Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Lille - 3. června 2023   21:00

Troyes
72' R. Lopes (T. Baldé)
1:1
(0:0)
Lille
52' B. Diakité  (J. Bamba)
Troyes
Gallon – Salmier, Zoukrou, Palmer-Brown – T. Baldé (84. Bruus), Kouamé (75. Mazou-Sacko), Chavalerin (C), Larouci (75. Yade) – Lopes (90+4. Tardieu), Ugbo, M. Baldé.
Moulin – Kohon, Odobert, Dong.
Stinat – Boudikian, Mouysset
Stade de l'Aube, Troyes
9 694 diváků
Lille
Chevalier – Diakité, Fonte (C), Ribeiro, Gudmundsson (46. Weah) – André, Gomes (81. Baleba) – Bamba, Cabella (90. Bayo), Únás (73. Žegrova) – David.
Costil – Yoro, Ismaily, Martin, Virginius.

Lille po posledním kole smutní, poněvadž přišlo o účast v Evropské lize, neboť Rennes vyhrálo v Brestu. Útěchou pro hosty ale může být, že Monaco opět ztratilo, tudíž Lille si alespoň zahraje Evropskou konferenční ligu a v tomto ročníku končí na páté pozici. Hosté šli na začátku druhé půle po zásluze do vedení, ale v 72. minutě překvapivě srovnal z ojedinělé akce Rony Lopes. Ani velký tlak v závěru Lille nepomohl, oba celky se tak rozešly smírně 1:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 9:15.
90+7'
90+7'
Přestože už pořádně přetahujeme, ještě pokračujeme! Lille se chystá na rozehrání posledního rohového kopu.
90+5'
Na hranici malého vápna jeden z hostů promáchl, pak pálil Bamba pouze do obránce Tanguye Zoukroua.
90+4'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Florian Tardieu.
90+4'
Edon Žegrova rozehrál od rohového praporku. Akce byla zakončena hlavou, ale míč zamířil pár centimetrů vedle zadní tyče.
90+3'
Rychle se ale míč dostal na útočnou polovinu Lille, které se snaží něco vymyslet.
90+2'
Gauthier Gallon bude odkopávat od své klece, což hostům rozhodně do karet nehraje.
90'
Rozhodnout mohl Edon Žegrova, jenž střílel z poměrně velkého úhlu, ale vůbec ne špatně. Nakonec ale trefil jen boční síť, což je pro Lille málo.
90'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Mohamed Bayo.
89'
Bamba nacentroval jen do rukavic gólmana. Z hlediště, konkrétně ze sektoru hostujících fanoušků, začíná jít pískot.
88'
Rémy Cabella ale předvedl nepovedený centr, tudíž se v danou chvíli musí rychle vracet.
87'
Alexsandro si doběhl pro balón, který domácí jen odkopli. V závěru budou mít hosté pravděpodobně velký tlak.
86'
Timothy Weah dostal přihrávku Bamby. Přesnou přihrávku nevyprodukoval a navíc ani nezískal kop od rohového praporku.
85'
Jonathan Bamba se chtěl před vápnem rychle otočit, ale beci byli v danou chvíli důslednější.
84'
ze hřiště odchází Thierno Baldé, přichází Andreas Bruus.
83'
Thierno Baldé se o kousek nedostal k míči, který mu k lajně poslal Rony Lopes.
82'
Rémy Cabella byl ve snaze přihrát do strany nepřesný. Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a vypadá to, že se tady dočkáme překvapivého výsledku.
81'
Edon Žegrova se uvolnil na pravé straně, ale následný centr se mu tolik nepovedl. Stopeři Troyes poslali balón co nejdále.
81'
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Carlos Baleba.
79'
Papa Ndiaga Yade dostal na nohu přihrávku Lopese a pak nebezpečně centroval. Hosté měli velké štěstí, že Ike Ugbo se k hlavičce těsně nedostal.
78'
Už to vypadalo, že hosté budou kopat penaltu, ale ta je nakonec odvolána. Sudí si myslel, že míč zasáhl kapitána Xaviera Chavalerina do ruky, ale ono to bylo spíše do hlavy. Velké zklamání na straně Lille.
75'
ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Papa Ndiaga Yade,
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Derek Mazou-Sacko.
75'
Edon Žegrova, který sotva přišel na trávník, hlavičkoval, ale těsně nad bránu.
74'
Asi pět metrů před šestnáctkou Troyes domácí faulovali, jenže pozice to není úplně příznivá. Pravděpodobně na řadu přijde centr ze strany.
73'
ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Edon Žegrova.
72'
Troyes právě vstřelilo branku!
Obrovský šok! Domácí toho směrem dopředu ve druhé půli mnoho nepředvedli, ale teď vyrovnávají po nádherné souhře na jeden dotek. Thierno Baldé přiklepl míč proti noze RONYHO LOPESE, jenž krásnou technickou ranou poslal balón k zadní tyči.
70'
Timothy Weah si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávku obstarají fotbalisté v modrých dresech.
69'
Yoann Salmier zůstal ležet ve vlastním pokutovém území, kde jej nakopl soupeř. Vypadá to, že obránce Troyes to pořádně bolí.
68'
Je vidět, že průběžný výsledek hraje do karet hostujícímu celku, který hraje v nižším tempu než na začátku, ale skoro pořád s míčem na kopačkách.
67'
Následný rohový kop Lille skončil v rukavicích gólmana s třicítkou na zádech.
66'
Jonathan Bamba si naběhl ze defenzívu Troyes. Z druhého doteku pálil po zemi, ale Gauthier Gallon udržel kvalitní postavení a nebezpečný prostor vykryl. Výborný zákrok.
64'
Thierno Baldé ukázal, že má velice rychlé nohy. Kličkami si chtěl obhodit beka, ale nakonec ztroskotal na zadákovi.
64'
Bafodé Diakité zvládl osobní souboj se soupeřem a pro svůj mančaft získal aut.
63'
Rominigue Kouamé po kontaktu se soupeřem zůstal sedět na hrací ploše, pravděpodobně schytal nepříjemný úder do nohy.
62'
José Fonte, jenž se tolik ve hře neobjevuje, řídí další ofenzivní snažení Lille.
60'
Timothy Weah rozehrává autové vhazování, spoluhráči se mu okamžitě nabízejí.
59'
Hosté dostali soupeře do situace, ve které jej chtěli mít. Přihrávají si na útočné polovině a Troyes nutí běhat.
57'
Jonathan Bamba předvedl ve vápně soupeře zasekávačku. Rychle do něj najel obránce, který měl velké štěstí, že zahrál čistě, jinak si to říkalo o penaltu.
55'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Adam Únás).
54'
Angel Gomes si seběhl až na polovinu hřiště, kde začíná s další útočnou akcí.
52'
Lille právě vstřelilo branku!
Potřetí dnes hosté překonávají brankáře, ale tentokrát už gól platit bude. Přihrávku Jonathana Bamby si našel BAFODÉ DIAKITÉ, který sice míč netrefil úplně ideálně, ale to jej mrzet nemuselo.
51'
Ofsajd byl tentokráte máván na straně druhé. Rozehrává celek v bílém.
50'
Jonathan Bamba se rozběhl na levém křídle, ale zpětnou přihrávku na hranici šestnáctky příliš nezvládl. Také v tomto případě chyběla favoritovi daleko větší přesnost.
49'
Benjamin André byl faulován, tudíž hosté se už chystají na standardní situaci. Začátek druhého dějství vzali za správný konec pomyslného provazu.
47'
Hned na začátku druhé půle vstřelili hosté branku, jenže ta ani v tomto případě uznána nebyla. V ofsajdu se objevil David, jenž sklepl balón na spoluhráče, který pak úspěšně zakončil.
46'
ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Timothy Weah.
46'
První půle branku nepřinesla, přestože Lille je dnes jasným favoritem. Hosté ale měli i trochu smůly, poněvadž Angel Gomes hned dvakrát trefil konstrukci brány. Jonathan Bamba dokonce balón do sítě dostal, ale jednalo se o těsný ofsajd. Přestože domácí jsou už jasným sestupujícím, se soupeřem drží krok.
45+3'
45+1'
Angel Gomes rozvlnil síť, jenže předtím přihrávající Bamba stál v ofsajdu.
45'
Benjamin André byl nedovoleně stažen k zemi. Hosté rozehrají přímý kop ze zhruba pětadvaceti metrů.
44'
Závěr první půle se nám pomalu ale jistě blíží. Lille si chce vynutit převahu na polovině soupeře.
43'
Jonathan Bamba si naběhl za obranu na nádherný centr, který pak zakončil hlavou do sítě. Nicméně praporek pomezního šel okamžitě nahoru a opakovaný záběr ukázal, že správně. Skóre se tedy nemění.
41'
Gomes vyslal velmi přesný centr, který ale nebyl zakončen důrazně. Velmi snadná práce pro brankáře Gallona.
40'
Po krátkém ošetření rozehrál rohový kop Rony Lopes. Balón přetáhl k zadní tyči, kde k hlavičce nedošlo.
38'
Yasser Larouci se rozběhl a vnikl do vápna. Následně se snažil přihrát, ale trefil protihráče. Rohový kop pro Troyes.
37'
Akce Lille byla zastavena kvůli ofsajdu. Pro míč si už jde Gauthier Gallon.
36'
Rémy Cabella pořádně zrychlil ve středu pole, avšak jeho pobídka směrem do vápna přesná nebyla. Opět se tak osm hráčů Troyes zatáhlo k pokutovému území.
34'
Parádní střela Angela Gomese z dálky orazítkovala břevno. Gauthier Gallon se sice proletěl vzduchem, ale na míč nedosáhl.
34'
Znovu se ukázalo, že Troyes chce těžit z brejkových situací. Viděli jsme další střelu ze střední vzdálenosti, ale Lucas Chevalier problémy neměl.
32'
Angel Gomes viděl také žlutou kartu. Domácí mířili do kontru a záložník hostů raději soupeře zatáhl za dres.
31'
Jde vidět, že si dnes Mama Baldé hodně věří. Znovu vystřelil, ale tentokrát z opravdu velké dálky a tato dělovka rozhodně neměla nárok na úspěch co se přesnosti týče.
30'
Jonathan David se zhruba o metr nedostal k centrovanému míči, který zamířil do rukou připraveného Gauthiera Gallona.
29'
Yasser Larouci se může pomazlit s balónem na útočné polovině. Zatím se tento hráč do hry příliš nedostal.
28'
Ve vlastním pokutovém území jsou zatím domácí jistější. Lille by mělo svou hru zjednodušit.
27'
Snad první nebezpečnější střela hostů! Z otočky na hranici šestnáctky pálil Angel Gomes, avšak jen doprostřed brány.
26'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Gabriel Gudmundsson).
25'
Adam Únás naznačil, že bude centrovat, ale nakonec zvolil přízemní přihrávku. Tu ale zastavila defenzíva v modrém.
23'
Mama Baldé si už zpracovával míč na hranici šestnáctky po centru Lopese, jenže rychlejší byli hostující zadáci.
22'
Jonathan Bamba si narazil balón s Rémym Cabellou. Poté se dostal k zakončení, ale míč k tyči neumístil. Konstrukci brány minul asi o metr.
21'
Zatím to na jednostrannou partii rozhodně nevypadá, protože také Troyes se snaží být ofenzivní, což může fotbalu jen a jen pomoci.
20'
Předfinální fáze Lille hrubě nevyšla, a proto do kontru mířili domácí. Zasahovat musel poslední stoper.
17'
Mama Baldé krásně pronikl po levém křídle a rázem se objevil sám před brankářem, kterého ale nepřekonal. Nechybělo mnoho a outsider by vedl.
16'
Tanguy Zoukrou jistě zablokoval přízemní centr ze strany, avšak hosté budou pokračovat dalším rohovým kopem.
15'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Benjamin André).
15'
Lille se opět zmocnilo míče a dlouho si přihrávalo. Ze strany chtěl centrovat David, jenže míč doputoval do rukavic gólmana.
13'
Mama Baldé předvedl výtečný návrat na vlastní polovinu, přihrávku protihráče zastavil.
13'
Útočná snaha celku v modrých dresech brzy skončila. Pomezní sudí totiž mával ofsajd.
12'
Na druhé straně poprvé pálili domácí. Rominigue Kouamé zkusil štěstí z velké dálky, ale bránu netrefil. Zdá se však, že došlo k teči, takže i Troyes budou rozehrávat od rohového praporku.
10'
Rémy Cabella rozehrál roh na přední tyč. Jeden z hostů poté zakončoval nůžkami, ale celkem znatelně minul prostor mezi třemi tyčemi.
10'
Jonathan Bamba dostal vysokou přihrávku od spoluhráče. Nakonec získal křídelník s číslem 7 na zádech pro své barvy rohový kop.
9'
Hosté znovu získali balón a nespěchají. Přihrávají si na polovině hřiště a soupeře nutí běhat.
7'
Rony Lopes ale velmi dobře zapracoval na vlastní polovině, pro svůj tým získal autové vhazování.
6'
Rémy Cabella si přebral míč zhruba na polovině hřiště, aby si s ním pořádně pohrál. Poté rozehrál do strany a už pokračuje útočná snaha Lille.
5'
Adam Únás nakonec odcentroval, ale vůbec ne přesně, tudíž další práci s uvedením míče do hry bude mít Gauthier Gallon.
4'
Hosté už poměrně dlouho kombinují poblíž šestnáctky domácího celku.
3'
Jonathan Bamba se rozběhl po křídle a snažil se ještě uvolnit kolegu, ale průniková přihrávka nakonec přesná nebyla.
2'
Bafodé Diakité dostával míč proti noze, ale pomohl si faulem, takže vykopávat bude gólman Gauthier Gallon.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – Salmier, Zoukrou, Palmer-Brown – T. Baldé, Kouamé, Chavalerin (C), Larouci – Rony Lopes, Ugbo, M. Baldé.
Náhradníci: Moulin – Kohon, Bruus, Mazou-Sacko, Tardieu, Odobert, Yade, Dong.
Trenér: Patrick Kisnorbo

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Fonte (C), Alexsandro, Gudmundsson – André, Ang. Gomes – J. Bamba, Cabella, Únás – David.
Náhradníci: Costil – Yoro, Ismaily, Martin, Baleba, Žegrova, Weah, Virginius, Bayo.
Trenér: Paulo Fonseca

Rozhodčí: Stinat – Boudikian, Mouysset.

ESTAC TROYES

Troyes je na tom daleko hůře, protože je jisté, že v příštím ročníku si francouzskou nejvyšší soutěž nezahraje. V tabulce je na osmnácté příčce, navíc po letošní sezoně sestupují hned čtyři celky. Troyes dosud posbíralo jen 23 bodů, horší už pak byly jen mužstva Angers a Ajaccio. Svěřenci trenéra Kisnorba naposledy v soutěžním zápase vyhráli na začátku ledna, kdy uspěli na hřišti Štrasburku. Od té doby z toho bylo v lize pět remíz a patnáct porážek. Naposledy Troyes prohrálo s posledními Angers 1:2. Dokáže dnes alespoň trochu zatopit velkému favoritovi? Nejlepším střelcem týmu je Mama Baldé s dvanácti góly na kontě.

LILLE OSC

Lille v posledním kole rozhodně má o co hrát, poněvadž bude hájit pozici, která by tomuto celku zaručila účast v Evropské lize. Momentálně je Lille na čtvrtém místě, když v 37 zápasech získalo 66 bodů, avšak Rennes i Monaco jsou na tom jen o bod hůře. Matematika je tedy jasná, pokud Lille na hřišti Troyes vyhraje, v příští sezoně bude hrát skupinovou fázi druhé nejprestižnější evropské soutěže. Pokud ztratí, musí doufat, že z toho bude alespoň Evropská konferenční liga. Lille jde do utkání v dobrém rozpoložení, poněvadž vyhrálo dvakrát za sebou. Předminule porazilo doma třetí Marseille 2:1 a v minulém kole stejným poměrem zdolalo Nantes. Jednoznačně nejlepším střelcem mužstva je kanadský útočník Jonathan David, který nasázel už 24 branek. V celé lize je třetím nejlepším kanonýrem.
Vzájemné zápasy z posledních sezon

15.01.2023 Lille - Troyes 5:1
08.01.2023 Lille - Troyes 2:0 (pohár)
01.05.2022 Troyes - Lille 3:0
04.12.2021 Lille - Troyes 2:1
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z posledního kola letošního ročníku Ligue 1. Fotbalisté Troyes dnes na domácí půdě přivítají Lille. Výkop je na programu ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.