Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Lille - 21. srpna 2021   21:00

St. Etienne
85' Sow (Nordin)
1:1
(0:1)
Lille
38' B. Yılmaz
St. Etienne
Green – Maçon, Sow, Moukoudi, Kolodziejczak – M. Camara (C), Neyou (81. Douath), Youssouf (58. Nordin) – Hamouma (69. Aouchiche), Chazrí (81. Krasso), Bouanga (69. M. Saban).
Bajič – Douath, Nokoue, Nade, Aouchiche, Krasso, Nordin, M. Saban, Trauco.
M. Lesage – H. Ocak, P. Jeanne
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Lille
Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah (81. Yazıcı), André, Xeka, Bamba (75. Ikoné) – David (81. Gomes), B. Yılmaz.
Jardim – Çelik, D. Bradarić, Ikoné, Yazıcı, Gomes, Onana, Niasse, Lihadji.

Dnešní zápasový maraton je u konce, já vám děkuji za přízeň, přeji dobrou noc a zítra na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
Takže ani jeden z týmů si ani po dnešku nepřipíše první vítězství v sezóně. Hosté mu byli blíž, za stavu 1:0 neproměnili několik velice slibných příležitostí a přišel trest v podobě srovnání pět minut před koncem základní hrací doby. Domácí si srovnání nejspíš zasloužili a konečná remíza je nakonec nejspíš spravedlivá.
90+6'
90+5'
Hosté drží v závěru míč na svých kopačkách a ještě zkoušejí zaútočit.
90+4'
Burak Yılmaz dostal přihrávku k pravé lajně ohraničující pokutové území soupeře, jeho následná tvrdá střela však končí v boční síti.
90+2'
Reinildo tečoval soupeřův nebezpečný pas do zámezí, hlavní arbitr si jeho teče ale nejspíš nevšiml, neboť následuje odkop od brány.
90+1'
Nastavovat se bude ještě pět minut a není se čemu divit.
90'
Yilmaz je ošetřován v pokutovém území, ale své zranění se způsobil spíše sám.
89'
Burak Yılmaz se obtočil kolem obránce a ocitl se sám před brankářem, byl však už příliš blízko a míč stihl tečovat pouze do vyběhnutého strážce domácí svatyně.
88'
Zcela jasný ofsajd domácího mančaftu, rozehrávat může Lille.
87'
Hosté ještě něco reklamovali, možná špatně postavený míč a rozhodčí se radil s VAR, ale vše bylo dle regulí a pokračujeme za nerozhodného stavu.
85'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Domácí se dočkali a je srovnáno. Po rohovém kopu se míč snesl na levou stranu, kde nejvýš vyskočil SAIDOU SOW a hlavou poslal balón do protipohybu brankáře a do horní části jeho svatyně, míč se odrazil od břevna do sítě.
83'
Lille opět využilo otevřené obrany soupeře a do útoku se vydal Xeka, avšak jeho tvrdou ránu se povedlo domácímu gólmanovi vyrazit.
82'
Reinildo dobře zahrál v obraně a vynutil si faul. Jeho spoluhráč v bráně tak bude moci v klidu rozehrávat.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Yusuf Yazıcı.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Angel Gomes.
81'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Lucas Douath.
81'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Jean-Philippe Krasso.
80'
Žlutou kartu dostává Vahbí Chazrí (AS Saint-Étienne) za filmování.
80'
Velká škoda pro Lille, které vyrazilo do přečíslení čtyři na dva, Jonathan David dostal křižnou přihrávku na pravou stranu a měl před sebou zcela volný prostor, ovšem hráč hostů v rozhodujícím momentu zaškobrtnul a skončil na trávníku. Vinou toho mu balón ujel.
79'
Jeden z hráčů v zeleném dresu se pokoušel ve velkém vápně prokličkovat do zakončení, ale to se mu nepovedlo a Grbić tak mohl zůstat v klidu.
78'
Teď ale Xeka (Lille OSC) celkem zbytečně fauloval a hlavní arbitr mu uděluje žlutý trest.
78'
Lille drží balón daleko od své brány a šetří čas, který hraje v jeho prospěch.
76'
Mathys Saban posílal kolmici z levého křídla do pokutového území, hosté odtud odehráli balón do zámezí.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Jonathan Ikoné.
74'
Do rozehrávky se zapojuje i Etienne Green, který vyběhl ven ze šestnáctky a přihrál nejbližšímu spoluhráči na levé straně.
72'
Hostům nevyšla souhra a míč na soupeřově straně ztrácí.
70'
Vahbí Chazrí ustál faul soupeře, popošel více na střed a střílel na vzdálenější tyč, kde si všiml volného prostoru, jenže střela mu vůbec nesedla a balón letí do zámezí.
69'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Mathys Saban.
69'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Adil Aouchiche.
68'
Hosté rozehráli standardku z pravé strany, míč přiletěl před domácí svatyni, kde jej tečoval jeden z hráčů Lille, ovšem jen do zámezí.
66'
Denis Bouanga udělal soupeři v pokutovém území kličku a poté tvrdě střílel vysoko nad bránu. Snaha domácímu mužstvu nechybí, leč zatím přichází vniveč.
64'
Ivo Grbić sebral míč do rukou, následně zůstává ležet na trávníku, neboť při svém výskoku utrpěl nějaký šrám.
63'
Reinildo dobře zblokoval centrovaný balón, jeho tým bude čelit rohovému kopu.
61'
Mahdi Camara sebral soupeři míč, naběhl do otevřeného prostoru a rychle střílel, avšak balón zatočil pouze do rukavic připraveného gólmana, který tak moc práce neměl.
60'
Přetažený centr doletěl až k brankáři Saint-Étienne, ten jej rychle sebral do rukou.
58'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Arnaud Nordin.
58'
Přišla přímá rána na bránu, o kterou se postaral Burak Yılmaz a kterou se štěstím vyrazil Etienne Green.
57'
Unikající Jonathan Bamba byl faulován, Lille bude rozehrávat přímý kop.
55'
Xeka velmi dobře vyslal do šance svého spoluhráče, tím byl Jonathan David, jenž se ocitl sám před brankářem, ovšem mířil jen do vyběhnutého strážce domácí svatyně. Tohle zavánělo brankou.
54'
Domácí brankář teď svému týmu s rozehrávkou moc nepomohl, míč adresoval pouze do autu.
53'
Pěkná kombinace Lille ve velkém vápně gólem nekončí, finální přihrávku do malého vápna lapil domácí gólman včasným pádem do náruče.
51'
Romain Hamouma se osmělil a zkoušel štěstí z hranice šestnáctky, ovšem balón poslal nad vzdálenější horní roh brány.
50'
Domácím se nedaří projít do útoku, hru drží na své straně.
48'
Málem se Lille povedlo vsítit druhý gól, Jonathan Bamba se ocitl za obranou soupeře, věděl, že není dostatečně rychlý, tak vystřelil z větší vzdálenosti a přímo do gólmana, který jeho pokus vyboxoval.
46'
Moc pohledný poločas k vidění opravdu nebyl, ale jedné branky jsem se dočkali, když se v závěru prosadil Burak Yılmaz, jenž poslal hostující tým do vedení. Byla to jediná šance i jediná střela na bránu v úvodních pětačtyřiceti minutách, obě obrany se činí a svým brankářům ulehčují práci.
45+2'
45+1'
Ivo Grbić odehrává balón daleko od své svatyně a nepřipouští potíže.
45+1'
První poločas bude prodloužen o jednu minutu.
45'
Yvann Maçon docela zbytečně fauloval a se spoluhráči se musí vrátit zpátky. Takto to jistě nepůjde.
44'
Domácí to ještě zkouší a vydávají se do útoku.
43'
Lille dobře střeží svůj obranný prostor a ulehčuje brankáři práci. Nyní překazilo další útočnou snahu Saint-Étienne.
40'
Domácí brankář nyní vyběhl ven z pokutového území a skluzem odehrál míč do bezpečí před dobíhajícím soupeřem.
38'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen jsme se dočkali příležitosti a hned je z toho gól. BURAK YILMAZ se díky teči soupeře dostal ve velkém vápně k balónu, z otočky zamířil na vzdálenější tyč a ač se Etienne Green natahoval co mohl a míče se dotkl, vytěsnit jej nedokázal.
37'
Hosté vyrazili do přečíslení, jenže Weahova přihrávka na střed byla tečována do zámezí.
35'
Ivo Grbić musel znovu rychle vyběhnout z brány, aby balón uklidil rychle do rukou.
34'
Vahbí Chazrí na nic nečekal a z voleje tvrdě pálil směrem na bránu, ale trefil jen hráče před sebou.
33'
Uvidíme zda něco přinese rohový kop, který rozehraje domácí mužstvo.
32'
Další útok Lille, který zůstává bez odezvy. Na první velkou šanci utkání se stále čeká a to už se hraje více než půl hodiny.
30'
Ivo Grbić musel rychle z brány, skoro až k hranici pokutového území, kde sebral volný míč do náruče.
28'
Timothy Weah si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, do šance se tak nedostal.
26'
Timothy Weah hledal křižnou přihrávkou do pokutového území nabíhajícího spoluhráče, míč byl ovšem zblokován včas domácí obranou.
25'
Jenže vinou dalšího faulu musí balón odevzdat.
24'
Domácí kombinují na polovině soupeře a pomalu se blíží na dostřel jeho brány.
22'
Saidou Sow poslal ostrým zákrokem k zemi Buraka Yılmaze, kartu však nevidí.
21'
Lille se málem dostalo do šance, avšak vinou přechozího faulu nemohou jeho hráči v akci pokračovat.
20'
Žlutou kartu dostává Burak Yılmaz (Lille OSC).
19'
Žlutou kartu dostává Tiago Djaló (Lille OSC).
18'
Přihrávka z levé strany projela pokutovým územím domácího celku, nikdo z hráčů Lille se k balónu nedostal.
17'
Denis Bouanga se dostal po centru na vzdálenější tyč k hlavičce, jenže zamířil vysoko nad.
16'
Následný roh byla práce pro gólmana Saint-Étienne, který sebral balón do rukavic.
15'
Timothy Weah se snažil poslat centr z pravého křídla, míč byl jedním z domácích hráčů tečován do zámezí.
13'
Stále u balónu obhájce titulu, avšak příliš daleko od domácí svatyně.
12'
Hra pokračuje na straně hostujícího mužstva, kde si jeho hráči přihrávají mezi sebou.
10'
Timothy Weahovi se nepovedlo narazit si míč se spoluhráčem a do zakončení se poté už nedostal.
8'
Zcela jasný útočný faul jednoho z hráčů Lille, domácí tak mohou v klidu rozehrávat.
7'
Zelení oblehli velké vápno Lille, avšak k žádné střele se nemohou dostat.
5'
Hodně nepřesná souhra domácích končí míčem v zámezí. Rozehrávat bude Ivo Grbić.
4'
Etienne Green musel ven z pokutového území a hlavou odehrál nebezpečný míč na soupeřovu stranu. Velmi dobrá reakce domácího gólmana.
2'
Romain Hamouma se snažil dostat do zakončení, nakonec skončil na trávníku, ale faul se nepíská.
1'

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Sow, Moukoudi, Kolodziejczak – M. Camara (C), Neyou, Youssouf – Hamouma, Chazrí, Bouanga.
Náhradníci: Bajič – Douath, Nokoue, Nade, Aouchiche, Krasso, Nordin, M. Saban, Trauco.

Lille OSC: Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah, André, Xeka, Bamba – David, B. Yılmaz.
Náhradníci: Jardim – Çelik, D. Bradarić, Ikoné, Yazıcı, Gomes, Onana, Niasse, Lihadji.

Rozhodčí: M. Lesage – H. Ocak, P. Jeanne.
Vzájemné zápasy

Lille – Saint-Étienne 0:0
Saint-Étienne – Lille 1:1
Lille – Saint-Étienne 3:0
Saint-Étienne – Lille 0:1
Lille – Saint-Étienne 3:1

Saint-Étienne zvítězilo nad Lille naposledy 19. května 2018, kdy jej na svém trávníku deklasovalo poměrem 5:0.
Lille OSC

Obhájce titulu zatím hodně zaostává za očekáváním, v tuto chvíli se krčí s jediným bodem na kontě dokonce až na první sestupové příčce, ovšem sezóna teprve začíná. Prvním soupeřem hráčů Lille byly Méty a zápas to byl velice zdařilý, padlo v něm hned šest branek. Lille se dostalo do vedení, ovšem pak prohrávalo už 1:3. Po hodině hry mu navíc VAR sebral branku, přesto se fotbalisté dokázali vzchopit a dovést duel do konečné remízy. Ve druhém utkání nedokázalo Lille pro změnu skórovat ani jednou a před svými fanoušky utrpělo debakl 0:4 od celku Nice.
AS Saint-Étienne

Domácí celek má za sebou dva zápasy, ze kterých si vždy odnesl bod za remízu. V prvním utkání nové sezóny narazil na svém hřišti na Lorient a soupeř se v úvodu druhé půle dostal do vedení, avšak Chazrí dokázal dvacet minut před koncem vyrovnat. Ve druhém mači zajel na trávník Lensu, kde dvakrát vedl, ovšem protivníkovi se vždy povedlo vyrovnat, ve druhém případě v 77. minutě.
3. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy dnes pokračuje dvěma zápasy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj mužstev, které na první výhru v sezóně stále čekají, jsou to AS Saint-Étienne a Lille. O něco větším favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.