Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Troyes - 19. srpna 2022   21:00

Lyon
3' Lacazette  • 47' Tagliafico (Tetê) • 49' Tetê  • 75' Tetê (Caqueret)
4:1
(1:1)
Troyes
39' Tardieu
Lyon
Riou – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Paquetá (86. Cherki), Lepenant (73. Caqueret), Tolisso (63. Reine-Adélaïde) – Tetê (86. Faivre), Lacazette (C), Toko Ekambi.
Bonnevie – Barcola, D. Da Silva, Kadewere, Henrique.
Wattellier – Grosbost, Parinet Le Tellier
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Troyes
Gallon – Balde (72. Ripart), Rami (C), Palmer-Brown, Salmier, Larouci (59. Dingomé) – Ugbo, Kouamé, Tardieu, Odobert – M. Baldé (59. Chavalerin).
Moulin – Porozo, Dong, N'jo, Mazou-Sacko.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Fotbalisté Lyonu potvrdili roli favorita a v páteční předehrávce třetího kola Ligue 1 porazili Troyes přesvědčivě 4:1.

Domácí fotbalisté rozhodli o úspěchu v úvodu druhé půle, do které se šlo za stavu 2:1. Vedení vrátil na stranu favorita Nicolás Tagliafico, na nějž o dvě minuty později navázal Tetê. Také při čtvrtém vstřeleném gólu hrál klíčovou roli Tetê, který skóroval přízemním pokusem k levé tyčce.

Svěřenci kouče Bosze se díky vítězství vyšvihli na druhou příčku, jsou pouze o skóre za PSG. Troyes zůstává s nulou na úplném chvostu tabulky.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:7.
90+3'
90+2'
Roh pátý gól nepřinesl, neúspěšný byl Lyon i ze standardky po faulu Kouamého. Všech dvaadvacet fotbalistů na trávníku už čeká na závěrečný hvizd.
90+1'
Moc nechybělo, aby si Florian Tardieu vstřelil vlastní gól. Po centru do vlastního vápna šel do skluzu, kulatý nesmysl poslal těsně nad horní tyčku.
90'
Hostujícího brankáře zachránilo od pátého inkasovaného gólu břevno! To z pravé strany velkého vápna napálil Rayan Cherki, Francouz šikovně zkusil štěstí přes clonícího Salmiera.
89'
K levé lajně si sběhl Jeff Reine-Adélaïde. Posunul balón doprava na Rayana Cherkiho, jenž vymotal Tardieua, ostrou ránu Gallon vykopl levou nohou.
88'
Skutečnost, že Romain Faivre prošel mezi třemi protihráči, hráči k ničemu nebyla. Ve finále totiž nahrával naslepo pod sebe k nohám Palmera-Browna.
87'
Čerstvý Rayan Cherki se pěknou zasekávačkou zbavil Ikeho Ugba, aby vzápětí vyslal centr na zadní tyč, Maxence Caqueret hlavičkoval v záklonu hodně nepřesně.
86'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Tetê, přichází Romain Faivre.
86'
ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
85'
Iniciativu převzali hráči Troyes. Usilují o kontaktní branku, avšak obrana Lyonu je skvěle organizována a vyjma penaltového zákroku Tagliafica nechybuje.
84'
Alexandre Lacazette zvládl zpracování průnikové nahrávky na jedničku. Neotálel a stříleným pasem na zadní tyč nabízel hrací předmět před prázdnou bránu Tetêmu, ten na míč těsně nedosáhl.
83'
Odvážlivec Thiago Mendes proskočil mezi dvojicí soupeřů. Poté si dovolil zvednout hlavu a dokonale přenést hru k levé lajně na Caquereta.
82'
Hosté presují hodně vysoko, tato skutečnost ale, zdá se, domácí defenzivě žádné problémy nedělá a nadále kombinuje mezi sebou.
81'
Na útočný výlet se vydal Tristan Dingomé. Zbavil se dvou konkurentů, načež rozhodil rukama, neboť neměl komu nahrát. Klička proti Tagliaficovi už mu nevyšla.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Lyon směřuje za pohodlným vítězstvím, vede 4:1. Žádného dramatu se v koncovce s největší pravděpodobností nedočkáme.
79'
Útok Troyes pravou stranou nebyl úspěšný. Nicolás Tagliafico se výborně stáhl k Renaudu Ripartovi, kličce zabránil v úspěchu pravou nohou.
78'
Po souboji s Castellem Lukebu zůstal ležet na trávníku Ike Ugbo. Arbitr Wattellier chvíli váhal, nakonec nechal hru plynout dál.
77'
A domácí jsou při chuti. Lucas Paquetá vyzkoušel prostrkávačku přes tři protihráče na Caquereta, zakročil Erik Palmer-Brown.
75'
Lyon právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Caqueret vybojoval míč a posunul jej do pravé lajny TETÊMU. Dvaadvacetiletý Brazilec se kličkou do středu s velkým štěstím dostal před obránce, aby vzápětí vypálil přízemní ránu k levé tyči. Brankář si na míč sáhl, gólu přesto nezabránil.
74'
Nebezpečný centr zprava propadl pokutovým územím domácích až do zámezí. Moc nechybělo, aby Renaud Ripart píchl balón do sítě.
73'
ze hřiště odchází Johann Lepenant, přichází Maxence Caqueret.
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Thierno Balde, přichází Renaud Ripart.
71'
Jeff Reine-Adélaïde vymyslel parádní oblouček za obranu, adresátem byl znovu Alexandre Lacazette. Tomu v tomto případě vůbec nevyšlo zpracování, výsledkem byla nepřesná rána z úhlu.
70'
Domácí podnikli rychlý protiútok. Tetê ovšem prováhal ideální okamžik k nahrávce, aby nakonec poslal balón Lacazetteovi za paty.
69'
Xavier Chavalerin se pěknou kličkou zbavil Castella Lukeby, jenže balón si pak al příliš daleko od nohy, čehož využil Nicolás Tagliafico.
68'
NArážečka dvou domácích středopolařů nevyšla a do protiútoku vystartoval Florian Tardieu. Nedostalo se mu však podpory, sám proti třem protihráčům byl bez šance.
67'
Boszova družina má hru pevně pod kontrolou. Aktuálně si může dovolit kombinovat kolem poloviny hřiště, protože má k dispozici dvoubrankový náskok.
66'
Zblokovaný centr Lucase Paquety vystrašil Gauthiera Gallona, nicméně za jeho zády míč neskončil, rozvlnil pouze boční síť.
65'
Hosté měli k dispozici standardku v podobě rohového kopu. Tristan Dingomé vyslal míč do vnitra pokutového území, vyběhl si pro něj gólman Rémy Riou.
64'
Přihrávka z klidné pozice Mendesovi vůbec nevyšla. Měl velké štěstí, že spoluhráč Nicolás Tagliafico odstoupil Ugba a úspěšně soka odzbrojil.
63'
ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Jeff Reine-Adélaïde.
62'
Hosté zaútočili na kontaktní gól. Florian Tardieu ovšem dostal hrací předmět lehce za paty, takže musel zastavit a střelu namířil jenom do Lukeby.
61'
Ze střední vzdálenosti pokusil štěstí Johann Lepenant. Míč však začal padat příliš pozdě, brankář Troyes mohl zůstat klidný.
60'
Marně se Karl Toko Ekambi dožadoval odpískání pokutového kopu. Gólman Gauthier Gallon sice konkurenta podrazil, jenže viditelně bral jako první balón.
59'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Tristan Dingomé.
59'
ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Xavier Chavalerin.
58'
A další nedotažený útok fotbalistů Lyonu. Thiago Mendes posílal balón středem, zatímco si adresát Malo Gusto sbíhal k lajně.
57'
Rychlostní schopnosti spoluhráče přecenil Karl Toko Ekambi. Viděl nabíhajícího Johanna Lepenanta, jenže balón dal příliš před něj.
56'
Nedorozumění v rozehrávce domácích využil Gauthier Gallon, jenž si doběhl pro míč, sebral ho do rukavic a bleskově rozehrál na Baldeho.
55'
Po pravé lajně nastartoval motory Tetê. Zkontroloval situaci a za velké vápno nabil Paquetovi, jehož dělovku schytal Erik Palmer-Brown.
54'
Akce Lyonu pokračovala rohovým kopem. Do vzduchu se vysoko vyhoupl Castello Lukeba, v lehkém záklonu usměrnil míč nad břevno.
53'
Karl Toko Ekambi spálil obrovskou tutovku! Po výborné přihrávce od Paquety byl sám před gólmanem, padajícího Gallona trefil do nohy!
52'
Lyon pokračuje ve vytrvalém útočení. Po centru z pravé strany se do vzduchu zavěsil Renaud Ripart Alexandre Lacazette, míč prosvištěl těsně nad břevnem.
51'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Rominigue Kouamé. Přiběhl pozdě do souboje s Paquetou, jemuž zezadu nebezpečně šlápl na pravý kotník.
49'
Svěřenci kouče Bosze vletěli do druhé půle jako utržení ze řetězu! Lucas Paquetá dostal nahrávku na pravou stranu šestnáctky, z první ale neuspěl. Brankář Gallon ovšem vyrazil kulatý nesmysl nešťastně nad sebe a byl to TETÊ, kdo ho z bezprostřední blízkosti hlavou dopravil za brankovou čáru.
47'
Olympique je znovu o krok napřed! Tetê ukázal po přetaženém centru výborný přehled ve hře, když hlavou sklepl pod sebe na NICOLASE TAGLIAFICA. Levý obránce v pro sebe netypické pozici zachoval klid a placírkou vsítil branku, čímž odčinil svůj penaltový faul z úvodního dějství.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
Úvodní dějství zápasu mezi Lyonem a Troyes přineslo dva góly, po jednom na každé straně. Favorizovaný Lyon se dostal do vedení zásluhou Alexandrea Lacazettea, jenž ve 3. minutě využil velké hrubky Ramiho. Současnou podobu výsledku dal ve 39. minutě Florian Tardieu, jenž proměnil pokutový kop po faulu Tagliafica na Baldeho. Domácí jsou častěji na míči, avšak kromě darovaného gólu soupeřem se do žádné větší příležitosti nedostali, ve druhém poločas budou muset přidat.
45+3'
45+2'
Závěrečný útok první půle patřil Lyonu. Po přenesení hry doprava centroval Malo Gusto, přetažený centr se stal kořistí Thierna Baldeho.
45+1'
Na malém prostoru se Mama Baldé zvládl vykličkovat přes dva protihráče. Ti ho ale dostatečně rozhodili, jeho střela končí autovým vhazováním domácích.
44'
Po souboji mezi Tetêm a Thiernem Baldem zůstal ležet na trávníku hostující fotbalista. Došlo k nedovolenému zákroku, Troyes bude kopat volný přímý kop.
43'
Nyní o sobě dal Alexandre Lacazette ve výrazně pozitivnějším světle. Zbavil se osobního strážce a vypálil z hranice šestnáctky, prudkou ránu vyrazil Gauthier Gallon s velkými problémy na roh.
42'
Útočným faulem se provinil Alexandre Lacazette. V souboji kapitánů tak dlouho okopával Ramiho, až arbitra Watteliera donutil k přerušení hry.
41'
Lyon se snažil bleskově odpovědět. Na centr Tetêho naskakoval Karl Toko Ekambi, ještě o kousek výše se však vyhoupl Erik Palmer-Brown.
39'
Troyes právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno! K penaltě se postavil FLORIAN TARDIEU a počínal si s velkým přehledem. Vyslal prudkou ránu po své levici, a přestože Rémy Riou směr vystihl, tak neměl sebemenší šanci na míč dosáhnout.
38'
Faulovaný Thierno Balde zůstává ležet na trávníku, takže se exekuce „desítky“ protahuje. Tagliafico mezitím stále marně protestuje u hlavního, jemuž penaltu potvrdil i VAR.
37'
Bude se kopat penalta! Nicolás Tagliafico je s verdiktem rozhodčího hodně nespokojený, nicméně je pravdou, že na levé straně šestnáctky zkrátka Baldeho podrazil.
36'
Domácí kapitán Alexandre Lacazette zabojoval a ve výskoku zvládl posunout balón k levé lajně, kde operoval Malo Gusto. Zklidnění přišlo po nahrávce na Lukebu.
35'
Erik Palmer-Brown měl velké štěstí, že jeho pádu ve vlastním pokutovém území nevyužil Karl Toko Ekambi. Zamotal se totiž do konkurenta a skončil na zemi také.
34'
Alexandre Lacazette dosáhl na dlouhou a prudkou nahrávku Thiaga Mendese, ovšem na dlouhou nohu pouze posunul balón k brankáři soupeře.
33'
Brejk Troyes neměl dlouhého trvání. Ike Ugbo sice nabral velkou rychlost, jenže po souboji tělo na tělo s Tetêm skončil na trávníku.
32'
Skvělou práci odvedl Rominigue Kouamé, když přečetl, že Karl Toko Ekambi zkusí přihrávku na z druhé vlny nabíhajícího Paquetu. Sám pak rozehrál útok přes Ugba.
31'
Přenesení hry zprava doleva vyšlo na jedničku. Yasser Larouci zvládl zpracování, leč na kličku Tagliaficovi si netroufl, akci zbrzdil pasem ke stoperům.
30'
Rychle na druhou stranu. Po pravé lajně si naběhl Wilson Odobert a dočkal se nahrávky. Posléze napálil Lukebu, jenže míč se vrátil a od něj doputoval mimo hrací plochu.
29'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Karl Toko Ekambi. Nadýchaným centrem hledal Castella Lukebu, ještě před ním hlavičkoval Thierno Balde.
28'
Standardní situaci pro Lyon. Lucas Paquetá ukázal výborné krytí balónu, Rominigue Kouamé už zastavit nestihl a protihráče podrazil.
27'
S centrem od rohového praporku si domácí defenziva poradila. Odražený hrací předmět napálil Thierno Balde z voleje vysoko nad bránu.
26'
Yasser Larouci vyzkoušel zleva přetáhnout balón na zadní tyč. K míči přiběhl jako první Nicolás Tagliafico, ale po nedorozumění mezi ním a brankářem mají hosté k dispozici rohový kop.
25'
Wilson Odobert je při chuti. Není to poprvé, co si úspěšně vyšlápl Mala Gusta, vzápětí ovšem vyprodukoval mizerný centr mimo dosah Mamy Baldého.
24'
Zajímavé rozhodnutí pomezního rozhodčího, který Mamovi Baldému opískal ofsajd při napadání domácího gólmana, přestože postavení hostujícího forvarda bylo v pořádku, a to o pořádný kus.
23'
Troyes začíná kousat. Erik Palmer-Brown podpořil ofenzivu, leč nebylo mu to nic platné, protože jej Corentin Tolisso v hlavičkovém souboji porazil.
22'
Od pravé lajny přiletěl zajímavý centr z dílny Ikeho Ugba. Wilson Odobert nepočítal se skutečností, že ho Castello Lukeba podskočí, sám tak vůbec nereagoval.
21'
Na pravé straně šestnáctky vyslal zajímavý střílený pas na zadní tyč Lucas Paquetá. Adresát Tetê pochopil úmysl pozdě, takže už neměl šanci míč dostihnout.
20'
Karl Toko Ekambi si sběhl hlouběji do pole a dočkal se kýžené přihrávky. Pak chtěl sám nahrát mezi dvěma protihráči Paquetovi, Rominigue Kouamé úmysl konkurenta vystihl.
19'
Dobrou práci nyní odvedl Gauthier Gallon. Ten doběhl až na kraj velkého vápna, aby zachytil míč do rukavic před blížícím se Lacazettem.
18'
Lucas Paquetá přetaženým centrem oslovil Karla Toka-Ekambiho. Po rychlém zpracování následovala ostrá střela, tu schytal do stehna blokující obránce.
17'
Snadná práce pro Rémy Riou, který si vyběhl z brány proti centru z levé strany a v pokleku schoval kulatý nesmysl do náruče.
16'
Krásnou individuální akcí se blýskl Yasser Larouci. Jako vítr proletěl kolem dvojice protihráčů, načež nahrával před bránu Ugbovi, který se k zakončení do prázdné nedostal, před nosem mu totiž odpálil balón Castello Lukeba.
15'
Mama Baldé se prosmýkl s balónem na kopačkách až do vnitra pokutového území. Na jeho levé strany ovšem nic zajímavého nepustil, Nicolás Tagliafico soka do lepší palebné pozice nepustil.
14'
Nohama si zahrál i gólman Rémy Riou poté, co mu malou domů adresoval Castello Lukeba. Byla to vůbec první jeho práce v dosavadním průběhu.
13'
Nevyšlo to ani středem. Karl Toko Ekambi chtěl prostrčit kulatý nesmysl znovu na Lacazettea, což výborně přečetl Erik Palmer-Brown.
12'
Naznačil centr, aby Malo Gusto nakonec nahrál prudce po zemi Alexandreovi Lacazetteovi, jenž při snaze o kličku podklouzl.
11'
Kombinovat se snaží i hosté, nicméně daří se jim to jen v blízkosti poloviny hřiště, dál je zatím dobře rozestavená řada Lyonu nepustila.
10'
Sice se Thierno Balde probojoval k míči, avšak jenom za cenu útočného faulu, jehož se dopustil na míč dobře pokryvším Castellovi Lukebovi.
9'
Malo Gusto vyzval k rychlostnímu souboji Yassera Larouciho. Nedokázal si jej obhodit, ale k jeho štěstí protihráč spadl a míč mu věnoval, střílený pas do vápna skončil na kopačkách Ramiho.
8'
Domácí nechtějí nic nechat na pochybách a kombinují na útočné polovině. Hráči v modrých dresech momentálně trpělivě presují bez míče.
7'
V těžké situaci si Castello Lukeba poradil na jedničku. Moc dobře věděl o blížícím se Tardieuovi, jemuž udělal kličku do protipohybu a přihrál k lajně Tagliaficovi.
6'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval Lucas Paquetá. Po ztrátě míče nezachytil rychlost Ikeho Ugba, jehož zezadu nešetrně podrazil.
5'
Troyes určitě plánovalo co nejdéle držet bezbrankový stav, tento plán však vzal brzy za své. Nyní se outsider musí snažit i více směrem do ofenzivy.
3'
Neuvěřitelná hrubka hostujícího kapitána znamená brzké vedení domácího favorita! Adil Rami vyslal mizernou malou domů, kterou bez větších problémů vystihl ALEXANDRE LACAZETTE a tváří v tvář brankáři zamířil nechytatelně k levé tyči.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Troyes pro dnešní páteční předehrávku zvolili dresy barvy modré.
1'

Olympique Lyon: Riou – Gusto, T. Mendes, Lukeba, Tagliafico – Paquetá, Lepenant, Tolisso – Tetê, Lacazette (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Bonnevie – Reine-Adélaïde, Barcola, D. Da Silva, Caqueret, Kadewere, Cherki, Faivre, Henrique.
Trenér: Peter Bosz

ESTAC Troyes: Gallon – Balde, Rami (C), Palmer-Brown, Salmier, Larouci – Ugbo, Kouamé, Tardieu, Odobert – M. Baldé.
Náhradníci: Moulin – Porozo, Ripart, Chavalerin, Dingomé, Dong, N'jo, Mazou-Sacko.
Trenér: Bruno Irles

Rozhodčí: Wattellier – Grosbost, Parinet Le Tellier.
ESTAC Troyes

Troyes do poslední chvíle bojovalo o udržení se mezi francouzskou elitou. Nakonec uspělo, když obsadilo patnácté místo s náskokem šesti bodů na St. Étienne, které muselo do baráže, v níž neuspělo. Irlesova družina sehrála pět přípravných zápasů a zapsala negativní statistiku dvou vítězství a tří porážek. V nové sezóně ligového ročníku zatím na první body čeká, po porážce 2:3 v Montpellier doma prohrála 0:3 s Toulouse.
Olympique Lyon

Fotbalisté Lyonu mají co napravovat. Minulý ligový ročník se jim totiž vůbec nevydařil, skončili až osmí, takže si v letošní sezóně nezahrají v žádné ze tří evropských soutěží. Svěřenci kouče Bosze se loni probojovali do čtvrtfinále Evropské ligy, v němž nestačili na West Ham. V rámci přípravy na novou sezónu odehráli osm utkání s bilancí čtyř výher, tří porážek a jedné remízy, v úvodním ligovém klání zdolali AC Ajaccio 2:1. Druhé kolo měl hrát Lyon v Lorientu, zápas se ale odložil kvůli nevyhovujícímu hřišti.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování předehrávky 3. kola francouzské Ligue 1, u zápasu mezi týmy Olympique Lyon a ESTAC Troyes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.