Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Stade Brest - 22. prosince 2021   21:00

Troyes
80' Rami
1:1
(0:1)
Stade Brest
5' Honorat  (Duverne)
Troyes
Gallon – Biancone, Rami (90. Suk), Giraudon /C/ (64. Chadli), Salmier, Kaboré (46. Ripart) – Kouamé, Tardieu, Chavalerin (64. El Hajjam) – Dingomé (90+3. Koné), Baldé.
Moulin – Palmer-Brown, Domingues, Chambost.
Hamel – Grosbost, Zitouni
Stade de l'Aube, Troyes
6872 diváků
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet /C/, Hérelle, Duverne – Lasne (60. Faivre), Agoumé, Belkebla, Honorat (90. Brassier) – Mounié (88. Magnetti), Le Douaron (60. Cardona).
Larsonneur – Uronen, Mbock, Saïd, Badji.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:10.
Nováček vybojoval po dvou porážkách bod, přestože 75 minut prohrával. Na krásnou akci hostujícího Honorata z úvodu dost průměrného střetnutí se skrovným počtem šancí odpověděli domácí šťastným zásahem Ramiho po rohovém kopu. Opět se potvrdilo, že v duelech těchto soupeřů moc branek nepadá.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Tristan Dingomé, přichází Youssouf Koné.
90+2'
Trestný kop Troyes nevyšel, polovina nastavení je za námi.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Loučí se i autor jediného gólu Brestu Franck Honorat, kterého nahrazuje Lilian Brassier.
90'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Suk Hjun-Čun.
89'
Dnešní utkání sleduje 6872 diváků.
88'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Hugo Magnetti.
87'
Přetažený trestný kop zachytil právě Biancone na hrací ploše, následný Ramiho nákop však směřuje za čáru.
86'
Brest se zuby nehty brání. Biancone vybojoval důrazným napadáním míč a vynutil si faul.
85'
Domácí se opět musejí stáhnout, když si na útočné polovině pomohl nedovoleně Baldé.
83'
Další snažení Troyes zhatil útočný faul.
80'
Troyes právě vstřelilo branku!
Po devátém rohu domácích hlavičkoval Biancone do brankáře, který ale neudržel míč v náruči. Jeden z obránců ho odkopl nešťastně odrazem o ADILA RAMIHO do vlastní sítě.
80'
Na rohy vede Troyes 9:0.
78'
Nebezpečí i na druhé straně. Bizot se vrhl robinzonádou k pravé tyči, ale nakonec zasahovat nemusel, protože Chadli utěšenou střelou z 25 metrů těsně minul.
76'
Rychlý brejk trojice červených zakončil Faivre po Cardonově přihrávce placírkou metr od šibenice a drží se za hlavu.
74'
Hosté podrželi míč jen chviličku, nováček předvedl rychlý přechod do protiútoku, ale také další průnikovou přihrávku včas přečetl brankář Bizot.
73'
Při nebezpečně vyhlížejícím centru do šestnáctky Brestu byl faulován bránící Chardonnet.
71'
Jen doprostřed brány směřoval střelecký pokus Steva Mouniého po průniku osou hřiště.
69'
Biancone si obíhal protihráče, jenže s míčem zaběhl až do zámezí a odkopávat od brány se chystá Bizot.
68'
Hra se vrací na polovinu Brestu, po faulu na Kouamého však domácí rozehráli přímý kop jen opatrně do šířky.
66'
Gauthier Gallon promáchl Duverneův skákavý centr, ovšem ani úplně volný Mounié na zadní tyči nedokázal míč zasáhnout.
65'
Florian Tardieu si troufl na střelu z 27 metrů, která se však vnější falší stočila vedle brestské brány.
64'
Také ESTAC Troyes střídá dvakrát: hřiště opouštějí Xavier Chavalerin a Jimmy Giraudon, na jejich místa přicházejí Oualid El Hajjam a Nassim Chadli.
63'
Včasným skluzem uklidil Chavalerinovu kolmici z vlastního vápna Brendan Chardonnet.
60'
Dvojnásobné střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odcházejí Jérémy Le Douaron a Paul Lasne, nastupují Irvin Cardona a Romain Faivre.
59'
Úspěšný presink předvedl hostující Agoumé, vinou nepřesnosti se ale Brest ke střele z nadějně rozjeté akce nedostal.
56'
Do volného prostoru vnikl Dingomé, natáhl na sebe dva protihráče a zpětnou přihrávkou oslovil Giraudona. Jeho dloubáček směřoval na malé vápno k Chavalerinovi, jenže toho obránci Brestu v posledním zlomku vteřiny odzbrojili.
54'
Sedmý roh Troyes směřoval do rukavic Marca Bizota.
54'
Tardieuova skákavá střela ze střední vzdálenosti mířila vedle, ale byla lehce tečovaná.
53'
Baldé se zaklesl do Chardonneta a ještě se po hostujícím kapitánovi zlehka prošel.
51'
Bizot vyběhl téměř po velké vápno a sebral nakopávaný míč včas před sprintujícím Baldém.
49'
Z následného rohu Troyes neohrozilo bránu.
48'
Tristan Dingomé přinutil Bizota chytrým lobem k vůbec prvnímu ostrému zákroku. Brankář Brestu si poradil a přehazuje míč přes břevno.
46'
Troyes nastoupilo s jednou změnou, místo Kaborého hraje od začátku druhé půle Renaud Ripart.
46'
Fotbalisté Brestu udeřili v Troyes hned v páté minutě a gólová střela Francka Honorata zůstala až do přestávky jedinou, mířící mezi tyče na obou stranách. Několik náznaků šance měla obě mužstva, míč drží častěji domácí, ale příliš nebezpeční nejsou.

Statistické okénko:
Držení míče 62% – 38%, střely na bránu 0:1, střely mimo 3:2, rohy 4:0, fauly 8:6, ofsajdy 1:0.
45'
44'
Issa Kaboré vnikl zprava do šestnáctky, první centr hosté vystihli, ale krajní obránce z Burkiny Faso dostal druhou příležitost a oslovil Baldého, který akrobaticky přes hlavu nezamířil přesně.
42'
Po přímém kopu Troyes od pravé postranní čáry hlavičkoval Mama Baldé o zem metr vedle bližší tyče.
40'
Na velkém vápně napřáhl Dingomé, ale hosté mu zblokovali první střelu a za pár vteřin i dorážku.
39'
Pro trestný kop Troyes si vyběhl Marco Bizot a bezpečně stáhl míč ze vzduchu.
36'
Hosté utíkali tři na čtyři, ovšem Honorat skvěle prostrčil doleva šajtlí na volného Mouniého, který křížnou střelou těsně minul.
34'
Na krátký roh vyskočil nejvýše Lucien Agoumé a hlavičkoval nad břevno. V nevelké konkurenci to byla zatím nejnebezpečnější možnost kromě gólu.
34'
Salmier rozhodil v pohybu Lasnea a k nelibosti domácích získává Brest „krátký roh“.
33'
Také další pobyt Troyes na polovině soupeře končí útočným faulem, i když se Chavalerinovi verdikt nelíbí. Do kleští sevřený Lasne šel k zemi dost ochotně.
31'
Bolestivou srážku hlavami odnesli Baldé a Duverne. Střet byl posouzen jako faul domácího útočníka.
29'
Ani jeden z brankářů ještě nemá připsaný zákrok. Opět se dlouho hraje uprostřed hřiště, soupeři nedokáží podržet déle míč.
26'
Exekuce přímého kopu však směřovala pouze do zdi z modrých dresů.
25'
Na hřišti přibývají tvrdé střety za hranicí pravidel. Trestný kop z dobré vzdálenosti asi 22 metrů od brány si staví fotbalisté Brestu.
22'
Žlutou kartu dostává Christophe Hérelle (Stade Brestois 29).
19'
Belkebla založil útok Brestu, domácí však několik pokusů o prostrčení míče na hranici šestnáctky odvrátili.
17'
Hostující kapitán Chardonnet se snažil vytlouct bloky o Chavalerina, ale sám se dotkl míče jako poslední. Ze čtvrtého rohu Troyes poté nic nebylo.
16'
Duverne založil dlouhým nákopem po levé postranní čáře útok Brestu, před Le Douaronem domácí třikrát po sobě odkopli do autu.
13'
Rovnou červenou kartu dostává nejspíše za nějakou vulgaritu směrem k rozhodčím na lavičce náhradní brankář Jessy Moulin (ESTAC Troyes).
13'
Žlutou kartu dostává Issa Kaboré (ESTAC Troyes).
12'
S centrem do domácí šestnáctky si poradil Salmier.
10'
Zmatky v obraně zachránil Lasne další obrannou hlavičkou za čáru. Ze třetího rohu v řadě však nebyla penalta ani gól, jak praví staré pořekadlo, ale jen autové vhazování.
9'
Salmierova hlavička se ještě odráží o temeno vyskakujícího obránce a Troyes si roh zopakuje z opačné strany.
8'
Po gólové akci se hra vrátila do vyjetých kolejí ve středním pásmu, dokud si na kolmici po pravé lajně nenaběhl Baldé. Domácí útočník vybojoval rohový kop.
5'
Brest právě vstřelil branku!
Přesily se nezalekl FRANCK HONORAT a rychlý sólový únik po Duverneově pobídce zakončil přesnou přízemní střelou k tyči.
4'
Herelle zajel skluzem do protihráče jako utržený ze řetězu. Naštěstí stačil Kouame povyskočit. Následný trestný kop Troyes nevyužilo.
3'
Domácí zatím nepůjčují soupeři míč, ale vystačí si s přízemní kombinací kolem půlící čáry.
1'
Troyes nastoupilo v modrých dresech, Brest v červených.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Biancone, Rami, Giraudon (C), Salmier, Kaboré – Kouamé, Tardieu, Chavalerin – Dingomé, Baldé.
Náhradníci: Moulin – Koné, El Hajjam, Palmer-Brown, Domingues, Ripart, Chadli, Suk Hjun-Čun, Chambost.
Trenér: Batlles.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Hérelle, Duverne – Lasne, Agoumé, Belkebla, Honorat – Mounié, Le Douaron.
Náhradníci: Larsonneur – Brassier, Uronen, Faivre, Magnetti, Mbock, Saïd, Badji, Cardona.
Trenér: Zakarian.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Zitouni.
Vzájemné zápasy
Oba kluby se většinou utkávaly v Ligue 2, naposledy před třemi lety, kdy byl úspěšnější Brest (2:1 venku a 1:1 doma). Bývaly to vždy tuhé boje, samé remízy nebo těsná vítězství, jen jednou z posledních deseti zápasů padl výsledek 2:0 pro Brest a v žádném z nich nedalo některé z mužstev více než dvě branky.
Stade Brestois 29
Fotbalisté z nejzápadnější výspy Francie prožívají sezónu jako na ruském kole. Jedenáct kol čekali marně na výhru, načež rozjeli úžasnou šestizápasovou vítěznou šňůru. Minulou sobotu je však v rozletu tvrdě zastavil Montpellier, jemuž doma podlehli drtivě 0:4. I tak je Brest na dvanáctém místě, což je nejvyšší umístění od sezóny 1990/91, kdy skončil desátý.

Střelci: 7 – Faivre, 5 – Honorat, Le Douaron.
ESTAC Troyes
Nováček sice před sezónou výrazně posílil, ale drží se jen těsně o bod nad čarou ponoru na 17. příčce. I to je svým způsobem úspěch, protože předchozí čtyři prvoligové účasti tohoto klubu skončily vždy sestupem (2007, 2013, 2016 a 2018). Troyes prohrálo pět z posledních šesti utkání, naposledy doma s Bordeaux 1:2, když stejně jako předtím v Lille neudrželo vedení.

Střelci: 4 – Chavalerin, 3 – Baldé, 2 – Touzghar, Dingomé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.