Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Troyes - 29. října 2022   17:00

Paris SG
24' Soler (Neymar) • 55' Messi (Ramos) • 62' Neymar (Messi) • 77' Mbappé
4:3
(1:1)
Troyes
3' M. Baldé  (Rony Lopes) • 52' M. Baldé  (Odobert) • 88' Palaversa
Paris SG
Donnarumma – Mukiele, Kimpembe (C) (59. Marquinhos), Ramos, Bernat (85. N. Mendes) – Vitinha (59. Ruiz), Verratti (85. Sarabia), Soler (78. Sanches) – Messi, Mbappé, Neymar.
Navas – Ekitike, Bitshiabu, Hakimí.
Wattellier – Finjean, Gonçalves de Araujo
Parc des Princes, Paříž
Troyes
Gallon (C) – T. Baldé (72. Ripart), Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Conté (72. Larouci) – Rony Lopes, Kouamé (81. Ugbo), Chavalerin (88. Dingomé), Odobert (81. Palaversa) – M. Baldé.
Lis – Rami, Yade, Bruus.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:12.
Je konec! Sledovali jsme opravdu parádní podívanou, ve které padlo rovnou sedm branek. A domácí se tedy na vítězství hodně nadřeli, jelikož vyhráli jen o gól. O rozhodující branku se postaral z penalty Kylian Mbappé, avšak za domácí se trefili všichni tři útočníci.

Za hosty byl hodně vidět především Gauthier Gallon, který dával svému týmu šanci až do samotného závěru, přestože inkasoval čtyřikrát. S góly ale prostě dělat nic nemohl. K tomu ještě Mama Baldé se trefil dvakrát, takže také držel prapor Troyes dlouho vysoko.
90+4'
90+2'
Nuno Mendes sice upadl až ve vápně, ale faulovaný byl už před ním. Toho si sudí naprosto přesně všiml, a tak mají domácí k dispozici standardní situaci.
90+1'
Rozhodně se dá očekávat hodně otevřená obrana na hostující straně. Troyes totiž má šanci na zisk jednoho bodu, a to proti obrovskému favoritovi.
88'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Chavalerin, přichází Tristan Dingomé.
88'
Troyes právě vstřelilo branku! Hosté se nevzdávají a chtějí ještě získat body! Po rohovém kopu vznikl menší zmatek ve vápně, když hráč hostí posunul míč na ANTEHO PALAVERSU, který hlavou dává ještě spoluhráčům naději.
87'
Hosté vybojovali standardní centr a nízký centr mířil na přední tyč. Sergio Ramos odvrátil míč na roh.
86'
Troyes se drží na míči, avšak je sním hodně daleko od brány italského gólmana. Je ale sympatické, že se nadále snaží a šanci na gól určitě ještě má.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Nuno Mendes,
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Pablo Sarabia.
84'
Po dlouhé době se musel vytáhnout také Gianluigi Donnarumma! Těžkou ránu ale vyráží na rohový kop. Dnes si tedy konečně připsal i nějaký zákrok.
83'
Tentokrát to byl Kylian Mbappé, který se snažil vrátit hru před Gallona, ale ani jeho pas nebyl přesný.
82'
Neymar byl nejspíše tím, který ještě stihl těžký míč na hrací ploše, ovšem jeho prudký centr před bránu nebyl přesný. PSG je ale znovu u balónu.
81'
ze hřiště odchází Odobert, přichází Ante Palaversa,
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Ike Ugbo.
80'
Do konce základní hrací doby nám zbývá posledních deset minut. Gauthier Gallon musel být znovu v střehu, ale ránu Marca Verattiho vyrazil do bezpečí.
79'
No, před začátkem duelu jsme tušili, že by mohlo padnout hodně branek, což se také nakonec stalo! Ještě nám zbývá pár minutek a gólů jsme viděli šest.
78'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Rony Lopes).
78'
ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Renato Sanches.
77'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Tady je definitivně rozhodnuto, i když takové drama čekal málokdo! Míč si na penaltový puntík postavil KYLIAN MBAPPÉ, jehož dělovka končí v horním růžku. Gauthier Gallon sice odhadl stranu, na zákrok ale nárok neměl.
75'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Gauthier Gallon).
75'
Penalta pro PSG!
74'
PSG nadále drží míč na svých kopačkách, Troyes je v posledních minutách úplně z tempa.
73'
Neymar si nabíhal za obranu hostů, ovšem tento lob mířil přece jen hodně do strany. Brazilec tak nemohl ani střílet, ani nahrávat. Velká škoda pro domácí.
72'
ze hřiště odchází Abdu Conté, přichází Yasser Larouci,
ze hřiště odchází Thierno Baldé, přichází Renaud Ripart.
70'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních dvacet minut! Juan Bernat také vyzkoušel své štěstí, ale jeho pokus přece jen mezi tři tyče nešel.
69'
Hra se nám přece jen už trochu uklidnila, ale domácí fotbalisté nadále drží míč na svých kopačkách.
68'
Střely na bránu: 8 – 3!
67'
A mělo to být o dvě branky! Neymar posunul míč nalevo, kde byl úplně volný Kylian Mbappé, avšak Gauthier Gallon zasahuje nohou!
66'
Hosté se však zatím rozhodně nevzdávají. Navíc jejich protiútoky jsou nadále nebezpečné. Tak uvidíme, jestli se jim povede ještě jednou překonat obranu PSG.
65'
Fotbalisté v bílých dresech se drží na míči na útočné polovině. Troyes už přece jen působí trochu unaveným dojmem, bylo hodně aktivní v pohybu.
64'
Je ale možné, že Pařížané nyní našli svůj klid a budou ještě hodně útočit. Snad ještě uvidíme nějaké góly.
62'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Otočka skóre je dokonána! NEYMAS si naběhl na přihrávku mezi obránce, kterou mu adresoval Lionel Messi. S tímto si už Brazilec bez problémů poradil a PSG je poprvé ve vedení.
61'
Tu si vzal na starost Lionel Messi. Ten nejspíše centroval, jenže jeho centr byl hodně vysoký. Na něj nikdo nemohl dosáhnout, takže ho chytá brankář hostí.
60'
Už je za námi šedesát minut hry, což jsou dvě odehrané třetiny duelu. Domácí mají k dispozici standardku.
59'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Jackson Porozo).
59'
ze hřiště odchází Kimpembe, přichází Marquinhos,
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Fabián Ruiz.
58'
Držení míče: 66% – 34%!
57'
A domácí mohli během chvilky dokonce otočit stav zápasu! Poslední bek ale odvrátil míč na poslední chvíli.
55'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Ovšem na srovnáno jsme vlastně nemuseli čekat vůbec dlouho! LIONEL MESSI napřáhl těsně za hranicí šestnáctky a jeho rána se zastavila až v síti. Nádherná rána argentinského hráče.
54'
Hráči v bílém se okamžitě pustili do útoku, ale ten skončil ještě dříve, než pořádně začal.
52'
Troyes právě vstřelilo branku! Domácí se budou muset ještě hodně snažit, jelikož zase prohrávají o jeden gól! MAMA BALDÉ byl trestuhodně neobsazený na penaltě. Prvním dotykem si zpracoval balón, načež se prosazuje přesnou střelou k tyči!
52'
Ten žádné nebezpečí nepřinesl, takže dopředu se mohou znovu hnát hostující hráči.
51'
Gauthier Gallon byl pod tlakem, a tak jen nakopl míč na levou stranu. Následoval centr do jeho šestnáctky, který byl zblokovaný jen na rohový kop.
50'
Už je za námi pět minut druhého poločasu a domácí se drží na míči. To rozhodně není překvapením, stále mají ale jen jednu vstřelenou branku!
49'
Kylian Mbappé to zkusil z otočky a zase tak moc jeho ráně nechybělo! Ta byla totiž tečována soupeřem a míč letěl jen těsně vedle levé tyče.
48'
Troyes přispěchalo s dalším rychlým protiútokem, ale Mama Baldé se mezi trojicí soupeřů neprosadil. Přesto následovala rána Lopese, Donnarumma zasahuje.
47'
Tak už se zase hraje! Ani jeden z trenérů zatím do zahajovacích sestav nijak nezasahoval.
46'
Je za námi první poločas, po kterém je trochu překvapivě stav vyrovnaný 1:1. Do vedení se totiž už ve třetí minutě dostali hosté, když se parádně z voleje trefil Mama Baldé. PSG následně tlačilo a mělo několik zajímavých možností, ujala se ale až střela Carlose Solera.

Další poločas začne přibližně v 18:01.
45'
45'
V samém závěru poločasu měli ještě hosté možnost. Centr na zadní tyč totiž mířil na osamoceného hráče Troyes, ovšem ten na míč o kousek nedosáhl.
44'
Střely na bránu: 6 – 1!
43'
Po delší době se dopředu dostali také fotbalisté Troyes. K vidění byl poměrně ostrý centr, se kterým si ale bez problémů poradil Gianluigi Donnarumma.
42'
Nejlepší hráč zápasu? Zatím je to naprosto jasné, je jím gólman hostujícího celku. Ten chytá naprosto skvělé utkání a drží svůj tým ve hře o nějaký ten bod.
41'
Do konce poločasu už nám chybí posledních pár minut! Zatím sledujeme hodně zajímavou hru. Lionel Messi měl na hlavě vedení, ale Gallon znovu vyráží.
39'
Tak to byly obrovské šance domácího celku! Neymar poslal tvrdou ránu z přímého kopu, ale Gauthier Gallon skvěl vyrazil. Zamířil ale přesně na nohu Nordia Mukielea, avšak i proti němu byl gólman hostí úspěšný!
38'
Kylian Mbappé udržel míč proti přesile, ale otočit k bráně se prostě a jednoduše nemohl. Míč se navíc dostal až na polovinu hřiště a nastává nové dobývání.
37'
Pařížané se snaží kombinovat na útočné polovině, avšak jejich soupeři brání v deseti lidech okolo vápna.
36'
Kylian Mbappé dával dlouho najevo, co bude chtít udělat. Do jeho rány se tak stihlo postavit hned několik soupeřů, takže Gauthier Gallon byl bez práce.
35'
Mama Baldé předvedl skvělou individuální akci, když se prosadil postupně přes tři soupeře! Celou akci hostů ale zastavil skluzem jeden z domácích obránců.
34'
Tento centr se hostujícímu hráči nepovedl ani trochu. Gianluigi Donnarumma měl hodně lehkou práci.
33'
Držení míče: 64% – 36%!
32'
Lionel Messi byl nejspíše tím, kdo se snažil obhodit si obránce za sebou. Míč byl ovšem hodně nízký, a tak do útočné fáze hry míří také hostující hráči.
31'
Asi není překvapením, že domácí fotbalisté budou mít mnohem vyšší držení míče. Zatím se jim ale nedaří lehce překonávat pevnou obranu soupeře.
30'
Už je za námi třicet minut hry, což nám dělí jednu třetinu duelu. Zatím zde máme stále překvapivý výsledek, kdy PSG prohrávalo. Nyní už je srovnáno.
29'
Troyes ale jinak pokračuje ve svém celkem sympatickém výkonu. Mama Baldé se rozhodl to vzít tentokrát na sebe, ale jeho střela byla sražena na roh.
28'
Ten sice vypadal trochu otřeseně, ale už je v pořádku, nepotřeboval ani ošetření.
27'
Gauthier Gallon si nejspíše nekřikl dost nahlas, načež se před ním jak tank zjevil Erik Palmer-Brown. Ten sice balón odpálil, ovšem trefil u toho i gólmana.
26'
Domácí fotbalisté chtějí samozřejmě využít tohoto momentu a hned chtějí otočit stav duelu.
24'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku! Nyní už je ale srovnáno! Neymar poslal míč mezi obránce, kam si svůj náběh skvěle načasoval CARLOS SOLER, který si obhodil gólmana, načež zamířil do úplne odkryté brány.
22'
Neymar se nakonec odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a tlačil ji k zadní tyči. Tu ale nakonec netrefil, takže Gauthier Gallon bude moci odkopávat.
21'
Abdu Conté byl sestřelen ve vzduchu, když mu dal Nordi Mukiele naprosto jasně loktem do obličeje. Hostující hráč je ale v pořádku a může pokračovat.
20'
Yoann Salmier chtěl balón odpálit, když byl naprosto jasně faulovaný. Toho si sudí také všiml a píská. Hosté i budou moci v defenzivě trochu odpočinout.
19'
Domácí fotbalisté se snaží v útočné fázi hrát hodně rychle, ovšem jejich finální fáze zatím není nejlepší.
18'
Hráči v bílých dresech se drží na útočné polovině, ale nedaří se jim překonat obranu Troyes.
17'
Po faulu na Neymara domácí rychle rozehráli, ovšem hostující gólman byl překvapený, jelikož projektil mířil přesně do míst, kde byl připravený.
16'
15'
Domácí se hnali do hodně otevřené obrany hostujícího celku. Finální přihrávka ovšem mířila do míst, kde vůbec nikdo z Pařížanů nebyl připraven.
14'
Lionel Messi posílal ze strany prudký centr před bránu, kde se po míči natahoval Sergio Ramos, ovšem nedosáhl na něj. Gauthier Gallon tak zasahuje.
13'
PSG už samozřejmě drží balón na svých kopačkách, avšak jeho centry zatím nejsou moc přesné.
12'
Gauthier Gallon zachytil dlouhou přihrávku. Následně si míč položil a počkal, než se k němu někdo z domácích přiblíží, aby mohl balón odkopnout.
11'
A klidně to mohlo být o dvě branky! Abdu Conté našel lehkým centrem v otevřené obraně nejspíše Ronyho Lopese, ale jeho střela byla sražena jen na rohový kop!
10'
Je navíc vidět, že Troyes nepřijelo jen bránit a už od začátku se prezentuje hodně fyzickým výkonem. Je ale otázkou, jestli mu brzy nedojdou síly...
9'
Neymar si nabíhal na skákavou přihrávku za obranu, ale Gauthier Gallon dobře přečetl hru a byl u míče jako první. Hosté zatím předvádějí dobrý výkon.
8'
Troyes se prezentovalo dalším rychlým protiútokem po levé straně a přišel další centr do nebezpečných míst. Tentokrát si však stopeři domácích poradili.
7'
Ten byl rozehraný nakrátko, jenže domácí se velmi rychle dostali do dvou velmi dobrých střeleckých možností, přesto srovnáno není!
6'
Domácí samozřejmě hned útočí. Carlos Soler dostal nabito proti noze, ale jeho střela byla sražena hned prvním soupeřem jen na rohový kop.
5'
Nordi Mukiele byl na pravé straně trefen do kolene, což pozornosti sudího nemohlo ujít. Následná standardka domácích žádné nebezpečí nepřinesla.
3'
Troyes právě vstřelilo branku! Neskutečné, hosté se totiž prosazují už ve třetí minutě a jdou překvapivě do vedení! Rychlý protiútok po levé straně táhl Abdu Conté. Jeho přihrávku ještě Rony Lopes posunul na penaltu, kde byl úplně volný MAMA BALDÉ, který se z voleje trefuje naprosto parádním způsobem.
2'
Jinak Paris Saint-Germain nastupuje v bílých dresech, zatímco Troyes kompletně v modrém.
1'
Duel s naprosto jasným favoritem v podobě domácího celku začal! Mohli bychom se dnes dočkat hodně branek, a to především do sítě hostujícího celku.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Mukiele, Kimpembe, Ramos, Bernat – Vitinha, Verratti, Soler – Messi, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Navas – Sarabia, N. Mendes, Ekitike, Ruiz, Bitshiabu, Marquinhos, Sanches, Hakimí.

ESTAC Troyes: Gallon – T. Baldé, Porozo, Palmer-Brown, Salmier, Conté – Rony Lopes, Kouamé, Chavalerin, Odobert – M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Ugbo, Larouci, Rami, Yade, Bruus, Palaversa, Dingomé, Ripart.
ESTAC Troyes

Troyes zatím nehraje úplně špatně a bude rozhodně chtít pokračovat ve hře tak, aby si hrál klidný střed tabulky. Po dvanácti kolech mí na svém kontě třináct bodů a patří mu jedenáctá pozice. Hostující celek v posledních třech zápasech vybojoval jen dva body: Nejprve totiž padl s Nice, načež remitoval s Ajacciem a Lorientem.
Paris Saint-Germain

O favoritovi tohoto utkání není nejmenší pochyb. Domácí celek vládne francouzské lize, když ve dvanácti duelech vybojoval třicet dva bodů a druhé Lens ztrácí body čtyři, navíc má zapas k dobru. PSG má suverénně nejlepší ofenzivu, když dosud nasázelo třicet dva branek, navíc jich inkasovalo jen pět. Poslední tři duely v lize skončily ziskem sedmi bodů. V prvním z nich totiž domácí remizovali s Remeší, načež ale porazili Marseille a Ajaccio. V týdnu si navíc zahráli Ligu mistrů, ve které rozdrtili Maccabi Haifu 7:2.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního fotbalového duelu v rámci francouzské Ligue 1! Spolu se podíváme na duel mezi domácím PSG a hostujícím Troyes! Výkop je naplánovaný na 17:00 a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.