Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Lorient - 21. srpna 2022   15:00

Toulouse
31' Ratão  • 64' Dallinga (Dejaegere)
2:2
(1:1)
Lorient
2' Lauriente   • 81' I. Koné
Toulouse
Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, M. Diarra (76. Keben Biakolo) – Dejaegere (C) (87. Genreau), Spierings, van den Boomen – Abúchlál, Dallinga (65. Healey), Ratão (65. Onaiwu).
Haug – L. Costa, Zandén, Skyttä, Begraoui.
Gustavo Fernandes Correia
Stadium Municipal, Toulouse
Lorient
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Fée (89. Boisgard), Le Bris (70. Ponceau), Abergel (C) – Moffi (68. I. Koné), D. Ouattara, Lauriente (89. Grbic).
Nardi – Yongwa, Petrot, Innocent, S. Diarra.

Z mé strany je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a těším se na vás u dalších sportovních přenosů.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:10.
Je konec, v Toulouse se dnes body rozdělí rovným dílem. Ve druhém poločase jsme stejně jako v tom prvním viděli po jedné brance na obou stranách. Domácí šli poprvé v zápase do vedení v 64. minutě, když skóroval Thijs Dallinga. Vedení vydrželo Toulouse až do 81. minuty, kdy se pokutového kopu ujal Ibrahima Koné, jenž upravil na konečných 2:2.
90+6'
90+4'
Branco van den Boomen vyslal střelu ze střední vzdálenosti, kterou však dokázal zblokovat jeden z bránících hráčů.
90+1'
Domácím se na chvíli podařilo zamknout Lorient, avšak několik nepřesností v řadě znemožnilo jakékoliv zakončení.
89'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Adrian Grbic.
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Quentin Boisgard.
88'
Na vysoký míč z rohového kopu si dobře naskočil Zakarjá Abúchlál, avšak míč na branku usměrnit nedokázal.
87'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Denis Genreau.
86'
K zakončení ze střední vzdálenosti se odhodlal Julien Ponceau, jenže jeho slabá střela proskákala daleko od levé tyče.
84'
Lorient měl k dispozici rohový kop, z nějž ale žádné nebezpečí nevzešlo.
83'
Proti střele z ostrého úhlu dobře zakročil Yvon Mvogo, jenž vykryl prostor u své bližší tyče.
82'
Z velké dálky poslal do vápna vysoká míč Brecht Dejaegere, nejlépe si na něj ale vyskočil jeden z bránících hráčů.
81'
Lorient právě vstřelil branku! IBRAHIMA KONÉ s přehledem proměnil pokutový kop, když vyslal dělovku do pravé části branky!
79'
Přehodnotí, hosté budou kopat pentli!
78'
Tak pozor, rozhodčí se jde podívat na video, přehodnotí svůj verdikt?
77'
Armand Lauriente se v pokutovém území rozplácl o zem a dožadoval se penalty. Místo ní ale dostal žlutou kartu za filmování.
77'
Hosté měli k dispozici rohový kop, jehož exekuce se ujal Le Fee. Centr ale odvrátila hlavička jednoho z borců v bílém.
76'
ze hřiště odchází Moussa Diarra, přichází Kévin Keben Biakolo.
74'
Lorient měl k dispozici volný kop z velké vzdálenosti, po němž přišlo zakončení hlavou. Avšak mimo.
73'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Branco van den Boomen).
71'
Sudí opět nařizuje přestávku na pití. Hra se na několik sekund přeruší.
70'
ze hřiště odchází Theo Le Bris, přichází Julien Ponceau.
68'
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Ibrahima Koné.
68'
Armand Lauriente si na půlkruhu zpracoval míč a poslal jej směr brána. Prostor mezi třemi tyčemi ale přestřelil.
67'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Branco van den Boomen. K hlavičce se pak horko těžko procpal jeden z jeho spoluhráčů, avšak zakončoval už z hodně nevýhodné pozice.
66'
Rhys Healey se snažil hned při svém prvním doteku s míčem něco vymyslet. Svého soka na pravém křídle však ani přes efektní přešlapovačku neobešel.
65'
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Rhys Healey.
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Ado Onaiwu.
64'
Toulouse právě vstřelilo branku! Domácí jdou poprvé v zápase do vedení! Střelu van den Boomena gólman ještě vytěsnil, na následnou dorážku z kopačky THIJSE DALLINGY byl už ale krátký.
63'
Brecht Dejaegere byl faulován na hranici pokutového území. Volný přímý kop domácích může být zajímavou gólovou příležitostí.
62'
Hosté si na vlastní obranné polovině přihrávají nakrátko a snaží se zpomalit tempo hry.
60'
Zakarjá Abúchlál se snažil u levé postranní čáry obejít protihráče, čímž by se dostal do ideální pozice pro centr. Když se mu to nepodařilo, zkusil alespoň nafilmovat pád, to mu však arbitr nezbaštil.
59'
Z pravé strany se k zakončení dral Dango Ouattara, kterému se ale míč zapletl pod kopačkami a z nadějné šance tak nebylo nic.
58'
Maxime Dupé ukázal skvělé reflexy, když lvím skokem zastavil střílený centr z levé strany. Domácí mohou otočit hru.
57'
Hosté jsou ve druhé půli mnohem méně aktivní. Zdá se, že se snad snaží bránit bod.
56'
Exekuce rohového kopu se ujal Branco van den Boomen a posadil míč přesně na hlavu jednoho ze spoluhráčů. Hlavičku z bezprostřední blízkosti ale dokázal vytěsnit Yvon Mvogo.
55'
Po centru Rafaela Ratãa z pravé strany následuje rohový kop pro domácí.
54'
Enzo Le Fée se na půli hřiště zastavil a přišel o míč. S malým zpožděním se však ozvala píšťalka rozhodčího. Hráč Lorientu byl faulován.
53'
Ostrý centr z levé strany odvrátil alespoň na rohový kop dobrým zákrokem Rasmus Nicolaisen.
52'
Volný kop z velké vzdálenosti rozehrál Branco van den Boomen nakrátko. Následná akce na jeden dotek skončila u Rafaela Ratãa, jenž nestihl míč před brankovou čarou.
51'
Zakarjá Abúchlál spěchal za dlouhým nákopem z obranné poloviny. Ten byl ale příliš dlouhý.
50'
Z levé strany centroval Moussa Diarra, jeho vysoký míč ale přeletěl všechno včetně branky.
49'
Toulouse na chvíli zamklo Lorient na jeho obranné polovině. Zámek ale skončil s přihrávkou na pravou stranu, který byla natolik prudká, že ji Branco van den Boomen nestihl před brankovou čárou.
48'
Theo Le Bris mohl z osy hřiště střílet ze střední vzdálenosti. Přešlapovačkou se ale jen zbytečně zamotal a odevzdal míč soupeři.
47'
Za vysokým míčem na pravé křídlo mířil Dango Ouattara. Měl sice slušnou rychlost, avšak i přesto byl u míče první obránce, jenž měl trasu přeci je kratší.
46'
Druhá půle právě začíná. Výkop obstarali hosté.
46'

Fauly: 2:1
V prvním poločase jsme sledovali parádní ofenzivní kopanou, která přinesla dva góly. Jako první se hned ve 2. minutě trefil z volného přímého kopu Armad Laurinte. Na jeho branku ve 31. minutě reagoval Rafael Ratão, jenž využil zmatků v domácí obraně a obstaral vyrovnávací gól. Ve 42. minutě mohl jít Lorient znovu do vedení, to byl však musel Terem Igobor Moffi svůj pokutový kop lépe zakončit.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+3'
45+2'
Theo Le Bris byl asi sám překvapen, jak snadno se z levého křídla dostal až do vápna. Z dobré pozice pak zakončil velmi mizerně.
43'
Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Thijs Dallinga).
42'
Nedal, Terem Igobor Moffi nedal! Zamířil po zemi do levé poloviny branky, kam ale skočil Maxime Dupé a zabránil gólu!
41'
Penaltu si půjde kopnout Terem Igobor Moffi.
40'
Moussa Diarra v pokutovém území podrazil protihráče! Sudí nezaváhal a nařizuje pokutový kop!
38'
Volný přímý kop rozehrál sám Armand Lauriente střelou. Mířil ale příliš vysoko.
37'
Armand Lauriente se krásně prosmýkl okolo dvou bránících hráčů a až na hranici velkého vápna byl faulován. Lorient má k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozice.
36'
Yvon Mvogo si dává s rozehrávkou načas, na což domácí fanoušci reagují hlasitým bučením.
35'
Le Goff u postranní čáry ostře zboural Rafaela Ratãa, sudí ale jeho počínání jako faul nevyhodnotil.
33'
Vincent Le Goff trochu nazdařbůh centroval míč do vápna. Na jeho pobídku nikdo nereagoval.
31'
Toulouse právě vstřelilo branku! Nedáš, dostaneš! Už to vypadalo, že domácí protiútok obrana Lorientu odvrátí. To by ale nesmělo dojít k nepochopitelným nepřesnostem, kterých využil RAFAEL RATÃO, jenž se v ložené pozici zmocnil míče a nezaváhal.
31'
Obrovskou šanci měl Vincent Le Goff, k němuž proskákal míč před úplně prázdnou branku. Zakončení mu ale trvalo tak dlouho, že se gólman stačil přesunout!
30'
Diarrův centr z levé strany nakonec proskákal Brechtovi Dejaegerevi, ten ale z ostrého úhlu nedal.
29'
Jakoby byl z dobré šance překvapen Gédéon Kalulu. Z osy hřiště nakonec ani nezakončil a míč mu odskočil od kopaček.
28'
Volný kop z velké vzdálenosti rozehrál vysokým míčem do ohně Brecht Dejaegere. Stopku mu ale vystavil jeden z bránících hráčů.
27'
Dango Ouattara se ve vápně dostal k míči, ale střílel s očima zabořenýma do země, což byla předzvěst neúspěchu jeho rány. Míč nakonec vysoko přeletěl horní tyč.
26'
Hra již pokračuje a domácí se snaží krátkými přihrávkami dostat dopředu.
24'
Sudí nařizuje krátkou přestávku na doplnění tekutin. V Toulouse je dnes 28 stupňů.
23'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Enzo Le Fée).
22'
Úplně odnikud se na hranici velkého vápna zjevil Dango Ouattara a do druhé vlny dostal míč. Jeho ránu z ideální pozice ale stihl jeden z protihráčů tečovat mimo branku.
21'
To byl nepovedený rohový kop v podání Enza Le Fée, jenž nenašel nikoho v černém.
20'
Armand Lauriente dostal míč do běhu na levé křídlo, kde nakonec vybojoval alespoň roh, když s přispěním nohou bránícího hráče poslal míč za brankovou čáru.
19'
Znovu se blýskl Yvon Mvogo, když se vrhnul pod nohy van den Boomena a sebral mu míč. Případná branka by ale stejně neplatila, situaci předcházel ofsajd.
18'
Smutné zabučení se ozvalo z ochozů, když Thijs Dallinga místo střely z ideální pozice na hranici vápna ještě centroval. Tady měl být domácí forvard přímočařejší.
17'
V souboji kapitánů na středu hřiště fauloval Laurent Abergel. Domácí mají k dispozici volný kop.
16'
Volný kop z pravé strany hřiště rozehrál Branco van den Boomen centrem na vzdálenější tyč. Nikoho ve světlém trikotu ale nenašel.
15'
Už už to vypadalo, že na centr ke vzdálenější tyči dosáhne Vincent Le Goff. Zdání ale často klame, což byl i tento případ. Domácí otáčejí hru.
14'
Následoval rohový kop, z nějž se však domácím nepodařilo vytěžit zhola nic.
13'
Další nebezpečné zakončení z kopačky van den Boomena! Tentokrát pálil z první z hranice velkého vápna, minisouboj však znovu vyhrál Yvon Mvogo.
12'
Na konci útočné akce Lorientu byl Armand Lauriente, jenž zkazil pracně rozběhnutou akci, když si to namířil střemhlav do dvou bránících protihráčů.
11'
Rafael Ratão se u pravé postranní čáry vší silou snažil zkrotit vysoký míč. To se mu však nepovedlo, a tak budou vhazovat hosté.
10'
Vyrovnání měl na kopačce Branco van den Boomen, jenž zakončoval z první z bezprostřední blízkosti branky. Skóre se však nemění, Yvon Mvogo vytáhl skvělý zákrok.
9'
Anthony Rouault byl prvním, kdo si všiml volného míče na pravém křídle a hned se do něj opřel. Jeho prudký centr ale přeletěl všechno a všechny.
8'
Maxime Dupé se nebojí vylézt hodně daleko od branky a podporuje své spoluhráče v rozehrávce.
7'
Z pravé strany posílal do ohně střílený centr Rafael Ratão, před tím ale nestihl seřídit mířidla a našel jen hlavu bránícího hráče.
6'
Hráčům Lorientu bude nyní vyhovovat nižší tempo hry, což dokládají jejich krátké pasy na obranné polovině.
5'
Dango Ouattara byl adresátem dlouhého míče z hloubi obranné poloviny. Kulatý nesmysl dokázal zpracovat a ještě přesně našel nabíhajícího Thea Le Brise, tomu ale v ideální střelecké pozici na ose hřiště selhalo zpracování.
4'
Rafael Ratão se snažil projít po levém křídle a dostat se k centru. To se mu však nepodařilo, protože naboural přímo do bránícího protihráče.
3'
Toulouse se okamžitě snažilo kontrovat rychlým útokem hned po výkopu. Pohlednou akci na jeden dotek ale zazdil Zakarjá Abúchlál, který si nevšiml, že mu na záda dýchá bránící hráč a o míč přišel.
2'
Lorient právě vstřelil branku! Tak to je rychlý start v podání hostů! Volného přímého kopu se chopil ARMAND LAURIENTE, jenž potvrdil, že je expert na slovo vzatý. Jeho rána se otřela o břevno a zapadla do branky.
1'
Hned zkraje utkání má Lorient k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozice.
1'
Úvodního výkopu se ujímají domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Lorient dnes hraje v černé variantě.
1'

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, M. Diarra – Dejaegere (C), Spierings, van den Boomen – Abúchlál, Dallinga, Ratão.
Náhradníci: Haug – Keben Biakolo, L. Costa, Zandén, Genreau, Skyttä, Onaiwu, Begraoui, Healey.
Trenér: Philippe Montanier

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Fée, Le Bris, Abergel (C) – Moffi, D. Ouattara, Lauriente.
Náhradníci: Nardi – Yongwa, Petrot, Innocent, S. Diarra, Ponceau, Boisgard, I. Koné, Grbic.
Trenér: Régis Le Bris

Rozhodčí: Gustavo Fernandes Correia.
FC Lorient

To Lorient už má svoji nováčkovskou sezonu mezi elitou za sebou. V minulé sezoně se zachránil díky 16. místu, avšak náskok na barážovou 18. příčku činila jen tři body. O žádné jistotě se tak na Bretaňském poloostrově mluvit nedalo.

Vstup do nové sezony měl však Lorient více než dobrý. Hned v prvním kole si vyšlápl na adepta na evropské poháry Rennes, kde vyhrál 0:1. Následující utkání Lorientu bylo odloženo. I přesto, že má na kontě tři body, nemá zatím jediného úspěšného střelce. V Rennes totiž vyhrál díky vlastnímu gólu Arthura Theateho.
Toulouse FC

Nováček nejvyšší soutěže z Toulouse si na startu sezony nevede vůbec špatně. Svěřenci kouče Philippeho Montaniera mají po dvou kolech na kontě čtyři body. První zápas po návratu mezi elitu oslavili domácí remízou 1:1 s Nice. Hned v dalším utkání si připsali i první výhru, když na hřišti Troyes zvítězili vysoko 0:3.

Hned v prvním soutěžním zápase za Toulouse se trefila posila z nizozemského Excelsioru Thijs Dallinga, na něj se budou upírat zraky spousty domácích fandů. Vzhledem k jeho historii se z něj může vyklubat zajímavý kanonýr, vždyť má teprve 22 let.
Zdravím všechny fanoušky kvalitní francouzské kopané. V rámci 3. kola Ligue1 se dnes utkají celky Toulouse FC a FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.