Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : St. Etienne - 17. října 2021   15:00

Štrasburk
26' Le Marchand (Guilbert) • 38' Youssouf(vl.)  • 69' Gameiro (Sissoko) • 73' Ajorque (Sissoko) • 85' Diallo (Kandil)
5:1
(2:1)
St. Etienne
45+5' Chazrí
Štrasburk
Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Le Marchand, Caci – Sissoko (89. Diarra), Liénard (C) (67. Bellegarde), Aholou (67. Prcić) – Ajorque (81. Diallo), Gameiro (81. Kandil).
Kawašima – A. Ahmed, Bellegarde, Diallo, Diarra, Kandil, Prcić, Waris.
Lesage – Zitouni, Ocak
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
St. Etienne
Green (41. Bajič) – Kolodziejczak (79. Dieye), Moukoudi, Nade – M. Camara, Nordin (46. Douath), Youssouf, Neyou – Boudebouz (64. Hamouma), Chazrí (64. Aouchiche), Bouanga.
Bajič – Aouchiche, Nokoue, Douath, Hamouma, Krasso, Moueffek, Sow, Dieye.

Fotbalisté Štrasburku porazili v 10. kole francouzské Ligue 1 jednoznačně 5:1 Saint-Étienne a polepšili si v tabulce na osmou pozici, zatímco hosté jsou nadále poslední.

Zápas se rozjížděl hodně pozvolna. První šance byla k vidění až ve 26. minutě a hned z ní byla trefa. Guilbert odcentroval od pravého rohového praporku a Maxime Le Marchand hlavičkoval před hranicí malého vápna do levého dolního růžku branky. O dvanáct minut později přidali domácí další gól. Caciho přihrávku z levé strany si před dotírajícím Ajorquem srazil skluzem do vlastní sítě Zaydou Youssouf. Stejný hráč vyfasoval v závěru dějství za svůj zbytečný skluz na Ajorqueho červenou kartu, přesto se hostům podařilo v nastaveném čase snížit. Rozběhnutého Nordina fauloval uvnitř šestnáctky Le Marchand a následný pokutový kop proměnil střelou k levé tyči Vahbí Chazrí.

Hosté se po změně stran snažili i v deseti držet krok, postupně jim ale viditelně ubývaly síly. Smrtící zásah zasadil Saint-Étienne dvacet minut před koncem Kévin Gameiro, jenž uklízel pod břevno Sissokovu přihrávku z pravé strany. Jen o čtyři minuty později předložil Sissoko z podobné pozice balon na střed vápna také Ludovicovi Ajorquemu a ten zasouval míč podél vyběhnuvšího Bajiče. Pět minut před koncem ještě zafungovala spolupráce střídajících hráčů. Kandil vysunul po pravé straně Dialla, jenž se ve vápně zbavil kličkou protihráče a zakončil akci střelou k levé tyči.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 18:10.
90+1'
90'
Po standardce se před brankou ASSE utvořil menší závar. Hosté z něj nakonec vyšli bez újmy na skóre.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Mouhamadou Diarra.
88'
Lucas Douath fauloval na levé straně před hranicí šestnáctky Anthonyho Caciho. Standardka pro Štrasburk. Je to takový dost zkrácený roh.
87'
Štrasburk drží balon na polovině soupeře. Na hostech je patrný nedostatek sil. Uvidíme, kolik se hlavní arbitr rozhodne nastavit.
85'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Domácí přidávají po kombinaci nově příchozích hráčů pátý zásah! Nordine Kandil vysunul na pravé straně HABIBA DIALLA. Ten si potáhl míč do šestnáctky, kde se kličkou zbavil protihráče, a střelou k levé tyči pokořil i Stefana Bajiče.
84'
Na pravé straně rozběhnutý El Hadji Dieye byl zezadu nedovoleně zastaven Anthonym Cacim. Ten si hezky zblízka prohlédl žlutou kartu.
83'
Saint-Étienne musí zakládat postupnou kombinaci od vlastní branky.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Nordine Kandil.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Habib Diallo.
80'
Stefan Bajič se snažil vysunout rozehrávkou čerstvého El Hadjiho Dieyeho, ten se ale uvedl ofsajdovým postavením.
79'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Timothée Kolodziejczak, přichází El Hadji Dieye.
77'
Střídající Sanjin Prcić se opřel do dělovky levačkou zpoza pokutového území. Jeho projektil vyrážel Stefan Bajič konečky prstů vedle pravé tyče na rohový kop.
75'
Hosté rozehráli akci nepřesným centrem, který skončil v zámezí. Útočit tak může Štrasburk.
74'
Anthony Caci fauloval na pravém křídle Lucase Douatha. Standardní situace pro Saint-Étienne, které už by se zřejmě ale nejraději vidělo v šatně, ne-li doma.
73'
Domácí tým vede už rozdílem třídy. Ibrahima Sissoko znovu přihrával z pravé strany na střed vápna, kde se od Camary odpoutal LUDOVIC AJORQUE a posunul jemně míč mimo dosah vybíhajícího Stefana Bajiče.
71'
Po posunutí Prciće zkusil střelu z větší vzdálenosti Frédéric Guilbert. Skóre se tentokrát nezměnilo.
69'
Je to znovu o dva góly! Ibrahima Sissoko si na pravé straně zpracoval dlouhý centr a poté z okraje velkého vápna přihrál po zemi před malý čtverec, odkud KÉVIN GAMEIRO uklidil balon nechytatelně pod břevno.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Sanjin Prcić.
66'
Na balon si na hranici malého vápna naskočil protihráčem tísněný Gerzino Nyamsi. Byla z toho hlavička vysoko nad horní tyč.
65'
Jean-Eudes Aholou získal pro Štrasburk roh z pravé strany hřiště.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Adil Aouchiche.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Romain Hamouma.
63'
Ibrahima Sissoko si nepočínal na pravé straně úspěšně. Jeho snaha končí jen odkopem od branky. Štrasburk má ale proti oslabenému soupeři v těchto chvílích rozhodně herně navrch.
61'
Mickael Nade šel na pravé straně do skluzu s Ludovicem Ajorquem, který je dnes skoro u všeho. Domácí útočník přes něj přepadl, více tak souboj bolel paradoxně prvně jmenovaného.
60'
Po Moukoudiho centru z pravého okraje hřiště hlavičkoval uvnitř chumlu ve velkém vápnu Timothée Kolodziejczak vysoko nad břevno.
59'
Hosté roh rozehráli nakrátko. Po chvíli přišel Liénardův faul na Ryada Boudebouze. Zelení zůstanou u míče.
58'
Po špatné rozehrávce Matze Selse získalo Saint-Étienne tak trochu zadarmo rohový kop.
56'
Fotbalisté Štrasburku drží míč poblíž středového kruhu a nikam se s ním momentálně neženou. Saint-Étienne volí vyčkávací taktiku.
54'
Anthony Caci hledal nadýchaným centrem před malé vápno znovu Ludovica Ajorqueho, který se šikovně dostal za obranu. Ze vzduchu ale nezasáhl balon špičkou kopačky dost dobře na to, aby Stefan Bajič nezvládl míč vyrazit.
53'
Centr od rohového praporku si stáhl do rukavic Stefan Bajič, jenž na konci první půle nahradil v hostující brance zraněného Greena.
52'
Jean-Eudes Aholou střílel po dobré přihrávce zhruba z hranice velkého vápna. Jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
50'
Anthony Caci centroval z levé strany před malé vápno. Na míč si naskakoval Ludovic Ajorque, k zásahu hlavou mu ale pár decimetrů scházelo.
49'
Kévin Gameiro upadl po drobném kontaktu s Lucasem Douathem ve vápně a Štrasburk si žádal penaltu. Domácí útočník ale svému pádu dost přidal.
48'
Anthony Caci uvede na útočné polovině do hry autové vhazování.
47'
Lépe vstoupili do druhého dějství hosté. Vahbí Chazrí se na pravé straně šestnáctky dostal k přetaženému centru. Jeho následný střílený centr vyškrábl Matz Sels konečky prstů. Míč doběhl u rohového praporku Denis Bouanga.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Lucas Douath.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
Zápas mezi Štrasburkem a Saint-Étienne se rozjížděl hodně pozvolna. První šance byla k vidění až ve 26. minutě a hned z ní byla trefa. Guilbert odcentroval od pravého rohového praporku a Maxime Le Marchand hlavičkoval před hranicí malého vápna do levého dolního růžku branky. O dvanáct minut později přidali domácí další gól. Caciho přihrávku z levé strany si před dotírajícím Ajorquem srazil skluzem do vlastní sítě Zaydou Youssouf. Stejný hráč vyfasoval v závěru dějství za svůj zbytečný skluz na Ajorqueho červenou kartu, přesto se hostům podařilo v nastaveném čase snížit. Rozběhnutého Nordina fauloval uvnitř šestnáctky Le Marchand a následný pokutový kop proměnil střelou k levé tyči Vahbí Chazrí.
45+6'
45+5'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je VAHBÍ CHAZRÍ. Prudkou střelu umístil k levé tyči. Matz Sels její směr vystihl, na míč ale nedosáhl. Je sníženo.
45+4'
Arnaud Nordin je v péči lékařů. Zápas pro něj dost možná po skluzu domácího obránce skončil. Míč si na penaltový puntík mezitím postavil Vahbí Chazrí.
45+3'
Tak to je neskutečný závěr prvního poločasu. Obraně Štrasburku pláchl po levé straně Arnaud Nordin a Maxime Le Marchand jej ve vápně při pokusu o střelu fauloval. Je z toho žlutá karta a pokutový kop pro Saint-Étienne!
45+1'
Nervózní úvodní poločas bude nastaven o čtyři minuty.
45'
Youssoufovi se ze hřiště příliš nechce. Hosté ještě diskutují s rozhodčím, ten je ale neoblomný. Saint-Étienne bude pokračovat v deseti.
44'
Smutný hrdina druhé gólové akce jde předčasně pod sprchu. Zaydou Youssouf skolil na půlící čáře skluzem zezadu Ludovica Ajorqueho a vykoledoval si červenou kartu! Naprosto zbytečný faul, který snížil už tak malé šance Saint-Étienne na absolutní minimum.
43'
Ludovic Ajorque byl teď rovnou dvěma hráči "masírován", až nakonec skončil na zemi.
42'
Tentokrát se nehraje poté, co zůstává sedět na trávníku Jean-Eudes Aholou. Dnes si opravdu aktéři zápasu nic nedarují.
41'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Etienne Green, přichází Stefan Bajič.
40'
Je to jasné. Green je v péči lékařů a bude muset střídat. Mezi tyče se postaví Stefan Bajič.
39'
Není to jediná nepříjemnost, která Saint-Étienne aktuálně potkala. Do souboje vlétl po hlavě brankář Etienne Green, který inkasoval tvrdý úder a zůstává otřesen.
38'
Domácí tým navyšuje vedení! Anthony Caci se uvolnil na levé straně a přihrál na hranici malého vápna, kde balon před dotírajícím Ludovicem Ajorquem nešťastně uklidil skluzem do vlastní branky ZAYDOU YOUSSOUF.
37'
Ludovic Ajorque byl faulován zhruba na polovině hřiště, když mu Mickael Nade naskočil bolestivě na záda.
35'
Dopadlo to ale stejně. Pro čechraný balon si vyskočil Matz Sels. Ten dnes ještě nemusel řešit žádné větší nebezpečí.
34'
Saint-Étienne se v těchto okamžicích daří držet častěji balon. Zatímco před chvilkou si Matz Sels stáhl jeden z centrů do rukavic, tentokrát už hosté získali po obranném zákroku Maxima Le Marchanda rohový kop.
32'
Teď už se Vahbí Chazrí dostal ke střele. Po přihrávce z pravé strany zkoušel z vrcholku malého vápna elegantní patičku. Naneštěstí pro něj mířil jen do míst, v nichž byl připravený Matz Sels.
31'
Vahbí Chazrí dostal centr na pravou stranu velkého vápna. Po horším zpracování míče byl pískán ofsajd.
30'
Tentokrát Jean-Eudes Aholou sáhl k centru do šestnáctky. Obrana Saint-Étienne míč odvrátila na rohový kop.
28'
Domácí výběr je vedoucí trefou povzbuzen. Nyní zkoušel štěstí pokusem zpoza velkého čtverce Jean-Eudes Aholou. Jeho zakončení v brance neskončilo.
26'
Domácí jdou ze své první možnosti do vedení. Frédéric Guilbert odcentroval z pravé strany a MAXIME LE MARCHAND hlavičkoval před hranicí malého vápna do levého spodního růžku branky.
25'
Domácí fotbalisté vytěžili ze svého snažení rohový kop z pravé strany.
24'
Štrasburk kombinuje poblíž půlící čáry a čeká na vhodný moment k přechodu do útoku.
23'
Hosté rozehráli roh z pravé strany nakrátko. Po chvíli byl Ludovic Ajorque zezadu stažen za ruku Denisem Bouangou, čímž ofenzivní snažení ASSE skončilo.
22'
Frédéric Guilbert před malým vápnem dobře zasáhl před nabíhajícím Denisem Bouangou, který se tak nakonec nedostal do zakončení z výhodné pozice. Je z toho roh pro Saint-Étienne.
22'
Chvilku to vypadalo, že se Štrasburk žene do zajímavého přečíslení. Pak ale domácí celou akci zbrzdili a otočili hru směrem dozadu.
21'
Dlouhý centr z levé strany byl domácí obranou prodloužen na rohový kop.
20'
Kévin Gameiro zezadu podkopl nohy Ryadu Boudebouzovi. Bude se znovu kopat proti brance Štrasburku.
19'
Dnes se rozhodně nehraje v rukavičkách. Frédéric Guilbert vystavil blok Vahbímu Chazrímu a vidí za své počínání žlutou kartu.
18'
Akci Saint-Étienne vedenou po pravé straně ukončil Anthony Caci faulem na Mahdiho Camaru. Šlo o souboj dvou kapitánů.
16'
Domácí rozehráli roh nakrátko, což se posléze neukázalo jako dobrá varianta. Nyní už hrají s míčem zelení.
15'
Na konci úvodní čtvrthodiny vybojovali fotbalisté Štrasburku rohový kop z levé strany.
14'
Vahbí Chazrí frustrovaně nakopl balonem Lucase Perrina. Získal tím autové vhazování, zároveň ale vyvolal menší strkanici, kterou musel rychle hasit rozhodčí.
13'
Obrana Štrasburku odvrátila centr z pravé strany a založila rychlý protiútok. Po pravé straně ho vedl Kévin Gameiro, který na konci akce upadl po kontaktu s Mickaelem Nadem v pokutovém území. Rozhodčí ale místo penalty nařídil odkop od branky.
12'
Kévin Gameiro se hnal do vápna za průnikovou přihrávkou. Ta byla ovšem příliš prudká, a tak k ní měl nakonec o něco blíže Etienne Green.
11'
Harold Moukoudi atakoval při pokusu o odkop míče brankáře Matze Selse. Rozhodčí Lesage sáhl poprvé do kapsičky pro žlutou kartu.
10'
Lucas Perrin si v souboji s protihráčem vypomohl faulem, a tak jeho sprint přerušil hvizdem rozhodčí.
8'
Úvod zápasu je hodně opatrný. Ani jeden z týmů si zatím žádnou střeleckou možnost nevytvořil. Aktuálně už delší dobu operuje s balonem na kopačkách Štrasburk, ale jen daleko od hostující branky.
6'
Na přímou střelu to pochopitelně nebylo. Hosté z celé situace vytěžili autové vhazování, které si bere na starost Mahdi Camara.
5'
Ludovic Ajorque zatahal kousek za půlící čárou za dres Ryada Boudebouze, který se poroučel k zemi. Standardka pro Saint-Étienne.
4'
Mahdi Camara uvede na útočné polovině do hry autové vhazování.
3'
Nepřesný centr v pokutovém území nikdo nezasáhl. Následně se hosté osvobodili.
2'
Rychlá akce po levém křídle přinesla domácímu celku první rohový kop. Aktivně si počínal směrem dopředu Kévin Gameiro.
1'
Štrasburk nastoupil do zápasu v modro-bílé kombinaci. Saint-Étienne hraje celé v zeleném.
1'

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Le Marchand, Caci – Sissoko, Liénard (C), Aholou – Ajorque, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – A. Ahmed, Bellegarde, Diallo, Diarra, Kandil, Prcić, Waris.

AS Saint-Étienne: Green (41. Bajič) – Kolodziejczak, Moukoudi, Nade – M. Camara, Nordin, Youssouf, Neyou – Boudebouz, Chazrí, Bouanga.
Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Nokoue, Douath, Hamouma, Krasso, Moueffek, Sow, Dieye.

Rozhodčí: Lesage – Zitouni, Ocak.
V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech více dařilo domácím týmům. Saint-Étienne nejprve vyhrálo na svém svém hřišti 2:0, Štrasburk pak na Stade de la Meinau 1:0.
RC Štrasburk (12. místo, 3 – 2 – 4, skóre 13:14, 11 bodů)
Fotbalisté Štrasburku se nacházejí kousek za polovinou ligové tabulky. Na barážovou osmnáctou pozici mají momentálně pětibodový náskok. Z posledních dvou duelů před reprezentační pauzou Racing vytěžil jediný bod. Nejprve doma prohrál 1:2 s Lille, poté remizoval 1:1 v Montpellieru. Proti poslednímu týmu tabulky tedy bude chtít zabrat.

Posledních 5 zápasů Štrasburku:
Lyon – Štrasburk 3:1
Štrasburk – Méty 3:0
Lens – Štrasburk 0:1
Štrasburk – Lille 1:2
Montpellier – Štrasburk 1:1
AS Saint-Étienne (20. místo, 0 – 4 – 5, skóre 8:18, 4 body)
Celek Saint-Étienne se nachází ve velmi nekomfortní situaci. Z předchozích devíti ligových zápasů této sezóny jeho hráči nevytěžili jedinou výhru a nasbírali jen čtyři body za remízy. První tři hned v úvodu ročníku, pak přišlo pět porážek v řadě, jež Sainté srazily na samotné dno, a před reprezentační pauzou přišla domácí plichta 1:1 v derby s Lyonem. Vedení klubu zatím i přes špatné výsledky drží ve funkci kouče Claudea Puela.

Posledních 5 zápasů Saint-Étienne:
Montpellier – Saint-Étienne 2:0
Saint-Étienne – Bordeaux 1:2
Monaco – Saint-Étienne 3:1
Saint-Étienne – Nice 0:3
Saint-Étienne – Lyon 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 10. kole francouzské Ligue 1 se utkají také Štrasburk a Saint-Étienne. Domácí se v tabulce soutěže nacházejí na dvanáctém místě. To Saint-Étienne se zatím velmi trápí a bez jediného vítězství peloton uzavírá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.