Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lens - 1. dubna 2023   21:00

0:1
(0:1)
Lens
30' Openda  (Sotoca)
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Wooh (56. Santamaría), Theate, Meling – D. Doué (56. Gouiri), Bourigeaud, Ugochukwu (74. Doku), Toko Ekambi (56. Majer) – Kalimuendo.
Alemdar – Belocian, Rodon, Spence, Tait.
Turpin – Danos, Pages
Roazhon Park, Rennes
Lens
Samba – Frankowski (81. Machado), Gradit, Danso, Medina – Samed – Sotoca, Thomasson (73. Claude-Maurice), S. Fofana, Openda (81. W. Saïd) – Fulgini (74. D. Costa).
Leca – Buksa, Haidara, J. Onana, Poręba.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večer a dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:11.

Ve druhé půli se ukázalo, jak vyspělým mužstvem je Lens. Sice si nevytvořilo žádnou velkou šanci, ale to mu vůbec nemuselo vadit, protože si bez problému hlídalo svůj těsný náskok. Rennes mělo sice mnohem větší držení míče, ale to mu v konečném důsledku nebylo vůbec nic platné.
Zápas skončil, Lens slaví důležitou výhru 1:0 na hřišti Rennes. Domácí tak zůstávají v tabulce na pátém místě, ale může se před něj ještě dostat Lille. Lens poskočilo na druhé místo před Marseille, a to díky lepšímu skóre.
90+5'
90+4'
Závěr zápasu už domácím vůbec nevychází, Lens to zvládá takticky na výbornou.
90+2'
Momentálně se hraje na útočné polovině Lens. Už to pomalu vypadá, že snaha Rennes o vyrovnání vyjde vniveč.
90'
Amine Gouiri čekal před brankou na přihrávku marně, centr z pravé strany na něj nedolétl.
88'
Benjamin Bourigeaud se snažil o průnikový pas středem pole, ale tuto možnost měla obrana Lens dobře pokrytou.
86'
I další snaha Rennes o varování vyšla vniveč, tentokrát ni zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
84'
Rozhodčí píská útočný faul na brankáře Sambu.
84'
Přichází zajímavá šance na vyrovnání, domácí mužstvu bude zahrávat rohový kop.
82'
Benjamin Bourigeaud dostává za svůj taktický faul ve středu pole na Clauda-Mauriceho žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Wesley Saïd,
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Deiver Machado.
80'
Znovu centroval neúspěšně Majer. Navíc mu byl dodatečně odmáván a odpískán ofsajd.
78'
Facundo Medina byl ve vzduchu nejvýš a hrozbu Rennes z rohového kopu udvrátil.
77'
Lovro Majer posílal z levé strany centr před branku Lens a vybojoval alespoň rohový kop.
76'
Hráči Lens jsou poctivě zataženi za míčem a čekají, s čím přijde Stade Rennes. Obrana zatím dnes Lens funugje skvěle.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Jeremy Doku.

ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází David Costa.
73'
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Alexis Claude-Maurice.
73'
Amine Gouiri měl za vápnem prostor, tak hned vypálil, jeho technická střela byla ale velmi nepřesná.
71'
Další akce Rennes skončila už jen nedorozuměním a nepřesnou přihrávkou.
70'
Konečně si Rennes vytvořilo šanci na vyrovnání! Ke střele z pravé strany šestnáctky dostal Arnaud Kalimuendo, ale míč skvěle vykopl brankář Lens Brice Samba.
68'
Nyní se domácí snažili proniknout po levém křídle, znovu se ale nedostali ani k centru do vápna.
66'
Arnaud Kalimuendo dostal dobrou kolmou přihrávku na hrot, ale úplně mu nevyšlo zpracování a pak o míč úplně přišel.
64'
V posledních minutách hra trochu nemá grády. Lens se soustředí na bránění hubeného náskoku a Rennes zatím nemá kvalitu na to, aby jeho obrannou hráz prolomilo.
61'
Další dlouhý nákop Rennes nazdařbůh v pohodě vyřešila obrana Lens.
60'
Rennes opět drží míč pod kontrolou, ale zatím hodně daleko od branky týmu RC Lens.
59'
Lens velmi dobře zhušťuje střed pole a zatím nedovoluje hráčům Rennes vytvářet si šance.
57'
Trenér Genesio už se na to nemohl dívat, tak sáhl hned k trojímu střídání. Uvidíme, jak se to na hře Rennes ve zbytku utkání podepíše.
56'
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Lovro Majer,
ze hřiště odchází Christopher Wooh, přichází Baptiste Santamaría,
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Amine Gouiri.
53'
Rennes se snaží získat na svou stranu alespoň územní převahu, aby si mohlo začít tvořit šance. Ale ani to se mu zatím nedaří.
51'
Openda byl ve středovém kruhu faulován, míč tak připadne hráčům Lens.
50'
Nepovedený dlouhý pas do šestnáctky Lens skončil jen u brankáře Samby. Ten zatím jinak dnes moc práce neměl.
49'
Hosté začínají druhý poločas aktivně, ke střele zpoza šestnáctky se dostal Seko Fofana. Trefil ale jen prostředek branky, kde byl připraven Mandanda.
46'
Do druhé půle nastoupila obě mužstva v nezměněných základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
První poločas je minulostí, Stade Rennes prohrává na domácím hřišti s RC Lens 0:1. První poločas vyšel mnohem lépe Lens, které měli herní převahu a množství standardních situací. Nakonec hosté sice skórovali skutečně po centru, ale nikoliv ze standardky nýbrž ze hry. Sotoca načechral míč na hlavu Loïse Opendy, a ten se nemýlil. Vzápětí mohlo být velmi rychle vyrovnáno, ale střelu Bourigeauda srazila obrana RC Lens na břevno.
45+2'
45+1'
Kevin Danso zatáhl Douého za dres a vidí žlutou kartu.
44'
Benjamin Bourigeaud našel výborným pasem před brankou Toka Ekambiho, tomu ale zakončení vůbec nevyšlo a z blízka ani netrefil branku.
42'
Mandanda dobře četl hru, vyběhl mimo pokutové území a před Przemysławem Frankowskim odhlavičkoval míč do autu.
41'
Po centru Frankowského z levé strany se na zadní tyči dostal k hlavičce Openda, tentokrát ale netrefil branku.
40'
Další akce Rennes také vyšla do prázdna a pokračovat se bude odkopem od branky RC Lens.
37'
Arnaud Kalimuendo se chtěl individuálně dostat do šestnáctky, ale kličkovaná mu nevyšla a míč ztratil.
36'
Až od obdržené branky jakoby si hráči Rennes uvědomili, že když nebudou útočit, tak nedají gól. Do té doby byli velmi pasivní.
34'
Další rohový kop Rennes rozehrával Bourigeaud, ale žádného ze svých spoluhráčů centrem nenašel.
33'
Pokračovalo se rohovým kopem Rennes, ten už ale tak nebezpečný nebyl.
32'
Domácí málem bleskově vyrovnali! Po rychlé akci se dostal do zakončení Benjamin Bourigeaud, jeho nebezpečnou střelu ale na břevno přizvedl Medina.
30'
Lens právě vstřelilo branku!
Máme tu první branku zápasu a po zásluze jdou do vedení hosté! Gól padl po poměrně jednoduché akci. Z pravé strany odcentroval Sotoca, ve velkém vápně našel LOÏSE OPENDU, a ten kvalitní hlavičkou překonal Mandandu. Asistence: Florian Sotoca.
28'
Ani tato standardní situace první branku zápasu nepřinesla, domácí obrana v čele s brankářem Mandandou i tuto těžkou situaci ustála.
27'
Seko Fofana se probíjel dopředu a dostal by se až do šestnáctky, kdyby ho cynicky zezadu nefauloval Désiré Doué. Zasloužená žlutá karta.
24'
Warmed Omari byl v souboji s Fulginim pozdě a fauloval. Hosté budou rozehrávat ve středu pole.
23'
Rohový kop tentokrát směřoval někde na hranici malého vápna, kde to měli domácí dobře pokryté.
23'
Obrana Rennes musí být znovu v plné pohotovosti, je tu totiž další rohový kop RC Lens.
20'
Úvod zápasu rozhodně patřil RC Lens, a to zejména díky velkému množství standardních situací. Rennes se ale zatím vždy ubránilo a nyní čeká na svou šanci.
17'
Po delší době se míč dostal i do vápně Lens, ale jen na chvíli a domácí hráči ho ve svém držení neměli.
15'
Hodně ostře šel do skluzu Lesley Ugochukwu, jenže rozhodčí faul tentokrát neviděl.
14'
Znovu to bylo velmi dobře sehrané a opět hlavičkoval stoper Danso. Číhal na zadní tyči, ale netrefil branku.
13'
Série standardních situací Lens bude pokračovat, tentokrát to bude přímý kop po faulu Douého.
12'
Tentokrát se k hlavičce dostal zcela volný Kevin Danso, ten však netrefil branku.
12'
Aktivita Lens může i nadále pokračovat, hosté mají k dispozici po sraženém centru další rohový kop.
10'
Hosté zahrávali ještě jeden rohový kop, ale ten už tak nebezpečný nebyl.
9'
Rohový kop to byl velmi nebezpečný, proti hlavičce Mediny musel skvěle zasahovat Mandanda.
9'
Hra se přesunula zase na opačnou stranu, hosté budou zahrávat rohový kop.
7'
Domácí se dostali do zajímavé šance, zakončit ji ale nemohli, protože se pískala ruka Douého.
5'
Hamari Traoré po pěkné kličce centroval z pravé strany, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
4'
Angelo Fulgini poslal prudký centr na bližší tyč. Do zakončení se dostal Florian Sotoca, ale netrefil branku Rennes.
3'
Fauloval Désiré Doué a Lens bude mít zajímavou standardní situaci z levé strany.
2'
Lens se přesunulo na polovinu soupeře a bude mít autové vhazování blízko vápna Rennes.
1'
Faulem se provinil kapitán Rennes Hamari Traoré, z vlastní poloviny hřiště tak budou rozehrávat hosté.
1'
Domácí Stade Rennes bude hrát ve svých tradičních červeno-černých dresech, hráči Lens budou dnes oděni celí v bílém.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Wooh, Theate, Meling – D. Doué, Bourigeaud, Ugochukwu, Toko Ekambi – Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar – Belocian, Doku, Gouiri, Rodon, Santamaría, Spence, Tait, Majer.
Trenér: Genesio

Racing Club de Lens: Samba – Frankowski, Gradit, Danso, Medina – Samed – Sotoca, Thomasson, S. Fofana, Openda – Fulgini.
Náhradníci: Leca – Buksa, Claude-Maurice, D. Costa, Haidara, Machado, J. Onana, Poręba, W. Saïd.
Trenér: Haise

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages.
Racing Club de Lens

Racing Club de Lens je jedním z úspěšných fotbalových klubů ve Francii, momentálně se nachází na třetím místě tabulky Ligue 1 s 57 body. Tento klub se po několika letech úspěšně vrátil do nejvyšší francouzské soutěže a ukazuje skvělou formu. V posledních pěti zápasech dokázal Racing Club de Lens dvakrát vyhrát a především poslední výhra 3:0 nad týmem Angers ukázala sílu tohoto týmu. Zajímavé je také to, že z posledních šesti venkovních zápasů vyhrál Racing Club de Lens jednou a naposledy dokonce porazil Clermont 4:0. Tento tým má velký potenciál a fanoušci doufají, že se mu podaří udržet si své umístění v tabulce a možná dokonce vybojovat účast v Lize mistrů.
Stade Rennes FC

Stade Rennes FC je jedním z nejstarších a nejuznávanějších fotbalových klubů ve Francii. Klub byl založen v roce 1901 a po celá desetiletí hrál v různých divizích francouzské ligy. V posledních letech se mu daří více prosazovat a patří mezi pravidelné účastníky Ligue 1, nejvyšší fotbalové soutěže ve Francii. Klub má silnou základnu fanoušků a jeho domácí zápasy jsou vždy plné vášně a emocí.

Rennes je aktuálně s 50 body na pátém místě tabulky, na příčky pro Ligu mistrů ztrácí sedm bodů. Naposledy Rennes překvapilo vítězstvím 2:0 na hřišti PSG, čímž si spravilo chuť po předchozích dvou zápasech bez výhry. Doma se Rennes v této sezóně daří, ale z posledních tří ligových domácích zápasů vyhrálo jediný, naposledy prohrálo 0:1 s Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.