Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nice - 2. ledna 2023   21:00

Rennais
5' Terrier  • 89' Bourigeaud (Tait)
2:1
(1:1)
Nice
21' Barkley  (Lotomba)
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Meling (72. Truffert) – Bourigeaud, Xeka, Majer (72. Tait), Terrier (36. Doku) – Gouiri, Kalimuendo (84. Sulemana).
Alemdar – Rodon, Omari, G. Doué, Ugochukwu.
T. Léonard – F. Boudikian, A. Viala
Roazhon Park, Rennes
Nice
Schmeichel – Todibo, Dante (C), Rosario – Lotomba, Lemina (68. Brahimi), Thuram, Bard – Pépé, Barkley (67. Diop) – Laborde.
Boulhendi – Bryan, An. Mendy, Viti, Ilie, Belahyane.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:7.
Domácí se mohou radovat, zdálo se, že zápas skončí nerozhodně a oba celky si rozdělí po bodu, ovšem těsně před koncem základní hrací doby ponechali hosté soupeři až moc prostoru ve svém vápně, čehož domácí využili a druhým gólem rozhodli o tom, že všechny body zůstanou v Rennes. Vítězství je to nejspíš zasloužené, Nice bylo ve druhém dějství až moc pasivní.
90+3'
90+2'
Domácí drží balón na kopačkách a tohle vedení si už pohlídají.
89'
Rennes právě vstřelilo branku!
Hostující obrana dnes poněkolikáté chybovala a hostující tým to bude stát zřejmě bodový zisk. Úplně volný BENJAMIN BOURIGEAUD si na pravé straně naběhl na přihrávku a zamířil do vzdálenějšího dolního rohu brány, do protipohybu Kaspera Schmeichela, jenž nemohl nic dělat.
88'
Steve Mandanda musel ven z pokutového území, hlavou odehrál míč před dobíhajícím protihráčem do bezpečí.
86'
Sofiane Diop to zkoušel sympaticky z pravé hranice vápna, jeho pokus ale doputoval přímo do rukavic připraveného brankáře Rennes.
85'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Melvin Bard).
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Kamaldeen Sulemana.
84'
Po rohovém kopu přišla hlavička jednoho z domácích fotbalistů, jenž končí nad břevnem.
83'
Velkou hrubici v obraně Nice nepotrestal Arnaud Kalimuendo, jenž se ocitl na pravé straně před gólmanem, stál k němu ale příliš blízko a mířil pouze do něj.
82'
Steve Mandanda chytá letící míč do rukou a rychle rozehrává, bod je pro jeho tým málo.
79'
Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Benjamin Bourigeaud).
79'
Ani tohle faul není, rozehrává gólman hostů. Domácí protestovali tak dlouho, až jeden z hráčů vidí žlutou kartu. Hlavní arbitr byl benevolentní hodně dlouho.
78'
Amine Gouiri to zkoušel z otočky, ovšem míč zasáhl příliš slabě na to, aby mohl gólmana hostů nějak ohrozit.
78'
Faulu ve vápně se dožadoval domácí tým, ani jemu není vyhověno.
77'
Co naplat, Rennes sice drží míč více na kopačkách, ovšem ke gólu tato převaha nevede. A čas ubíhá.
75'
Nyní zůstává na trávníku ležet Benjamin Bourigeaud, v posledních minutách poměrně dost přibylo faulů.
73'
Domácí faulovali u vápna soupeře, musí se tak vrátit na svou půli.
72'
ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.
72'
ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Flavien Tait.
71'
Domácí se dožadovali rohového kopu, především Hamari Traoré orodoval u pomezního arbitra, ten ale jeho přání nevyslyšel.
68'
Nicolas Pépé si dobře všiml nabíhajícího spoluhráče na levé straně, adresoval tam přihrávku, jenže nepohlídaný Jean-Clair Todibo nedosáhl na balón úplně dobře a hlavou jej odehrál vedle brány.
68'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Billal Brahimi.
67'
ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Sofiane Diop.
67'
Nicolas Pépé byl lehce zasažen do obličeje, situace ale využívá a rychle lehá na trávník, aby ušetřil čas.
65'
Domácí byli zahnáni na svou polovinu, kombinují u středového kruhu.
63'
Jean-Clair Todibo zabránil možná jistému gólu, Arnaud Kalimuendo si nabíhal na přihrávku před malé vápno, míč se vinou obranného zásahu jmenovaného hráče Nice k němu nedostal.
62'
Dlouhý střílený centr doputoval do horní sítě domácí svatyně, Steve Mandanda zasahovat nemusel.
61'
Hodně zbytečný faul ze strany domácích, Christopher Wooh by klidně mohl inkasovat žlutý trest.
60'
Hosté zůstávají u balónu, nyní budou vhazovat.
59'
Khéphren Thuram se snažil s míčem vyrazit dopředu, byl faulován, což jeho celku vyhovuje.
58'
Po rohovém kopu tečoval balón hlavou jeden z hostů, ovšem přímo do rukou gólmana.
58'
Další pěknou souhru zakončil Doku, do jeho střely obětavě padl jeden z protihráčů, jenž tečoval míč do zámezí.
57'
Kombinace byla slušná, zakončení horší, Benjamin Bourigeaud v pádu skluzem odehrál balón jen vysoko nad břevno.
56'
Domácí jsou aktivní a spěchají s míčem do útoku.
54'
Jasný faul ze strany hostujícího týmu, domácí rozehrají ze své půlky.
52'
Hra se nyní odbývá u středové lajny, daleko od obou branek.
49'
Dante byl při obranné práci faulován, jeho tým může v klidu rozehrát.
48'
Doku se zjevil v další šanci svého celku, svou střelu ale adresoval do před sebou stojícího protihráče, jenž tečoval balón do zámezí.
47'
Málem to bylo o gól ve prospěch domácích, Lovro Majer však na levé straně míč špatně trefil a nártem adresoval daleko vedle vzdálenější tyče. S touto šancí šlo naložit lépe.
46'
První půle přinesla dva góly, domácí do ní vstoupili aktivněji a byli odměněni vedoucí brankou. Vedení mohli navýšit, ale jejich druhý zásah byl správně pro ofsajd neuznán. A tak přišla chvíle soupeře, který díky krásné střele Barkleyho vyrovnal. I přes šance na obou stranách se skóre už neměnilo a do kabin se tak odchází za nerozhodného stavu.
45+6'
45+5'
Hamari Traoré se provinil na pravém křídle u rohového praporku faulem, je tak jasné, že se v první půli už nic nestane.
45+4'
Jeremy Doku si až zbytečně hrál s míčem na levém křídle, Jordan Lotomba dobře zapracoval v obraně a protihráče o balón připravil.
45+3'
Nyní už celou akci opravdu překombinovali a míč jim utekl k brankáři hostů.
45+3'
Málem o míč domácí hráči přišli, ale nakonec pokračují dál v obléhání.
45+2'
Po přetahované u středové lajny dává arbitr míč domácímu celku, který může zkusit ohrozit soupeřovu svatyni.
45'
Ofsajd a v něm tým Nice, za chvíli se dozvíme nastavení, dle mě bude minimálně pětiminutové.
43'
Málem se povedlo po delší době dostat do šance i hostujícímu mančaftu, jenže jeden z hráčů pokazil přihrávku a balón odehrál do zámezí za brankovou čáru. Takto svůj dlouhý pas jistě nezamýšlel a pak se na sebe hodně zlobil.
40'
Domácí pokračují kombinací na útočné polovině, jistě by rádi ještě v první půli strhli vedení zpět na svou stranu.
38'
Amine Gouiri se opřel hlavou v pokutovém území do balónu, adresoval jej ale pouze do rukavic brankáře.
36'
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Jeremy Doku. Nyní už se tedy opravdu střídá.
34'
Pro úplnost je třeba dodat, že střídání nakonec nebylo nutné.
34'
Po hodně dlouhé pauze se může pokračovat, je jisté, že hlavní arbitr ztracené minuty nastaví.
32'
Jsou povolána nosítka, vypadá to na vážnější zranění.
30'
Další hráč Rennes končí na trávníku, tentokrát u postranní čáry a je to opět Martin Terrier. V tomto případě si ale za vše může sám.
28'
Martin Terrier padl zády na trávník, což jistě nebylo příjemné. Byla to nezaviněná srážka, faul se proto nepíská.
28'
Dva hráči domácího celku si nabíhali na centr z pravého křídla, žádný z nich se k hlavičce nedostal.
26'
Lovro Majer mohl poslat svůj tým zpátky do vedení, jeho rána bez přípravy však dalece minula vzdálenější tyč. Tohle může Rennes mrzet.
25'
Tvrdá rána jednoho z domácích fotbalistů skončila jen na zádech hostujícího obránce, Schmeichel tentokrát zasahovat nemusel.
24'
Kasper Schmeichel si vyběhl pro letící míč a celkem v poklidu jej schoval do rukavic.
21'
Nice právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají a to velice hezky. ROSS BARKLEY mohl přihrát, místo toho se rozhodl pro střelu před pokutovým územím a zamířil krásně do horního prostoru u bližší tyče, kde byl Steve Mandanda pozdě.
19'
Na druhé straně se hosté dožadovali pokutového kopu, na hranici vápna upadl jeden z nich, ovšem k jejich nelibosti se nepíská.
16'
Je to tak, Martin Terrier stál v době přihrávky v ofsajdu a branka není správně uznána. Nutno říct, že to bylo těsnější, než se původně zdálo.
16'
Domácím se povedlo vstřelit podruhé poměrně šťastný gól, ovšem rozhodčí konzultuje situaci s videem a pravděpodobně branku pro ofsajd neuzná.
16'
Na hřišti se nyní mnoho neděje, domácí kombinují na své polovině a hledají cestu k bráně.
13'
Hosté zvýšili aktivitu, ale zatím jejich snaha vyrovnání nepřináší, další střelecký pokus letí daleko do zámezí.
11'
Gaëtan Laborde se po rohu dostal k hlavičce, tu ovšem adresoval nad bránu Rennes.
10'
Ross Barkley byl velmi blízko snížení, jeho krásnou střelu z dálky vyrazil domácí gólman s velkou kupou štěstěny na břevno, od kterého se míč odrazil do zámezí.
8'
Domácí se provinili faulem, soupeř rozehraje od středové lajny.
5'
Na úvodní gól nemuseli fanoušci čekat dlouho. Obrana Nice hodně zaspala, tři hráči nedokázali odkopnout míč do bezpečí, ten se šťastným odrazem dostal před levou stranu malého vápna, kde k němu doběhl MARTIN TERRIE, jenž bombou na bližší tyč nedal gólmanovi šanci.
3'
Nicolas Pépé se neohroženě vrhl do souboje o míč, byl však nepříjemně počastován as končil na trávníku.
2'
Lovro Majer si zpracoval dle arbitra míč rukou před vápnem soupeře, akce jeho týmu tím končí.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Wooh, Theate, Meling – Bourigeaud, Xeka, Majer, Terrier – Gouiri, Kalimuendo.
Náhradníci: Alemdar – Rodon, Truffert, Omari, G. Doué, Ugochukwu, Tait, Sulemana, Doku.
Trenér: B. Génésio.

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Dante (C), Rosario – Lotomba, Lemina, Thuram, Bard – Pépé, Barkley – Laborde.
Náhradníci: Boulhendi – Bryan, An. Mendy, Viti, Diop, Ilie, Belahyane, Brahimi.
Trenér: L. Favre.

Rozhodčí: T. Léonard – F. Boudikian, A. Viala.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, čtyřmi zápasy dnes bude dohráno 17. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu duel celků z vrchní a střední části tabulky, jsou to Rennes a Nice. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.