Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Ajaccio - 16. října 2022   15:00

Troyes
76' Porozo (Rony Lopes)
1:1
(0:0)
Ajaccio
88' El Idrissy
Troyes
Lis – Porozo, Rami (C), Conté (82. Yade) – T. Baldé (65. Bruus), Chavalerin, Tardieu, Larouci (46. Palmer-Brown) – Rony Lopes, Ripart (65. Odobert) – M. Baldé (87. Dingomé).
Gallon – Kouamé, Ugbo, Dong.
J. Brisard – B. Pages, A. Auger
Stade de l'Aube, Troyes
Ajaccio
B. Leroy – Youssouf, Gonzalez, Avinel, Y. Koné (61. Alphonse) – Spadanuda (46. Barreto), Marchetti, Coutadeur (C) (86. Mangani), Nouri (87. Cimignani) – El Idrissy, Moussiti-Oko (75. Bilajlí).
Sollacaro – Vidal, Botué, Chabrolle.

Také druhá půle se dlouho hrála bez gólů a vypadalo to, že se týmy rozejdou smírně a bez branek. Nakonec platilo jen jedno, domácí se čtvrt hodiny před koncem ujali vedení po rychlém úniku, ale Ajacciu se v závěru povedlo zaslouženě vyrovnat. Další góly už nepřišly a duel končí spravedlivou remízou.

Já děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 8:14.
90+5'
90+4'
Benjamin Leroy trochu zaváhal při vyběhnutí, ale podařilo se mu míč odehrát k postranní lajně, navíc je máván ofsajd.
90+3'
Rohový kop pro Troyes.
90+2'
Domácí brankář se musí v závěru ještě činit, nyní lapil hlavičkové zakončení protihráče, jež směřovalo k jeho levé tyči.
90+1'
Střelu jednoho z hráčů Ajaccia zastavila dobře postavená zeď, takže Lis zasahovat nemusel.
90'
Hosté mají šanci dokonat obrat, zahrávat budou přímý kop.
88'
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Hosté v závěru základní hrací doby srovnávají a nutno říct, že zaslouženě. Velkou práci odvedl Júsuf Bilajlí, který se s míčem dostal na pravé straně do malého vápna, jeho přihrávka byla sice odvrácena, ale k balónu doběhl MOUNAÏM EL IDRISSY a rychle jej dorazil ze svého pohledu do levého horního rohu brány.
87'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Tristan Dingomé.
87'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Yanis Cimignani.
86'
ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Thomas Mangani.
85'
Další velká šance Troyes, Mama Baldé přihrával z pravé strany vápna před úplně prázdnou bránu, kam nabíhal Wilson Odobert, ovšem ten nakonec nezakončil, neboť míč lehce tečoval jeden z obránců Ajaccia, což zabránilo jasnému gólu.
83'
Domácí sice po pěkné kombinaci skórovali podruhé, Porozo si ale nepohlídal postavení a stál v ofsajdu, takže jeho gól nemůže platit.
82'
ze hřiště odchází Abdu Conté, přichází Papa Ndiaga Yade.
80'
Hostům se krátí čas, další jejich útok končí nezdarem a rozehrává domácí brankář.
78'
Hosté se snažili rychle odpovědět, ovšem o míč přišli a musí pro něj zpátky ke své svatyni.
76'
Troyes právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení. Po rychlém brejku, kdy obrana Ajaccia zůstal hodně otevřená, si JACKSON POROZO zpracoval přihrávku, naběhl do pokutového území a z pravé strany zamířil po zemi přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány.
75'
ze hřiště odchází Bevic Moussiti-Oko, přichází Júsuf Bilajlí.
74'
Rohový kop bude zahrávat hostující tým.
72'
Domácí drží míč na své polovině, dál se dostat nemohou. Dočkáme se nakonec vůbec nějakého gólu?
69'
Hodně nepřesný křižný centr hostů letí pouze do zámezí, domácí gólman se postará o rozehrávku.
67'
Domácí nyní okupují pokutové území Ajaccia, ale do šance se dostat nemohou.
65'
ze hřiště odchází Thierno Baldé, přichází Andreas Bruus.
65'
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Wilson Odobert.
63'
Také na druhé straně se zahrozilo, střela jednoho z hráčů Troyes však putovala vedle levé tyče hostující svatyně.
62'
Mickaël Alphonse pěknou ranou z dálky málem poslal svůj tým do vedení, balón se zakroutil kousek vedle vzdálenější tyče. Více štěstí a mohli se hosté radovat.
61'
ze hřiště odchází Youssouf Koné, přichází Mickaël Alphonse.
60'
Další z hráčů Ajaccia leží na trávníku, hosté se zřejmě snaží natáhnout čas, jak jen to půjde.
59'
Hosté si špatně přihráli v pokutovém území, domácí vyráží do protiútoku.
58'
Riad Nouri zůstává na trávníku a drží se za ústa. Je pískán faul, ale karta udělena není.
56'
Youssouf Koné pálil nejprve z dálky, Mateusz Lis jeho pokus vyrazil na levou stranu, k míči doběhl Riad Nouri a zkoušel dorážet, ale trefil jen připravenou náruč gólmana.
55'
Mathieu Coutadeur rozehrál přímý kop, ale svůj pokus namířil pouze nad bránu.
53'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Renaud Ripart).
52'
Renaud Ripart se provinil faulem, za který by klidně mohl vidět žlutou kartu a tak se také po chvíli děje.
51'
Mama Baldé si udělal v pokutovém území prostor, ve velké šanci poté střílel jen do protihráče, ale i tak byl odmáván ofsajd.
50'
Domácí čistým způsobem zahráli v obraně, získali míč a vyráží do protiakce.
47'
Benjamin Leroy vyběhl ven z vápna, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
46'
ze hřiště odchází Kevin Spadanuda, přichází Mickaël Barreto.
46'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Erik Palmer-Brown.
46'
První půle branku nenabídla, hráči často polehávali na trávníku, přesto byly k vidění zajímavé možnosti, tu největší měli hosté, když Riad Nouri kopal pokutový kop, avšak neuspěl.
45+6'
45+5'
Benjamin Leroy musel ven z pokutového území, hlavou odehrál míč do autu, což bylo v tu chvíli rozumné řešení.
45+4'
Vincent Marchetti po centr z pravého křídla hlavičkoval vedle bližší tyče.
45+3'
Benjamin Leroy se musel pořádně natáhnout, letící míč konečky prstů vytáhl do bezpečí, čímž zabránil zakončení protihráče.
45+1'
Lehkou tečí před bránou Troyes se prezentoval jeden z hostů, Mateusz Lis neměl problém chytit míč do rukavic.
45'
Útočným faulem se provinil Mounaïm El Idrissy, balón tak musí odevzdat soupeři.
44'
Nebezpečí před bránou Ajaccia, ovšem jeho obrana stihla odehrát centr z pravé strany včas do bezpečí.
42'
Domácí pokračují kombinací na své polovině, první poločas se chýlí k závěru.
39'
Mama Baldé střílel bez přípravy před hranicí vápna, jeho střela však letí nad břevno.
37'
Riad Nouri (AC Ajaccio) neproměňuje pokutový kop. Hráč Ajaccia to provedl hodně mizerně, míč odehrál docela slabou střelou po zemi lehce na levou stranu, Lis jeho úmysl vystihl, natáhl se a balón vyrazil.
36'
Poměrně dlouho se hlavní arbitr díval na záznam, jeho verdikt je ale jasný – penalta!!
34'
Ale rozhodčí se jde ještě podívat sám na video, tak uvidíme.
33'
Mounaïm El Idrissy skončil po souboji o míč v pokutovém území na trávníku, penalta se i přes velké protesty nepíská.
32'
Adil Rami nedokázal udržet míč na hrací ploše, vhazovat bude hostující celek.
30'
Yasser Larouci pálil tvrdě z levé strany, Benjamin Leroy se ale natáhl a pravačkou vyrazil míč na roh.
30'
Další nebezpečný centr před bránu Ajaccia, jenž zůstává nevyužit.
28'
Domácí vyrazili do protiakce, která jim přináší vhazování v blízkosti vápna.
27'
Ajaccio zastavuje ofsajd, jeho hráči tak musí balón odevzdat.
25'
Nepřesný dlouhý nákop hostů končí u gólmana Troyes.
23'
Hra pokračuje přetahovanou u středové lajny, chvíli drží míč domácí, chvíli zas hosté.
20'
Velká možnost hostů, Bevic Moussiti-Oko hlavičkoval před hranicí vápna na pravou stranu, jenže mířil nad. Tohle měl být gól.
18'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Mama Baldé). Hráč hostů hodně tvrdě atakoval protihráče v souboji o míč a ten opět zůstává ležet na trávníku.
16'
Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Youssouf Koné).
15'
Znovu hráči leží na trávníku, takový fotbal se fanouškům asi moc líbit nemůže.
13'
Po krátké nevynucené pauze, zaviněné ošetřováním jednoho z domácích fotbalistů, mohou hráči Troyes rozehrávat od středového kruhu.
10'
Útočná snaha se hostům moc nepovedla, míč se kutálí do rukou gólmana Troyes.
8'
Několikrát tečovaný míč u brány Ajaccia si cestu do brány nenalezl.
5'
Benjamin Leroy musel rychle ven z brány a míč lapit do rukou, měl navíc štěstí, že soupeř nezpracoval nebezpečnou přihrávku dobře a nepovedlo se mu lépe zakončit.
3'
O chvíli později se už přerušuje, Mama Baldé, nejlepší střelec Troyes, leží stále na trávníku.
3'
Domácí se dožadovali penalty, hra ale pokračuje.
2'
Hosté se dostali do první možnosti, po rohovém kopu hlavičkoval jeden z hráčů příliš slabě a domácí brankář schoval míč do rukou.
1'

ESTAC Troyes: Lis – Porozo, Rami (C), Conté – T. Baldé, Chavalerin, Tardieu, Larouci – Rony Lopes, Ripart – M. Baldé.
Náhradníci: Gallon – Palmer-Brown, Bruus, Dingomé, Kouamé, Ugbo, Yade, Dong, Odobert.
Trenér: B. Irles.

AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, Gonzalez, Avinel, Y. Koné – Spadanuda, Marchetti, Coutadeur (C), Nouri – El Idrissy, Moussiti-Oko.
Náhradníci: Sollacaro – Alphonse, Vidal, Barreto, Cimignani, Mangani, Botué, Chabrolle.
Trenér: O. Pantaloni.

Rozhodčí: J. Brisard – B. Pages, A. Auger.
Posledních pět vzájemných zápasů

Troyes – Ajaccio 1:0
Ajaccio – Troyes 0:4
Troyes – Ajaccio 2:1
Troyes – Ajaccio 0:0
Ajaccio – Troyes 0:1

Všechny uvedené mače se odehrály v rámci Ligue 2, Ajaccio porazilo svého protivníka naposledy 13. ledna 2017, kdy jej porazilo na jeho hřišti 2:1.
Ajaccio

Hostům patří až osmnácté místo se sedmi body. Mimo svůj stadion sehráli dosud pět utkání a zaznamenali šest bodů za dvě výhry, vstřelili pět gólů a o dva více inkasovali. Nutno říct, že si Ajaccio připsalo už dvě venkovní výhry za sebou, naposledy to bylo velmi překvapivé, neboť otočilo nepříznivý stav a zvítězilo 2:1 na hřišti Marseille, díky čemuž opustilo poslední místo tabulky.
Troyes

Domácí jsou díky jedenácti získaným bodům na dvanácté pozici, neztrácí moc na soupeře nad sebou, ale nemají příliš velký náskok ani před týmy ze spodu tabulky. Na svém hřišti odehráli dosud čtyři zápasy a zaznamenali pět bodů za výhru a dvě remízy, vstřelili jen šest branek a o jednu více inkasovali. Naposledy před svými fanoušky remizovali po přestřelce 2:2 s Reims.
Nejlepším střelcem mužstva je pěti góly Mama Baldé.
Dobrý den, nejvyšší francouzská fotbalová liga má dnes na programu dohrávku 11. kola, k vidění bude sedm utkání. V tomto budeme sledovat souboj týmů ze středu a spodu tabulky, Troyes a Ajaccia. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.