Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Stade Brest - 2. října 2022   15:00

Auxerre
87' Niang
1:1
(0:0)
Stade Brest
65' Slímání  (Chardonnet)
Auxerre
Costil – Joly, Jubal, Jeanvier, Bernard – B. Touré (C) – Niang (90+2. Dugimont), Sakhi (88. Raveloson), M'Changama (56. Bain), Sinayoko – Da Costa (65. G. Perrin).
Léon – Mensah, Pereira, van Boto, Ruiz-Atil.
Florent Batta
Stade de l'Abbe-Deschamps, Auxerre
Stade Brest
Bizot – Duverne, Chardonnet (C), Hérelle, Brassier – Belqebla, Lees-Melou – Honorat, Le Douaron (73. Cardona), Pereira Lage (79. Del Castillo) – Slímání.
Blázquez – Darí, Uronen, Camara II, Camblan II, Arconte, K. Dembélé.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 15:18.
Ve druhém poločase jsme se přeci dočkali gólů. Skóre v 65. minutě otevřel Islám Slímání, jehož střela k tyči jen s velkým štěstím překonala gólmana Costila. V oslabení hrajícímu Auxerre se však podařilo vyrovnat, postaral se o to z pokutového kopu M'Baye Niang. Žádnou další branku už utkání nenabídlo a oba celky se tak rozešly smírně 1:1.
90+6'
90+4'
Gaëtan Perrin si z levé strany navedl míč více k ose a vystřelil. Jeho přízemní projektil ale přistál bezpečně v rukavicích brankáře Bizota.
90+2'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Rémy Dugimont.
88'
ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Rayan Raveloson.
87'
Auxerre právě vstřelilo branku! M'BAYE NIANG proměnil pokutový kop! Nekopnul jej sice nijak světoborně, avšak Bizot na jeho přízemní ránu nedosáhl, neboť skočil na opačnou stranu.
86'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Marco Bizot).
85'
M'Baye Niang bude kopat pokutový kop! Sudí po konzultaci s varem ukazuje na puntík!
83'
Franck Honorat se snažil pláchnout po pravém křídle, ale bránící hráč jej i s míčem vytlačil za postranní čáru.
82'
Romain Del Castillo už po pár minutách pobytu na hřišti vidí žlutou kartu, když fauloval dobře rozběhnutého Sinayoka.
79'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Romain Del Castillo.
78'
Lassine Sinayoko se z pravé strany snažil obtočit okolo obránce a naběhnout do vápna, právě bránící hráč jej ale připravil o míč.
76'
V posledních minutách sledujeme z obou stran utahaný fotbal plný nepřesností, jakoby oba týmy už vyhlížely závěrečný hvizd.
74'
Brassierův centr do pokutového území obrana Auxerre odvrátila jen na další rohový kop.
73'
ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Irvin Cardona.
70'
Po červené kartě Jeanviera přebrali otěže zápasu hosté, kteří od té doby prakticky nepřetržitě drží míč.
69'
Islám Slímání měl míč v dobré střelecké pozici na hranici vápna, ke střele se ale neodhodlal a míč raději vrátil dozadu.
68'
Centr z rohového kopu se chvíli motal ve vápně, nicméně domácí obrana se nakonec pomocí odkopu ze svízelné situace vymanila.
67'
Mathias Pereira Lage dlouho poskakoval na levém křídle, čehož využil Joly a odkopl mu míč za brankovou čáru. Následuje rohový kop pro hosty.
65'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Gaëtan Perrin.
65'
Brest právě vstřelil branku! Tak a je to tady, konečně jsme se dočkali první branky. Centr z levé strany dlouho poskakoval ve vápně, až jej Chardonnet sklep na ISLÁMA SLÍMÁNÍHO, jehož přízemní ránu k pravé tyči gólman sice výrazně zbrzdil, avšak míči v přechodu brankové čáry nezabránil.
64'
Netrvalo dlouho a Brest měl k dispozici další rohový kop. Ujal se jej Honorat, avšak bez úspěchu.
61'
Rohového kopu se ujal Lage, nicméně jeho centr nebyl pro domácí obranu nikterak nebezpečný.
60'
Po obranné hlavičce Jubala uvidíme první rohový kop dnešního utkání! Jen podotýkám, že běží už 60. minuta.
59'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (M'Baye Niang).
59'
Za dlouhým nákopem spěchal Da Costa, avšak Marco Bizot včas vyběhl a u míče byl jako první.
58'
Jérémy Le Douaron mířil střemhlav k brance, když jej ale jeden ze stoperů v pokutovém území zvládl čistě odzbrojit.
57'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Brendan Chardonnet).
56'
ze hřiště odchází Youssouf M'Changama, přichází Dénys Bain.
55'
Pierre Lees-Melou na polovině hřiště celkem nevybíravě podrazil Da Costu a může být rád, že taky nedostal žluté varování.
53'
Jeanvier se sice diví, ale jeho nucenému odchodu už nic nezabrání.
52'
Jeanvier za faul u postranní čáry vidí žlutou kartu a pakuje se do sprch.
51'
Mathias Pereira Lage místo střely zvolil vysoký míč do ohně, který se však nikomu z jeho spoluhráčů nepodařilo usměrnit mezi tři tyče.
50'
Brest bude rozehrávat volný kop asi ze třiceti metrů.
49'
Auxerre teď poměrně dlouho obléhalo branku Brestu, Paul Joly z pravé strany nacentroval a míč se od jednoho ze stoperů odrazil na Sinayoka. Tomu však míč v ideální střelecké pozici odskočil od kopačky.
48'
Hamza Sakhi byl při postupu dopředu ve středovém kruhu přitlačen do zad a skácel se k zemi. Celou situaci rozhodčí vyhodnotil jako faul.
47'
Na druhém konci jsme viděli rychlý kontr, avšak Lassine Sinayoko si v pokutovém území počínal příliš neobratně a o míč místo zakončení přišel.
46'
Výkop druhého poločasu byl v režii hostů, jejichž útok ale skončil neúspěšným nákopem na Le Douarona.
46'

Fauly: 7:8
Máme za sebou první poločas, který pro oko diváka nabídl pramálo zajímavého. Jasnou územní převahu má domácí Auxerre, které se však kromě situace ze 24. minuty do žádné nebezpečné šance nedostalo. Doufejme, že ve druhém poločase dojde k nějakému oživení hry a konečně se dočkáme první branky.
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
45'
44'
M'Baye Niang při sprintu za míče snad pěstí udeřil Chardonneta do zátylku. Sudí sice odpískal faul, kartu však neudělil.
43'
M'Baye Niang poslal z levé strany prudký centr na bližší tyč, který však i přes jednoho z útočících hráčů proskákal přímo do náruče gólmana.
41'
Už to vypadalo, že domácí rozjedou rychlý protiútok, ale Nuno Da Costa na levém křídle poslušně počkal, než se hráči v černém vrátí na své pozice, abychom mohli znovu pozorovat krátké přihrávky, které nikam nevedou.
40'
Po krátkém ošetření ale Franck Honorat pokračuje.
39'
No, byl z toho jen dlouhý nákop na Honorata, který se při jeho stíhání přerazil o reklamní poutač za brankovou čárou.
38'
Po dlouhé době sledujeme zajímavý úkaz – hráči Brestu mají míč na kopačkách a pomalu se posouvají k soupeřově brance.
36'
Mizerný odkop Chardonneta zpracoval na hraně šestnáctky Nuno Da Costa, jenž z ideální pozice střílel. Jeho zakončení ale scházela přesnost, branku vysoko přestřelil.
36'
Youssouf M'Changama při snaze prodloužit míč po levé postranní čáře jen způsobil aut pro soupeře.
35'
Mathias Pereira Lage dostal na pravé křídlo dlouhý míč, který okamžitě usměrnil do vápna, nicméně tam nikdo v černém nebyl.
33'
Paul Joly z pravé strany napálil míč do pokutového území, kde se jej snažil zpracovat Da Costa, tomu ale kulatý nesmysl odskočil od kopačky, čímž celá akce skončila.
31'
Z hrany velkého vápna teď nadvakrát střílel Lassine Sinayoko, ani jeden z jeho pokusů ale neprošel přes blok.
30'
Auxerre má zatím velkou územní převahu, avšak domácím se to stále nedaří přetavit v úvodní branku.
29'
Prudký míč na levou stranu z první na branku poslal Jérémy Le Douaron, ale Bizot si dobře pokryl prostor u bližší tyče.
27'
Nuno Da Costa po ose hřiště pádil do otevřené obrany a z hrany vápna se rozhodl střílet. Jeho přízemní pokus ale postrádal všechno, co by nebezpečná střela měl mít. Marco Bizot si pro míč doslova jen došel ke své levé tyči.
26'
Z levé strany centroval Lassine Sinayoko, ale Bizot jeho záměr dobře přečetl a proti vysokému míči včas vyběhl.
25'
Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Islám Slímání).
24'
Tak už jsem chtěl říct, že se na hřišti takřka nic neděje, když v tom Lassine Sinayoko perfektně zpracoval centr v pokutovém území a z otočky napálil břevno! Za pár sekund míč do pokutového území letěl znovu a ten samý borec ještě hlavičkoval, to už však mimo tři tyče.
22'
Nuno Da Costa na půli hřiště ukázal svá kouzla a efektně obešel dva protihráče. Jeho následná přihrávka ale byla nepřesná a připadla do moci Brestu.
21'
Po jeho rozehrání vypadl míč na hranici šestnáctky, kde se do něj opřel kapitán domácích Birama Touré, jenže branku vysoko přestřelil.
20'
Ten dopadl nákopem na levé křídlo, kde Pierre Lees-Melou fauloval Sakhiho. Tento volný kop už je z mnohem nebezpečnější pozice.
19'
Brendan Chardonnet zatáhl jednoho z hráčů v bílém na polovině hřiště za dres. Auxerre má k dispozici volný kop.
18'
Tlak Auxerre znovu skončil u Paula Jolyho, který dnes nemá svůj den. Další jeho z jednoduchých přihrávek totiž skončila jen v moci soupeře.
17'
Po faulu zahrával volný kop od pravé postranní čáry Hamza Sakhi, ten zvolil centr, který však bez větších problémů odvrátila obrana hostí.
15'
Hamza Sakhi se snažil najít někoho dlouhou přihrávkou za obranu, jeho snaha ale skončila nezdarem.
14'
Jean-Kévin Duverne se snažil rozjet útok po pravé straně, nicméně jeho prudký pas jeden z bránících borců uklidil do zámezí. Brest ale na míči zůstane, neboť má k dispozici autové vhazování.
13'
Z levé strany nepřesně centroval Hamza Sakhi, jehož přetažený míč jeden z obránců hlavou uklidil do rukavic Bizota.
12'
Auxerre bylo poměrně dlouho usazeno na útočné polovině, když se mu obranu soupeře podařilo zatlačit až k velkému vápnu. Celý tlak ale zazdil Joly, jenž špatně zpracoval přenesení hry a následně se dopustil útočného faulu.
10'
Hra se teď pohybuje hlavně na polovině hřiště. Žádné ofenzivní hody zatím k vidění nejsou.
9'
Dlouhou přihrávku na levé křídlo dostal Mathias Pereira Lage, avšak běžecký souboj s Jolym prohrál.
8'
Quentin Bernard se na levém křídle snažil ze země vybojovat míč, když zběsile kopal všude, jen ne do míče. Rozhodčí mu nakonec přeci jen pískl útočný faul.
7'
Z levé strany se do šestnáctky snažil proniknout M'Baye Niang, nicméně jeho tanečky na dva bránící hráče nestačily.
6'
Da Costa měl na levé straně spoustu místa, přesto se rozhodl o další přihrávku dozadu, která se celé útočné akci stala osudnou.
5'
Po centru Francka Honorata z pravé strany proskákal míč v pokutovém území až na Isláma Slímáního, jenže ten ve velké šanci nedokázal míč zpracovat a obráncům se nakonec podařilo alespoň odkopnout.
4'
Proti rozsudku rozhodčí protestoval Hamza Sakhi, který tak stejně jako jeho spoluhráč vidí žlutou kartu.
4'
Loket ve vzdušném souboji znamená žlutou kartu pro Juliana Jeanviera.
4'
Nuno Da Costa zachytil ještě na útočné polovině špatný výkop gólmana Bizota a vrhnul se do útoku. Už po pár krocích byl však na ose hřiště odzbrojen.
3'
Brest si dlouho přihrával před vlastní brankou, až se nakonec stopeři rozhodli pro dlouhý nákop. Jeho adresátem byl Franck Honorat, nicméně ten hlavičkový souboj na hraně šestnáctky prohrál.
2'
Auxerre zatím svého soupeře nepustilo k míči, nicméně na nic víc než přihrávky na vlastní polovině se hráči nezmohli.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Brest dnes obléká černou.
1'

AJ Auxerre: Costil – Joly, Jubal, Jeanvier, Bernard – B. Touré (C) – Niang, Sakhi, M'Changama, Sinayoko – Da Costa.
Náhradníci: Léon – Mensah, Pereira, Bain, van Boto, Ruiz-Atil, Raveloson, G. Perrin, Dugimont.
Trenér: Jean-Marc Furlan

Stade Brestois 29: Bizot – Duverne, Chardonnet (C), Hérelle, Brassier – Belqebla, Lees-Melou – Honorat, Le Douaron, Pereira Lage – Slímání.
Náhradníci: Blázquez – Darí, Uronen, Camara II, Del Castillo, Camblan II, Arconte, K. Dembélé, Cardona.
Trenér: Michel Der Zakarian

Rozhodčí: Florent Batta.
Stade Brestois 29

Podstatně horší fotbalová nálada panuje v Brestu, tamní fotbalový klub obhajuje 11. místo z minulé sezony, nicméně letos se krčí s pěti body až na předposlední 19. pozici. Ztráta na 16. místo, které je jako první nesestupové a momentálně jej drží právě nedělní soupeř Brest Auxerre, činí ale jen dva body. O motivaci tak mají borci z Bretaňského poloostrova postaráno.

Svěřenci kouče Der Zakariana momentálně koušou už pět zápasů dlouhou sérii bez výhry, kterou se jim podařilo proložit jen jedinou remízou v 6. kole se Štrasburkem. Naposledy doma přivítali Ajaccio, s nímž padli 0:1 a umožnili mu získat první výhru v sezoně.

Brest má zatím v kádru dva dvougólové střelce. Jsou jimi záložník Pierre Lees-Melou a útočník Jérémy Le Douaron, toho ale v posledních čtyřech utkáních trápilo jeho zranění. Jeho návrat se v blízké době neplánuje a pravděpodobně až do února se tým bude muset obejít bez něj.
AJ Auxerre

Zezačátku sezóny to pro nováčka nejvyšší soutěže Auxerre nevypadalo vůbec špatně. Svěřenci trenéra Rouxe měli po čtyřech kolech na kontě 7 bodů. Od 5. kola (31.8.) už ale žádné body nezískali. Zatím jim tedy patří poslední záchranářská pozice – 16.

Jak již bylo naznačeno, Auxerre má za sebou sérii čtyř porážek. O dva góly ale prohrálo pouze jednou, 11.9. schytalo v Rennes nakládačku 5:0. Naposledy borci ze středu Francie přivítali na domácím trávníku Lorient, s nímž padli 1:3.

Nejlepším střelcem Auxerre je zkušený francouzský záložník Mathias Autret, jenž má na kontě dva góly. Žádnému z jeho spoluhráčů se zatím na dvougólovou metu nepodařilo dosáhnout. Na osm vstřelených branek se tak složilo hned sedm různých hráčů.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní francouzské kopané. Vítejte u utkání 9. kola Ligue 1 mezi týmy AJ Auxerre a Stade Brestois 29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.