Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Marseille - 23. dubna 2023   20:45

Lyon
68' Lacazette (Tolisso)
1:2
(0:1)
Marseille
44' Ünder   • 90+2' Gusto (vl.)
Lyon
Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba, Tagliafico – T. Mendes (81. Lepenant), Tolisso, Caqueret – Barcola (80. Gusto), Lacazette (C), Cherki (80. Jeffinho).
Riou – Henrique, Boateng, Aouar, A. Sarr, M. Dembélé.
J. Brisard – A. Auger, V. Evrard
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Marseille
López – Balerdi, Gigot, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Kaboré – Malinovskyj (83. Oliveira), Ünder – Sánchez.
Blanco – Bailly, Elmaz, Mbemba, Guendouzi, Mughe.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:18.
Lyonu se ve druhém dějství povedlo vyrovnat, pak mohly oba celky strhnout vedení na svou stranu, ovšem nestalo se a vypadalo to, že duel skončí remízou. Jenže hosté z poslední akce zápasu skórovali, když si protivník vstřelil velice kuriózní vlastenec. Lyon tak smutní, zato Marseille slaví, neboť na hřišti soupeře vítězí po téměř šestnácti letech.
90+4'
90+2'
Marseille právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný závěr a neuvěřitelně kuriózní gól. Johann Lepenant chtěl balón odehrát v pokutovém území do bezpečí, následně se o to pokusil ještě Diomande, jenže trefil MALA GUSTA, od kterého se míč odrazil ke vzdálenější tyči domácí brány. Tak takový gól jsem snad ještě neviděl.
90+2'
Možná poslední šance utkání. Jeffinho zkoušel zatočit svoji ránu ke vzdálenější tyči, ovšem tu minul asi o dva metry.
90'
Anthony Lopes se vydal ven z pokutového území, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Za chvíli už začne nastavení.
88'
Pau López si vyběhl pro míč a schoval jej do náruče, čímž překazil příležitost soupeře.
86'
Malo Gusto mohl dokonat obrat svého celku, střelu z penaltového puntíku ale adresoval po zemi jen do míst, kde stál připravený brankář hostů.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Vitor Oliveira.
82'
Ruslan Malinovskyj reklamoval faul, ovšem je tomu přesně naopak, nedovolený zákrok je pískán ukrajinskému hráči.
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Johann Lepenant.
80'
ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Jeffinho.
80'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Malo Gusto.
77'
Hosté rozehráli roh, míč byl odvrácen do zámezí a následuje pro změnu aut. Chystají se první změny v sestavách, v závěrečné čtvrthodině utkání.
75'
Zbytečným faulem se hosté připravují o míč v pokutovém území Lyonu, domácí tak mohou zkusit zaútočit.
72'
Anthony Lopes musel hodně rychle z brány, aby se sklouzl po trávníku a míč uklidil do náruče.
71'
Příliš přetažený balón letí za brankovou lajnu a rozehrávat bude gólman Marseille.
68'
Lyon právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš. Tolisso odcentroval znovu z pravé strany, míč šel na vzdálenější tyč, kam naběhl ALEXANDRE LACAZETTE, jenž balón tečoval do volné části brány před sebou. Jordan Veretout hodně zaspal při bránění.
68'
Nebezpečí na druhé straně mohl přinést křižný centr z pravé strany, hosté jej ale odvrátili včas.
66'
Hosté pohrdli druhým gólem. Jeden z hráčů zůstal zcela sám před domácím gólmanem, ovšem přízemní střelou, navíc nijak prudkou, jej překonat nedokázal. Brankář Lyonu drží svůj tým nad vodou.
64'
Nebezpečnou přihrávku z pravé strany obrana Lyonu zastavila a zabránila tak nebezpečí.
61'
Hlavní arbitr se teď připletl do kombinace Lyonu, hru přerušil a míč dal právě domácímu týmu.
60'
Hosté šli dva na jednoho, ovšem pokaženou přihrávkou si šanci nevypracovali. Nyní mohou litovat.
59'
Ruslan Malinovskyj si v útoku počínal až příliš směle, jeho vinou Marseille o míč na polovině soupeře přichází.
57'
Domácím se nepovedlo dostat v pokutovém území k míči včas, hosté jej odehráli do bezpečí.
56'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Corentin Tolisso).
55'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Sead Kolašinac).
55'
Po faulu u středové lajny bude rozehrávat Lyon, který tak může zkusit zahrozit.
53'
Domácí si špatně přihráli u svého vápna, čímž darovali soupeři možnost rohového kopu.
50'
Střela jednoho z hostů z levé strany letí nad břevno.
47'
Domácí rozehráli rohový kop a málem z toho byla šance, nakonec však hosté míč odehráli do bezpečí.
46'
Hosté jsou zatím aktivnější, mají více ze hry, více šancí, jednu z nich dokázali využít a zaslouženě si do kabin odnáší těsné vedení. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli a budou muset pořádně zabrat, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
45+4'
45+1'
Jordan Veretout pálil pravačkou do boční sítě domácí brány. Hosté pokračují v aktivitě.
44'
Hosté v závěru první půle zaslouženě skórují. Anthony Lopes první nebezpečný pokus ještě vyrazil, ovšem k dorážce se dostal CENGIZ ÜNDER a v tomto případě už toho domácí gólman moc dělat nemohl. Hostující fotbalista poslal míč po zemi do sítě.
42'
Anthony Lopes si vyběhl k hranici vápna, kde sebral míč do náruče.
40'
Další faul Lyonu, Valentin Rongier skončil na trávníku a Marseille rozehraje přímý kop.
39'
Alexis Sánchez se na levé straně šestnáctky soupeře nedokázal přes dva obránce dostat ke střele, svým barvám však vybojoval rohový kop.
36'
Domácí se nyní hodně zlobí, dle jejich názoru to byl soupeř, kdo fauloval, ovšem hlavní arbitr píská faul právě ve prospěch Marseille.
34'
Po útočném faulu musí hosté nyní míč odevzdat a vrátit se zpět na svoji polovinu.
32'
Nyní bylo Marseille opět velmi blízko zásahu, prudkou ránu Lopes vyrazil jen před sebe, k dorážce se už už dostávali dva hráči hostů, avšak jeden z obránců Lyonu stihl balón odehrát do bezpečí.
31'
Jonathan Clauss posílal centr do pokutového území, kde však žádný z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
30'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Sinaly Diomande).
30'
Domácí se provinili faulem, Alexis Sánchez byl poslán k zemi nedovoleně a bude se žlutit.
28'
Pau López musel hodně daleko a hodně rychle z brány, aby byl u balónu jako první a odehrál jej včas do bezpečí.
26'
Skrumáž ve vápně Lyonu, kterou hosté nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch. Ruslan Malinovskyj střílel levačkou nepřesně vedle bližší tyče.
25'
Nepřesný centr Valentin Rongier hlavou nedokázal tečovat, míč doputoval k brankáři Lyonu.
24'
V situaci jeden na jednoho neprošel jeden z hráčů Lyonu do pokutového území a do šance se tak nedostal.
21'
Lehký míč chytá Anthony Lopes do náruče a uklidňuje hru.
18'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Marseille, jmenovitě Issa Kaboré.
15'
Zatím se hraje hodně opatrný fotbal, šance k vidění ještě nebyla žádná a to mám už čtvrt hodinu zápasu za sebou.
12'
Hosté odkopávají míč do bezpečí ze svého pokutového území.
11'
Ofsajd nyní zastavuje Marseille v útočné aktivitě.
9'
Castello Lukeba přihrával v pokutovém území nepřesně před bránu, kde se míč zmocnil soupeř.
7'
Castello Lukeba pohlídal míč v cestě za brankovou lajnu, rozehrává domácí gólman.
4'
Na hřišti se zatím nic neděje, hraje se daleko od obou branek.
1'

Olympique Lyon: Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba, Tagliafico – T. Mendes, Tolisso, Caqueret – Barcola, Lacazette (C), Cherki.
Náhradníci: Riou – Henrique, Boateng, Gusto, Aouar, Lepenant, Jeffinho, A. Sarr, M. Dembélé.
Trenér: L. Blanc.

Olympique Marseille: López – Balerdi, Gigot, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Kaboré – Malinovskyj, Ünder – Sánchez.
Náhradníci: Blanco – Bailly, Elmaz, Mbemba, Guendouzi, Oliveira, Mughe.
Trenér: I. Tudor.

Rozhodčí: J. Brisard – A. Auger, V. Evrard.
Vzájemné zápasy

Lyon se z posledních pěti vzájemné ligovým zápasů, které se odehrály na jeho hřišti radoval ze čtyř výher. Marseille se povedlo na trávníku Lyonu vyhrát naposledy 11. listopadu 2007, kdy zvítězila 2:1. Hodně dávná historie.
Marseille

Hostům náleží druhá příčka s 64 body, na vedoucí PSG však ztrácí propastných jedenáct bodů. Mimo svůj trávník vybojovali šestatřicet bodů za jedenáct výher a tři remízy, prohráli v jediném případě, skórovali v osmadvaceti případech a jen deset gólů dostali. Z pěti posledních venkovních mačů brali čtyři vítězství, v tom úplně posledním klání mimo svůj trávník hráli nerozhodně bez branek v Lorientu.
S dvanácti zásahy je nejlepším snajprem mančaftu Alexis Sanchez z Chile.
Lyon

Lyon se pomalu zvedá, patří mu sedmé místo s padesáti body, ovšem na pohárová místa stále ztrácí. Na svém hřišti si z patnácti duelů odnesl šestadvacet bodů za sedm výher a pět remíz, vstřelil třiadvacet branek a jen dvanáct inkasoval. V posledním domácím mači prolomil sérii dvou remíz a zase se radoval z výhry, a sice 3:1 nad Rennes.
Francouz Alexandre Lacazette je s devatenácti góly nejlepším střelcem týmu a ztrácí tři góly na krajana Mbappého z PSG, jenž vévodí tabulce střelců celé ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.