Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Troyes - 14. května 2023   15:00

Rennais
14' Theate (Bourigeaud) • 65' Bourigeaud (Doku) • 70' Toko Ekambi  • 74' Toko Ekambi
4:0
(1:0)
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C) (81. Assignon), Omari, Theate, Belocian – Santamaría (77. Tait) – Doku (87. Do Marcolino), Bourigeaud (87. Ugochukwu), Majer, Gouiri – Toko Ekambi (77. Salah).
Alemdar, Damergy – G. Doué, Rodon.
Frappart – Berchebru, Torregrossa
Roazhon Park, Rennes
Troyes
Gallon – Zoukrou (81. Porozo), Rami (C), Palmer-Brown – Bruus, Kouamé, Chavalerin, Larouci (69. Conté) – Odobert (81. Dong), M. Baldé, Rony Lopes.
Lis – Agoumé, Fage, Kohon, Palaversa, Yade.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:9.
Je konec. Rennes zvítězilo nad Troyes 4:0, které si tak jistojistě příští sezónu zahraje Ligue 2, neboť sestupuje. Rennes se naopak přiblížilo evropským pohárům.
O jediný gól prvního poločasu se postaral Arthur Theate, kterého v 15. minutě šťastně trefil míč. Následně měl Majer přímý kop, který nebyl vůbec špatný, ale skončil vedle. Také druhá půle se hrála pouze na jednu bránu. V 65. minutě zvýšil vedení na dvě branky Benjamin Bourigeaud a o pět minut později se prosadil také Karl Toko Ekambi. Vše uzavřel v 74. minutě druhým gólem Karl Toko Ekambi.
90+2'
90+2'
V nastavení se sice ještě hosté dostali do zakončení, ale to bylo zblokováno.
90+1'
Nyní už se utkání pouze dohrává a to na kopačkách hráčů Rennes, tak jako to bylo k vidění po celých devadesát minut.
89'
Další střela ze strany domácích byla zblokována obranou soupeře.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Lesley Ugochukwu,
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Alan Do Marcolino.
86'
Dnešní zápas opravdu ukázal zcela rozdílnou kvalitu a formu obou celků. Skoro neustále se hrálo pouze na jednu bránu.
85'
Arthur Theate se po skvělém lobu Majera dostal do velké šance, ale z otočky napálil jen brankáře Gallona!
83'
Andreas Bruus se na druhé straně snažil dostat ke střele, ale míč končí v moci gólmana.
82'
Nepřesný pas na pravou stranu, kde se nacházel Jeremy Doku.
81'
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.

Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Kyliane Dong,
ze hřiště odchází Tanguy Zoukrou, přichází Jackson Porozo.
80'
Rennes si otevřená vrátka v obraně soupeře užívá, ale další centr do vápna nakonec neskončil střelou.
79'
Pokud nenastane nějaký nečekaný zvrat, což by bylo šílené, je jisté, že Troyes sestupuju do Ligue 2.
77'
ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Flavien Tait,
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Ibrahim Salah.
74'
Rennes právě vstřelilo branku!
A je to už 4:0! Domácí se skvělou kombinací dostali až do vápna, kde si obrana Troyes neporozuměla a nechtěně dostal KARLA TOKO EKAMBIHO do další šance, která končí gólem.
73'
Rennes předvedlo velmi rychlý přechod, ale centr z pravé strany nepřinesl nic vážnějšího.
70'
Domácí vedou už o tři branky! Obrovský tlak do vápna, kde přišlo zakončení, ale k míči se nakonec dostal v tutové situaci KARL TOKO EKAMBI, jenž zakončil přesně k tyči.
69'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Abdu Conté.
67'
Rennes už je opět ve vápně soupeře, ale tentokrát byla přihrávka do oblasti pokutového puntíku zblokována.
65'
A je to o dvě branky! BENJAMIN BOURIGEAUD se nejprve dostal ke hlavičce po centru z levé strany, kterou ještě Gauthier Gallon fantasticky vyrazil, ale hostující defenzíva zcela zaspala a po přihrávce z pravé strany se už do prázdné svatyně Bourigeaud prosadil. Asistence: Jeremy Doku.
63'
Mama Baldé přes sebe nepustil Dokua a poslal jej faulem k zemi.
62'
Jeremy Doku si připravil střeleckou pozici, ale také jeho pokus letěl vedle.
60'
Hodina utkání je za námi a Rennes stále vede nad Troyes 1:0. Zápas má pod kontrolou.
58'
Baptiste Santamaría pálil z dálky, ale jeho pokus neměl ty správné parametry.
57'
Nyní se Troyes snad poprvé v zápase dostali do nějaké příležitosti po dalším zaváhání Mandandy, jenž přihrávkou našel soupeře, ale ten toho nedokázal využít a zakončit.
56'
Hamari Traoré si sklepl míč se spoluhráčem do vápna, ale jeho zakončení letělo vedle.
55'
Arthur Theate chtěl navázat na svůj první gól v utkání, ale tentokrát jeho hlavička zamířila vedle svatyně Gallona.
54'
Rennes získalo další rohový kop z pravé strany a pokračuje tak hra na jednu bránu.
52'
Tentokrát už si domácí v první půli vytvořili velkou šanci! Centr z rohu skončil na hlavě domácího hráče, ale jeho pokus vyrazil Gauthier Gallon!
50'
Rennes pokračuje v nátlaku a nyní získal rohový kop z pravé strany.
48'
Už to vypadalo na skvělou přihrávku skrze obranu soupeře, ale jako první se k míči dostal brankář Gallon.
47'
Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího, ale u míče je opět Rennes.
46'
Hned v úvodu druhé půle přišel faul ze strany hostů a následovat tak bude přímý kop Rennes.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01.
První část utkání je za námi a Rennes vede nad Troyes 1:0. O jediný gól prvního poločasu se postaral Arthur Theate, kterého v 15. minutě šťastně trefil míč. Následně měl Majer přímý kop, který nebyl vůbec špatný, ale skončil vedle.
45+1'
45+1'
Rennes nadále drží bezpečně míč a nechce nic riskovat.
44'
Benjamin Bourigeaud se opřel do odraženého míče před šestnáctkou, ale balón netrefil ideálně.
42'
Utkání není zrovna příliš atraktivní. Kvalita obou týmů je velmi rozdílná a Rennes tak má zápas pod kontrolou.
40'
Steve Mandanda si poradil s dalším centrem soupeře ze strany a chytil tak balón do rukou.
38'
Jeremy Doku si sbíhal z pravé strany do vápna na přihrávku svého kapitána, ale balón skončil jen mimo hrací plochu.
37'
Mama Baldé si chtěl efektivně obhodit soupeře, ale míč si předkopl příliš daleko.
35'
Troyes sice následně mělo odkop od brány, po kterém ale nezískalo míč.
34'
Lovro Majer se ujal přímého kopu, který nekopl vůbec špatně, ale nakonec míč skončil těsně vedle pravé šibenice!
33'
Další faul ze strany hostů, kterého se tentokrát dopustil Rominigue Kouamé, jenž zfauloval Majera a uviděl žlutou kartu.
32'
Tentokrát domácí celek získal volný kop z pravé strany, ale s centrem si defenzíva Troyes poradila.
30'
Půl hodina je za námi a Rennes vede nad Troyes 1:0 díky šťastné brance Theateho.
29'
Opět je k vidění hra na jednu bránu, kterou je ta hostující. Hráči Rennes bez problémů drží míč a dlouhou kombinací se snaží unavit soupeře.
27'
Tentokrát si už sice hosté vypracovali střeleckou příležitost, ale rána z dvaceti metrů letěla nad svatyni Rennes.
25'
Ovšem standardní situace Troyes nepřineslo nic nebezpečného a balón skončil v rukou gólmana Mandandy.
24'
Hosté se opět po delší době dostali do vápna Rennes a vybojovali rohový kop, o který se postará Rony Lopes.
22'
Nyní je hra přerušená, neboť jeden z domácích hráčů má zdravotní problémy a je ošetřován.
21'
Opět to domácí sehráli přes pravou stranu směrem do vápna, ale střela z úhlu skončila v rukou brankáře Gallona.
19'
Standardní situace ale nepřinesla nic vážnějšího a Troyes se tak ubránilo.
17'
Nedovolený zákrok ze strany hostů znamená volný kop Rennes a šanci na dvoubrankový náskok.
15'
Steve Mandanda ovšem nyní zavařil svému týmu velmi špatnou přihrávkou, po které se Troyes málem dostali do tutovky, ovšem poslední obránce se štěstím dostal balón do bezpečí.
14'
Domácí celek se ujímá vedení! Benjamin Bourigeaud se postaral o centr z rohového kopu, který dopadl až na hlavu ARTHURA THEATÉHO, jenž neměl v úmyslu zakončovat a je tak z toho velmi šťastná branka. Asistence: Benjamin Bourigeaud.
12'
Rennes od úvodu utkání vyvíjí na svého soupeře tlak a hraje se tak pouze na jednu bránu.
10'
Jeremy Doku se na hranici malého vápna dostal ke hlavičce, ale Gauthier Gallon byl připraven a nadvakrát chytil míč!
8'
Troyes se po trochu delší době dostalo k míči na více času a kombinuje na polovině soupeře.
6'
Domácí mužstvo to znovu zkoušelo přes pravé křídlo, ale ani tentokrát z toho nebyla vážnější situace.
5'
Nyní se hraje především ve středu hrací plochy.
3'
Po rohovém kopu sice přišla hlavička Amina Gouiriho, ale ta neměla šanci na úspěch, neboť letěla příliš vysoko.
2'
Rennes se snažilo prodrat do vápna z pravé strany, ale centr Ekambiho byl zblokován na roh.
1'

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Belocian – Santamaría – Doku, Bourigeaud, Majer, Gouiri – Toko Ekambi.
Náhradníci: Alemdar, Damergy – Assignon, Do Marcolino, G. Doué, Rodon, Salah, Tait, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Génésio

ESTAC Troyes: Gallon – Zoukrou, Rami (C), Palmer-Brown – Bruus, Kouamé, Chavalerin, Larouci – Odobert, M. Baldé, Rony Lopes.
Náhradníci: Lis – Agoumé, Conté, Fage, Dong, Kohon, Palaversa, Porozo, Yade.
Trenér: Patrick Kisnorbo

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa.
Rennes je aktuálně na 6. místě s počtem 56 bodů a skóre 56:38. Útočí na evropské poháry, ale na páté Lille ztrácí tři body. Forma šla navíc v posledních zápasech razantně dolů. Posledních šest utkání čtyřikrát prohrálo. Troyes má naprosto jiné starosti, které už s velkou pravděpodobností nedokáže vyřešit. Nachází se totiž na 19. místě s 22 body. Na 16. pozici zaručující záchranu ztrácí dvanáct bodů, takže je dost možné, že po dnešním zápase bude sestup realitou.
Ve 35. kole Francouzská Ligue 1 se proti sobě utkají týmy Stade Rennes FC a ESTAC Troyes. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Troyes, kde se zrodila remíza 1:1. Dnes se bude hrát v Roazhon Parku v Rennes. Úvodní výkop v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.