Pro dnešek je to z Etihad Stadium vše. Věřím, že jste se u dnešního zápasu Barclays Premier League bavili a přeji Vám příjemný zbytek večera! Na shledanou.
Manchester City tentokrát nezaváhal a na domácím Etihad Stadium si snadno poradil s West Browmichem Albion. Vše podstatné se odehrálo v průběhu prvního poločasu. Citizens se ujali během úvodních deseti minut dvoubrankového vedení zásluhou Pablo Zabalety a Sergio Agüera. Po čtvrthodině hry poté vrátil West Brom do hry Graham Dorrans, Citizens ale žádné drama nepřipustili a ještě před přestávkou se prosadil Martin Demichelis, který byl místním hlasatelem vyhlášen mužem zápasu a zpečetil výhru City, které se dotahuje na druhou Chelsea. Londýnský celek má pouze o bod více. Konečné skóre. Manchester City 3 West Brom 1.
90+5
Stefan Jovetič obelstil dva protihráče, jeho následný centr byl ale odvrácen a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+5
Citizens rozehráli rohový kop, naskakující Vincent Kompany se ale do zakončení nedostal.
90+4
James Milner se dostal na pravé straně šestnáctky k nebezpečné střele z úhlu, kterou Ben Foster dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
90+4
Místní hlasatel vyhlásil mužem zápasu Martina Demichelise.
90+3
Graham Dorrans se pokusil přidat svůj druhý gól v dnešním zápase ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale skončil vysoko nad.
90+2
Baggies se snažili prosadit na levém křídle, Citizens ale byli pozorní.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu bylo kvůli ošetřování Davida Silvy nastaveno 5 minut.
90
Oba týmy užily všechny možnosti střídání. V dresu City do hry postupně přišli Stefan Jovetič, James Milner a Aleksandar Kolarov, na straně West Bromu se na trávník dostali Victor Anichebe, Saido Berahino a James Morrison.
89
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Aleksandar Kolarov.
89
Liam Ridgewell má zdravotní potíže, jenže West Brom už využil všechna tři střídání.
88
ROHOVÉ KOPY: Manchester City 7 West Brom 2
88
Citizens rozehráli rohový kop, který West Brom dokázal odvrátit.
87
Edin Džeko se na levé straně pokutového území Baggies pěkně otočil s míčem a poté z úhlu vypálil, jeho pokus byl ale Jonasem Olssonem sražen na rohový kop.
86
James Milner centroval pravačkou, jeho následný pas byl ale odvrácen.
85
Pablo Zabaleta zkusil své střelecké štěstí, jeho střela ale skončila pouze na dobře postaveném Grahamu Dorransovi.
84
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Youssuf Mulumbu, přichází James Morrison.
84
Samir Nasri si narazil míč s Jovetičem a poté našel na hranici šestnáctky Edina Džeka, jehož následný technický pokus těsně minul levou tyč!
84
Edin Džeko vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale zamířila pouze do dobře postaveného Jonasa Olssona.
83
Vzápětí se Baggies dostali ke střele, ta ale byla hodně nepřesná a Joe Hart tentokrát mohl zůstat v klidu.
82
Liam Ridgewell hledal před bránou nebezpečným centrem střídajícího Saida Berahina a Joe Hart měl co dělat, aby před ním míč vyrazil do bezpečí!
81
Tempo hry ve druhém poločase rapidně opadlo a zbytek zápasu není ani zdaleka tak dramatický jako vývoj prvního poločasu.
80
Ben Foster se dostal k míči po nepřesné finální přihrávce Citizens a vzápětí míč odkopl daleko od své brány.
79
Javi Garcia byl faulován ve středu hřiště a hráči Manchesteru City mohli v klidu rozehrát.
78
Baggies se snažili prosadit středem hřiště, jejich útočnou snahu ale zastavil útočný faul.
77
Fernandinho zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale nepřesný a Ben Foster mohl v klidu odkopávat od své brány.
76
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Stéphane Sessègnon, přichází Saido Berahino.
75
Záložní řada Manchesteru City je dnes oslabena o Jesuse Navase a především potom Yaya Toureho. Před pár okamžiky se navíc zranil David Silva, což není pro manažera Manuela Pellegriniho příliš dobrá zpráva.
74
W.B.A. rozehrálo standardní situaci, následný centr ale našel pouze připraveného brankáře Joe Harta.
73
Stefan Jovetič napřáhl zpoza šestnáctky k prudké přízemní střele, která zhruba o metr minula levou tyč!
72
James Milner se snažil míč z první narazit některému ze svých spoluhráčů do šestnáctky, jeho přihrávka ale byla vystižena a Baggies se ubránili.
71
Morgan Amalfitano napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné přízemní střele, která směřovala přesně k levé tyči, Joe Hart byl u ní ale včas a skvělým zákrokem ji dokázal vyrazit!
70
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází James Milner.
69
David Silva je za potlesku fanoušků přítomných na Etihad Stadium odnášen ze hřiště na nosítkách a místo něj přijde na hrací plochu James Milner.
68
Na hřišti už jsou připravena nosítka. David Silva mezitím stále není schopen vstát a je v péči lékařů.
67
David Silva zůstal ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním příliš dobře poté, co inkasoval úder do kotníku.
66
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 70% West Brom 30%
65
Těžko říci, jestli chce Manuel Pellegrini argentinského útočníka jen šetřit nebo je v tom nějaké drobné zranění.
64
Sergio Agüero vstřelil v dnešním zápase jeden gól a nyní přepustil místo Stefanu Jovetičovi.
64
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Stevan Jovetić.
63
Stéphane Sessegnon si na levém křídle skvěle obhodil Pablo Zabaletu, vzápětí si ale míč příliš předkopl a nestačil ho udržet na hrací ploše.
62
Pablo Zabaleta hledal dlouhým pasem Sergio Agüera, ten měl ale k míči příliš daleko.
61
Manchester City mohl vyrazit do rychlého protiútoku, Gael Clichy ho ale na levém křídle zbrzdil a Citizens vzápětí o míč ve středu hřiště přišli.
60
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Victor Anichebe.
59
Citizens vzápětí rozehráli rohový kop, který byl odvrácen, a hosté připravili první střídání.
58
Samir Nasri se ocitl v dobré šanci! David Silva v šestnáctce skvěle uvolnil Pablo Zabaletu, který vracel míč přízemním centrem před bránu a zakončení Samira Nasriho bylo na přední tyči sraženo jedním z obránců těsně vedle pravé tyče!
57
Svěřenci Manuela Pellegriniho drží míč na svých kopačkách a v pohodě kontrolují vývoj dnešního střetnutí.
56
Manchester City založil útok netradičně dlouhým nákopem, který v pohodě zpacifikovala stoperská dvojice West Bromu.
55
Sergio Agüero motal na pravé straně pokutového území hlavy obráncům Baggies, nakonec se ale k zakončení nedostal.
54
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 5 West Brom 2
54
STŘELY CELKEM: Manchester City 7 West Brom 4
53
Joe Hart si v pohodě došel pro centr Baggies a poté v klidu rozehrál.
52
Citizens se přímo po rozehrání rohového kopu sice do zakončení nedostali, vzápětí to ale zkoušel zpoza šestnáctky Samir Nasri, jeho pokus byl ovšem dobře postaveným Craigem Dawsonem odvrácen za postranní čáru.
51
Pablo Zabaleta se dostal uprostřed šestnáctky ke střele, která byla sražena na rohový kop.
50
Joe Hart hledal dlouhým výkopem Edina Džeka a také ho našel, jenže útočník Manchesteru City se ocitl v ofsajdovém postavení.
50
Proti rozhodnutí rozhodčího ale Morgan Amalfitano nic nezmohl a Citizens mohli v klidu vhazovat.
49
Gael Clichy zastavil u postranní čáry Morgana Amalfitana a navíc vybojoval pro svůj tým autové vhazování, což se záložníkovi Baggies nelíbilo.
48
Prvních pětačtyřicet minut nabídlo velmi pohlednou podívanou a také čtyři góly. V domácím dresu skórovali Pablo Zabaleta, Sergio Agüero a Martin Demichelis, jediný gól Baggies vstřelil Graham Dorrans.
47
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém dnešní zápas zahájily.
46
Manchester City rozehrál druhý poločas, v němž se ještě bude s největší pravděpodobností snažit přidat nějaký ten gól.
46
Podruhé dnes vítejte na Etihad Stadium, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Manchesterem City a West Bromwichem Albion. Svěřenci Manuela Pellegriniho mají zápas pevně pod kontrolou a po prvním poločase vedou 3:1.
Manchester City vstoupil do zápasu skvěle a během deseti minut se ujal dvoubrankového vedení zásluhou Pablo Zabalety a Sergio Agüero. Vzápětí sice dokázal snížit Graham Dorrans, Citizens ale vrátil v závěru prvního poločasu dvoubrankové vedení Martin Demichelis. Skóre po prvním poločase. Manchester City 3 West Brom 1.
45+2
45+2
West Brom měl k dispozici standardní situaci, po které se Chris Brunt odhodlal k přímé střele na bránu, jeho následný pokus byl ale nepřesný.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Baggies se snaží v závěru poločasu o snížení, zatím však marně.
44
West Brom rozehrál rohový kop, po kterém se následný centr točil směrem do brány, Citizens ho ale dokázali odvrátit do bezpečí.
43
Stéphane Sességnon se dostal po centru z pravého křídla na přední tyči do nebezpečného zakončení a Vincent Kompany usměrnil v pádu jeho střelu těsně nad břevno!
42
Centr Edina Džeka z levého rohu pokutového území byl odvrácen a Fernandinhovi byl vzápětí po šlapáku odpískán útočný faul.
41
Pablo Zabaleta se nedostal na pravém křídle tentokrát k ničemu a Ben Foster mohl v klidu odkopávat od své brány.
40
Blíží se konec prvního poločasu. Manchester City vede nad West Bromem 3:1 a má otěže zápasu pevně ve svých rukou.
39
Edin Džeko vypálil v polovině 39. minuty z první zpoza šestnáctky, jeho pohotový přízemní pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ben Foster.
38
Samir Nasri se snažil na pravém křídle znovu odcentrovat, jeho následný pas byl ale zablokován.
37
Manchester City má dnešní zápas absolutně pod kontrolou.
36
Manchester City právě vstřelil branku!
MARTIN DEMICHELIS se prosazuje a vrací Manchester City do dvoubrankového vedení!! Samir Nasri rozehrál rohový kop, který na přední tyči prodloužil hlavou Vincent Kompany a Martin Demichelis se na vzdálenější tyči skvěle dostal před Jonase Olssona a z blízkosti míč uklidil k levé tyči.
35
David Silva rozehrál rohový kop a jeho následný centr odvrátil do zámezí pozorný Billy Jones.
34
Edin Džeko se dostal na levé straně pokutového území ke střele z úhlu, která byla sražena na rohový kop.
33
Domácí fanoušci Manchesteru City a Etihad Stadium se chvíli rozléhaly pokřiky "Come on City, Come on City!".
32
Fernandinho se dostal na pravém křídle k centru, který byl zablokován.
31
David Silva hledal v šestnáctce lehkým obloučkem nabíhajícího Sergio Agüera, ten ale nedokázal na levé straně pokutového území zakončit a jeho levačka máchla naprázdno.
30
Pablo Zabaleta zvolil přihrávku středem hřiště a našel Davida Silvu, ten ale neměl vpředu komu přihrát a tak raději zvolil přihrávku zpět.
29
OFSAJDY: Manchester City 1 West Brom 2
28
Gael Clichy chtěl uvolnit Sergio Agüera, ten se ale po pasu francouzského obránce ocitl v ofsajdu.
27
Samir Nasri posílal před bránu Bena Fostera z pravé strany šestnáctky střílený centr, ten ale na zadní tyči nikoho nenašel a skončil za postranní čarou.
26
Sergio Agüero si na levém křídle skvěle obhodil Youssufa Mulumbu, vzápětí ho ale ve snaze přikrýt si míč fauloval.
26
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 3 West Brom 2
25
STŘELY: Manchester City 5 West Brom 3
24
Hosté se vzápětí ještě chtěli dostat k dorážce, ale i kdyby se jim to podařilo, tak další zakončení už by bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
23
Chris Brunt točil míč nebezpečně na přední tyč a Joe Hart musel jeho následný centr vyrazit, aby nezapadl k jeho levé tyči!
22
Žlutou kartu dostává Martín Demichelis (Manchester City).
22
Stéphane Sessegnon byl faulován a West Bromwich Albion bude mít k dispozici standardní situaci.
22
Zatím sledujeme velmi atraktivní duel, který během úvodních šestnácti minut přinesl tři góly.
21
David Silva chtěl roztáhnout hru doprava na Edina Džeka, jeho přihrávka ale byla nepřesná a jeden z obránců West Bromu ji vystihl.
21
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 74% West Brom 26%
20
Vincent Kompany zkoušel své štěstí, jeho propagační střela ale zamířila hodně mimo.
19
Žlutou kartu dostává Craig Dawson (West Bromwich Albion).
18
Při gólu West Bromu udělal velkou chybu Pablo Zabaleta, který na pravém křídle zbytečně ztratil míč.
17
Citizens se vzápětí okamžitě vrhl do útoku, ten ale na pravém křídle zastavil pozorný Chris Brunt.
16
West Brom právě vstřelil branku!
GRAHAM DORRANS vrací West Brom zpět do hry a snižuje na 2:1!! Matěj Vydra uvolnil přesnou přihrávkou Grahama Dorranse, který si na hranici pokutového území skvěle přehodil bránícího Gaela Clichyho a poté míč levačkou uklidil přesně k pravé tyči. To co teď provedl Dorrans, to byla paráda.
15
Fernandinho rozehrál volný přímý kop nakrátko s Davidem Silvou, ten se ale vzápětí k ničemu nedostal.
14
Youssuf Mulumbu fauloval v blízkosti šestnáctky Samira Nasriho a Manchester City bude zahrávat volný přímý kop.
13
Edin Džeko se dostal v levém rohu pokutového území ke střele z úhlu, jeho následný prudký pokus ale zamířil mimo.
12
Manchester City vstoupil do dnešního zápasu skvěle a nenechává nikoho na pochybách, že je favoritem zápasu.
11
Liam Ridgewell se pokusil odpovědět, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla hodně nepřesná.
10
SERGIO AGÜERO zvyšuje krásnou střelou na 2:0!! Argentinský útočník se skvěle vyhl stínícímu Morganu Amalfitanovi a poté pravačkou napřáhl zpoza šestnáctky k parádní přízemní střele, která se stočila přesně k pravé tyči.
9
Pokud dnes Manchester City hostující West Brom porazí, tak se dotáhne na druhou Chelsea, na kterou by ztrácel jediný bod a navíc by měl zápas k dobru.
8
Citizens vybojovali po sražené střele Edina Džeka první rohový kop, následný centr ale zamířil pouze do náruče připraveného Bena Fostera.
7
Abych se vrátil k utkání City se Sunderlandem, také v něm se domácí ujali brzo vedení zásluhou Fernandinha, jenže ve druhém poločase skóroval dvakrát Connor Wickham a senzační porážce dokázal doslova za pět minut dvanáct zabránit Samir Nasri.
6
Matěj Vydra dokázal vstřelit gól, ten ale nebyl kvůli jeho ofsajdovému postavení uznán.
5
Samir Nasri se dostal v šestnáctce k míči a zpětnou přihrávkou našel Sergio Agüera, jehož následná střela zpoza šestnáctky skončila těsně nad!
4
Manchester City se ujímá vedení 1:0, kdo ale sledoval zápas se Sunderlandem, tak určitě ví, že to ještě nemusí nic znamenat. Citizens jsou však na dobré cestě za třemi body.
3
PABLO ZABALETA posílá Manchester City do brzkého vedení!! Samir Nasri poslal z pravého křídla do šestnáctky dobrý centr, po kterém se dostal ke střele Sergio Agüero. Ben Foster sice dokázal jeho střelu vyrazit, jenže pouze do prostoru, kde byl Pablo Zabaleta, který míč uklidil hlavou z bezprostřední blízkosti do sítě.
2
Edin Džeko se dostal v šestnáctce k první střele, ta ale byla zablokována.
1
Oba týmy dnes mají o co hrát a oba budou chtít získat plný počet bodů, favoritem zápasu je však pochopitelně Manchester City.
1
Phil Dowd dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral hostující West Brom. Hosté hrají v červenočerně pruhované kombinaci, domácí City v blankytně modrém.
1
Vítejte na Etihad Stadium, kde už jsou hráči obou týmů připraveni na hrací ploše a dohrávka Barclays Premier League mezi Manchesterem City a West Bromem bude moci za pár okamžiků začít. Dnešní duel bude řídit hlavní rozhodčí Phil Dowd.
Těsně před výkopem
City dnes postrádá trio zraněných hráčů, mezi kterými jsou dvě opory Jesus Navas a Yaya Toure. Třetím do party je potom Matija Nastasič. Oproti tomu West Bromwich Albion má k dispozici téměř všechny hráče, mimo hru je jako jediný Zoltan Gera.
Týmové novinky

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy – Silva, Fernandinho, García, Nasri – Džeko, Agüero.
Náhradníci: Pantilimon – Richards, Lescott, Kolarov, Milner, Negredo, Jovetić.
Manažer: Manuel Pellegrini.

West Bromwich Albion: Foster – Jones, Dawson, Olsson, Ridgewell – Amalfitano, Mulumbu, Sessègnon, Brunt, Dorrans – Vydra.
Náhradníci: Myhill – Reid, Lugano, Yacob, Morrison, Anichebe, Berahino.
Manažer: Pepe Mel.

Rozhodčí: Phil Dowd. Asistenti: S. Ledger, S. Bennett. Čtvrtý rozhodčí: R. Madley.
Dvě vítězství z posledních pěti ligových zápasů dostaly West Brom ze sestupových vod, přičemž obě výhry přišly na hřišti soupeře. Baggies mají šanci porazit City poprvé od prosince 2008, kdy W.B.A. vystřelil výhru 2:1 těsně před před koncem Roman Bednář.
West Bromwich Albion
Šance Manchesteru City na zisk titulu rapidně klesly po středeční remíze 2:2 se Sunderlandem, který sahal na Etihad Stadium v roli posledního celku tabulky dokonce po vítězství, Citizens ale zachránil doslova za pět minut dvanáct Samir Nasri.
Manchester City
Manchester City čeká v pondělí večer další tým bojující o záchranu, svěřenci manažera Manuela Pellegriniho tentokrát přivítají na svém hřišti West Bromwich Albion. Zajímavým a důležitým zápasem Barclays Premier League Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.