Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Bordeaux - 18. září 2021   21:00

St. Etienne
73' Chazrí
1:2
(0:1)
Bordeaux
7' Hwang Ui-jo  (Adli) • 80' Hwang Ui-jo  (Oudin)
St. Etienne
Green – Sow (45+2. M. Camara), Moukoudi, Nade, Kolodziejczak (67. Krasso) – Douath, Neyou – Hamouma (C) (67. Nordin), Chazrí, Bouanga (83. Aouchiche) – Ramírez (67. Trauco).
Gautier – Aube. Courbet
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Bordeaux
Costil (C) – Gregersen (72. Zerkane), Kwateng, Mexer, Pembélé, Mangas – J. E. Onana, Otávio (72. Fransérgio), Adli (88. Medioub) – Hwang Ui-jo (88. Mara), Dilrosun (64. Oudin).
Poussin – Briand, Fransérgio, Kalu, Lacoux, Mara, Medioub, Oudin, Zerkane.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:11.
Je konec. Girondins Bordeaux v sezóně poprvé vítězí a to na stadionu Saint-Étienne poměrem 2:1. Bláznivý zápas nám přinesl plno šancí a zábavy. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už v 7. minutě se dočkali branky, kterou vstřelil Hwang Ui-jo. Posléze už ale byli nebezpeční pouze domácí. Ve 14. minutě vypálil Denis Bouanga vedle levé tyče. Ve 26. minutě pálil Romain Hamouma rovněž mimo tři tyče. Pár minut před přestávkou se dostal ke střele také Vahbí Chazrí, ale toho vychytal Benoît Costil. Na začátku druhé půle jsme byli svědky obrovského slejváku, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat a k vidění byly zábavné momenty, kdy se hráči plácali na trávníku jako v bazénu a míč si dělal co chtěl. V 73. minutě ale domácí dokázali srovnat, když se trefil Chazrí. Ovšem hrdinou dneška je Hwang Ui-jo, který se v 80. minutě trefil podruhé a posunul tři body Bordeauxu. V 90+1. minutě sice málem bylo srovnáno, ale právě špatné podmínky zastavily míč od domácího hráče, který mířil do brány.
90+6'
90+5'
Saint-Étienne se opět nepodařilo nic vymyslet po pravé straně a Benoît Costil bude mít odkop od své brány.
90+4'
Volný kop domácích opět skončil na hlavě obránce Bordeauxu.
90+3'
Další nedovolený zákrok ze strany hostů a Saint-Étienne tak bude zahrávat opět standardní situaci z pravé strany.
90+2'
Domácí posléze získali volný kop z pravé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.
90+1'
Tak teď byl vlastní trávník a přírodní podmínky proti Saint-Étienne! Harold Moukoudi se totiž v obrovské šanci dostal do zakončení, ale míč se těsně před brankovou čárou pozastavil v kaluži a následně jej hostující obránce odkopl!
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.
89'
Domácí si ke konci zápasu nemohou vytvořit nějaký tlak a je to spíše Bordeaux, který je nebezpečný v útoku.
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Abdel Medioub.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Sekou Mara.
88'
Timothee Pembélé se skvěle prodral po pravém křídle až do vápna, kde následně hledal Hwanga Ui-ja, ale ten nedokázal míč trefit podle svých představ.
86'
Mickael Nade to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána letěla daleko vedle brány.
84'
Mahdi Camara zkoušel odcentrovat z levé strany, ale balón letěl pouze do zámezí, což hraje do karet Bordeauxu.
83'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Adil Aouchiche.
82'
Opět se Bordeaux snaží něco vymyslet, ale střela Jeana Emile Onany letěla vedle brány.
80'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Hosté jdou podruhé v tomto utkání do vedení a je to 2:1 pro Girondins! Benoît Costil poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, kde se k míči dostal Rémi Oudin, který vyslal do šance HWANGA UI-JA a ten z úhlu levačkou zakončil o pravou tyč. Asistence: Rémi Oudin.
80'
Benoît Costil si poradil s centrem soupeře z pravé strany.
79'
Vahbí Chazrí nyní zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Jeanem Emilem Onanou a hra je opět přerušená.
78'
Každopádně situace na trávníku se trochu zlepšila a voda z určitých míst odtekla, ovšem uvnitř obou šestnáctek je stále velice mokro.
77'
Posléze domácí celek získal také rohový kop, ale ten nepřinesl nic moc nebezpečného. Dopředu se tak dostali hosté.
76'
Nakonec je ale vše v pořádku a AS Saint-Étienne bude pokračovat autovým vhazováním na levém křídle.
75'
Hra je nyní přerušená, jelikož hlavní rozhodčí konzultuje nějakou situaci se sudím u videa.
74'
Hostující brankář Benoît Costil následně ještě uviděl od rozhodčího kartu žluté barvy za své řeči.
73'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Je srovnáno na 1:1! Mexer si nedokázal poradit s míčem uvnitř vápna, kde následně podklouzl a VAHBÍ CHAZRÍ jej tak obral o míč, který následně zakončil k pravé tyči.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Stian Gregersen, přichází Mehdi Zerkane.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio, přichází Fransérgio.
71'
Nyní je hra přerušená, protože hostující hráč potřebuje ošetření od lékaře a bude střídat.
70'
Rémi Oudin mohl poslat Girondins do dvoubrankového vedení, ale jeho obstřel nakonec letěl jen vedle levé tyče.
69'
Etienne Green dostal malou domů, která je v těchto podmínkách velmi zrádná a jeho odkop do zámezí to potvrdil.
68'
Arnaud Nordin se sice dokázal zbavit obránce na pravé straně, ale jeho následný centr letěl do zámezí.
67'
Vahbí Chazrí mohl srovnat stav utkání na 1:1, když se z levé strany dostal do velké šance, ale Benoît Costil předvedl skvělý zákrok!
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ignacio Ramírez, přichází Miguel Ángel Trauco.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Timothée Kolodziejczak, přichází Jean-Philippe Krasso.
66'
Je to doslova boj o každý metr, protože nikdo neví, kdy se balón zastaví a kdy ne a fotbal tak momentálně přináší zábavné situace.
65'
Znovu se míč nešťastně zastavil pro Moukoudiho a Bordeaux se dostalo z pravé strany k centru, kde se snažil zakončit Hwang Ui-jo, ale na míč nedosáhl a následně po vodě sjel až za brankovou čáru.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Rémi Oudin.
64'
Javairo Dilrosun uviděl žlutou kartu za svůj faul, když zatáhl za dres Mickaela Nadeho.
64'
Vahbí Chazrí se sice ujal exekuce standardní situace, ale míč letěl jen do připraveného gólmana Costila.
63'
Denis Bouanga tentokrát reklamoval nedovolený zákrok soupeře, což sudí odpískal a Saint-Étienne bude mít volný kop.
62'
Nepřesný nákop ze strany hostů skončil pouze u gólmana Greena.
61'
Otávio se zkoušel opřít do míče z dálky, ale jeho pokus byl zblokován. Posléze přišel brejk domácích, ale zakončení Romaina Hamoumy skončilo hodně vedle.
60'
Hodina utkání je za námi a Bordeaux vede nad Saint-Étienne v poměru 1:0.
59'
Míč už opravdu sám zastavuje každou přihrávkou a je zvláštní, že sudí stále nepřerušil hru, neboť slejvák pokračuje.
58'
Nepovedený nákop ze strany hostů, který skončil jen v zámezí.
57'
Po centru ze standardní situace se míč zastavil na hranici vápna, kde si pro něj jako první přišel brankář Benoît Costil.
56'
Balón se už místy zastavuje okamžitě, což tentokrát pomohlo domácím, kteří se dostali dopředu, kde přišel faul Ricarda Mangase, jenž uviděl žlutou kartu.
55'
Balón už se zastavuje v kalužích a hlavní rozhodčí by už měl přemýšlet o pozastavení utkání, neboť v tomhle se opravdu nedá moc hrát.
55'
Timothee Pembélé se sice dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje rohový kop.
54'
Hwang Ui-jo se dostal uvnitř vápna ke střele, ale jeho pokus dokázal vyrazit brankář Etienne Green!
53'
Hosté se snaží něco vymyslet po levé straně, ale následný centr do vápna skončil v moci soupeře.
52'
Hwang Ui-jo se sice dostal do vápna s míčem, ale doslova se mu balón zastavoval v kalužích. Tenhle zápas už dlouho pravděpodobně trvat nebude.
51'
Bordeaux se snaží kombinovat ve středu hrací plochy, zatímco se fanoušci ze spodních řad snaží dostat pod střechu.
50'
Ruka odpískána hostujícímu hráči a na hrací ploše se pomalu vytváří menší kaluže.
49'
Doufejme že se utkání nepřeruší, protože tohle je neuvěřitelný slejvák, ve kterém se fotbal snad ani nedá hrát.
48'
Domácí se snažili něco vymyslet středem hrací plochy, ale tam byl připraven Stian Gregersen, který odkopl balón do bezpečí.
47'
Se začátkem druhé půle začalo velice hustě pršet, ještě víc než v prvním poločase, což pěknému fotbalu moc nepřidá.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
První poločas je u svého konce a Girondins Bordeaux vede nad Saint-Étienne v poměru 1:0. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a už v 7. minutě se dočkali branky, kterou vstřelil Hwang Ui-jo. Posléze už ale byli nebezpeční pouze domácí. Ve 14. minutě vypálil Denis Bouanga vedle levé tyče. Ve 26. minutě pálil Romain Hamouma rovněž mimo tři tyče. Pár minut před přestávkou se dostal ke střele také Vahbí Chazrí, ale toho vychytal Benoît Costil.
45+3'
45+3'
Následně se domácí dostali ke hlavičce a Timothée Kolodziejczak zakončoval, ovšem nacházel se v jasném ofsajdu.
45+2'
Domácí ještě ke konci nastavení získali rohový kop z pravé strany a to je poslední možnost ohrozit bránu soupeře.
45+2'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Saidou Sow, přichází Mahdi Camara.
45+1'
Domácí budou pokračovat autovým vhazováním na pravé straně.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
45'
Hwang Ui-jo se po špatné přihrávce soupeře dostával dopředu, ale Yvan Neyou předvedl velice důležitý obranný zákrok.
45'
Následně tak Saint-Étienne získalo rohový kop, který se bude opakovat, protože s centrem si hosté poradili, ale odvrátili míč jen do zámezí.
44'
Vahbí Chazrí se dostal přes Enocka Kwatenga uvnitř vápna ke střele, kterou mířil k levé tyči, ale Benoît Costil předvedl skvělý zákrok!
43'
Stian Gregersen sice je zpět na trávníku, zatímco domácí záložník Saidou Sow odešel do šatny a uvidíme jestli se bude střídat před poločasem nebo se rozhodně o přestávce.
42'
Francouzský celek získal autové vhazování na polovině svého soupeře a může se pokusit něco vymyslet ke konci první půle.
41'
Po krátké pauze a ošetření hráčů se může opět pokračovat a u balónu bude hostující gólman Benoît Costil.
39'
Hra je přerušená, protože se ve středu hrací plochy srazili dva hráči Saidou Sow a Stian Gregersen. U obou je vidět trošku krve v obličeji a jsou ošetřováni.
38'
Ovšem centr z volného kopu nepropadl do vápna, nýbrž jen na hlavu soupeře a Bordeaux postupuje směrem dopředu.
37'
Tentokrát přišel nedovolený zákrok ze strany hostujícího mužstva, což znamená volný kop pro Saint-Étienne z pravé strany.
36'
Nakonec to Bordeaux opět zkusil po pravé straně, ale tam se Timothee Pembélé nedostal přes soupeře. Hosté sice zůstali u míče i nadále, ale pokus Otávia letěl vedle.
35'
Hosté nyní drží míč na své polovině v obranné řadě a nikam příliš nechvátají.
34'
Hwang Ui-jo se po centru Jeana Emile Onany dostal ke hlavičce na přední tyči, ale byla to pro něj velice těžká pozice a zakončil vedle domácí svatyně.
32'
Jean Emile Onana ve středu hrací plochy poslal k zemi Yvana Neyoue, kterého z boku nepříjemně trefil a uviděl žlutou kartu.
31'
Balón tentokrát skončil pouze v zámezí za svatyni Girondins a následovat tak bude další odkop gólmana Benoîta Costila.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Bordeaux stále vede nad Saint-Étienne 1:0.
29'
Hosté se snažili dostat míč na levou stranu, ale tam zasáhl domácí obránce, který odkopl balón do zámezí.
27'
Yvan Neyou jednoznačným faulem poslal k zemi soupeře, ale ani on neuviděl od sudího žluté varování a to může být hodně rád.
26'
Jean Emile Onana čekal dlouho na vhodný moment přihrávky, až přišel o míč a Saint-Étienne se dostalo dopředu. Po centru Bouangy nedokázal odkopnout míč Timothee Pembélé, čímž se dostal do velké šance Romain Hamouma, ale jeho pokus letěl těsně vedle pravé tyče!
25'
Dnes se na Stade Geoffroy-Guichard valí hustý déšť a k vidění tak je pravá bitva se vším všudy. Zatím se ale více daří Bordeauxu, který vede v poměru 1:0 a má nakročeno k první výhře v letošní sezóně blíž.
24'
Opět se domácímu celku nepodařilo vymyslet nic vážnějšího, ale Bordeaux je nyní velmi pasivní a mělo by se dostat zpět do tempa jako v úvodních minutách zápasu.
23'
Yacine Adli se opřel z voleje do odraženého míče, ale jeho pokus letěl pouze doprostřed brány, kde byl připraven Benoît Costil.
22'
Centr letěl na bližší tyč, kde vyskočil Enock Kwateng, jenž chtěl prodloužit balón za sebe, ale tam se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů a následovat bude jen odkop od svatyně Etienne Greena.
21'
Timothée Kolodziejczak se špatně domluvil se svým brankářem Greenem a daroval tak rohový kop soupeři z pravé strany.
20'
Tentokrát se Saint-Étienne nachytalo v ofsajdovém postavení a útočná akce domácího celku nic nepřinesla.
19'
S následným rohovým kopem si obrana Girondins poradila bez větších problémů. Po chvíli se navíc domácí hráč Lucas Douath provinil faulem, když skluzem zajel do Dilrosuna, ale žluté varování neuviděl.
18'
Znovu se otevřel prostor pro Romaina Hamoumu, který hledal na zadní tyči Ignacia Ramíreze, ale hostující obránce skluzem odvrátil míč do bezpečí.
17'
Romain Hamouma si navedl balón do vápna, který mu ale čistě vypíchl míč Stian Gregersen, ovšem domácí hráč vyletěl do vzduchu a následně za simulování obdržel kartu žluté barvy.
16'
Saint-Étienne ovšem je poslední minuty lepším celkem a znovu se snaží dostat do zakončení.
15'
Opět se celá akce domácích vedla přes Vahbího Chazríze, který centroval z pravé strany, ale Mexer nakonec dokázal hlavou odvrátit míč před Ramírezem.
14'
Vahbí Chazrí se opět postaral o skvělou přihrávku do šance, ve které se tentokrát ocitl Denis Bouanga, ale jeho zakončení skončilo jen vedle levé tyče!
13'
Vahbí Chazrí chtěl vyslat z pravé strany Denise Bouangu, ale brankář Benoît Costil včas vyběhl a nenechal domácího útočníka vystřelit.
12'
Denis Bouanga dostal míč na pravé křídlo, ale jeho centr byl velice přetažený a skončil tak jen v zámezí.
11'
A nakonec z toho byla velmi zajímavá šance z pravé strany, odkud Hwang Ui-jo poslal centr do vápna, kde šel útočník Bordeauxu k zemi, ale sudího píšťalka se neozvala.
10'
Nakonec ale na hrací plochu nemuseli být přivoláni lékaři a Bordeaux po špatném autovém vhazování soupeře bude u míče.
9'
Romain Hamouma se snažil projít po levé straně, ale následný centr byl zblokován do zámezí. Poté si ale na trávník sednul Jean Emile Onana, kterého dohrál právě Romain Hamouma.
8'
Posléze ještě vše rychle přezkoumal videorozhodčí, který jen potvrdil, že Bordeaux vede nad Saint-Étienne 1:0.
7'
Máme tady úvodní branku utkání, kterou dávají hosté a jdou do vedení 1:0! Domácí defenzíva totálně propadla a Yacine Adli se dostal do velké příležitosti, ovšem místo zakončení ještě našel pod sebou HWANG UI-JA a ten zakončil do zcela prázdné brány. Asistence: Yacine Adli.
6'
Ignacio Ramírez se tentokrát nedostal do hry, protože přihrávka, která byla směřována na něj, skončila jen v zámezí a následuje autové vhazování pro Girondins.
5'
Doufejme, že dnešní zápas nám přinese pěknou podívanou, neboť ani jeden celek si ještě nepřipsal žádnou výhru a je to souboj 18. s 20. týmem tabulky.
3'
Romain Hamouma se sice dostal k míči na pravém křídle, ale Stian Gregersen si s ním skvěle poradil a odebral mu míč čistým zákrokem.
2'
Jean Emile Onana dokázal najít po pravé straně rozeběhnutého Timothee Pembélého, který ale nedokázal odcentrovat a Etienne Green bude mít odkop od své svatyně.
1'

AS Saint-Étienne: Green – Sow, Moukoudi, Nade, Kolodziejczak – Douath, Neyou – Hamouma (C), Chazrí, Bouanga – Ramírez.
Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Boudebouz, M. Camara, Nokoue, Krasso, Nordin, Trauco, Youssouf.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Gregersen, Kwateng, Mexer, Pembélé, Mangas – J. E. Onana, Otávio, Adli – Hwang Ui-jo, Dilrosun.
Náhradníci: Poussin – Briand, Fransérgio, Kalu, Lacoux, Mara, Medioub, Oudin, Zerkane.

Rozhodčí: Gautier – Aube. Courbet.
Girondins Bordeaux FC

Girondins Bordeaux vstoupil do letošního ročníku velmi špatně, protože je na poslední 20. pozici se 2 body a skóre 5:12. V úvodním zápase prohrál Bordeaux s Clermontem 0:2. Posléze remizoval s Marseille a Angers. Následně ale podlehl Nice a v posledním utkání přivítal na svém stadionu Lens. Po první půli prohrával 0:2. Ve druhé půli sice dokázal srovnat v 88. minutě na 2:2, ale v 90+5. minutě obdržel branku a prohrál 2:3.
AS Saint-Étienne

Saint-Étienne je momentálně až na 18. místě se 3 body a skóre 5:9. Vstup do sezóny se tak vůbec nepovedl. Nejprve si přičetlo hned tři remízy a to s Lorientem, Lensem a Lille. Posléze prohrálo na Marseille a v posledním zápase se představilo na stadionu Montpellieru. Tam ale ve 32. minutě poslal domácí do vedení Mavididi. V 62. minutě zvýšil vedení Germain a St. Etienne prohrálo 0:2.
V 6. kole francouzské Ligue 1 se proti sobě utkají týmy AS Saint-Étienne a Girondins Bordeaux FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v dubnu na půdě St. Etienne, které vyhrálo vysoce poměrem 4:1. Dnes se bude hrát na Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Gautier a jeho asistenti Aube a Courbet. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.