Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Štrasburk - 14. ledna 2023   21:00

Lyon
45+1' Lacazette
1:2
(1:2)
Štrasburk
29' Aholou   • 32' H. Diallo
Lyon
Lopes – Diomande (78. Tetê), Lovren, Lukeba, Tagliafico – Gusto (79. Kumbedi), T. Mendes, Tolisso (78. Reine-Adélaïde) – Lacazette (C), Toko Ekambi (58. Barcola), Cherki.
Riou – Boateng, Caqueret, M. Dembélé, Lepenant.
Stinat – Mouysset, Luczynski.
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
38 473 diváků
Štrasburk
Sels – Doukouré, L. Perrin, Nyamsi (46. Le Marchand), Djiku, D. Liénard (C) (18. Bouebari) – Aholou (68. H. Diarra), Prcić, Bellegarde (31. I. Sissoko) – H. Diallo, Gameiro (68. Mothiba).
Risser – Ajorque, Nuss, Pierre-Gabriel.

Nečekaný výsledek v 19. kole Ligue 1 obstaral do té doby předposlední Štrasburk, který vyhrál v Lyonu. Lví podíl na tom měli Afričani. Skóre otevřel krásnou volejí Jean-Eudes Aholou (Pobřeží slonoviny), na jehož trefu navázal jen o chvíli později úsměvným gólem Habib Diallo (Senegal). Domácím pomohla zpět do zápasu až penalta, kterou v nastaveném čase bezpečně proměnil Alexandre Lacazette – 1:2.

Lyonští se po změně stran snažili co mohli, ale defenziva Štrasburku až na několik výjimek působila kompaktně. Teprve tři minuty před koncem měl na kopačce vyrovnání Rayan Cherki, jeho střelu zblízka ale gólman vyrazil. A když pak stejný hráč neproměnil střelu poslední naděje, začali vítězné oslavy naplno.

Štrasburk se ligové výhry v Lyonu dočkal po dlouhých 44 letech, o to sladší je, že díky třem bodům opustil pásmo sestupu.
Diváci: 38 473.
Držení míče: 72% : 28%.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 7:2.
Rohy: 14:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:16.
90+4'
90+4'
Zpracování míče tělem a střela poslední naděje. Přesně takovou vyprodukoval před šestnáctkou Rayan Cherki. Matz Sels se za míčem letícím mimo jeho bránu spokojeně ohlédl. Štrasburk překvapivě vítězí!
90+2'
Dejan Lovren vyskočil současně s Matzem Selsem na centrovaný míč a fauloval. Strážce štrasburské svatyně pak zakřičel bolestí, ale další vteřiny ukázaly, že bude v pohodě.
89'
Štrasburk si na chvíli oddechl odkopem za půlící čáru, jenže Habib Diallo vše pokazil faulem mimo souboj o míč.
87'
Lyon nebyl daleko od vyrovnání! Přetažený centr z rohového čtvrtkruhu domácí vrátili před branku a z její bezprostřední blízkosti pak střílel Rayan Cherki. Matz Sels měl štěstí, že ho balon trefil někam do těla!
86'
Zdánlivě nebezpečný střílený centr prodlužuje Habib Diallo na rohový kop.
85'
Nicolás Tagliafico si dobře pokryl balon před Perrinem a ten ho zfauloval. Tohle bude zajímavá standardka metr od levého rohu vápna.
84'
Pokus o narážečku poblíž rohu vápna se domácím nepovedl, přesto dál kombinují s míčem.
83'
Lyonské fotbalisty už začíná tlačit čas.
82'
Bolestivý šlapák, po kterém se k zemi skácel Ismaël Doukouré. Diváci pískají, ale o zdržování nejde. V tomhle případě rozhodně ne.
80'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Habib Diarra).

Střídající Diarra si pomohl držením.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Sael Kumbedi.
79'
Máme za sebou dvojnásobné střídání. Zatímco to první bylo taktické, druhé už viditelně vynucené. Sinaly Diomande totiž na střídačku odkulhal.
78'
ze hřiště odchází Sinaly Diomande, přichází Tetê.
78'
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
76'
Držení míče: 71% : 29%.
75'
Pro bránící se tým fakt dobře, Cherkiho centr totiž Štrasburk odvrátil.
74'
Domácí získali míč zpět a měli dobrou šanci. Alexandre Lacazette střílel přes nastavenou nohu Sanjina Prciće, který přizvedl míč nad břevno. Jak dopadne následný roh?
73'
Ne, tohle se nepovedlo. Thiago Mendes přihrál přesně do prostoru mezi dva spoluhráče. Aut pro Štrasburk.
71'
Hosté zahrozili z brejku. Balon měl u kopačky přilepený Habib Diallo, navedl si ho na pravou stranu vápna a ve vysoké rychlosti pohotově vystřelil. Anthony Lopes měl plné ruce práce, zasahovat musel nadvakrát.
70'
Série nepřesností a ztrát na štrasburském území.
68'
Počet střídání: 1:5.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Habib Diarra.
68'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Lebogang Mothiba.
67'
Lyon pokračoval v útoku. Zblokovanou střelu vystřídal centr a zakončení Alexandra Lacazetta, který branku přehlavičkoval. Už předtím však asistent rozhodčího signalizoval ofsajd, takže tenhle pokus se do statistik nepočítá.
66'
Velice rušno bylo ve štrasburském vápně. Šlo jen o to, kdo se dřív dotkne několikrát odraženého míče. Bohužel pro Lyon to pokaždé byli hosté.
65'
Jean-Eudes Aholou vystihl přihrávku do středu hřiště a upaloval před vápno. Tam se otravován soupeřem opřel do míče, který poslal nad břevno.
63'
A ještě třetí. Zatímco poprvé rozehrával Corentin Tolisso, další dva rohy si vzal na starost Rayan Cherki. Při jejich bránění se hosté vždy zachovali správně, i když jednu střelu z úhlu musel Matz Sels vyrazit.
62'
Dva rohy pro Lyon v krátkém sledu.
61'
60'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Habib Diallo).

Do karetního mariáše se přidává další hráč, jeho faul uprostřed hřiště prostě nešel přehlédnout.
59'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Jean-Eudes Aholou).

Pravý křídelník ne potrestán za držení.
58'
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Bradley Barcola.

Karl Toko Ekambi evidentně nechtěl ze hřiště, v útrobách stadionu vzteky rozkopal odpadkový koš.
57'
Štrasburk po delší době v útoku. Kévin Gameiro byl v obklíčení protihráčů a nakonec míč ztratil. Na druhé straně pak Lacazette z brejku nezpracoval těžký pas.
56'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Dejan Lovren).

Žlutá karta za postrčení soupeře ve výskoku, pro stopera nepříjemná záležitost.
55'
Domácí tak začínali od píky. Série krátkých a dlouhých přihrávek vyvrcholila zakončením uvnitř pokutového území, které zablokoval obránce.
54'
Štrasburk vyhnal Lyon za půlící čáru.
53'
Olympique dál buší do štrasburských dveří. Kvalitní centr z pravé strany přistál na hlavě Karla Toko Ekambiho, ten balon netrefil ideálně a takzvaným koníčkem o zem zapsal střelu mimo.
51'
V pokračující akci převzal přihrávku na hranici vápna Thiago Mendes a bez rozpaků vystřelil. Bohužel pro Lyon do přesného středu branky, kde se v tu chvíli vyskytoval gólman Sels. Pro něho to byla snadná kořist.
50'
Domácí dostali míč do vápna a ten se tam odrážel jako při biliáru. Pro Štrasburk to nemělo žádné následky.
49'
Jean-Eudes Aholou se po ataku Nicoláse Tagliafica čertí na rozhodčího, ten zůstává klidný.
48'
Karl Toko Ekambi a proti němu dvojnásobná přesila, která ho nepustila do vápna. Řešením byla klička do strany a přihrávka na Thiaga Mendese, jehož rána připravená před šestnáctkou zamířila vedle.
46'
ze hřiště odchází Gerzino Nyamsi, přichází Maxime Le Marchand.

Tohle je už třetí střídání pro Štrasburk, zatímco Lyon nestřídal ještě ani jednou.
46'
Ačkoliv byl Lyon herně lepší, kolem 30. minuty dostal dva slepené góly. První po rohovém kopu, druhý z úsměvného brejku. Kontaktní branku dal favorit až v nastaveném čase, pomoci k ní mu musela penalta. Zápas tak dostal zajímavou zápletku, jejíž rozuzlení přinese druhý poločas. Buďte u něj s námi!
Držení míče: 73% : 27%.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:0.
Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:7.
45+6'
45+6'
Další roh už nebezpečí neznamenal, a Lyon tak po změně stran bude muset dotahovat.
45+5'
Vyrovnání opravdu viselo ve vzduchu! K novému centru se na zadní tyči dostal nikým nehlídaný Nicolás Tagliafico, míč nejprve zpracoval a potom přízemní střelou Selse pořádně vyděsil. Štrasburský gólman míč reflexivně vykopl.
45+4'
Roh pro Olympique Lyon. Přijde vyrovnání?
45+1'
Lyon právě vstřelil branku!
Nařízenou penaltu proměňuje ALEXANDRE LACAZETTE s naprostým přehledem! Rozběhl se, před balonem přibrzdil, počkal si na pohyb brankáře a balon poslal na opačnou stranu mimo jeho dosah. Lyon je gólem do šatny zpět v zápase a jeho hráči z toho mají pochopitelně velkou radost.
45'
Velká smůla pro Štrasburk, Ibrahima Sissoko zahrál na hranici vápna rukou a to znamená penaltu!
43'
Cherkiho centr hosté bez potíží odvrátili.
42'
Lyon pokračuje v ofenzivě. Zprava centrující Thiago Mendes hledal před brankou Karla Toko Ekambiho, tomu ale ukopl míč Alexander Djiku – další roh.
40'
A tak se rohový kop opakoval. Centr mířil do podobných míst jako předtím, akorát s tím rozdílem, že tentokrát si hosté dávali většího majzla a soupeři nedovolili zakončit.
39'
Na pěkný centr před bránou naskočil Dejan Lovren, jeho hlavičku srazil Lucas Perrin mimo branku.
38'
Třeba to vyjde po rohovém kopu.
37'
Lyon stále kombinuje v blízkosti pokutového území, střelecká pozice však ne a ne přijít.
35'
Domácí v útoku, kde se snaží provést nějakou kulišárnu. Štrasburská obrana je ale pevná jako skála.
33'
Lyon je jako opařený horkou vodou.
32'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Štrasburk navyšuje náskok z komické situace! Racing nejprve ubránil roh, jeho brankář pak provedl dlouhý výkop na druhou stranu hřiště, kde po nepodařeném odkopu obránce uháněl sám na Lopese Kévin Gameiro. Ten vymyslel dobrý lob a po dalším zaváhání vracejícího se obránce před brankou míč dostal těsně za čáru v sedě HABIB DIALLO. Takový gól senegalský útočník asi ještě nedal.
31'
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Ibrahima Sissoko.
30'
Držení míče: 70% : 30%.
29'
No teda! Do odvráceného centru z rohového kopu se za šestnáctkou opřel JEAN-EUDES AHOLOU a jeho levačka zapadla přesně k tyči. Tahle krásná volej se pro Anthonyho Lopese stala nechytatelnou a Štrasburk tak v Lyonu překvapivě vede!
28'
Jean-Ricner Bellegarde podpírán odkulhal za postranní čáru, ale po chvíli se vrátil zpátky. Podpoří tak Štrasburk při rozehrávce rohového kopu.
27'
Další ošetřování přímo na hřišti. Jestli dobře vidím, tak tam kulhá Jean-Ricner Bellegarde. Těžko říct, co se tomuto štrasburskému hráči přihodilo.
25'
Lyon pak mířil dopředu. Rayan Cherki nevěděl, co s míčem, a tak podle známé fotbalové poučky vystřelil. Jeho pokus ze střední vzdálenosti do přesného středu branky schoval Matz Sels do koše.
24'
Ztráta míče a rychlá zpátečka, protože dopředu uháněl Kévin Gameiro. Dejan Lovren se dokázal vrátit včas, vyčíhal správný okamžik a soupeři míč vypíchl. Dobrá práce, přesně takhle by to mělo vypadat.
23'
Po něm se dostal míč na kopačky fotbalistů Lyonu, kteří s ním rozvážně hrají kolem středové kruhu.
22'
Hosté na nic nečekali a roztáhli hru doprava. Kévin Gameiro však nedokázal odcentrovat přes Dejana Lovrena, a tak je z toho jenom aut.
21'
Útočný faul, míč pro Štrasburk.
20'
Byl to vysoký centr někam na malé vápno. Balon ale dlouho padal, takže stoper Nyamsi neměl žádný problém odhlavičkovat ho do bezpečných míst.
19'
Jasné podražení zezadu si Jean-Eudes Aholou za rámeček nedá. Karl Toko Ekambi vybojoval pro Lyon exkluzivní standardku. Jak dopadne?
18'
ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Franci Bouebari.

Vracíme se k situaci z 8. minuty, kdy se Dimitri Liénard střetl se svým spoluhráčem Alexanderem Djiku. Několik minut ještě hrál, ale nyní usoudil, že dál už to nepůjde.
17'
Olympique stále dominuje na míči a má zápas v režii. Chce to ale více štěstí v zakončení.
16'
Střely na branku (mimo): 1:1 (2:0).
15'
Další pád v pokutovém území a ani tentokrát z toho penalta nebude. Smutnit může Alexandre Lacazette, který se skácel k zemi po souboji se svým skoro jmenovcem Alexanderem Djiku.
13'
A další šanci Lyonu tentokrát likviduje Matz Sels! Rayan Cherki si v rychlosti perfektně narazil se spoluhráčem a dostal balon do vápna, z boku pak postupoval sám na štrasburského brankáře, kterého střelou dolů neprostřelil.
12'
Corentin Tolisso měl na kopačce první gól! Po přímočaré přihrávce do pokutového území prvním dotekem míč zpracoval a druhým ho vyslal k zadní levé tyči. K rozpoutání oslavy mu chyběl snad metr.
11'
Lyon zatím hraje lépe. Je pohyblivější, techničtější a proto je častěji u míče.
10'
9'
Naštěstí nejde o nic vážného, Dimitri Liénard už stojí zpátky na nohou a je připraven naskočit zpět do hry.
8'
Ou, tvrdá srážka spoluhráčů a potřeba je ošetření. Bolestivý střet s Alexanderem Djiku odnesl Dimitri Liénard. Hra je samozřejmě přerušena.
7'
První výstraha pro Štrasburk se dostavila o chvíli později. Malo Gusto poslal zprava nízký centr, do vnitra pokutového území naběhl Karl Toko Ekambi, který half-volejem usměrnil míč mimo branku.
6'
O jeho rozehrávku se postaral Rayan Cherki. Z výrazu jeho tváře bylo patrné, že si na provedení kopu dává záležet, přesto centr nebyl podle jeho představ.
5'
Lyonská kombinace na levé straně nic kloudného nepřinesla. Teprve přenesení hry na druhou vlnu mělo za následek Gustův centr odvrácený na roh.
4'
První diskutabilní moment přinesla už čtvrtá minuta. Rayan Cherki vběhl do pokutového území a tam po kontaktu s vracejícím se Nyamsim upadl. Rozhodčí ani chvíli neváhal a nechal hru běžet dál.
3'
Právě na defenzivu se dnes bude Štrasburk spoléhat ze všeho nejvíc. Zatím podle předpokladů hrají hosté bez míče se snahou sebrat ho soupeři.
2'
V bílém hrající Lyon útočí na v tmavě modrém bránící se Štrasburk. Castello Lukeba nakopl míč podél lajny, jenže Lucas Perrin ho neprodleně odvrátil.
1'
Los vyhrál a stranu si vybíral Dimitri Liénard, takže zahajovací výkop je v režii Olympiqueu Lyon.
Kamery pracují v režimu "on" a na trávník už míří základní jedenáctky, které tam společně se svými asistenty vede 44letý Jeremy Stinat. Kapitáni Alexandre Lacazette a Dimitri Liénard mezi sebou svedou los (o stranu a výkop), který je nezbytnou součástí každého fotbalového utkání.
Ještě jednou vítejte u sledování textové on-line reportáže z utkání Olympique Lyon – Štrasburk, které se odehraje v rámci 19. kola francouzské Ligue 1. Dějištěm zápasu je Parc Olympique Lyonnais, na jehož hřišti právě vrcholí nezbytná rozcvička.

Olympique Lyon: Lopes – Diomande, Lovren, Lukeba, Tagliafico – Gusto, T. Mendes, Tolisso – Lacazette (C), Toko Ekambi, Cherki.
Náhradníci: Riou – Tetê, Boateng, Barcola, Caqueret, M. Dembélé, Kumbedi, Lepenant, Reine-Adélaïde.
Trenér: Laurent Blanc.

RC Štrasburk: Sels – Doukouré, L. Perrin, Nyamsi, Djiku, D. Liénard (C) – Aholou, Prcić, Bellegarde – H. Diallo, Gameiro.
Náhradníci: Risser – Ajorque, Le Marchand, H. Diarra, Bouebari, Nuss, Mothiba, I. Sissoko, Pierre-Gabriel.
Trenér: Mathieu Le Scornet.

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Luczynski.
Osmý Lyon se navzdory novoroční bídě stále drží v lepší polovině tabulky, i když už pouze s jednobodovým náskokem na jedenáctou Remeš a tříbodovým náskokem na dvanácté Toulouse. Mrzet musí jak domácí prohra s o pozici horším Clermontem, který zápas rozhodl až v jeho závěru, tak bezgólová plichta v Nantes. Hráči se tak v sobotu budou chtít svým fanouškům za letošní výkony omluvit, nejlepším způsobem je samozřejmě vítězství.
Štrasburk je na tom vážně zle, v osmnácti utkáních vybojoval pouze jedno vítězství. A to v polovině října v Angers, kde zvítězil 3:2. Od té doby střídá prohry nebo remízy. Stejně jako v minulém kole, kdy přivítal doma Lens. Vše podstatné se událo už během první půle, když Prcić a Gameiro slepenými góly otočili průběh pro Štrasburk, ale gól inkasovaný krátce po půl hodině hry znamenal konečný výsledek 2:2. Získaný bod je přitom pro Štrasburk velmi cenný, jelikož ho získal v souboji proti druhému týmu tabulky.
Dobrý večer, vítejte u zápasu Olympique Lyon – Štrasburk. Jeho dějištěm bude Parc Olympique Lyonnais s kapacitou téměř 60 tisíc diváků. Taková návštěva se samozřejmě neočekává, už jen proto, že domácí jsou v tabulce až osmí a hosté dokonce předposlední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.