Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Reims - 12. září 2021   15:00

0:2
(0:1)
Reims
26' Ekitike  (Kebbal) • 67' Koffi
Rennais
Salin – H. Traoré (C), Aguerd, Omari, Truffert (69. Assignon) – Bourigeaud (74. Tel), Santamaría (69. Sulemana), Tait – Laborde, Guirassy (74. Abline), Terrier (26. Ugochukwu).
Bonet – Abline, Assignon, Sulemana, Tel, Ugochukwu, Diouf, Martin, Tchaouna.
Reims
P. Rajković – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Matusiwa – Foket, Munetsi, Ekitike (59. Koffi), Konan – Kebbal (84. Mbuku), van Bergen (68. Valon Beriša).
Diouf – Valon Beriša, Cassama, Donis, Flips, Lopy, Locko, Mbuku, Koffi.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Reims, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Rennes přitom vstoupilo do druhého poločasu hodně aktivně a při své největší šanci dokonce trefilo břevno. Hostující celek ovšem nepřipustil vyrovnání, místo toho podruhé v tomto duelu skóroval a dvoubrankové vedení se mu povedlo pohlídat až do konce.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:10.
90+5'
90+4'
Poměrně dlouhou dobu se nehrálo, zdravotní problémy měl jeden z hostujících hráčů, což se domácímu celku nelíbilo.
90+3'
Ablinovi se sice povedlo přenést hru na pravou stranu, jenomže tam se v souboji dostal přes protihráče hostující Gravillon.
90+1'
Domácí celek se s míčem dostal na polovinu soupeře, kde rozjel další dlouhou kombinaci.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Rennes je sice na míči, stále však prohrává o dvě branky.
87'
Do tandemu poté přispěchal domácí Traoré, který to zkoušel prudkým centrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval Abdelhamid.
85'
S míčem si poté pohrál také brankář Rajković, který měl hodně času, což využil k odkopu na obsazeného Abdelhamida.
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ilan Kebbal, přichází Nathanaël Mbuku.
83'
Nedovoleným zákrokem se poté prezentoval vracející se Tait. Reims nebude s rozehrávkou standardní situace nikam spěchat.
82'
Sulemana musel rychle jednat, na zádech měl totiž napadajícího protihráče a následovala tak nahrávka až ke středovému kruhu.
81'
Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Rennes se směrem dopředu vůbec nedaří a na bodový zisk to tedy nevypadá.
79'
Reims znovu velice aktivně napadalo rozehrávku soupeře a domácí Traoré tak musel vyprodukovat zpětnou nahrávku až na Ablineho.
78'
Žlutou kartu dostává Andrew Gravillon (Stade de Reims).
78'
Domácí celek se tak pokoušel o bleskovou rozehrávku, při které se do kombinace zapojil také Sulemana, který ovšem přišel o balón.
77'
Sledovali jsme vysoký nákop do domácího pokutového území, kde se k míči dostal hostující Ghislain, který ale nevybojoval vhazování.
76'
Ven z branky se poté vydal domácí brankář Salin, který to poté zkoušel výhozem na pravou stranu, kde se nacházel Traoré.
75'
Pokračovalo se tedy odkopem od hostující branky, o což se postaral brankář Rajković, kterému se povedlo míč poslat na druhou polovinu.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Mathys Tel.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Matthis Abline.
73'
Rennes zahrávalo standardní situaci, kterou nakonec rozehrálo nakrátko. Nahrávka pro Labordeho ovšem skončila pouze v zámezí.
71'
Stade Rennes to bude mít najednou extrémně složité. Zhruba dvacet minut před koncem zápasu prohrává o dvě branky.
69'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Lorenz Assignon.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Kamaldeen Sulemana.
68'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Valon Beriša.
67'
Reims právě vstřelilo branku!
Zničehonic je tu druhá branka Reims! Střídající NDRI KOFFI se s míčem dostal do pokutového území, kde měl hodně času na své zakončení. Technický projektil přesně i díky tyči poslal za záda domácího brankáře.
67'
Rennes tak mohlo vhazovat a po krátké kombinaci skončil po souboji na zemi Traoré, který se rychle postaral o rozehrávku standardky.
66'
Rajković zvládl rozehrávku od své branky, kterou posílal na levou stranu hrací plochy, kde Konan nedokázal přejít přes Trufferta.
65'
Po delší době se do zakončení dostal také hostující celek. Domácí brankář Salin si ovšem prostředek branky dokázal pohlídat.
64'
Po delší době si s míčem zahrál domácí brankář Salin, který pořádně riskoval. Napadající protihráči ho nakonec nedokázali obrat o balón.
63'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se již v prvním poločase postaral hostující Ekitike.
61'
Po levém křídle to domácímu celku nevyšlo, tam se totiž povedlo včas zasáhnout Gravillonovi, který vedle sebe hledal Abdelhamida.
60'
Pozdě se do souboje dostal hostující Munetsi, který tak vyfasoval žlutou kartu.
59'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Hugo Ekitike, přichází Ndri Koffi.
58'
Stade de Reims se znovu dostalo pod tlak a nekompromisní odkop do bezpečí tak zvolil Faes, který poslal míč ven z hrací plochy.
57'
Žlutou kartu dostává Nayef Aguerd (Stade Rennes FC).
57'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Bourigeaud, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, avšak trefil pouze břevno.
56'
Rennes si nyní vybojovalo standardní situaci kousek od pokutového území soupeře a očekávat se dá přímý střelecký pokus na branku.
55'
Bourigeaud si vzal na starost také tento rohový kop. Jeho nabídka se snášela k hranici malého vápna, odkud nad branku hlavičkoval Omari.
54'
Na hranici pokutového území se Taitovi ještě šikovným způsobem povedlo přenést hru na Traorého, jehož centr přinese rohový kop.
53'
Po autovém vhazování jsme sledovali přenesení hry na levou stranu, kde se nacházel domácí Truffer, jenž ještě poté spolupracoval s Taïtem.
52'
Stade de Reims se ovšem daleko s míčem nedostalo. Domácí celek tak pokračoval v kombinaci, kterou ale dokázal narušit Ghislain.
51'
Posléze to u postranní lajny kvalitním způsobem provedl hostující Abdelhamid, který při snaze o odkop trefil napadajícího protihráče.
50'
Rajković si přichystal dalekonosný odkop od své branky, který poslal na opačnou stranu, kde se mu povedlo najít van Bergena.
49'
Rennes se poměrně jednoduše dostalo s míčem na opačnou stranu, u středového kruhu poté režíroval kombinaci Bourigeaud.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal domácí brankář Salin, kterému se rozehrávkou nakrátko povedlo najít Aguerda.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se ve druhé polovině postaralo Reims. Hostující celek měl v úvodu více ze hry a zaslouženě se dostal do vedení. Rennes herně zabralo až po inkasované brance, k vyrovnání se zatím nedostalo, i tak na něj má ještě hodně času.
45+4'
45+4'
Jsme daleko za polovinou nastaveného času, domácím se moc nedaří pronikat k hranici pokutového území.
45+2'
Centrem z levé strany to poté zkoušel domácí Truffert, ani jeho kroucená nabídka nepřinesla nic moc nebezpečného.
45'
Nastavuji se čtyři minuty.
44'
Pomalu a jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Nyní měl menší zdravotní problémy hostující Abdelhamid, který bude moci pokračovat.
42'
O rozehrávku volného kopu se nyní postaral domácí Santamaria. Reims ovšem ukázkově napadalo a soupeř nahrával vzad.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
39'
Rohový kop pro Reims.
38'
Zpětná nahrávka našla pouze hostujícího van Bergena, který to udělal zkušeně a v souboji si došel pro zisk standardní situace.
37'
Na levém křídle se do kombinace zapojil také Tait, který se pokoušel najít Guirassyho, jenž na prudkou přízemní nahrávku vůbec nedosáhl.
35'
Už se opět pokračuje ve hře. Rennes se poměrně jednoduše povedlo s míčem přejít na opačnou stranu, kde s ním operuje Bourigeaud.
34'
Po jednom ze soubojů u pokutového území skončil na zemi domácí Tait, avšak hlavní sudí zápasu překvapivě nechal pokračovat ve hře.
33'
Posléze se u středového kruhu k míči dostal Kebbal, který po chvilkovém váhání přenášel hru na Foketa, jenž to zkoušel dalším centrem.
32'
Nedovoleným zákrokem si nyní pomohl domácí Traoré. Reims rozehrálo po zemi nakrátko, Aguerd ovšem dokázal odvrátit vzdušnou nabídku.
31'
Je za námi třetina utkání, která nám před malým momentem nabídla úvodní zásah, o který se postaral hostující Hugo Ekitike.
30'
Po odkopu se v obraně odkopem prezentoval domácí Omari, který přenášel hru na opačnou stranu, kde vhazování vybojoval Bourigeaud.
29'
Ofsajdové postavení posléze potvrdil také pomezní sudí. Rajković bude moci odkopávat, domácí celek tak nedokázal vyrovnat.
28'
Do tutové šance se krátce po rozehrávce protlačil domácí Bourigeaud, který ovšem nepropálil Rajkoviće. To se sice povedlo Guirassymu, jenomže ten se nacházel v ofsajdu.
26'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Lesley Ugochukwu.
26'
Ještě před ním je tu vedoucí branka Reims! Hosté totiž předvedli rychlou útočnou akci, při které z levé strany přiletěl do pokutového území přízemní centr. Na ten si na zadní tyči seběhl Kebbal, který před brankou našel lépe postaveného HUGA EKITIKEHO, jenž měl snadnou práci.
25'
Rennes hraje v současné době bez zraněného Terriera, který nebude moci pokračovat ve hře a nyní se čeká pouze na střídání.
24'
Domácí celek nyní do rozehrávky zapojil také brankáře Salina. Rennes posléze přešlo na útočnou polovinu, kde Guirassy přenášel na Traorého.
23'
Stade de Reims nakonec v krátkém časovém sledu muselo znovu vhazovat, tentokráte se daleko s míčem nedostal křídelník Foket.
22'
O provedení autového vhazování se posléze postaral hostující Foket, kterému přispěchal na pomoc van Bergen, jenž to měl hodně složité.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Reims je nyní aktivnější a domácí celek se spíše jen brání.
19'
Výsledkem byl zisk rohového kopu z pravé strany. Centrovaná nabídka se snášela na nohu Kebbala, před kterým dokázal zakročit Santamaría.
18'
Už se opět pokračuje ve hře. Reims do kombinace zapojilo také brankáře Rajkoviće, který dokázal přenést hru přesně do běhu na Munetsiho.
17'
Před malým momentem skončil na zemi další domácí hráč a dost možná se bude poprvé v tomto duelu střídat.
16'
Po pravém křídle postupoval vpřed hostující Foket, který to poté zkoušel nahrávkou pod sebe, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
15'
Také domácí celek nyní zahrával rohový kop. Bourigeaud to zkoušel na zadní tyč, kde na poslední chvíli dokázal zakročit Gravillon.
14'
Stade de Reims zahrávalo první rohový kop z levé strany, který nenabídl žádné zakončení a k míči se tak dostal brankář Salin.
13'
Kousek od středového kruhu fauloval jeden z domácích hráčů, avšak v ofsajdovém postavení se posléze ocitl hostující van Bergen.
12'
Zdravotní problémy měl nyní jeden z hráčů, proto hlavní sudí musel poprvé přerušit hru. Vypadá to na domácího Traorého.
11'
Je za námi první desetiminutovka tohoto zápasu. Oba celky si několikrát vyzkoušely útočné akce, nicméně na první střelu stále čekáme.
9'
Tait si poté poradil s přenesením hry, jenomže měl vedle sebe napadajícího protihráče, před kterým musel hodně rychle znovu rozehrávat.
8'
Do pokutového území se poté protáhl hostující Kebbal, který ještě levačkou centroval k malému vápnu, kde žádný z hráčů nedosáhl na centr.
7'
Stade de Reims pokračovalo v kombinaci na vlastní polovině. Abdelhamid poté do kombinace zapojil vedle postaveného Faese, který přenášel na Foketa.
6'
Faes vyprodukoval zpětnou nahrávku směrem na brankáře Rajkoviće, který pro změnu odkopával míč k postranní lajně, kde se nacházel Ghislain.
5'
Taïtovi se nepovedlo zpracování neposedného míče a ten se tak snesl ven z hrací plochy, načež se o autové vhazování postaral Gravillon.
4'
Následně z místa přestupku rozehrával hostující brankář Rajković, který to zkoušel vysokým pasem přesně na hlavu van Bergena.
3'
Po dalekonosném odkopu se poprvé k míči dostal také domácí brankář Salin, kterému se výhozem povedlo na levé straně oslovit Truffera.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Stade Rennes FC: Salin – Aguerd, Omari, Truffert, H. Traoré (C) – Bourigeaud, Santamaría, Tait, Terrier – Guirassy, Laborde.
Náhradníci: Bonet – Abline, Assignon, Sulemana, Tel, Ugochukwu, Diouf, Martin, Tchaouna.

Stade de Reims: P. Rajković – Abdulhamíd (C), Foket, Faes, Konan – Kebbal, Munetsi, van Bergen, Matusiwa – Ekitike, Gravillon.
Náhradníci: Diouf – Valon Beriša, Cassama, Donis, Flips, Lopy, Locko, Mbuku, Koffi..
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Rennes. Tomu zatím patří osmá pozice, přičemž na svém kontě má pět bodů. Rennes letos jednou vyhrálo, dvakrát remizovalo a jednou prohrálo. Jediná porážka přišla v minulém kole, ve kterém Rennes nestačilo na slušně rozjeté Angers, které na domácím stadionu dokázalo vyhrát poměrem 2:0. Ještě předtím se Rennes na domácím stadionu povedlo poprvé v ligovém ročníku vyhrát, stačila k tomu jediná branka a Nantes tak odjíždělo bez jediného bodu.
Stade de Reims

Fotbalisté Reims se momentálně nacházejí na sedmnácté pozici tabulky, přičemž se jim povedlo nasbírat tři body. Reims se zároveň řadí mezi šestici celků, kterým se v letošním ročníku ještě nepovedlo ani jednou vyhrát. Hostující tým tohoto zápasu totiž všechny tři body získal díky remízám, v minulém kole dokonce přišla první ligová porážka, a sice na domácím stadionu proti PSG. Reims se i v letošním ročníku bude pokoušet o záchranu, která není vůbec nereálná. Proti Rennes to ale dnes bude hodně složité a zřejmě by byl ziskem i jediný bod.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu zápasy pátého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Stade Rennes FC a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.