Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Štrasburk - 7. května 2023   15:00

0:2
(0:1)
Štrasburk
27' H. Diallo   • 47' H. Diarra  (H. Diallo)
Nantes
Lafont (C) – Centonze (46. Coco), Castelletto, Pallois, Merlin (60. Hadjam) – Girotto, Victor (46. Mollet) – Blas (75. Simon), Moutoussamy, Ganago – Mohamed (60. Delort).
Descamps – Corchia, Guessand, C. Traoré.
Bastien – Zakrani, Berthomieu
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Štrasburk
Sels – L. Perrin, Djiku (C), Le Marchand – Guilbert, Doukouré (75. Aholou), Bellegarde, Sobol (57. Dagba) – H. Diarra (70. D. Liénard), Sanson (81. Prcić) – H. Diallo.
Risser – Bouebari, Gameiro, Mothiba, Suzuki.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 22:15.
Nantes v lize podvanácté v řadě neokusilo příchuť vítězství a nevymanilo se ze sestupové sedmnácté příčky. Štrasburk naopak vyhrál třetí z předešlých čtyř kol a poskočil z šestnácté pozice na čtrnáctou.
Štrasburk takticky vyspělým výkonem vydeptal nulovou ofenzivu Nantes a s přispěním Castellettova faulu šel ke konci první půle z Diallovy penalty do vedení. Bezprostředně po návratu z šacen přidal druhý gól Diarra a od té doby domácí nepřetavili z vysokého procenta držení míče ani jednu šanci na zrušení Selsova čistého konta.
90+8'
90+7'
Domácí zmar na útočné třetině vyvrcholil faulem Coca, který vletěl do Guilberta. Kanárci se zřejmě nedočkají ani kontaktní trefy.
90+6'
Lucas Perrin si tentokráte vybral trochu slabší chvilku. Ve vlastní šestnáctce míč ztratil, nicméně Ganago se s ním v zahuštěném prostoru do koncovky nedostal.
90+5'
A další tři neúspěšné pokusy Simona o kvalitní centr. Sels se natáhl pro balon a na chvíli ho nikomu nepůjčí.
90+4'
Perrin podává mezi vápnem a postranní čarou naprosto excelentní výkon. Simonův centr srazil na roh, jenž pomohl ubránit Bellegarde.
90+3'
Simon získal roh a osobně se postaral o dva centry. Už tradičně z nich nebylo zhola nic a Sels pevně drží míč v dlaních.
90+2'
Colin Dagba nepustil balon k Mosesu Simonovi. Domácí reklamovali jeho ruku, ovšem podle sudích k porušení pravidel nedošlo.
90'
Bellegarde nabídl balon Dagbovi, který mu jej posléze vrátil. Záložník se sedmnáctkou na dresu nezakončil podle svých představ a připravil pohodovou práci brankáři Lafontovi.
89'
Domácí se připravili o čas trochu delší mezihrou. Hadjam svým centrem opět nic nevymyslel a naděje kanárků na bodový zisk rychle mizí.
87'
Castelletto chtěl centrovat, jenže trefil hned první překážku v modrém dresu Štrasburku. Girotto po vhazování fauloval.
86'
Štrasburku se vyplácí sázka na hru ze zabezpečné obrany. Ta rozbíjí všechny ofenzivní snahy Nantes a vše směřuje k relativně poklidnému závěru.
84'
Hadjamův centr byl vyhlavičkován do bezpečí. Mollet ještě získal roh, ale rozehrál ho mimo hrací plochu.
83'
Roh Molleta nezpůsobil žádné zmatky ve výborně fungující obraně Štrasburku. Bez reakce sudího pak zůstal pád míče na ruku Le Marchanda.
82'
Lucas Perrin vystavil stopku Simonovi. Kvůli následnému šlapáku Palloise bude Štrasburk kopat proti brance Albana Lafonta.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Sanjin Prcić.
79'
S krvavým šrámem v ústech získal Sanson dobré tři minuty. Nastavení druhé půle asi bude vydatnější.
77'
Ani Sansonovi se moc nechce zpátky na nohy. Realizační tým Štrasburku se ve druhém poločase nenudí.
76'
Mollet získal míč na útočné polovině s pomocí faulu na Sansona a kvůli bouřlivým protestům spatřil žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Ismaël Doukouré, přichází Jean-Eudes Aholou.
75'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Moses Simon.
74'
Ve společnosti Guilberta se Blas dostal s míčem za pomezní čáru. Před samotným vhazováním se musí počkat, až se z trávníku zvedne Ismaël Doukouré.
73'
Cocovi byl odcizen míč ve středovém kruhu. Dagba s ním operoval na pravé straně, ale neprezentoval se dostatečně přesným centrem.
71'
Kanárci zjednodušili hru a bez dlouhé mezihry čepují do ohně jeden centr za druhým. Pozitivní efekt to zatím nepřináší, Pallois nyní poslal balon do autu.
70'
ze hřiště odchází Habib Diarra, přichází Dimitri Liénard.
70'
Coco dal Hadjamovi pomalou přihrávku do křídla. Toho využil Dagba a posunul míč za postranní čáru. Bude se střídat.
69'
Delort vybíhal za nákopem Molleta z ofsajdu, takže menší vzrušení u hostující branky bylo bezpředmětné.
68'
Přímo před očima hlavního rozhodčího Dagba strhl na zem Molleta. Je to žlutá karta a standardka z nepalebné pozice.
66'
Štrasburk má svůj zápas pod kontrolou a do karet mu hrají i výsledky ostatních konkurentů v boji o záchranu. V live tabulce pod sebe dostal kromě Brestu i Auxerre a je už čtrnáctý.
65'
Pallois nahradil chybějící rychlost dobrou poziční hrou. Bellegarde se přes něj ve sprintu ke střele nepropracoval.
64'
Dagbův dlouhý pas přeletěl Perrina. Tomu se však povedlo udržet míč pro Štrasburk a Alsasané se mohou dál zdržovat na útočné polovině.
63'
Rohový kop domácím spíše uškodil. Sanson otočil hru a došel si pro faul v podání vracejícího se Hadjama.
62'
Molletův nákop z hloubi pole byl Ignatiusem Ganagem neškodně prodloužen do rukavic Matze Selse.
61'
Držení míče: 49 % – 51 %.
60'
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Jaouen Hadjam.
60'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Andy Delort.
59'
Hostující stoper Djiku se postaral o přízemní přihrávku Merlina a vrátil balon do bezpečnější části hrací plochy.
58'
Moutoussamy zezadu pomohl na zem Diarrovi. Domácí fotbalisté jsou hodně podráždění a nedaří se jim dostat do tempa.
57'
ze hřiště odchází Eduard Sobol, přichází Colin Dagba.
56'
Nevýrazný střelecký pokus Molleta Selse neohrozil. V nefotbalové poloze se toho času objevil Diarra a Štrasburk dost možná bude muset udělat dvě vynucené změny.
55'
Perrin nakopával v době, kdy byl hrotový útočník Diallo na zemi. Míč je u brankáře Lafonta.
53'
Během ošetřování zkrvaveného nosu ukrajinského reprezentanta se hlavní sudí rozhodl ukázat Cocovi žlutou kartu.
52'
Sobol není fit a spoluhráči signalizují směrem na lavičku, že dokonce bude zapotřebí střídání.
51'
Plynulost hry narušilo několik drobných faulů. V posledním případě Sobol schytal od Coca úder loktem v hlavičkovém souboji.
49'
Florent Mollet hlavní úkol splnil. Z tresťnáku nasměroval balon do prostoru branky, nicméně tu Sels uchránil banálním zákrokem.
48'
Ganago skončil na zem v důsledku nedovoleného zákroku Morgana Sansona. Je z toho přímý volný kop pro Nantes.
47'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Quentin Merlin vyrobil kiks v rozehrávce. Diallovi se obratem povedlo vysunout HABIBA DIARRU, jenž přetlačil nešťastníka Merlina a levačkou upravil stav na 2:0 pro hosty!
46'
ze hřiště odchází Fabien Centonze, přichází Marcus Coco.
46'
ze hřiště odchází João Victor, přichází Florent Mollet.
46'
Domácí fanoušci ohodnotili výkon Nantes v prvním poločase ohlušujícím pískotem. Klíčovou bitvu o záchranu mají lépe rozehranou Alsasané, kterým k vedoucí brance na 1:0 dopomohl penaltový faul Castelletta. Diallo ze značky pokutového kopu vsítil devatenáctý gól v sezoně a v live tabulce dostal Štrasburk před Brest na patnáctou příčku.
45+3'
45+3'
Diarra si chytře předkopl míč do volného prostoru, jenomže centrem zprava neposadil míč na hlavu Dialla.
45+2'
Sanson doručil dlouhý pas na zadní tyč. Špatně bráněný Djiku sklepával míč směrem mezi tyče, kde Lafont ve spolupráci s obranou přečkal i dorážku Le Marchanda.
45'
Diallo se vysmekl Victorovi, jenž musel zatáhnout za ruční brzdu. Neobešlo se to ani bez první žluté karty.
43'
Maxime Le Marchand nepovolenými prostředky bránil Mohameda. Kanárci zkusí zahrozit ze standardky.
42'
Sels musel sportovně odevzdat balon domácím, kteří ho měli před přerušením hry k dispozici.
40'
Frédéric Guilbert inkasoval ránu do hlavy. Je hodně otřesen a chvíli asi potrvá, než bude schopný opustit hřiště.
39'
S rohem Blase se obrana Štrasburku nadvakrát popasovala. Na hřišti navíc zůstává ležet Guilbert a hra je opět přerušena.
38'
Merlin přihrál do volného prostoru pro Palloise. Ten se řítil směrem k praporku, ale odcentrovat ho nenechal Bellegarde.
37'
Merlinův centr vyletěl na opačný konec hřiště. Centonze byl vpravo o trochu úspěšnější, leč následná slabá hlavička skončila i Djikua.
36'
Sansonův postup utnul čistě provedený skluz. Nantes roztáčí kolotoč přihrávek v postupném přechodu.
35'
Ganago skvěle zpracoval Palloisův nákop ze středu hřiště. Potom ale nechal míč za sebou a z toho mohl profitovat bránící Perrin.
34'
Lucas Perrin kopl do balonu s přehnanou razancí. Centr z levé strany kvůli tomu přeletěl celé trestné území.
33'
Na hřišti je realizační tým Štrasburku. Hostující tlak je kvůli ošetřování Djikua na chvilku přerušen.
32'
Merlinova nabídka šla za patky spoluhráče. Z druhé vlny si pro míč došel Fabien Centonze, ale střelou bez přípravy bránu Alsasanů vysoko přestřelil.
31'
Quentin Merlin spáchal útočný faul na Guilberta. Jen o pár sekund později si v souladu s pravidly nepočínal ani Moutoussamy.
30'
Držení míče: 42 % – 58 %.
29'
Diarra utekl za domácí obranu. U zadní čáry si míč zasekl a poskytl ho do druhého sledu Diallovi, který tentokrát ztroskotal na reflexivním zásahu Lafonta.
27'
HABIB DIALLO potvrdil roli prvotřídního kanonýra. Penaltu kopl ze svého pohledu do levého dolního rohu. Lafont se odrazil k opačné tyči a v sedmadvacáté minutě ztratil čistý štít.
26'
Castelletto na okraji šestnáctky velmi neopatrným způsobem podrazil Bellegardeho a sudí Bastien nařizuje penaltu pro Štrasburk!
25'
První šance hostů! Po hrubce v rozehrávce Nantes ji Morgan Sanson nevyužil, Lafont mu při střele z levé strany dobře zmenšil střelecký úhel.
24'
Blasův roh znamenal hlavičku Centonzeho. Selsův zákrok nebyl těžký, míč mířil přímo do jeho náruče.
24'
Ganago byl úspěšný v rychlostním souboji. Míč si ale překopl daleko od sebe a krkolomnou ranou z ostrého úhlu mezi tyče nenamířil.
23'
Sobol byl faulován presujícím oponentem. Bezprostředně po rozehrávce šel ve středovém kruhu k zemi také Doukouré.
21'
Habib Diarra nejkratší cestou upaloval směrem k Lafontovi. Při střele z hranice vápna byl vyrušen a kapitán Nantes zasahovat nemusel.
20'
Po třech hlavičkových soubojích zůstal balon ve vápně. Mohamed se do něj opřel těžkou střelou z otočky, jež skončila vysoko nad břevnem.
19'
Ganago se vlevo uvolnil k centru, jenže na ten v pokutovém území vesměs nikdo nečekal. Blas naváže rohovým kopem.
18'
Kontakt s Doukourém odnesl Samuel Moutoussamy zraněním nohy. Domácí fotbalista míří po ošetření za postranní čáru.
16'
Nantes aktivně napadalo na útočné polovině. Hosté našli cestu ven, ale pak se stejně nepřiblížili k pokutovému území.
15'
Djiku byl maximálně opatrný při likvidaci dlouhého nákopu. Poskytl domácím aut, z něhož vzešel centr mimo hřiště.
14'
Ganagův náběh za obranu perfektně přečetl Perrin. Navíc byl faulován a míč je přisouzen hostům.
13'
Přechodová fáze dělá oběma týmům velké potíže. Když už hru nepřeruší faul, tak se o to postará nepřesná přihrávka do autu.
12'
Habib Diallo roztáhl hru doprava, ale pak byl krátký na centr z produkce Diarry.
10'
Další a další urputné souboje. Poslední z nich odnesl faulovaný Nicolas Pallois, který kolidoval s Bellegardem.
8'
Diarrovi neprošel šlapák na Mohameda. Nantes se po rozehrávce samo vrátilo k vlastnímu brankáři Lafontovi.
7'
S výjimkou úplně první akce se hra odvíjí ve středu hřiště, dostatečně daleko od obou mužů s rukavicemi.
5'
Doukouré na půlce zneprůchodnil cestu domácím fotbalistům a ve finále si vynutil faul. Míč pro Štrasburk.
4'
Diallo nechytil přihrávku za obranu a ta se dobelhala až k brankáři Lafontovi.
2'
Už po patnácti sekundách mělo Nantes šanci, která volala po gólu. Mohamed však zblízka trefil Selse a Ganagovi pokus o dorážku nesedl. Pokud by míč skončil v brance, tak by se pravděpodobně dostalo do hry video. Kolmice z hloubi pole zaváněla ofsajdem.
1'
Zahajovací výkop obstarali domácí, kteří nastupují ve žlutých dresech. Hosté z Alsaska jsou celí v modrém.
1'
Fanoušci nešetřili s pyrotechnikou. Hřiště je schováno za kouřovou clonu a začátek utkání se o pár desítek sekund posouvá.

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Pallois, Merlin – Girotto, Victor – Blas, Moutoussamy, Ganago – Mohamed.
Náhradníci: Descamps – Coco, Corchia, Delort, Guessand, Hadjam, Mollet, Simon, C. Traoré.
Trenér: Antoine Kombouaré

RC Štrasburk: Sels – L. Perrin, Djiku (C), Le Marchand – Guilbert, Doukouré, Bellegarde, Sobol – H. Diarra, Sanson – H. Diallo.
Náhradníci: Risser – Aholou, Bouebari, Dagba, Gameiro, D. Liénard, Mothiba, Prcić, Suzuki.
Trenér: Frédéric Antonetti

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
1. vzájemný zápas

31.08.2022
Štrasburk – Nantes 1:1
Branky:
28. Diallo – 85. Mohamed.
RC Štrasburk

Před mimořádně důležitým záchranářským duelem jsou na tom Alsasané o chloupek lépe. Ve druhé polovině dubna Štrasburk porazil Ajaccio a Remeš a posunul se na šestnácté místo, které drží jen díky lepšímu skóre. Třetí výhru v řadě svěřenci trenéra Antonettiho nepřidali, neboť s Lyonem prohráli 1:2. Týmové produktivitě vládne sedmnáctigólový Habib Diallo. Na marodce jsou obránci Thomas Delaine, Ibrahima Sissoko, a Gerzino Nyamsi.
FC Nantes

Kanárci od půlky února zvítězili v jediném ligovém kole a v tabulce Ligue 1 se postupně sesunuli na sestupové sedmnácté místo. Minulý týden Nantes nestačilo na rozjetý Brest 0:2. Jeho nejlepším střelcem je Egypťan Mostafa Mohamed, který má na kontě osm branek a dvě asistence. Na listině zraněných jsou záložníci Sissoko s Chirivellou a útočník Delort.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nantes a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.