Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Marseille - 11. ledna 2023   21:00

0:2
(0:1)
Marseille
10' Mbemba  (Guendouzi) • 46' Veretout  (Ünder)
Troyes
Lis – T. Baldé, Salmier (C), Palmer-Brown, Conté – Kouamé (68. Tardieu), Chavalerin – Bruus, Rony Lopes, M. Baldé – Ripart (77. Larouci).
Gallon – Porozo, Zoukrou, Rami, Dongmo, Ugbo, Am. Ahmed.
H. Ben El Hadj – H. Ocak, A. Drouet
Stade de l'Aube, Troyes
Marseille
López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Kaboré (67. Malinovskyj), Rongier (C), Veretout, Kolašinac (75. P. Gueye) – Ünder, Guendouzi – Sánchez (75. Dieng).
Ngapandouetnbu, Blanco – Elmaz, S. Ben Seghir, Mughe.

A to je pro dnešek vše, já děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:13.
Také druhé dějství přineslo jednu branku, když hosté hned v jeho úvodu zvýšili svůj náskok. Ten poté v podstatě hájili, sice si ještě vytvořili pár šancí, ale žádná z nich už gólem neskončila. Domácí mohli duel zdramatizovat, v závěru vstřelit alespoň čestný úspěch, avšak nebylo jim dnes přáno.
90+4'
90+3'
Nechybělo moc a Troyes se dočkalo alespoň čestného úspěchu, Xavier Chavalerin však střelou bez přípravy před hranicí vápna odehrál balón ze svého pohledu vedle pravé tyče. Nechybělo moc.
90+3'
V úplném závěru rozehraje domácí tým rohový kop.
90'
Další ofsajd Marseille, po kterém bude rozehrávat domácí tým.
89'
Mateusz Lis vyběhl ven z vápna na levou stranu, kde se dostal k míči, kterého odehrál za postranní čáru.
88'
Vypadalo to na pěknou kombinaci Marseille, kterou však zastavil zdvižený praporek pomezního arbitra.
86'
Pape Gueye poslal střílený centr z levého křídla za vzdálenější postranní čáru. Pokračovat se bude vhazováním.
83'
Ofsajd zastavuje útok favorita, ovšem čas hraje v jeho prospěch. Zápas pomalu směřuje ke svému finiši.
80'
Na druhé straně se do šance dostával Abdu Conté, skluzem mu míč sebral jeden z protihráčů a nebude to ani roh.
79'
Střelecký pokus jednoho z hostů končí zblokován domácím obráncem.
77'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Yasser Larouci.
76'
Pau López využil svých centimetrů, pořádně se natáhl a míč po Brownově hlavičce uklidil do rukou.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Pape Gueye.
75'
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Bamba Dieng.
73'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Renaud Ripart). Domácí hráč poslal k zemi Samuela Gigota.
71'
První slušná příležitost Troyes, Rony Lopes levačkou střílel na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul. Lépe zamířit a mohlo to být ještě drama.
68'
ze hřiště odchází Rominigue Kouamé, přichází Florian Tardieu.
67'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Ruslan Malinovskyj). Ukrajinský hráč hodně tvrdě poslal k zemi unikajícího soupeře, takže po krátkém pobytu na trávníku se hned zapsal do statistik, ovšem asi ne tak, jak by chtěl.
67'
ze hřiště odchází Issa Kaboré, přichází Ruslan Malinovskyj.
65'
Velká skrumáž před bránou Troyes, zblokovaný míč přináší hostům roh.
64'
Jordan Veretout mohl zakončovat sám, místo toho levačkou přihrál na střed vápna, odkud zakončoval jeden z jeho spoluhráčů, leč vysoko nad.
63'
V posledních minutách toho k vidění mnoho není, hosté dlouho kombinují mezi sebou.
60'
Jejich akce je po faulu na Alexise Sáncheze zastavena, ovšem následuje standardka z dobré pozice.
59'
Hosté kombinují u vápna Troyes a jdou si pro další gól.
57'
Málem to bylo o tři branky, Sead Kolašinac však levačkou poslal balón vedle vzdálenější tyče. Chybělo málo.
54'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Chancel Mbemba).
53'
Cengiz Ünder poslal levačkou centr tam, kam jistě nechtěl. Šance z toho tak nebyla.
51'
Mama Baldé si v pokutovém území zpracoval míč, jeho následně zakončí bylo ovšem zblokováno.
47'
Žlutá karta pro tým ESTAC Troyes (Rominigue Kouamé).
46'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté jdou hned v úvodu druhé části do dvougólového vedení. Cengiz Ünder z pravé strany vybídl ke skórování JORDANA VERETOUTA, kterého nechala obrana Troyes úplně volného a hostujícímu hráči stačilo míč tečoval zblízka do odkryté brány.
46'
Hosté jsou zatím jasně lepším a aktivnějším mužstvem, po zásluze odchází do kabin v pozici vedoucího mančaftu a jejich náskok mohl být klidně i vyšší. Domácí toho směrem dopředu moc nepředvedli, za zmínku stojí možná dvě akce, které ale nebyly nijak nebezpečné, jinak se Pau López musel spíš nudit.
45+4'
45+2'
Hosté drží v závěru první půle míč na svých kopačkách a ještě zkouší zahrozit.
44'
Dlouhý centr do vápna nedokázal López chytit, míč pouze vyrazil, což mohlo přinést nepříjemné chvíle pro jeho bránu, k dorážce se však naštěstí pro hosty žádný z hráčů Troyes nedostal.
43'
Thierno Baldé byl faulován, což pozornosti arbitra neuniklo. Marseille se tak musí stáhnout na svou polovinu.
42'
Hosté se zřejmě lapili do ofsajdu, jejich útočná akce tím končí.
40'
Cengiz Ünder byl o míče o chvíli později než domácí gólman, kterému se tak povedlo balón lapit a zabránit nebezpečí.
37'
Zahraje si i Pau López, který po malé domů pomáhá s rozehrávkou. Jinak se musí v bráně hodně nudit.
35'
Hra je nyní přerušena, na trávníku zůstávají dva hráči, po jednom z každého celku.
34'
Teď jsme však byli svědky velké šance hostů, Valentin Rongier velmi dobře pálil na vzdálenější tyč a jen skvělý zásah Lise, jenž konečky prstů míč vytáhl, zabránil druhé brance.
33'
Hra se nyní odbývá u středové lajny, daleko od obou branek.
30'
Yoann Salmier se sice dostal k hlavičce, jenže ta byla příliš slabá, míč se navíc odrazil od země, nešel tedy přímo na bránu, a Pau López snadno zasáhl.
30'
Troyes může poprvé zahrozit, zahrávat bude rohový kop.
29'
Nyní fauloval hostující mančaft, Renaud Ripart byl tím, kdo si vynutil faul.
28'
Domácí faulovali před vápnem, rozhodčí ale místo odpískání ponechal výhodu, přímý kop by byl pro hostující tým zřejmě lepším řešením.
25'
Hosté raději poslali míč ke svému brankáři, ten však místo podržení ihned rozehrál, což jeho spoluhráče zřejmě i trochu překvapilo.
23'
Rominigue Kouamé neodehrál balón vůbec dobře, adresoval jej pouze do zámezí, což znamená jediné, rohový kop se bude opakovat.
22'
Další roh hostujícího celku, který je nadále velmi aktivní.
20'
Nepřesná kombinace bílého mužstva končí v zámezí, Lis může v klidu odkopnout míč od své svatyně.
19'
Zblokovaná střela hostů přináší Marseille opět rohový kop. Dočkáme se druhé branky?
17'
Sead Kolašinac hlavičkoval velmi dobře na vzdálenější tyč, Lis byl ovšem připraven a míč chytil do rukou.
15'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Issa Kaboré). A hráč Marseille trest inkasuje a zcela zaslouženě.
14'
Renaud Ripart byl hodně tvrdě faulován Kaborém, který by klidně mohl vidět žlutý trest.
13'
Mateusz Lis rozehrával od své brány, míče se však ihned zmocnil hostující tým. Troyes ještě ani pořádně nezaútočilo.
10'
Na úvodní gól se opravdu dlouho čekat nemuselo, hosté jsou za svou aktivitu odměněni. Olympique rozehrál míč na krátko, následoval centr z pravého křídla, který prodloužil Guendouzi na levou stranu, k balónu se dostal nepohlídaný CHANCEL MBEMBA a z malého vápna jej poslal hlavou do bližší odkryté části soupeřovy svatyně.
9'
Sead Kolašinac si zpracoval centr na levé straně, levačkou mířil ke vzdálenější tyči, míč byl zblokována na roh.
8'
Na balónu stále hostující celek, jenž vyráží do útoku. Šance dosud k vidění nebyla.
6'
Hosté se pokusili o kombinaci na jeden dotek, ta se jim ale vůbec nevydařila.
4'
Může se pokračovat dál, střídání nebylo nutné.
3'
Ještě předtím je tu ale ošetření jednoho z nich, jmenovitě Yoanna Salmiera, jenž se srazil se svým gólmanem.
2'
Mateusz Lis vyběhl proti letícímu míči a vyboxoval jej do bezpečí. Navíc byl pískán faul a rozehrávat bude domácí tým.
1'

ESTAC Troyes: Lis – T. Baldé, Salmier (C), Palmer-Brown, Conté – Kouamé, Chavalerin – Bruus, Rony Lopes, M. Baldé – Ripart.
Náhradníci: Gallon – Porozo, Zoukrou, Rami, Dongmo, Larouci, Tardieu, Ugbo, Am. Ahmed.
Trenér: P. Kisnorbo.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Kaboré, Rongier (C), Veretout, Kolašinac – Ünder, Guendouzi – Sánchez.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Elmaz, P. Gueye, Dieng, S. Ben Seghir, Malinovskyj, Mughe.
Trenér: I. Tudor.

Rozhodčí: H. Ben El Hadj – H. Ocak, A. Drouet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Troyes – Marseille 1:1
Marseille – Troyes 1:0
Troyes – Marseille 2:3
Marseille – Troyes 3:1

Troyes z posledních pěti klání na svém hřišti zvítězilo v jednom případě, stejně se dařilo soupeři a třikrát skončil duel nerozhodně a vždy poměrem 1:1. V případě výhry jednoho z týmů to bylo jen o jeden gól, což svědčí o velmi vyrovnaných střetnutích. Bude tomu tak i dnes?
Marseille

Hosté se nachází na bronzové příčce s šestatřiceti body, na druhé Lens ztrácí čtyři body. Mimo své hřiště se Marseille poměrně daří, z osmi duelů si přivezlo sedmnáct bodů díky pěti vítězstvím a dvěma remízám, pouze jednou prohrálo, skórovalo v šestnácti případech a sedm branek inkasovalo. Nyní venku neprohrálo tři zápasy v řadě, dva z nich uzmulo pro sebe.
Portugalec Nuno Tavares a Alexis Sánchez z Chile se s pěti zásahy dělí o místo nejlepšího střelce klubu.
Troyes

Domácímu celku náleží v tabulce třináctá pozice, na kontě má osmnáct bodů. Na svém hřišti odehráli jeho hráči dosud osm zápasů a odnesli si devět bodů za jediné vítězství, zato šest remíz, třikrát 1:1, dvakrát 2:2 a jednou 0:0, celkem na své půdě vstřelili deset gólů a o jeden více inkasovali. Je zajímavé, že šest nerozhodných výsledků vybojovalo za sebou.
Se sedmi zásahy vede tabulku střelců Mama Baldé z Guiney.
Dobrý den, kompletní 18. kolo dnes nabídne svým fanouškům nejvyšší francouzská fotbalová liga. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů ze střední a vrchní části tabulky, jsou to Troyes a Marseille. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.