Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lorient - 1. ledna 2023   15:00

10' Sima (Capelle)
1:2
(1:0)
Lorient
79' Sima (vl.)  • 88' Le Fée  (I. Koné)
Angers
Bernardoni – S. Doumbia (58. Šettí), Blažič, Hountondji, Valery – B. Mendy, Capelle (C) – Abdelli (76. bin Tálib), Hunou, Al Milálí (70. Salama) – Sima.
Borne – Šabanović, Abdoula. Bamba, Thioub, Taïbi, Bahoya.
Batta – Favre, Pasqualotti
Stade Raymond Kopa, Angers
6 000 diváků
Lorient
Mannone – Le Goff, Matsima, Tálbí, Kalulu – Abergel (C) (76. I. Koné), Le Fée – Cathline (76. Doucouré), Innocent (61. Ponceau), D. Ouattara – Moffi.
Bartouche – Yongwa, Meité, S. Diarra, Aouchiche, Boisgard.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:9.
A tento zápas je za námi. Poslední celek tabulky dlouho vedl brankou Simy z desáté minuty.

Ouattara hlavou hned po začátku druhé půle nedokázal překonat Bernardoniho, a tentýž hráč se neprosadil ani o dvacet minut později.

Jedenáct minut před koncem si po rohu smolně srazil míč do vlastní sítě Sima – 1:1! Za dvě minuty posléze napálil bin Tálíb míč pouze do tyče a dorážku pokryl rychlý Mannone.

Tento moment byl pro zápas klíčový, jelikož dokonalý obrat utkání zařídil dvě minuty před řádným koncem střetnutí Le Fée střelou ze střední vzdálenosti!

Angers SCO opět zbyli pouze oči pro pláč. FC Lorient tak jako mnohokrát v minulosti dokázalo vytěžit maximum díky brankám v poslední fázi utkání.
90+4'
90+3'
Sima ve snaze vyrovnat skóre dokázal obejít soupeře, ale jeho střela minula pravou tyč.
90+1'
Doucouré svým pasem do otevřené obrany soupeře nikoho ze svých spoluhráčů nenalezl.
89'
Bin Tálíbův míč do ohně z přímého kopu v pokutovém území byl odvrácen pozornou obranou.
88'
Lorient právě vstřelil branku!
Koné posunul míč na svého spoluhráče ENZA LE FÉE, který se prosadil povedenou střelou pod břevno – 1:2! Asistence: Ibrahima Koné.
87'
Rohový kop domácího celku byl zmařen obranou soupeře.
85'
Centr soupeře včas předvídal a zabránil mu v pokutovém území Miha Blažić.
83'
Výkop Bernardoniho od své branky posílá mičudu zpět do hry.
81'
Bin Tálíb se proháčkoval přes několik soupeřů až ke koncovce, která končí pouze na tyči a následnou nebezpečnou dorážku likviduje brankář Mannone
80'
Sima tak paradoxně i nádale zůstává jediným střelcem tohoto utkání.
79'
Po centru z rohu si na malém vápně sráží smolně míč do vlastní sítě ABDALLAH SIMA – 1:1!
78'
Rohový kop pro FC Lorient po skluzu obránce Valeryho
77'
Fc Lorient dle očekávání velmi výrazně zvýšilo při této dvojí změně ve svém kádru svou ofenzivní sílu na hřišti.
76'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Himad Abdelli, přichází Nabíll bin Tálib.

Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Yoann Cathline, přichází Siriné Ckene Doucouré,
ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Ibrahima Koné.
74'
Střídající Salama sice dosáhl druhé branky Angers, ale pouze z jasného ofsajdu, tudíž tento gól nemůže platit.
72'
Pokus hráčů Lorient o zrychlení hry v podobě rozehrání rohového kopu na krátkou vzdálenost bylo neúspěšné.
71'
Cathline sice neuspěl v souboji jeden na jednoho dle svých představ, ale vytěžil pro svůj tým alespoň rohový kop.
70'
ze hřiště odchází Faríd Al Milálí, přichází Amine Salama.
69'
Hráči Angers rozehráli rohový kop pouze nakrátko.
67'
Ze střední vzdálenosti se odhodlal k nenápadné, ale také zároveń nebezpečné střele Ouattara, ale brankář Bernardoni opět prokázal dobrý postřeh!
66'
Al Mílálímu byl odpískán faul, nicméně sám si odnesl z tohoto souboje drobné zranněí.
65'
Presink hráčů Angers velmi účinně komplikuje situaci rozehrávajícím hráčům Lorientu.
63'
Snaha hráčů Angers SCO byla zbytečná, jelikož byl odpískán rozhodčími ofsajd.
61'
ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Julien Ponceau.
60'
Po rohu slabou hlavičku vyslal Hunou přímo do míst, kde to očekával brankář Mannone.
60'
Rohový kop si zahrají i domácí hráči.
59'
Enzo Le Fée svým centrem z rohového kopu nedokázal patřičně zatopit obraně soupeře.
58'
ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Iljás Šettí.
57'
Stav zraněného Doumbiy je natolik vážný, že musí být nuceně a předčasně stažen ze hry.
56'
Doumbia vyslal centrovaný míč do pokutového území, u kterého byl jako první brankář Vito Mannone.
55'
Le Fée svým střeleckým pokusem trefuje pouze svého spoluhráče.
54'
Ošetření proběhlo u obránce Angers SCO Souleymane Doumbia.
53'
Zákrok na pronikajícího Enza Le Fée nebyl dle sudího penlatový a o chvíli později se tentýž hráč sám provinil útočným faulem na svém bránícím soupeři.
52'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Cédric Hountondji) za faul.
52'
Hountondji to hodně přehnal s důrazem a následně bude také potrestán kartou od rozhodčího Batty.
50'
Centr Cathlineho nalezl pouze rukavice připraveného brankáře Bernardoniho.
48'
Po perfektních tricích Abdelliho jenž obešel hned trojici soupeřů budou hráči Angers rozehrávat rohový kop.
47'
Centr z přímého kopu našel přesně v pokutovém území hlavu Ouattary a jeho pokus mířící přesně k pravé tyči, fantasticky vyrazil brankář Bernardoni!
47'
Přímý kop pro hráče Lorientu po zásahu vysokou nohu Capelleho.
46'
Statistika:

Držení míče: 42%:58%
Střely na branku: 2:2
Střely mimo branku: 4:0
Rohy: 2:2
Fauly: 8:4
I když tempo hry není nikterak závratné k vidění byl jeden gól a několik dalších příležitostí. Všechny tyto důležité momenty zachytil ve svých gifech Michal Břuchanský.

V desáté minutě se po rohovém kopu gólově prosadil Sima. O chvíli později po dobré narážečce se spoluhráčem nedokázal navýšit skóre Hunou.

Následně se ke slovu dostali také hráči Lorientu, jenže přízemní střelu Moffiho a i střelecký pokus Cathlineho ze šestadvacáté minuty dokázal brankář Bernardoni úspěšně vyrazit!
45+1'
45+1'
Ta se odehrává sice na polovině hráčů Angers, ale v dostatečné vzdálenosti od jejich branky.
45'
Útočný faul odpískán sudím Battou končí pro tento moment útočné naděje Angers SCO:
44'
Nedovoleně byl dohrán kapitán Angers SCO Pierrick Capelle
43'
Po opakovaném centru Abdelliho se hlavou velmi nepřesně snažil zakončit Hunou.
42'
Rohový kop pro hráče Angers SCO z levé strany hřiště.
41'
Postupný útoka Angers SCO trvale obléhá pokutové území soupeře.
40'
S hráčem Lorient to nevypadá zrovna nejlépe a kulhajíc za doprovodu realizačního týmu belhá za postranní čáru.
39'
Ouattara sedící na trávníku zvedlou rukou hlásí zranění a hra byla po chvíli přerušena.
38'
Valery si v osobním souboji proti Cathlinemu příliš jasně pomohl svým loktem.
37'
Několik dobrých příležitostí v dosavadním průběhu utkání zatím vedlo pouze k jediné gólové trefě Simy.
35'
Snažící se Sima byl velmi těsně bráněn Matsimou a i když udržel balon na svých kopačkách, neměl dostatek klidu k následnému zakončení.
34'
Byl odpískán faul soupeře na bránícího Mendyho.
33'
Kombinaci hráčů Lorientu v pokutovém území předvídavě přečetl brankář Bernardoni.
32'
Taibí byl při ofenzivním výpadu, velmi nekompromisně nedovoleně zastaven nestíhajícím Batistou Mendym.
30'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Faríd Al Milálí) za simulování/nafilmovaný pád.
29'
Toto přečíslení bylo dobře sehráno, ale hra je přerušena po pádu Al Mílálího v pokutovém území.
29'
Přetažený centr hráčů Lorient z rohového kopu končí pouze příležitostí Angers pro rychlý brejk do otevřené obrany.
28'
Pas z pravé strany před branku včas zablokovala obrana Angers SCO na rohový kop.
27'
Lorient pomalu, ale jistě začíná navyšovat svůj tlak za účelem vyrovnání nepříznivého skóre.
26'
Po dalším úspěšném uvolnění v souboji jeden na jednoho, následně z levé strany pokutového území prověřil nebezpečnou střelou Cathline pozornost brankáře Bernardoniho, který balon vyrazil do bezpečné zóny!
25'
Hráči Lorientu zatím kombinují převážně ve středu hrací plochy. Kromě Moffiho dobré střely se k ničemu výraznějšímu nedostali.
23'
Sima zvítězil v osobním souboji na pravé straně pokutového území, následně mu sudí Batta k jeho překvapení odpískal útočný faul.
22'
Defenzíva domácího celku zatím dnes funguje velmi konsolidovaně.
20'
Po rohovém kopu byl odpískán útočný faul a následně byl ošetřován jeden z hráčů Angers SCO.
19'
Moffi se dokázal uvolnit v pokutovém území přes bráníícho hráče a jeho přízemní střelu k tyči likviduje brankář Bernardoni vyražením na rohový kop!
18'
Srdnaté boje probíhají i nadále kolem středového kruhu o každý míč.
17'
Ojedinělý výpad soupeře včas zastavila pozorná obrana Angers SCO.
16'
První branka tohoto utkání přidala podstatně energii hráčům Angers, hostující tým hraje zatím zcela bez šťávy a nápadu.
14'
Hunou s Valerym si několikrát šikovně navzájem vyměnili míč narážečkou, nicméně právě Hunou ve skvélě pozici nedokázal umístit balon podruhé v tomto utkání za záda brankáře Mannoneho!
12'
Le Fée sice zvládl souboj proti početní přesile soupeře, o poznání hůře si následně vedl jeho spoluhráč poblíž pokutového území.
11'
Platnost branky byla ještě posvěcena VAR systémem.
10'
Angers právě vstřelilo branku!
Capelle rozehrál centr z rohového kopu na bližší tyč, kde si nejlépe ze všech číhajících hráčl počínal zakončující ABDALLAH SIMA – 1:0! Asistence: Pierrick Capelle.
9'
Rohový kop z pravé strany hřiště pro Angers SCO.
8'
Při zpracování míče sundal nešetrně Innocent svého soupeře Adriena Hunou.
7'
Střela Kalula byla sražena bránícím hráčem pouze do náruče brankáře Bernardoniho.
6'
Hráči Angers se zatím bez většího úspěchu snaží především hrát na své pravé straně.
4'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Pierrick Capelle) za faul v podobě pozdního skluzu.
4'
V souboji dvou kapitánu ve středu hřiště byl v souboji s Abergelem velmi pozdě zástupoce Angers Capelle.
3'
Po špatně odvráceném míči hlavičkou bránícího hráče se uvedl velmi nepřesným zakončením Adrien Hunou.
3'
Le Goff si připisuje velmi snadnou ztrátu míče u postranní čáry ve středu hrací plochy.
2'
Další snaha Angers na stejné straně hřiště byla u rohového praporku neúspěšná.
1'
Nákop domácích hráčů na pravou stranu hřiště končí posléze pouze kombinací kolem středového kruhu.
1'
Probíhá minuta ticha proložena potleskem přítomných za zesnulou legendu světového fotbalu brazilského Pelého.
I když jde o lokální derby, ochozy, na základě špatné výkonnosti obou týmů, zejí prázdnotou.
Hráči FC Lorient nastoupí v krémových dresech s prvky černé barvy, Angers SCO budou hrát v bíločerné kombinaci.

Angers SCO: Bernardoni – S. Doumbia, Blažič, Hountondji, Valery – B. Mendy, Capelle (C) – Abdelli, Hunou, Al Milálí – Sima.
Náhradníci: Borne – Šabanović, Abdoula. Bamba, bin Tálib, Šettí, Thioub, Taïbi, Salama, Bahoya.
Trenér: Abdelaziz Bouhazama

FC Lorient: Mannone – Le Goff, Matsima, Tálbí, Kalulu – Abergel (C), Le Fée – Cathline, Innocent, D. Ouattara – Moffi.
Náhradníci: Bartouche – Yongwa, Meité, S. Diarra, Aouchiche, Boisgard, Ponceau, Doucouré, I. Koné.
Trenér: Regis Le Bris

Rozhodčí: Batta – Favre, Pasqualotti.
Předpokládané absence:

Angers SCO

Amadou, bin Tálíb, Fofana (všichni nespecifikované zranění)
Diony, Eneme-Ella, Kalla (všichni poraněné koleno)
Khaled (poranění stehna)

FC Lorient

Mvogo (poraněné koleno)
Le Bris (poranění kotníku)
Laporte (nespecifikované zranění)
U týmu Angers SCO je ještě podstatně hůře a dá se říci, že veškerá smůla se spikla proti tomuto malému klubu. Sedm porážek v řade prodloužila na osm prohra proti korsickému AC Ajaccio 0:1 na jeho půdě. Navíc tým stále postrádá velké množství hráčů z různých důvodů.
FC Lorient ani po pauze způsobené MS v Kataru nedokázalo najít ideální formu. Před MS tento tým pětakrát v řadě nedokázal vyhrát na což dokázal navázat i v minulém kole porážkou 0:2 s Montpellier a jeho volný pád tabulkou nadále pokračuje.
Poslední Angers SCO (20) se utká na svém stadionu se soupeřem z klidného středu tabulky v podobě FC Lorient (7). Favorizovaný Lorient nahrál zatím o dvacet bodů než soupeř.

Vzájemná utkání: 2021/22

FC Lorient – Angers SCO 0:0

ŽK: 53. Abergel, 68. Jenz, 69. Laporte – 56. Ninga

ČK: 14. Doumbia (Angers)

Angers SCO – FC Lorient 1:0 (0:0)

Branka: 68. (penalta) Mangani

ŽK: 26. Thomas, 39 Únáhí, 72. Cabot, 81. Doumbia (všichni Angers)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.