MOL Cup v letošním ročníku končí pro fotbalisty Ústí nad Labem, kteří ve třetím kole pohárové soutěže podlehli brněnské Zbrojovce 1:4. Severočeši v utkání vedli, vytvořili si v úvodním dějství zajímavé šance, avšak hráči z jihu Moravy zkušeně ovládli druhou pětačtyřicetiminutovku.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Statistiky utkání:

Branky:
38. D. Procházka – 41. Řezníček, 49. Pašek, 80. Řezníček, 83. Hyčka.
90+1
Hlavní rozhodčí ve druhé půli nastavil padesát devět sekund.
90+1
Petr Výborný z pravé strany neuspěl.
90+1
Hlavní rozhodčí Ondřej Ginzel nastaví jednu minutu.
90
Další ofsajd Brna v krátkém časovém sledu (na ofsajdy 1:7).
89
Šesté ofsajdové postavení hráčů z Jihomoravského kraje (na ofsajdy 1:6).
88
Michal Škoda z hranice velkého vápna přestřelil.
86
Ofsajd hostujícího celku (na ofsajdy 1:5).
85
Fotbalisté Brna drží zkušeně míč na svých kopačkách.
83
Brno právě vstřelilo branku!
Z protiútoku přidává pojistku někdejší hráč Ústí nad Labem ALOIS HYČKA, jenž z velkého vápna nalezl recept na Zdeňka Zachardu.
81
Ofsajd Brna (na ofsajdy 1:4).
80
JAKUB ŘEZNÍČEK se jako první octl u balónu ve velkém vápně, kapitán Brna dokázal přelstít hájce ústecké svatyně střelou k pravé tyči.
78
Poslední změna v sestavě Zbrojovky. Odcházpí Matúš Lacko, oživit hru přichází Radek Buchta.
76
Poslední střídání Ústí nad Labem. Z hrací plochy odstupuje Jiří Kateřiňák, příležitost dostává Petr Výborný.
76
Pícha se snažil z pravé strany nalézt Leibla, který na míč nedosáhl.
Dnešní utkání sleduje 858 diváků.
75
Zukič musel hasit brejk Přichystala, když čistým skluzem vypíchl svému protihráči míč z jeho kopaček.
74
Mysliveček v přečíslení zahlédl Jindráčka, který zcela osamocený z levé strany své šance nevyužil.
72
Martykán rozehrál rychle standardní situaci, stopeři hostů v pohotovosti.
71
Domácí se snaží o vyrovnání, hráči Brna je nepouští na vlastní polovinu.
69
Druhá změna v sestavě Zbrojovky. Tomáše Webera střídá Michal Škoda.
68
Druhé střídání učinil Jiří Skála. Pavla Moulise nahradí Michal Leibl.
67
Rohový kop zahraný Tomášem Weberem si brankář Ústí nad Labem pohlídal.
66
Mysliveček hledal Jindráčka v ofenzivní fázi, Veselý svým výběhem nedovolil ohrožení vlastní brány.
66
Jiří Kateřiňák šel úplně sám na bránu, levého defenzivního záložníka zastavila na poslední chvíli obrana hostů. Podle hlavního rozhodčího zřejmě čistě.
66
Vysoký balón Tomáše Webera chytil brankář domácích.
64
František Mysliveček (UNL) napomenut žlutou kartou.
62
Pokus Jakuba Přichystala sražena defenzivou Ústí nad Labem.
61
Diváci se v současné době šancemi kochat nemohou, oba celky si vyměňují míče, ke střele se však nehrnou.
59
Přihrávka od Tomáše Webera k Jakubu Řezníčkovi na velké vápno nedoputovala.
57
Pro změnu první ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:3).
57
Martykán zachytil přihrávku Šurala mířící do pokutového území.
54
Jiří Kateřiňák se zasloužil centrem alespoň o rohový kop.
53
Jakub Řezníček byl rozeběhnutý sám proti Zdeňku Zachardovi, domácí zachránil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího. Je pískán třetí ofsajd Zbrojovky (na ofsajdy 0:3).
53
Jakub Pícha zvolil raději přihrávku na vlastního hájce svatyně.
51
Za asistence Jakuba Řezníčka nemířil Jakub Přichystal mezi tři tyče.
49
Jakub Šural z levé strany centroval do předbrankového prostoru na čerstvě příchozího DAVIDA PAŠKA, který se nohou trefil do odkryté brány.
48
Alois Hyčka předal balón Tomáši Weberovi, který přízemní střelou Zdeňka Zachardu nepřekvapil.
47
Martin Jindráček faulován před střídačkou Brna.
46
Ofsajd Zbrojovky (na ofsajdy 0:2).
46
Střídání v obou mužstvech. Za domácí odchází z hrací plochy Lukáš Vaněk, přichází Jan Peterka. Z celku hostů opouští hrací plochu Milan Lutonský, místo kterého si zahraje David Pašek.
46
46
Zápas třetího kola MOL Cupu začali lépe fotbalisté Ústí nad Labem, kteří otevřeli skóre ve třicáté osmé minuty, kdy se prosadil Daniel Procházka. Za tři minuty později vyrovnal po propadu domácí obrany Jakub Řezníček.
Za velké brankové příležitosti můžeme označit neproměněné vyložené šance v podání Martina Jindráčka v patnácté minutě, o dvě minuty později nezužitkoval kombinaci Daniel Procházka. V minutě třicáté čtvrté se do dobré střelecké pozice dostal brněnský Jakub Řezníček, bránu ale netrefil.

Fauly: 5:10.

Druhý poločas začne přibližně v 18:01 hod.
45+1
45+1
Rozhodčí nastavil v první půli osm sekund.
45+1
Procházka volil místo střely přihrávku, balónu se ale zmocnil soupeř.
44
Střelecká muška Aloise Hyčky z hranice velkého vápna nebyla přesná.
43
Šnirc od vlastní střídačky zahraje trestný kop.
41
Milan Lutonský v přečíslení nalezl zleva servíroval balón na nikým nepokrytého JAKUBA ŘEZNÍČKA, který se bez potíží trefil do odkryté brány.
41
Pas Procházky na Šnirce zachytila obrana Brna.
38
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Pavel Moulis od pravé tyče přihrál na střed DANIELU PROCHÁZKOVI, který zblízka prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
37
Zdeněk Zacharda zachytil ve vzduchu hlavičku Aloise Hyčky. Brankář domácích následně faulován.
36
Nákop Milana Lutonského sbírá gólman Ústí nad Labem.
34
Jakub Řezníček z ostrého úhlu odkrytou bránu minul!
33
Na hrací ploše zůstali ležet Milan Lutonský a Jakub Přichystal, sudí přerušil hru.
32
Zbrojovka má míč ve své moci na obranné polovině.
30
Propagační pokus Františka Myslivečka z trestného kopu skončil v náruči Vlastimila Veselého.
28
Jakub Šural držel Martina Jindráčka, což hlavnímu arbitrovi neuniklo.
26
Zdeněk Zacharda včasným výběhem zabránil střele Tomáše Webera.
25
Tomáš Weber si počínal za hranicí pravidel v souboji s Jiřím Kateřiňákem ve středovém kruhu.
24
Jakub Přichystal z levé strany nemířil přesně.
23
Domácí zachránil ofsajd hostů (na ofsajdy 0:1), jinak by Jakub Řezníček zakončoval do zcela odkryté brány.
21
Alois Hyčka si míč ukopl k brance Zdeňka Zachardy.
20
Přímý volný kop v podání Jiřího Kateřiňáka z levé strany neslavila úspěch.
19
Ústečtí se snaží založit ofenzivní akci na útočné části hřiště.
18
Kateřiňák čistým skluzem vypíchl míč Lackovi.
17
Balón putoval po ose Jiří Kateřiňák, Pavel Moulis, Daniel Procházka, přičemž posledně jmenovaný centr z pravé strany hlavičkoval těsně vedle a pouze pozvedl diváky ze sedadel.
16
Severočeši aktivně napadají rozehrávku Brna.
15
Lukáš Vaněk si v pokutovém území vyměnil míč s Martinem Jindráčkem, který z tutové šance zamířil nad.
14
Po delší odmlce odpískán faul také hostům na útočné polovině.
13
Více ze hry má zatím Brno, nebezpečnou akci ale Zacharda dosud řešit nemusel.
12
Jakub Mysliveček zastaven nedovoleným způsobem v blízkosti středové čáry.
11
Zdeněk Zacharda si střelu Milana Lutovského ze standardní situace pohlídal.
10
Brno má k dispozici standardní situaci z pětadvaceti metrů.
9
Řezníček vybojoval roh.
8
Lukáš Vaněk čistě obral o balón Aloise Hyčku, který se chystal k centru z pravé strany.
7
Pavel Moulis předal do velkého vápna míč Danielu Procházkovi, kterého odstavili od míče protihráči. Domácí hráči i fanoušci se dožadovali penalty, rozhodčí zůstal nekompromisní.
6
Alois Hyčka faulován před ústeckou střídačkou.
5
Domácí kombinují na středu hřiště.
4
Hosté z rohu branku domácích neohrozili.
4
První rohový kop ve střetnutí bude zahrávat Milan Lutonský.
3
Centr Jakuba Řezníčka zblokovala defenziva Ústí nad Labem.
2
Po výkopu Zdeňka Zachardy si Martin Jindráček došel pro faul těsně za půlicí čárou.
1
Zápas zahájili výkopem ze středového kruhu hosté.
1
Dále je za velkého potlesku předán dres trenéru Svatoplukovi Habancovi a Lukáši Přerostovi jako poděkování za působení v Ústí nad Labem. Diváci jméno prvně zmiňovaného několikrát vyvolali. Není příliš časté, aby příznivci soupeře, vyvolávali trenéra soupeře.
Před samotným zápasem je popřáno k šedesátým narozeninám fanouškovi Františku Štvánovi.
Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Brno se představí v dresech červených. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu žlutou.
Cesta obou týmů pohárem MOL Cup 2016/2017:

1. kolo:

SK Štětí – FK Ústí nad Labem 0:6 (0:2)

2. kolo:
SK Benešov – FK Ústí nad Labem 2:4 (2:2)
Slavičín – FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:2)
Dnešní utkání bude pikantní pro Lukáše Vraštila, Aloise Hyčku a trenéry Svatopluka Habance a Lukáše Přerosta, kteří prošli týmem Ústí nad Labem.
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Ondřej Ginzel.
Asistenti: Jiří Kříž, Jaroslav Poživil.

Delegát svazu: Petr Petřík.
Domácí i hosté volí pro dnešní utkání rozestavení 4-2-3-1.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – Pícha, Zukič, L. Vaněk, Šnirc – Martykán, Kateřiňák – Moulis, Mysliveček, D. Procházka – Jindráček. Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.
Náhradníci: Tvrdoň – Pouček, Leibl, J. Peterka, P. Výborný, M. Zeman, Seidl.

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Šural, Vraštil, Jovanovič, Lutonský – Sedlák, Lacko – Hyčka, Weber, Přichystal – Řezníček. Trenéři: Svatopluk Habanec, Lukáš Přerost, Richard Dostálek.
Náhradníci: Melichárek – M. Škoda, Pašek, Vávra, Buchta.

Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Poživil; delegát: Petřík.
Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FC Zbrojovka Brno.
Poslední vzájemné ligové utkání obou celků (23. kolo Fotbalové národní ligy; 14. 4. 2012):

FK Ústí nad Labem – FC Zbrojovka Brno

2:2 (2:0)
Branky: 11. M. Valenta z penalty, 32. Jablonský – 59. M. Doležal II., 67. Chigou.
Rozhodčí: Franěk – Nádvorník, Zeman.
ŽK: 14. Jablonský – 11. Pernica, 18. Pašek, 69. Král.

Rozhodčí: Berka – Dobrovolný, Podaný.
ŽK: 52. Moulis, 63. Výborný, 68. Leibl – 21. Řezníček, 68. Petráň.
Diváci: 726.

7. kolo ePojisteni.cz I. ligy ČR (17. 9. 2016):
FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové

1:1 (0:0)
Branky: 80. M. Škoda – 88. Plašil.
Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Hrabovský.
ŽK: 59. Řezníček – 40. Žondra, 72. Janoušek.
Diváci: 3 821.
Letošní bilance obou týmů v soutěžích:

FK Ústí nad Labem (Fotbalová národní liga ČR):

7 zápasů: 2 výhry, 1 remíza, 4 porážky; skóre 10:13, 7 bodů, 11. místo.

FC Zbrojovka Brno (ePojisteni.cz I. liga ČR):
6 zápasů: 1 výhra, 4 remízy, 1 porážka; skóre 3:5, 7 bodů, 11. místo.
Příjemné středeční odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 3. kola MOL Cupu. Hráči FK Ústí nad Labem vyzvou ligový celek FC Zbrojovka Brno.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
kapacita: 4 000 diváků;
rozměry: 105 x 68 m.