Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Reims - 15. dubna 2023   17:00

Rennais
9' Doku  • 19' Doku  • 68' Theate
3:0
(2:0)
Rennais
Mandanda – H. Traoré, Omari, Theate, Meling – Doku (73. Salah), Bourigeaud (82. Majer), Ugochukwu (73. Santamaría), Tait (66. D. Doué) – Kalimuendo (66. Toko Ekambi), Gouiri.
Alemdar – Wooh, Belocian, Spence.
Stinat -
Roazhon Park, Rennes
Reims
Diouf – De Smet (46. Busi), Abdulhamíd, Agbadou, Foket – Zeneli (46. van Bergen), Edoa – Flips (46. Lopy), Munetsi, Itó (77. Sierhuis) – Balogun.
Olliero – K. Doumbia, Cajuste, Maolida, Keita, Koeberle.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:14.
Máme za sebou zápas, který se zdá podle skóre jednoznačný a který se prakticky rozhodl v první polovině. V první půli vstřelil v rozmezí deseti minut Jeremy Doku a v druhé půli zvyšoval skóre Arthur Theate. Nicméně v druhé půli se hosté podstatě zvedli a na brankáře Steva Mandandu tlačili. Tohle je z mé strany vše a přeji Vám hezký zbytek soboty.
90+4'
90+2'
Střídající Lovro Majer se dostal až do vápna, jenže svým pokusem bohužel pro něj míč netrefil.
90+1'
I domácí v červených dresech se snaží ještě vstřelit čtvrtý gól, jenže i oni byli zastaveni brankářem Dioufem.
88'
Hostující fanoušci se ale stále hodně baví a mohli teďka vidět opět jejich svěřence u dalšího nákopu. Bohužel, i ten byl zastaven Mandandou.
86'
Domácí obránci jsou naskládáni ve vápně, protože chtějí pomoct Mandandovi, aby udržel skvělé čisté konto.
85'
Hosté jsou ale stále při chuti a chtějí se rozloučit aspoň s jedním gólem. Za to, co předvedli v druhé půli musím říct, že si aspoň jeden gól zaslouží.
84'
Další pokus Remeše odstartoval Van Bergen, který poslal míč na Baloguna, který ale nedokázal míč prohodit přes Mandandu.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Lovro Majer.
80'
Netrvalo to dlouho, a po Munetsim si žlutou kartu odnáší i Agbadou, který nedovoleně odzbrojil taktéž Ekambiho. Na něho se fauly jenom lepí.
79'
Žlutou kartu dostal od hlavního sudího Munetsi, který si počínal nedovoleně na Ekambiho.
78'
Rennes už spíše míč zdržuje a chce si udržet toto skvělé skóre.
77'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Kaj Sierhuis.
75'
I Remeš má po delší době míč na svých kopačkách a věří aspoň v jeden gól, který může hráče ještě nakopnout.
74'
Doku si od domácích fanoušků vysloužil potlesk ve stoje. Dnešní dva góly udělali všem fanouškům velikou radost.
73'
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Ibrahim Salah,
ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Baptiste Santamaría.
72'
Rennes, ale svůj tlak ukončilo a spíš čeká na příležitost na své polovině.
70'
Hráče domácího týmu tento gól poměrně dost nabudil a snaží se dostat dál hlouběji do vápna. Jenže obrana hostujících je stále ostražitá.
68'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu, který následoval po přímáku se mimo vápno stal celkem velký chlum hráčů, kterého využil ARTHUR THEATE, který posílá svůj tým už do tříbrankového vedení.
66'
ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Karl Toko Ekambi,
ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Désiré Doué.
65'
Standartní situace nedopadla nijak dobře, Tait se snažil vystřelit sám na sebe, jenže přestřelil.
64'
V mezikruhu byl faulován útočící Kalimuendo a tím se tady tvoří velice zajímavá a dost nebezpečná standartní situace.
62'
Dokuovi se nepodařilo zpracovat míč ve vápně po přihrávce Omariho. Dokua to nejspíš dost zamrzelo, protože si sedl na zem a chytá se za ruce.
61'
Remešský Abdelhamíd, byl faulován Melingem, jenže rozhodčí se zdá být dneska dost milý na hráče. Tady se mohlo v pohodě zažlutit.
60'
Máme za sebou hodinu zápasu, a i když to dlouho vypadalo na exhibici ze strany Rennes, tak se hostující Remeš zvedla a začíná favoritovi vzdorovat.
59'
Remeš stále víc a víc tlačí, jenže se jim stále nepodařilo nijak ohrozit brankáře na přímo. Nicméně, tlak je víc a víc intenzivní.
58'
Další nebezpečný útok Remeše zastavila obrana v čele s Theatem. Následně si pro míč vyskočil i Mandanda.
56'
K Lopymu se dostal nízký centr, který se ale snažil dost nebezpečně odhlavičkovat a poslal míč těšně do autu.
54'
Itó a Doku se potkali v hlavičkovém souboji na půli hracího pole, jenže rozhodčí vidět u japonského hráče ruku.
52'
První útok započal i na straně domácích, kde Bourigeaud, nahrál Kalimuendovi, ale jemu se nepodařilo protlačit míč za obranu a snažit se ohrozit brankáře Dioufa.
51'
Balogun se dostal až za obranu a dokonce dokázal obejít brankáře, jenže rozhodčí ukázal ofsajd.
50'
Remeš ještě zdaleka zápas nevzdává a chce tlačí se víc do útoku.
48'
V akci jsme mohli vidět i Remeš, jenže útok po ose Busi-Balogun-Itó zastalo Ugochukwu, který nedovoleně zastavil Busiho a odnáší si žlutou kartu.
47'
Hned ze začátku se Rennes snažilo poslat do útoku Dokua, který ale nedokázal prostřelit Dioufa.
46'
ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Mitchell van Bergen,
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Dion Lopy,
ze hřiště odchází Thibault De Smet, přichází Maxime Busi.
46'
Máme za sebou první poločas. Zatím to vypadá pouze jako hra na jednu branku a to na branku Remeše, která nestíhá tempo domácí Rennes. Hned v 9.minutě poslal domácí do vedení Doku a o deset minut později se mu podařilo nejen své skóre, ale celého týmů zlepšit. Za přibližně 15 minut se tady můžeme opět vidět a zjistit, zda Rennes dokáže svoje vedení udržet.
45'
44'
Agbadou se svírá v bolestech po zákroku Omariho, nicméně rozhodčí žádnou kartu neudělí.
42'
Zdá se, že oba týmy chtějí ještě vstřelit gól do konce první půle. U obou týmů vidíme velké množství aktivity, ale s tím i dost faulů.
41'
Flips se dostal do první veliké šance hostujícího týmů, snažil se najít někoho na druhé straně, aby šli oba dva na brankáře, jenže nikoho nenašel. Jeho střelu zastavil Mandanda nohou.
40'
Zeneli bohužel nezpracoval míč podle svých představ, a tak míč se odkutálel do autu. Míč mají opět domácí.
39'
Remeš má poprvé konečně míč na kopačkách delší dobu než 30 vteřin, jenže přes zabezpečenou obranu se dost těžké dostat míč do vápna.
37'
Gouriri fauloval hostujícího De Smeta, který tak vykoledoval další faul pro domácí celek.
36'
Doku dostal skvělou přihrávku od Kalimuenda do vápna, jenže střela belgického mladíka byla zastavena skluzem Agbadoua.
35'
Celkem dlouhou dobu trvalo Rennes rozehrát, nicméně jejich pokus skončil v autu.
33'
Skvělý centr poslal Melling na vzdálenější tyč, kde čekal Gouiri, jenže se mu nepodařilo zpracovat míč podle jeho představ.
32'
Obrovskou smůlu měl teď Ugochukwu, který napálil svoji střelu pouze do tyče. Rennes už mohlo jít do tříbrankového vedení!
31'
Doku se zase z ničeho nic objevil ve vápně, jenže nenašel žádného spoluhráče, kterému by mohl nahrát.
30'
Máme za sebou prvních 30 minut zápasu a můžeme vidět spíše hru na jednu branku, a to na branku Remeše, kterou ale i tak statečně brání Diouf.
29'
Rennes stále častěji a častěji začíná svoje rozehrávky právě u matadorského brankáře Mandandy, který nakopává balóny na vytažené útočníky.
27'
Ani jeden z následných dvou rohových kopů nijak nezaměstnal brankáře Dioufa, protože oba byli mířeny vedle jeho pravé tyče.
26'
Bourigeaud vypálil projektil na brankáře Dioufa, který se skvěle natáhl na jeho střelu, kterou dokázal jen tak tak vyrazil do autu.
25'
Remeši se podařilo dostat míč na svoje kopačky, jenže se jim nedaří zkompletovat jedinou kombinaci, kterou domácí okamžitě zastavují.
23'
Jeremy Doku nebyl daleko k dokončení hattricku, jenže jeho pokus skončil v autu po bloku De Smeta.
22'
Rennes ve tlaku stále nepřestává a hráči se přibližují stále blíž vápnu.
21'
Další chyba jednoho z obránců Remeše, který pustil míč Dokuovi až do vápna, ale jeho střelu zastavil Foket.
20'
Remeš se snaží tlačit na obránce, kteří si v pohodě kombinují na své polovině a už od 20. minuty nikam nespěchají. Nicméně útočníci se snaží prozatím marně.
19'
Ani ne po dvaceti minutách zde máme už druhý gól JEREMYHO DOKUA, který společně s Bourigearudem prokombinoval celou obranu Remeše a na konci této akce byl právě belgický útočník, který poslal míč do prázdné branky.
16'
Flips byl velice nebezpečně faulován ve vápně Theatem, ale rozhodčího nechal tento zákrok obránce v klidu.
14'
Rennes zkouší začínat svoje akce až od brankáře Mandandy, který se pokus o nákop až za obranu, nicméně důsledná obrana si míč pohlídala.
12'
Tlak Remmes stále pokračuje, tentokrát po ose Bourigeaud-Ugochukwu až na Gouiriho, ale ten nepropálil zeď zvanou De Smet.
11'
Rennes stále tlačí na obranu Remeše, která se zdá dost otřesená brzkým gólem.
9'
Domácím se podařilo propasírovat míč až za brankáře Dioufa a můžeme JEREMY DOKU se může radovat z dalšího gólu. Zdá se, že jeho touha po gólech stále nevymizela.
6'
I hostující Remeš se dostala blíž k vápnu, jenže Itó nedostal míč na Flipse, který mohl z půlkruhu vystřelit.
5'
V akci jsme mohli vidět opět domácího Dokua, který ale byl zastaven Abdelhamídem. Rozhodčí, ale ukazuje, ať se hraje dál.
4'
Oba dva týmy si míč vzájemně odevzdávají a žádný z týmů se ani nedostal do nějaké vyložené šance.
2'
Do první akce se dostali domácí kdy Tait poslal míč až na Dokua, který ale nedokázal projít přes obranu Remeše.
2'
Domácí Rennes nastoupili v červených domácích dresech, zatímco Reims hrají v bílých.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré, Omari, Theate, Meling – Doku, Bourigeaud, Ugochukwu, Tait – Kalimuendo, Gouiri.
Náhradníci: Alemdar – Santamaría, Wooh, Toko Ekambi, Belocian, Majer, D. Doué, Salah, Spence.
Trenér: Bruno Genésio

Stade de Reims: Diouf – De Smet, Abdulhamíd, Agbadou, Foket – Zeneli, Edoa – Flips, Munetsi, Itó – Balogun.
Náhradníci: Olliero – K. Doumbia, Busi, Cajuste, Maolida, Lopy, van Bergen, Keita, Koeberle.
Trenér: Will Still

Rozhodčí: Jeremy Stinat
V tomto utkání se domácí Rennes bude snažit obhájit svoje sedmé místo v tabulce a přiblížit se top 5, která zaručuje účast v evropských pohárech, nicméně má za sebou dvě celkem kruté prohry. S Lyonem 1:3 a Lens 0:1. Nicméně, Reims si z posledních 5 zápasů odnesla celkově 10 bodů za 3 výhry a jednu remízu. V tomto zápase nejde přesně určit favorita. O to více, to bude zajímavý zápas. Začínáme v 17:00. Buďte u toho s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.