Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Auxerre - 4. listopadu 2022   21:00

Ukončeno
Troyes
28' Rony Lopes (M. Baldé)
1:1
(1:0)
Auxerre
86' G. Perrin  (Sinayoko)
Troyes
Sestavy:
Gallon (C) – Salmier, Palmer-Brown, Porozo – Conté (79. Larouci), Chavalerin, Kouamé, T. Baldé (90. Bruus) – M. Baldé, Rony Lopes (59. Odobert), Ugbo (59. Ripart).
Náhradníci:
Lis – Zoukrou, Dingomé, Palaversa, Yade.
Rozhodčí
Gaillouste – Auger, Favre.
Stade de l'Aube, Troyes
Auxerre
Sestavy:
Costil – Mensah, Jeanvier, Jubal, Raveloson – Hein (64. G. Perrin), Sakhi, B. Touré (C), Sinayoko – Da Costa (75. Autret), Charbonnier (82. Dugimont).
Náhradníci:
Léon – Bernard, Coeff, Joly, Bain, Camara.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:8. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:10.
Stade de l'Aube hlásí dohráno a nutno podotknout, že domácí fanoušci ho nejspíš nebudou opouštět spokojení. Troyes bylo po většinu utkání na hrací ploše lepším celkem a v posledních minutách dominovalo ve snaze si pojistit své vítězství. Místo dalšího gólu ESTACu ale přišel šok v podobě vyrovnávací trefy Gaëtana Perrina. Následný nápor svěřenců kouče Irlese v závěru pak rozhodující zásah nenabídl, duel tak končí remízou.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Pokus Baldého připravený protihráč vytěsnil za branku, ještě jeden roh pro ESTAC. Teď, nebo nikdy...
90+3'
Pokud si Auxerre dnes z Troyes skutečně odveze remízu, největší zásluhu na tom bude mít jeho brankář! Nenápadná střela Pozora měla potenciál hostům zkazit den, ale excelentní Benoît Costil jí nataženými rukami vyrazil!
90+2'
Costil po dvou odvrácených rohových kopech domácích vykopává míč co nejdál od své branky.
90'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Thierno Baldé, přichází Andreas Bruus.
89'
Mama Baldé měl na kopačce rozhodnutí, jenže výborný Costil nezaváhal a výborným zákrokem udržel svůj tým při životě! Uvidíme další roh.
88'
ESTAC operuje s míčem u hostujícího vápna, do kterého se mu ale teď nedaří proniknout.
87'
Troyes se snaží na inkasovanou trefu co nejrychleji zareagovat, obrana Auxerre ale situaci zatím zvládá.
86'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Tak to je naprosto neuvěřitelné! Troyes, které teď na hrací ploše dominovalo, po rychlém brejku Auxerre v samotném závěru ztrácí vedení a zřejmě i dva body! Sinayoko pronikl do pokutového území a poslal míč na střed na nabíhajícího GAËTANA PERRINA, jehož střela končí v síti! Gól velmi podobný tomu, který v první poločase vstřelili domácí – 1:1!
85'
Troyes má duel plně ve svých rukou, Costil nemá ani chvíli klidu. Kouamé z hranice vápna přestřelil.
83'
Defenzíva Auxerre je zralá na ručník! Chavalerin se dostal přes laxní obránce a zakončil přesně za položeného Costila, ale balón těsně před brankovou čarou zachytil jeden z protihráčů!
82'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Rémy Dugimont.
81'
ESTAC je ve varu! Baldé to tentokrát v šestnáctce vzal do svých rukou, ani on ale z nadějné šance nenamířil přesně na Costilovu svatyni!
80'
Obrana Auxerre si nepohlídala Riparta a mohl z toho být obrovský problém! Mama Baldé hrudníkem srazil centr zleva přímo na kopačku domácího forvarda, který následně zakončil těsně vedle branky! V ochozech to zašumělo!
79'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Abdu Conté, přichází Yasser Larouci.
78'
Defenzíva Troyes se činí. Salmier přečetl akci soupeře, zachytil přihrávku na hranici vápna a obratem míč odkopl daleko od domácí šestnáctky.
77'
Zdravotníci se na hřišti chvilku věnovali Sinayokovi, který ale faul nakonec rozdýchal celkem rychle. Následovat bude standardka v podání Auxerre.
76'
Tohle se dalo vyřešit lépe, jeden z domácích ukvapenou a obecně nepovedenou střelou poslal balón několik metrů nad břevno. Costil se za ním jen ohlédl.
75'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Mathias Autret.
73'
Raveloson po zadní hranic hřiště naběhl do vápna, Chavalerin si na něj počíhal a míč srazil na branku. Následoval vesměs neškodný roh Auxerre.
71'
Baldé na pravé straně hřiště přišel o balón. Vybojovat ho zpět se pokusil Renaud Ripart (TRY), který si ale proti da Costovi počínal dost nevybíravě. Žlutá karta.
70'
Costil má na kontě další zákrok. Na hranici vápna se uvolnil Ripart, jehož zakončení do dolní části branky připravený hostující gólman hravě lapil.
69'
Neposedný balón nyní často mění svého majitele, ani jednomu týmu se nedaří jej zkrotit.
67'
Teď se ovšem Auxerre podařilo dostat soupeře pod tlak. Baldého ránu Gallon vytěsnil mimo nebezpečí, druhá akce pár sekund nato skončila ofsajdem.
66'
Další nepovedený pas do pokutového území z dílny některého z domácích hráčů. Troyes je dnes vepředu aktivnějším celkem, hosté toho krom jedné nastřelené tyče zatím na Stade de l'Aube moc nepředvedli.
65'
Kouamé teď zamýšlel kratičkou přihrávku na spoluhráče na hranici vápna, kterou ale vystihl jeden z protihráčů. Na míči je tak Auxerre, které jde dopředu.
64'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Gaëtan Perrin.
62'
Faul ESTACu, provinil se Kouamé. Uvidíme další střídání, tentokrát na straně Auxerre.
61'
Malou chvíli se hrálo kolem domácího vápna, obrana Troyes ale situaci zvládla a střelu nedopustila.
59'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Wilson Odobert,
ze hřiště odchází Ike Ugbo, přichází Renaud Ripart.
58'
Místo pokutového kopu byla nakonec nařízena standardka, kterou ESTAC promarnil. Fanoušci Auxerre si teď mohou po hororových momentech na chvíli oddechnout.
57'
Pozor, podle všeho na Stade de l'Aube uvidíme penaltu! Mensah teď fauloval na samotné hranici vápna, celou situaci ovšem ještě zkoumá VAR. Jde opravdu o pouhopouhé milimetry...
56'
Od vyrovnávací branky nás dělily jen centimetry, Raveloson totiž nastřelil vzdálenější tyč! Gallon se po míči natahoval marně!
55'
Auxerre teď má více ze hry a ze své aktivity vytěžilo další rohový kop. Uvidíme, co standardka přinese.
54'
Gallon zachyboval, centr zprava mu teď vyklouzl z rukavic a spadl do vápna. Domácí gólman své zaváhání obratem napravil a po balónu skočil.
52'
Na opačném konci hrací plochy si v šestnáctce nebezpečně počínal Thierno Baldé! Jeho první střela sice byla zblokována, druhý pokus pak ale proplachtil jen těsně vedle vzdálenější tyče!
51'
Tohle nebyla vůbec marná akce. Sinayoko zachytil přihrávku z pravé strany těsně před malým vápnem a následným zakončením přestřelil svatyni Troyes.
50'
ESTAC skvěle brání. Obránci Auxerre si nyní vyměňují balón u středu hrací plochy a přemýšlí, kudy by jej mohli protáhnout před Gallona.
48'
Sledujeme trochu ospalý start druhého poločasu. Auxerre si vyzkoušelo první roh poté, co se míč od Poroza odrazil za branku, ale šance z toho nebyla.
47'
Pojďme se nicméně podívat na to, co se děje na hřišti jako takovém. Hosté ubránili první domácí tažení do útoku, připravit Troyes o míč se jim ale nepodařilo.
46'
Domácí fanoušci si i na začátek druhého poločasu nachystali nemalé množství pyrotechniky, tentokrát se dým bude držet u branky Auxerre.
46'
Začal druhý poločas.
Polovina hry je za námi! Troyes má po úvodních pětačtyřiceti minutách k vítězství o chlup blíže než Auxerre, a nutno podotknout, že zaslouženě. Domácí jsou zatím na hrací ploše lepším týmem a vytvořili si hned několik pěkných šancí, oproti tomu hosté se na trávníku trochu trápí a nedaří se jim ohrozit Gallonovu branku. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
45'
První poločas skončil.
45'
Domácí na první ani druhý pokus nedokázali rohový kop přetavit ve větší šanci, jejich soupeři si s oběma situacemi poradili celkem hravě. Poločas končí.
44'
Před koncem prvního poločasu uvidíme ještě minimálně jeden roh, nařízen je tentokrát proti Auxerre.
43'
Dotěrný da Costa donutil Poroza poslat míč až ke Gallonovi, hosté drží balón daleko od své branky.
42'
Troyes přežilo mírný nápor Auxerre, po několika minutách dostalo míč pod kontrolu a míří do útoku.
41'
Raveloson krátkým centrem z pozice jen těsně před vápnem hledal dva nabíhající spoluhráče. Oba se po letícím míči natáhli, ani jeden na něj ale nedosáhl.
40'
Tohle se Sinayokovi vůbec nepovedlo, jeho zakončení po hostujícím rohu minulo branku o několik metrů. Charbonnier jen zklamaně máchá rukama.
38'
První poločas se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Troyes se pokusilo hru rozproudit dlouhým nákopem z obrany do útoku, míč ale zachytil protihráč.
37'
ESTAC odvrátil hned dva hostující centry těsně po sobě, Auxerre ani jeden pokus nezužitkovalo. Gallon zůstal v klidu, ani tentokrát nebyl nucen zasáhnout.
36'
Dění se teď drží hlavně kolem středu hrací plochy, na míči jsou o drobátko častěji fotbalisté Troyes.
35'
Nyní to ovšem svěřenci Christopha Pélissiera s aktivitou trochu přehnali, jejich nepromyšlený a ukvapený výpad do útoku končí odpískaným ofsajdem.
34'
Hosty čeká outové vhazování z pozice nedaleko soupeřova vápna. Auxerre nehází ručník do ringu a chce na inkasovaný zásah odpovědět, hraje aktivně.
32'
Dění se znovu kouskuje. Jeanvier se po souboji s Ugbem válí na trávníku a drží se za nohu.
31'
Auxerre je na balónu se hledá cestu dopředu, Troyes ale skvěle brání a soupeře k ničemu nepouští.
29'
Charbonnier na sebe dnes už párkrát stáhl pozornost skvělou hrou vepředu, teď ale fauloval. Po zákroku na Salmiera si míč na své kopačky berou domácí.
28'
Troyes právě vstřelilo branku!
ESTACu se daří aktivní pasáž hry přetavit v úvodní gól utkání! Mama Baldé se na pravé straně zbavil protihráčů, dotáhl míč do vápna a následnou krátkou přihrávkou našel nehlídaného RONYHO LOPESE, na jehož zakončení z voleje Costil nestačil zareagovat – 1:0!
26'
Hostující svatyně je teď pod pořádným tlakem, Troyes se jí snaží ostřelovat co nejčastěji to jen jde.
25'
Výborný Costil udržel bezbrankový stav! Po chaotické situaci v šestnáctce se k míči dostal Lopes, který se uvolnil a následně vyslal přesnou a jednovatou střelu do horní části branky. Costil se natáhl a balón vytěsnil mimo nebezpečí!
24'
Palmer-Brown se pokusil vykopnout míč ven ze svého vápna, místo toho ale omylem nastřelil Charbonniera. Od něj se pak balón odrazil vedle brány.
23'
Ostrých zákroků přibývá, rozhodčí v posledních několika minutách píská čím dál tím více faulů. Hra je kouskovaná, častěji jsou na míči domácí hráči.
21'
Troyes si zkusilo volný kop z vysokého úhlu po faulu Jubala. Lopes jej zahrál na Salmiera, který letící balón odhlavičkoval výrazně mimo zařízení.
20'
Hosté jsou ve varu Sinayoko z pravé strany poslal míč do vápna, kde ho velmi lehce tečoval probíhající Hein. Balón ale následně nešel mezi tři tyče.
19'
Ten už Auxerre zahrálo o dost lépe, Jeanvier z vápna hlavičkoval těsně vedle levé tyče! K prvnímu gólu utkání teď moc nechybělo!
18'
Gauthier Hein z přímého kopu nastřelil jen zeď, od které se míč odrazil za klec. Následuje tak roh.
17'
Teď už se to bez karty neobešlo, za zákrok na Da Costu je trestán Yoann Salmier (TRY). Hosté budou po faulu zahrávat standardku ze solidní pozice.
15'
Rychlá ofenzíva Auxerre nabídla zajímavou příležitost. Raveloson centrem připravil pěknou hlavičku pro Charbonniera, která ovšem šla nad branku.
14'
Sudí k nelibosti publika píská útočný faul Mamy Baldého, který poslal k zemi Lassineho Sinayoka. Postup Troyes na branku byl tak zastaven.
13'
Sakhi se uvolnil na středu a nehodlal tuto příležitost zahodit. Z celkem podstatné vzdálenosti vyslal střelu, která prolétla hodně vysoko nad domácí svatyní.
11'
Gauthier Hein se "blýskl" nevybíravým zákrokem, balón se vrátí do držení Troyes. Karta nicméně prozatím zůstává v kapse hlavního rozhodčího.
10'
Baldé přihrávkou z pravé strany hledal nabíhajícího spoluhráče, míč ale místo toho vystihl bránící borec v bílém. Costil tak ani tentokrát nebyl testován.
9'
Hra je teď poněkud statická. Mičudu má ve svém držení obrana Troyes, která se ale nemá k postupu vpřed. Zřejmě vyčkává na nějakou ideální příležitost.
8'
Další centr, tentokrát z podstatně kratší vzdálenosti. Contého balón zblokoval Touré, odražený míč následně lapil připravený Costil. Troyes má převahu.
7'
ESTAC se dlouho snažil najít nějakou skulinu v hostujícím rozestavení. Volba nakonec padla na centr do vápna, který Mensah odhlavičkoval mimo nebezpečí.
6'
Salmier vystihl přihrávku jednoho ze soků do vápna, Troyes obratem zakládá rychlý protiútok.
5'
Salmier a Conté po pravé straně protáhli balón až k auxerrské šestnáctce, kde jej Troyes po zásahu protihráčů ztratilo. Costil tak nebyl nucen zasahovat.
3'
Zákrok ve středu pažitu byl rozhodčím posouzen jako čistý, hostům se tak podařilo odzbrojit protihráče. Domácí se budou muset stáhnout do defenzívy.
2'
Thierno Baldé pro Troyes vybojoval první roh, vracející se obránce jeho centr zblokoval za branku.
1'
Zápas byl oficiálně odstartování, první nákop ESTACu hosté okamžitě odvrátili. Hra se přesouvá k Gallonovi, nad jehož brankou se po pyrotechnické show jednoho z fanouškových táborů nese hustá mlha.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní výkop obstarají domácí, jdeme na to!
Celky nastupují na plochu, start se blíží. Troyes si dnes zvolilo modré dresy, hosté tak sáhli po bílých.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, duel na Stade de l'Aube začíná za půl hodiny! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.
Úvodní sestavy:

ESTAC Troyes: Gallon (C) – Salmier, Palmer-Brown, Porozo – Conté, Chavalerin, Kouamé, T. Baldé – M. Baldé, Rony Lopes, Ugbo.
Náhradníci: Lis – Bruus, Zoukrou, Larouci, Dingomé, Palaversa, Odobert, Ripart, Yade.
Trenér: Bruno Irles.

AJ Auxerre: Costil – Mensah, Jeanvier, Jubal, Raveloson – Hein, Sakhi, B. Touré (C), Sinayoko – Da Costa, Charbonnier.
Náhradníci: Léon – Bernard, Coeff, Joly, Bain, Camara, G. Perrin, Autret, Dugimont.
Trenér: Christophe Pélissier.

Rozhodčí: Gaillouste – Auger, Favre.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Pro zajímavost přikládáme výsledky soubojů dnešních soupeřů v sezóně 2020/21, kdy na sebe narazili nejen v Ligue 2, ale i v Coupe de France. V lize si oba výběry body rozdělily, Auxerre doma na podzim vyhrálo 2:1 a v odvetě uspělo Troyes 3:1. Duel v poháru pak skončil úspěchem prvního jmenovaného, a to 1:0.

Stejný tým se radoval i v přátelském zápase před startem tohoto ročníku, který se odehrál 22. července a i po jeho konci platilo skóre 1:0. Gól vsítil Hein.
AJ AUXERRE (16. místo)
12 Z, 3–3–7, 13:25 (-2), 12 bodů

Auxerre je v nejvyšší soutěži nováčkem. Na jaře poslalo v play-off o ligu níž legendární Saint-Étienne, a zatím se zdá, že ve své první sezóně v Ligue 1 po desetileté odmlce bude bojovat o udržení. Hosté jsou na tom totiž ještě o něco hůře než domácí, v tabulce jim náleží až šestnáctá pozice. Rozhodně je tedy co zlepšovat.

V dosud posledním ligovém kole však na rozdíl od Troyes naplno bodovali. V neděli na své půdě hostili korsické Ajaccio, které přetlačili tím nejtěsnějším možným rozdílem. O osudu utkání rozhodl už v osmé minutě Sakhi, pro něhož to byla vůbec první trefa v aktuálním ročníku. Uvidíme, jak si povedou dnes.

Poslední zápasy
30. 10.: Auxerre – Ajaccio 1:0
23. 10.: Reims – Auxerre 2:1
16. 10.: Auxerre – Nice 1:1
ESTAC TROYES (12. místo)
13 Z, 3–4–6, 24:28 (-4), 13 bodů

Domácí aktuálně najdeme na 12. místě francouzské ligové tabulky. Na první pohled jsou tak bezpečně vysoko nad sestupovými vodami, zdání však klame – od sedmnáctého Štrasburku je totiž dělí minimální počet bodů. Pokud se tak celek z Troyes chce i nadále držet spíše ve středu, bude dnes muset zabrat.

To se mu v nedávných kolech moc nedařilo. Jeho bilance z posledních pěti utkání činí tři remízy a dvě prohry, z celkových patnácti možných bodů si tak na konto připsal jen tři. Pozitivní faktem však je to, že o minulém víkendu pořádně potrápil vedoucí PSG, kterému zkomplikovat cestu k vítězství a na Stade de France vybojoval úctyhodný výsledek 3:4.

Poslední zápasy
29. 10.: PSG – Troyes 4:3
23. 10.: Troyes – Lorient 2:2
16. 10.: Troyes – Ajaccio 1:1
Příjemný pátek! Víkendové 14. kolo francouzské Ligue 1 dnes večer otevře souboj mezi dvěma celky z dolní půlky tabulky, Troyes hostí Auxerre.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud