako končily druhý poločas. S míčem hrají zatím hlavně domácí fotbalisté, ale jsou stále daleko od brány Angers.
46'
Johan Hamel hvizdem zahájil druhý poločas.
46'
Máme za sebou první poločas, který přinesl už od začátku územní i střeleckou převahu hostů z Angers.
Domácí mají velký problém s rozehrávkou a kombinací, navíc jim zavařil zkušený Beriša, který byl dnes velmi motivován do každého souboje a v 36. minutě musel po druhé žluté kartě hrací plochu opustit a oslabil tím na zbytek utkání své mužstvo.
Blíž ke vstřelení branky byli rozhodně hosté, ale celkově jsme viděli spíš osobní souboje a tvrdé zákroky než nějaký pohledný fotbal plný hezkých kombinací a příležitostí.
Uvidíme, jestli trenéři nějak zareagují a provedou na druhý poločas střídání či ponechají sestavy ve stejném složení.
45+2'
45+1'
Cabot se vrátil do hry a hned z pravé strany poslal prudký centr vápnem Remeše. Ten ale nenašel adresáta a bude to to poslední, co jsme v první půli viděli.
45'
Bez Cabota je tedy hra aspoň na chvíli početně vyrovnaná. Nastavovat se bude jedna minuta.
43'
Po rohu Angers se ke střele zpoza vápna dostal Jimmy Cabot. Drobný hráč s číslem 11 ale netrefil míč ideálně.
Poté si navíc stěžuje na problémy s nohou a je ošetřován.
42'
Po vyloučeném Berišovi převzal exekuci rohů Kebbal a hned z toho byl nejlepší rohový kop domácích. Ani to ale na gól nestačilo a obrana zasáhla.
42'
Konan se vydal po levé straně k brance hostů a vybojoval rohový kop.
40'
Cabotův nebezpečný centr vyrazil Rajković před vápno, kde pálil Fulgini. Střela šla ale hodně mimo.
39'
Žlutou kartu dostává Ismaël Traoré (Angers SCO).
39'
Na hrací ploše se teď v bolestech svíjí domácí Ilan Kebbal po souboji s hostujícím kapitánem Traorém.
37'
Hosté hned chtěli využít přesilovou hru. Fulgini hlavičkoval sám před Rajkovićem, ale mířil těsně nad!
36'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Valon Beriša (Stade de Reims).
36'
Na zemi zůstává ležet po souboji s Berišou hostující Cabot. V opakovaném záběru to tak hrozně nevypadalo, ale s dalším působeném Valona Berišy na hřišti to vypadá hůř než u falouvaného Cabota.
35'
Hosté jsou zatím u míče 56 % hrací doby. Jasně aktivnější jsou také ve střeleckých pokusech, kterých mají pět, zatímco domácí pouze jeden.
33'
Žlutou kartu dostává Sofiane Boufal (Angers SCO).
32'
Boufal zamíchal míčem před vápnem proti dvěma bránícím fotbalistům Remeše a poté v souboji šel podle rozhodčího do souboje nedovoleně. To se Boufalovi nelíbí, protože právě tímto zákrokem vybojoval střeleckou pozici pro Ebasseho,
31'
Rajković musel zakročit poté, co povedený centr hlavou líznul aktivní Bahoken.
30'
Žlutou kartu dostává Dion Lopy (Stade de Reims).
30'
Ouhani padl k zemi v souboji s Lopym, který se vzteká, že hráči hostů nic neprovedl, ale rozhodčí to vidí jinak.
29'
Kosovský reprezentant Beriša je dnes vidět převážně v nedovolených soubojích. Nyní byl faulován on a chtěl by vidět kartu i pro soupeře.
28'
Sofiane Boufal poslal centr do vápna Remeše, ale její obránci dokázali odvrátit nebezpečí.
27'
Žlutou kartu dostává Valon Beriša (Stade de Reims).
27'
Beriša fauluje Boufala a hosty čeká zajímavá standardní situace.
25'
Kapitán Abdulhamid krásně obral o míč soupeře a po rychlé kombinaci prošel do vápna Angers Kebbal. Na středu vápna se mu nabízel Hugo Ekitike, ale Keball k devatenáctiletému útočníkovi nedokázal přihrávku dostat.
24'
Rychlá narážečka domácích, ale soupeřova obrana byla skvěle postavena a nepustila Remeš dopředu.
23'
Prudká a skákavá malá domů na Petkoviće. Tentokrát si srbský brankář poradil bez potíží.
21'
Remeš vyvážela míč ze své poloviny, ale přišla další chyba. Po Boufalově střele a dalšího zapojení hostů do dorážky je máván ofsajd.
20'
Máme tu první roh Angers. Ten zahrál Boufal na Bahokena. Kamerunský útočník podstoupil vzdušný souboj a čeká nás další roh.
19'
Pas na Fulginiho byl moc dlouhý. Rodák z Pobřeží Slonoviny, který ale reprezentoval mládežnické výběry Francie udělal pro dostižení míče vše, autové vhazování však čeká domácí fotbalisty.
18'
Sudí Hamel ve vápně krotí Valona Berišu, který se dostal do křížku s obráncem soupeře. Hra pokračuje.
17'
Hostující Mendy v hlavičkovém souboji tvrdě srazil zkušeného Berišu. Obešlo se to ale bez karty i bez zranění.
16'
Remeš se zatím trápí s rozehrávkou i následnou kombinací. Přichází další zbytečná ztráta a balón pro Angers.
15'
Výhodu rohového kopu domácí využili ani k tomu poslat míč do vápna a dopředu jdou hosté.
15'
164 centimetrů vysoký Kebbal se zamotal do svých kliček, ale vše pro domácí dopadlo ještě poměrně dobře a čeká je další roh.
14'
Remeš se pokouší trochu zklidnit hru a kombinuje uprostřed hřiště.
12'
Domácí opět v problémech. Po chybě v rozehrávce do vápna vlétl Fulgini a hledal ještě před bránou trochu zbytečně Boufala, který byl pokryt.
10'
Obrovská chyba domácího brankáře Rajkoviće! Ten rozehrával po faulu Angers z pravé strany od svého vápna a poslal pomalou přihrávku na svého spoluhráče, kterou vystihl Bahoken, vlétl do souboje a dokázal míč poslat směrem na bránu Remeše. Ten však bránu o několik decimetrů netrefil.
9'
Hráči Remeše po nedovoleném zákroku uprostřed pole opět komunikovali s rozhodčím ohledně předchozí situace ve vápně Angers.
8'
Domácí velmi silně reklamují ruku Fulginiho uvnitř vápna. Sudího Hamela to však nechává klidným.
7'
K odraženému balónu se dostal Matusiwa, ale trefil přesně prostor, kde se nacházel Petković.
6'
Gólman Rajković poslal dlouhým pasem do sprintu Kebbala a po souboji uvidíme třetí rohový kop Remeše.
6'
A je tu další rohový kop domácích. Rozehrávat bude Beriša.
5'
Ghislain Konan prošel přes dva obránce a domácí mají roh.
5'
Domácí Foket posílal prudký centr do vápna, ale hostující orána dokázala odvrátit.
4'
Matusiwa pěkným skluzem přerušil kombinaci Angers, ale míč se odrazil opět k hráčům v černém.
3'
S míčem hrají zatím prakticky jen hosté. Nyní opět operují na polovině Remeše.
1'
Z otočky střílel zpoza vápna Stéphane Bahoken. Levou nohou ale minul domácí bránu.
1'
O úvodní rozehrávku se postarali hosté.
1'
Oba celky už nastupují na trávník. Domácí obléknou svou klasickou kombinaci červené a bílé. Na dresech Angers bude převaha černé barvy.

Stade de Reims: P. Rajković – Gravillon, Faes, J. Abdulhamíd (C) – Foket, Lopy, Matusiwa, Valon Beriša, Konan – Kebbal, Ekitike.
Náhradníci: Diouf – Locko, Sissoko, Mbuku, Flips, Touré, Donis, Koffi, Doumbia.

Angers SCO: Petković – Ebosse, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Ounahi, Mendy, Fulgini, Doumbia – Boufal, Bahoken.
Náhradníci: Mandrea – Manceau, Mangani, Ninga, Capelle, Thioub, Bobichon, Taïbi, Cho.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Finjean.
Stade de Reims

Domácí Remeš má na své poměry oslnivou formu. Ještě do 12. kola se jednalo o takřka nehorší celek ligy, ale od té doby přišly remízy s Monakem a Štrasburkem a domácí výhra nad Clermontem. 16. kolo přineslo ve Francii překvapení v podobě venkovní výhry v Lyonu. Stade de Reims navíc vítěznou branku vstřelilo ve druhé minutě nastavení, když rozhodl devatenáctiletý Hugo Ekitike.
Tato série vytáhla červenobílé na 14. místo, což stále neznamená žádný klid a očekávejme snahu jít po dalších třech bodech se soupeřem, který neoplývá zrovna oslnivou formou.

Právě mladičký Ekitike je s šesti trefami nejlepším střelcem mužstva. Oporou mezi třemi tyčemi je srbský brankář Predrag Rajković, který je jedním z důvodů, proč Remeš dostala skoro nejméně gólů v celé lize. V 16 zápasech, které všechny odchytal, inkasoval jen 19 branek.
Stade de Reims bychom měli vidět v takřka nejsilnější sestavě. Kvůli zranění budou chybět jen mladíci Doucoure, Hornby a Zeneli.
Velkou nepříjemností je ale absence trenéra Óscara Garcíi, který má koronavirus. Na druhou stranu už chyběl v Lyonu a mužstvo to zvládlo na výbornou.
Angers SCO

Západofrancouzský klub přijede v pozici osmého celku tabulky, což je po loňském 14. místě zatím velmi dobrý počin. Aktuální forma však není zrovna nejlepší, když z posledních sedmi kol dokázalo Angers vyhrát pouze doma nad Lorientem. Naposledy přišla domácí prohra se sousedem v tabulce, Monakem, a to 1:3. Jediná branka Angers byla navíc po vlastním zásahu hráče hostů.
Sedm remíz z šestnácti kol ukazuje poměrně velkou příležitost pro sázkaře.

Trenér Gérald Baticle bude stále kvůli plicní infekci postrádat brankářskou jedničku Paula Bernardoniho. V bráně nastoupí Danijel Petković.
Do konce roku bude pravděpodobně chybět také talentovaný útočník Bilal Brahimi. Třetí absencí, ne tak podstatnou, je obránce Ould Khaled.

Poslední týdny v Angers možná čekají Angela Fulginiho. Kolem záložníka krouží anglické kluby Burnley s Fulhamem a očekává se, že by za něj mohli vydat minimálně 15 milionů liber.
17. kolo francouzské Ligue 1 proti sobě postaví čtrnáctý tým tabulky Stade de Reims a osmé Angers SCO. Podle ligového pořadí by se za normálních okolností jevil jako favorit hostující celek, ale při současné formě, kdy jsou domácí čtyři zápasy neporažení a naposledy získali tři body na půdě Lyonu, jsou favority právě hráči Reims.
Hostům bude navíc stále chybět nemocná brankářská jednička Paul Bernardoni. V brankách uvidíme zajímavý souboj, kdy na straně Reims bude podle všeho Srb Rajković a u Angers Černohorec Petković.

Z posledních šesti vzájemných zápasů se body dělili mezi oba týmy celkem čtyřikrát. Naposledy ve 23. kole loňského ročníku se v Remeši hrálo bez branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.