Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Montpellier - 6. listopadu 2022   15:00

Clermont Foot
62' Andrić (Rašani)
1:1
(0:1)
Montpellier
10' Savanier
Diaw – Seidu, Wieteska, Ogier (C) – Bela (59. Dossou), Gastien, Magnin (59. Saračević), Rašani (80. B. Diallo) – Cháwí (70. Massolin) – Kyei, Andrić (80. Allevinah).
Djoco – Ar. Mendy.
Bollengier – Finjean, Jeanne
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Montpellier
Kamara – Sacko, Cozza, Jullien, Esteve, Maouassa (65. Souquet) – Fayad (65. Chotard), Ferri, Savanier (C) – Chazrí (71. Germain), Wahi (84. Nordin).
Carvalho – Delaye, L. Leroy, Makouana, Sakho.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:17.
Po pěti porážkách Montpellier se štěstím vybojoval alespoň bod a do posledního kola před reprezentační přestávkou vstoupí ze čtrnáctého místa. Clermont také nevyhrál už čtyřikrát v řadě a klesl za Nice na desátou příčku.
Clermont remizuje ve třetím ze čtyř předešlých zápasů. Bod je pro něj dnes velmi málo, ačkoliv ze Savanierovy penalty v 10. minutě kapituloval jako první. Zejména od startu druhé půle měli domácí velký tlak, ze kterého vytěžili Andrićovo vyrovnání. Šancí měl Gastienův tým mnohem více. V první řadě ho budou mrzet dva zahozené pokutové kopy. Ještě před pauzou ji Andrićovi chytil Kamara. Ve druhém případě Kyei zasáhl břevno.
90+3'
90+2'
Kamara si šel neohroženě pro centrovaný balon. Cestou sestřelil Kyei a jak to vypadá, tak ošetření budou potřebovat oba dva.
90'
Velké nedorozumění mezi Seiduem a Wieteskou. Míč jim sebral Nordin, jenže ani on z rohu malého vápna bránu netrefil. Na poslední chvíli ho nejspíše vyrušil skluz Seidua.
90'
Jen ve třech lidech hosté vyzráli na velkou přesilu. Volej Germaina ale světoborné kvality neměl a Diaw zůstal bez zákroku.
89'
Saračević nechtěně uklidnil situaci na bojišti dlouhým pasem do náruče Kamary.
88'
Diváky hnaný Clermont není spokojen s remízou a rád by v posledních minutách zápasu ještě překlopil vedení na svou stranu. Naopak Montpelliier už chce ubránit bod.
87'
Přes Dossoua, Kyeiho a Dialla byl balon v rychlosti distribuován až na Allevinaha. Ten to nyní zkusil sám, ale Kamarovu bránu o dost minul.
86'
Domácímu týmu se nevydařily dva centry. Díky represinku měli i třetí, jenže Kyei usměrnil vynikající pas od Allevinaha těsně nad horní tyč.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Arnaud Nordin.
83'
Ferri se omlouvá za lacinou ztrátu. Při pokusu o přenesení na levý kraj překopl čekajícího Souqueta.
81'
Allevinah ostře presoval Cozzu. Zasáhl ho šlapákem a vzhledem k narůstající nervozitě je až s podivem, že za to neviděl kartu.
80'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Baila Diallo.
80'
ze hřiště odchází Komnen Andrić, přichází Jim Allevinah.
78'
I druhou penaltu se domácím „povedlo“ nedat! Za Andriće se k ní postavil Grejonh Kyei a vší silou narval balon doprostřed břevna.
77'
Bollengier nařizuje třetí penaltu! Rozběhnutý Andrić přepadl přes nohu Soqueta a Clermont se čtvrthodinu před koncem může ujmout vedení.
76'
Vedle středového kruhu padl k zemi Andrić. Z místa přestupku rychle prchl Cozza, který už hraje s jednou žlutou kartou.
75'
Současné období je trochu neurovnané. Rodí se hodně ztrát, třeba jako nyní v případě rakouského záložníka Saračeviće.
73'
Ani čerstvé nohy Germainovi nepomohly chytit přihrávku směřující za pravou postranní čáru. Později byl zase krátký na neadresný centr.
72'
Massolin své působení moc dobře nezačal. Riskantní přihrávku na střed mu hosté vystihli a nechybělo mnoho, aby se utrhli do nějakého brejku.
71'
ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Valère Germain.
70'
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Yanis Massolin.
68'
Zvýšený presink Montpellieru nezafungoval a zase se musí bránit. Pravou stranu si postupně podmaňuje čerstvý Dossou.
67'
Clermont se hladce ubránil vůbec prvnímu hostujícímu rohu. Savenierův centr byl odvrácen a Ferriho dalekonosný pokus ani nestál za řeč.
65'
ze hřiště odchází Khalil Fayad, přichází Joris Chotard.
65'
ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Arnaud Souquet.
64'
Téji Savanier se vleže hlásil o ošetřetí. Jeho spoluhráči na to nebrali ohled, nicméně v pokračující akci jim míč utekl do zámezí.
63'
Andrić přijal výtečnou kolmici. Ve finální fázi se ale unáhlil a Kamaru počastoval propagační střelou. Ferri jednu takovou vypustil také na Diawa.
62'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Aktivita Clermontu je odměněna vyrovnávající trefou! Rašani na levém křídle vyzpovídal Juliena. Pronikl do pokutového území a nakopl balon na zadní tyč, kde ho zblízka dorazil do sítě KOMNEN ANDRIĆ.
61'
Vynikající reflex Kamary! Nezaskočila ho prudká hlavička Cháwího, kterému poslal míč na čelo aktivní Kyei.
60'
Držení míče: 57 % – 43 %.
59'
ze hřiště odchází Jérémie Bela, přichází Jodel Dossou.
59'
ze hřiště odchází Yohann Magnin, přichází Muhammed Cham Saračević.
58'
Savanier pozdravil Diawa slabou střelou z dálky. Hra má nyní obrovské tempo, trenér Gastien tak jako tak bude posílat na trávník minimálně dvě nové tváře.
57'
Ještě dříve, než Cháwího centr z rohového kopu doletěl do vápna, pískal Bollengier útočný faul. Kamarův hezký zákrok se ani počítat nebude.
56'
Magnin na několik desítek metrů předal balon Belovi, jehož centr Andrić zase nechytil. Postaral se o to Cozza.
55'
Savanier odpadl ze souboje se Seiduem. Zjevně si přitom narazil záda, ale nemělo by mu to bránit v pokračování ve hře.
54'
Grejonh Kyei dohnal míč u zadní čáry. Střela z ostrého úhlu byla pro mnohé překvapivá, nikoliv pro Kamaru, který pevně stál na přední tyči.
53'
Wieteska se s chladnou hlavou zbavil napadajícího Wahiho. Míč předal Cháwímu a ten ho zbytečnou střelou z dálky odevzdal Kamarovi. Za ukvapené řešení se teď omlouvá.
52'
Wahi ve vápně ztratil kontrolu nad míčem, aniž by vůbec podstoupil osobní souboj. Domácí by rádi rychle otočili hru.
51'
Jedním z hlavních adeptů na střídání je Jéremie Bela. Na pravé straně svému týmu zatím platný není, nyní zfauloval Wahiho.
50'
Vznikající únik Andriće skončil ještě dříve, než se Chorvat k míči dostal. Kamara mu ho díky včasnému výběhu odkopl.
49'
Centrovaný míč propadl přes úplně všechny muže, co se pohybovali před Diawem. Na zadní tyči na to nebyl připraven Cozza.
48'
Téji Savanier si řekl o faul a sám se postará o realizaci standardní situce od pravé postranní čáry.
47'
Druhá půle začala beze změn. Domácí kouč Gastien přitom má k dispozici ofenzivní žolíky jako Allevinah, Dossou nebo Saračević.
46'
V první půli byly nejdůležitější dvě penaltové situace. Po Cháwího ruce hostům vystřelil vedení jejich kapitán Savanier. Před přestávkou se stejná příležitost naskytla také Andrićovi, jenže Kamara mu bídnou střelu chytil. V celkovém pohledu byl Clermont aktivnější, jenže se mu z mnoha centrů nepovedlo nic přetavit.
45+2'
45+2'
Kyeiho elegantní oblouček už do sítě zapadl. Z gólu se ale neradoval, neboť střílel dlouho poté, co bylo pískáno proti němu.
45+1'
Ani teď si Andrić pošramocenou reputaci nenapravil. Ve snaze o hlavičku se s Kyeiho centrem o centimetry nepotkal.
44'
Tři útočníci Clermontu stali blízko u sebe. Centr z levého kraje je všechny minul a skončil v hrsti Kamary.
42'
Nedovolený zákrok Florenta Ogiera na Chazrího měl dohru v podobě žluté karty.
41'
Komnen Andrić na vyrovnání nedosáhl! Penaltu kopl do nejvýhodnějšího místa pro gólmana. Kamarovi stačil malý úskok směrem k pravé tyči, aby se stal hrdinou okamžiku.
40'
Penalta je potvrzena i videorozhodčími. Míč si v důležitý okamžik staví Andrić.
39'
Z Gastienova centru nic nevykvetlo. Zleva se zpět do vápna protáhl Rašani a ochotným pádem přinutil rozhodčího písknout penaltu za faul Ferriho.
38'
Bollengier se dlouho rozmýšlel, zda odpíská faul na Cháwího. Možná tak učinil až po konzultaci s asistentem. Je z toho další standardka, byť asi ne na přímou střelu.
37'
Cháwího nákop se nepovedlo sklepnout na Kyeie, který o malý moment později zase nezpracoval centr míří na jeho hruď.
36'
Andrić byl zezadu povalen u středového kruhu. Varianta okamžitého rozehrání byla domácím upřena, bude se kopat na signál píšťalky.
35'
Clermont nadále nedokáže přetavit v šance poměrně vysoký počet přihrávek do předbrankového prostoru. Naposledy ji distribuoval Kyei.
34'
Nicolas Cozza zle načasoval skluz. Bez možnosti hrát míč zasáhl nohy Kyeie a bez poznámek přijal žlutou kartu.
33'
Z útočné standardky Montpellieru nebylo vůbec nic. Centr z hloubi pole pobral Diaw a k tomu bylo pískáno v neprospěch Savaniera.
31'
Držení míče: 58 % – 42 %.
30'
Problémy zdravotního charakteru má Falaye Sacko, kterému se něco stalo v kontaktu s bránícím Rašanim.
29'
Rozehrávkou z poloviny hřiště domácí fotbalisté balon pouze odevzdali. Kamara nebude spěchat s odkopem.
28'
Gastien doprovodil svůj pád na půlce hlasitým výkřikem. Savanier si je svého přestupku dobře vědom.
27'
Gólman Bingourou Kamara si křikl a suverénně si došel pro centr z Cháwího rohového kopu.
26'
Další rychlý kontr hostů v kritickém okamžiku překazil skluz Wietesky. S odraženým míčem si ještě dělal místo Chazrí, ale jenom narazil do zad křižujícího obránce.
24'
Wahi dost zadrbal přečíslení dvou na jednoho. Chazrímu přihrál za paty a Tunisanova dalekonosná střela byla sražena.
23'
Ze sešlosti na křídle vysvobodil míč Fayad. Centr na zadní tyč ale přetáhl a zakroutil ho mimo hrací plochu.
22'
Maouassův centr překazila hned první překážka v osobě Bely. Následuje autové vhazování.
21'
Cháwího centr byl na přední tyči prodloužen. V chumlu hráčů kolem penalty se lépe dařilo obraně Montpellieru.
20'
Gastien si netroufal na střelu levačkou. Domácí pokračovali v kombinaci okolo pokutového a vytěžili z ní alespoň rohový kop.
18'
Andrić si nezalepil jinak přesný centr z pravého křídla. Hosté vyrazili do protiútoku, ovšem Wahiho pád ve vápně zůstal bez odezvy. Wieteska nic nekalého neprovedl.
17'
Domácí přerušili hru, když viděli ležícího Maouassu. Po rozehrávce jim byl balon sportovně navrácen.
16'
Zhruba z třiadvaceti metrů střílel z přímého kopu Grejonh Kyei. Míč by z jeho pohledu levou tyč asi minul. Kamara i tak jistil situaci vyražením na roh.
15'
Sajfeddín Cháwí byl Julienem seslán k zemi. Kamara musí vyhlásit stav ohrožení v reakci na nebezpečný trestňák.
14'
Ale zpátky na hřiště, kde se domácí připravili o útočnou akci ofsajdem chorvatského útočníka Komnena Andriče.
13'
Clermont dnes má vydatnější podporu fanoušků. Když se zde hrálo naposledy, tak musel mít zavřenou protější tribunu. A to v důsledku stavebních úprav ještě přišel o ochoz za bránou.
11'
S odpovědí by rád přispěchal Magnin, jenže centrovaná zásilka z pravého konce hřiště do pokutového území doručena nebyla.
10'
Montpellier právě vstřelil branku!
TÉJI SAVANIER penaltu dává a posílá hosty do vedení! Měl to i s kusem štěstí, protože míč mu do branky spadl až po odrazu od břevna.
8'
Cháwí se postavil do cesty narážečce na Ferriho. Ve vlastním vápně se však dotkl balonu rukou a rozhodčí Bollengier nařídil pokutový kop.
7'
Když už došlo na odvážnější manévry ze strany Sacka, tak byl malijskému pravému obránci odmáván a zapískán ofsajd.
6'
Magnin udělal faul uprostřed hřiště. Hosté volí trpělivou rozehrávku odzadu a přispívají tak do ospalého úvodu.
5'
Gastienův unáhlený znamenal lacinou ztrátu. Andrić, Kyei ani nikdo jiný ho v žádném případě nemohl chytit.
4'
Zkraje zápasu je to pouze nesmělé oťukávání. Hra se odvíjí daleko od obou senegalských brankářů.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v červených dresech. Montpellier je v bílém.
1'

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Ogier (C) – Bela, Gastien, Magnin, Rašani – Cháwí – Kyei, Andrić.
Náhradníci: Djoco – Allevinah, B. Diallo, Dossou, Massolin, Ar. Mendy, Saračević.
Trenér: Pascal Gastien

Montpellier HSC: Kamara – Sacko, Cozza, Jullien, Esteve, Maouassa – Fayad, Ferri, Savanier (C) – Chazrí, Wahi.
Náhradníci: Carvalho – Delaye, Germain, Chotard, L. Leroy, Makouana, Nordin, Sakho, Souquet.
Trenér: Romain Pitau

Rozhodčí: Bollengier – Finjean, Jeanne.
Vzájemné zápasy 2021/22

08.05.2022 Montpellier – Clermont 0:2
05.12.2021 Clermont – Montpellier 2:1.
Montpellier HSC

Hosté rozhodně nepřijeli do Clermontu jako favorit. Nejenže jsou na tom tabulkově hůře, ale především si prochází velkou krizí, jež čítá pět porážek v řadě. Montpellier postupně nestačil na Toulouse, Monako, Lens, Lyon a naposledy padl 0:3 na hřišti Rennes. V Ligue 1 je před nedělními zápasy patnáctý s pouhým bodem náskoku na zónu sestupu. Pozitivní jsou alespoň výkony mladého útočníka Wahiho, jenž má na kontě šest gólů a jednu asistenci.

Domácích se sestupové starosti zatím netýkají. Vzhledem k loňskému propadu se ale musí mít na pozoru, obzvlášť, když za sebou mají tři zápasy bez výhry. Ztrátou byla hlavně domácí prohra 1:3 s tehdy posledním Brestem. Venkovní remízy 1:1 v Monaku a proti Nantes byly spíše pozitivní. Clermont je v tabulce devátý, na čtyřčlenné sestupové pásmo má sedmibodový náskok. S bilancí 3+2 jsou nejproduktivnějšími členy sestavy Andrić a Saračević.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtrnáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Montpellierem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.