Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Nottingham Forest - 21. ledna 2023   16:00

Bournemouth
29' Anthony (Ouattara)
1:1
(1:0)
Nottingham Forest
84' Surridge  (Br. Johnson)
Bournemouth
Neto – Smith, Stephens, Kelly (C), Zemura – Christie (88. Dembélé), Rothwell (75. Pearson), Lerma, Anthony – Ouattara, Moore.
Travers – Adu-Adjei, Mepham, Sadi, Senesi, Stacey, Pollock.
Madley – Lennard, Hopton
Vitality Stadium, Bournemouth
10 248 diváků
Hennessey – Aurier (75. Williams), Worrall, Boly (75. McKenna), Lodi – Yates (44. Danilo), Freuler, Mangala (60. Scarpa) – Gibbs-White –Johnson, Wood (75. Surridge).
J. Smith – Colback, Cook, Lingard.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:11. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:7.
Zápas končí zřejmě spravedlivou remízou 1:1. Hráči Nottinghamu se ve druhé půli zvedli a hra se vyrovnala. Hosté dlouho čekali na šanci, nakonec přišla až v 83. minutě, kdy se po Johnsonově přihrávce prosadil Sam Surridge, jež se jen těsně vyhnul ofsajdovému postavení. Dalším střelám Nottinghamu Neto odolal. Na druhé straně často střílel Dango Ouattara, jenže bránu snad ani jednou netrefil.
Nottingham zůstává v klidu na 13. místě a příště doma přivítá Leeds. Bournemouth po čtyřech prohrách bodoval a poprvé po návratu Premier League vstřelil gól, zůstává však na 18. místě a příště bude hrát těžký zápas na hřišti Brightonu.
90+5'
90+4'
Ouattara se znovu položil do střely, ale opět mu nevyšla. Jeho volej trefil jen jednoho z obránců.
90+4'
Na druhé straně se domácí pokusili o dlouhý aut, ale ani ten nebyl přesný.
90+3'
Zřejmě jednou z posledních možností hostí byl roh v podání Gibbse-Whitea. Centr však našel jen obránce v červeném a míč byl odkopnut.
90+1'
Johnson se dostal ke střele na hranici vápna, ale míč netrefil vůbec dobře. Zdá se, že ani jeden tým dnes nebude s remízou spokojený.
90'
Jaidon Anthony zkazil standartku, trefil jen zeď. K míči se vracejí hosté.
90'
Domácí vybojovali přímý kop z velmi slibné pozice asi 20 metrů od branky. Míč si bere Anthony.
88'
Střídání v týmu Bournemouth:
odchází Ryan Christie, přichází Siriki Dembélé.
87'
Neto si ze vzduchu stáhl centr, jež mířil do jeho vápna. Hosté nepolevují v aktivitě ani po vyrovnávacím gólu.
86'
Žlutou kartu obdržel Gustavo Scarpa.
85'
VAR ještě zkoumal možný ofsajd, ale na rozdíl od situace v prvním poločase gól platí.
84'
Nottingham právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Nedůrazný odkop dovolil Christiemu pokračovat v akci, vyslal dopředu Johnsona, ten zvolil střílený centr na zadní tyč. Tam čekal SAM SURRIDGE, který doklepl míč do sítě.
82'
Skvělý zákrok kapitána Kellyho odklidil míč do autu. Forest však u míče zůstává a v posledních minutách domácí tlačí.
81'
Závar před vápnem Bournemouthu končí ofsajdem. Ještě předtím střílel z voleje Gustavo Scarpa, jehož střela byla zablokována. Potom se míč vrátil do ohně a před Netem se ocitl Surridge. Neto ho sice vychytal, ale Surridge byl stejně v ofsajdové pozici.
78'
Hosté měli k dispozici roh, který rozehráli překvapivě po zemi. Ke střele na hranici vápna se dostal Gibbs-White, ale mířil doprostřed brány, kde stál Neto.
76'
Ouattara se podruhé během pár minut dostal ke střele, tentokrát mu skvěle nabil Anthony. Ouattara však opět přestřelil bránu.
75'
Střídání v týmu Nottingham Forest:
odchází Serge Aurier, Willy Boly a Chris Wood, přichází Sam Surridge, Scott McKenna a Neco Williams.
75'
odchází Joe Rothwell, přichází Ben Pearson.
74'
Na druhé straně se ke střele z voleje dostal Dango Ouattara, ale přepálil i tribunu za brankou.
73'
Neto potvrdil, že dnes kryje záda obraně skvěle, když chytil střelu Gibbse-Whitea.
71'
Johnson se tlačil ke střele, ale skvělý skluz předvedl Kelly a zastavil ho.
70'
Střela Brennana Johnsona mířila k tyči, ale byla velmi pomalá, takže Neto se dokázal dostat na zem a vyrazit ji.
70'
Zápas se opět rozbíhá, míč rozhodčího dostali hosté, ale nově příchozí Scarpa přihrávkou nezvládl nikoho najít.
68'
Hra je na chvíli přerušena, ošetřování si totiž vyžádal Christie.
66'
Zemura byl opět v dobré pozici na levém křídle, ale jeho centr obrana hostí ve spolupráci s Hennesseym zvládla zlikvidovat.
63'
Naopak na druhé straně moc nechybělo Kiefferu Mooreovi, jež zakončoval ve skluzu a těsně minul bránu.
61'
Freulerův centr nenašel Wooda, který zatím není dnes moc vidět. Hosté se sice oproti první půli zlepšili, ale žádnou šanci si zatím nevypracovali.
60'
odchází Orel Mangala, přichází Gustavo Scarpa.
59'
Hosté si stěžují na rozhodčí, kteří neodpískali jasný faul na Auriera, jež dostal rukou do obličeje.
58'
Johnsonův centr na druhé straně hřiště neprošel na Gibbse-Whitea.
56'
Zemurův přízemní centr musel na roh odklidit Lodi.
55'
Kieffer Moore nemůže pokračovat v akci kvůli ofsajdu.
53'
Aurier předal na pravém křídle míč Johnsonovi, který poslal přihrávku do ohně. Nikdo ve žlutém se však k míči nedostal a míč prolétl vápnem.
51'
Na druhé straně se standartní situace Gibbs-Whiteovi nepovedla.
49'
Byl odpískán faul na Hennesseyho, jemuž vypadl míč z rukavic.
48'
Nákop Neta nebyl přesný a k míči se na chvíli dostali hosté. Hned poté ale míč získal Christie a vyslal dopředu Ouattaru, jež vybojoval roh.
46'
Ani jeden z týmů nesáhl o poločase ke změně.
46'
Viděli jsme poločas plný šancí a střel na obou stranách. Nejprve skóroval Ryan Yates, jeho brance ale předcházel ofsajd. Ve 29. minutě se po Ouattarově přihrávce prosadil Jaidon Anthony. Domácí poté zápasu dominovali a vypracovali si ještě několik dalších šancí. Jejich vedení však zůstává jednogólové.
45+5'
45+4'
Na druhé straně střílel Freuler, ale trefil jednoho ze svých spoluhráčů. Zdravotní problémy mezitím řeší brankář Neto.
45+3'
Jordan Zemura byl zastaven nedovoleně kousek před vápnem Nottinghamu. Rothwell zkusil střelu z přímého kopu, mířil však přímo do rukavic Hennesseyho.
45'
Ryan Yates musel střídat kvůli zranění, hra se teď tedy na chvíli zastavila, jinak se hraje ve vysokém tempu.
44'
odchází Ryan Yates, přichází Danilo.
42'
Moore skvěle na hrotu podržel balón a předal ho Christiemu, u něj však akce skončila.
41'
Tentokrát mohl skórovat Ryan Christie. Jeho hlavička po centru Zemury proskákala kousek kolem pravé tyčky, obrana Nottinghamu jakoby teď přestala hrát.
39'
Neto skvěle zasáhl i proti centru z rohu a s následnou střelou Freulera si poradila obrana.
38'
Neto vyrazil střelu Johnsona z úhlu. Forest bude zahrávat roh.
36'
Žlutou kartu obdržel Joseph Worrall.
36'
Ouattarova střelu zpoza vápna letěla vysoko nad bránu. Domácí teď dominují tomuto duelu.
34'
Další obrovská šance domácích! Nejprve se sám před brankářem ocitl Moore, Hennessey však včas vyběhl a jeho střelu zblokoval. Poté dorážel Zamara, který chtěl využít toho, že se Hennessey nacházel mimo bránu, ale obránci ho včas zastoupili.
33'
Gibbs-White znovu ukázal, že zahrává standartky skvěle. Yates se dostal k hlavičce, ale míč neprošel přes obranný val domácích.
32'
Žlutou kartu za držení Johnsona dostává Lloyd Kelly.
29'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Dango Ouattara využil své rychlosti a zbavil se soupeřů na pravém křídle. Na jeho přízemní centr před bránu si naběhl JAIDON ANTHONY, který střelou ke vzdálenější tyči překonal Hennesseyho. 1:0 pro domácí!
25'
Kieffer Moore zahodil tutovku! Anthony se skvěle uvolnil na levém křídle a poslal centr na úplně volného Moorea, který hlavičkoval nad bránu.
24'
Hosté střílejí o hodně více než domácí, přestože se nedá říct, že by hře nějak dominovali. Morgan Gibbs-White teď zkusil štěstí střelou z větší vzdálenosti, bránu minul.
23'
Ze skrumáže před brankou nakonec nic nebezpečného nebylo. Míč domácí obrana odkopla a následná střela Lodiho mířila hodně nad.
22'
Hosté vybojovali další roh z pravé strany. Míč už si bere tradiční rozehrávač standartek Gibbs-White.
21'
Hráčům Bournemouthu rozhodčí teď odebral balón ze slibné pozice blízko vápna soupeře kvůli špatnému vhazování.
18'
Na druhé straně si centr našel Gibbs-White, ale jeho hlavička postrádala přesnost i razanci.
17'
Další akci zkusili domácí po levé straně, Kieffer Moore ale nedokázal pořádně zpracovat přihrávku.
16'
Ryan Yates si na svou první branku v Premier League bude muset ještě počkat. Míč teď drží Bournemouth. Centr Smitha z pravé strany úspěšný nebyl.
14'
Pozor, Boly byl v době rozehrání přímého kopu v ofsajdu, gól tedy neplatí!
13'
Centr na zadní tyč našel Bolyho, ten míč vrátil hlavou před bránu, kde čekal RYAN YATES, který už měl jednoduchou práci! Hosté vedou 1:0.
12'
Yates si vynutil faul a Nottingham má k dispozici zajímavý přímý kop z nějakých 30 metrů. Rozehraje ho Gibbs-White.
10'
Tentokrát nebyla standartka úspěšná, hosté se dostávají k míči.
9'
Po zblokované střele Anthonyho, která jen těsně minula levou tyč, bude mít Bournemouth k dispozici další roh.
8'
Po rohu se dostal k hlavičce jeden z hráčů hostí, mířil však nad branku. Na druhé straně se do šance dostal Ouattara po skvělé kolmici Rothwella. Roh si zahrají také domácí.
7'
První velkou šanci zápasu měl Morgan Gibbs-White! Jeho technickou střelu zevnitř vápna vyráží Neto na roh.
5'
Bournemouth dostal od rozhodčího výhodu. Zemura pokračoval v útoku a přihrál Ouattarovi, ten však míč ztratil.
3'
Domácí se hned vracejí k držení míče. Zatím však kombinují jen na své polovině.
2'
Faulem na půlce hřiště se provinil Dango Ouattara. Hosté se dostávají k míči.
1'
Výkopu se ujali domácí, kteří nastupují v červenočerných dresech. Hosté hrají ve žluté.
1'

AFC Bournemouth: Neto – A. Smith, Stephens, Kelly (C), Zemura – Christie, Rothwell, Lerma, Anthony – Ouattara, Moore.
Náhradníci: Travers – Adu-Adjei, Dembélé, Mepham, Pearson, Sadi, Senesi, Stacey.
Trenér: Gary O'Neil

Nottingham Forest FC: Hennessey – Aurier, Worrall, Boly, Lodi – Yates, Freuler, Mangala – Gibbs-White – Br. Johnson, Wood.
Náhradníci: J. Smith – Colback, S. Cook, Danilo, Scarpa, Lingard, McKenna, Surridge, N. Williams.
Trenér: Steven Cooper.

Na rozdíl od svého soupeře jdou do tohoto zápasu hosté v dobrém rozpoložení. Poslední dva zápasy vyhráli s čistým kontem, když porazili Leicester 2:0 a zvítězili v Southamptonu 1:0. Forest se nachází na 13. místě tabulky a na svého soupeře mají čtyřbodový náskok. Minulý týden navíc postoupili do semifinále Ligového poháru díky výhře nad Wolves na penalty.
Nejlepším střelcem týmu je Brennan Jonhson, jež se dvakrát prosadil v posledním zápase proti Leicesteru.
Bournemouth

Tým z jihu Anglie se nachází na 17. místě tabulky, jen bod nad sestupovými pozicemi. Všechny 4 zápasy od doby, co se znovu rozjela Premier League, Bournemouth prohrál a nedokázal v nich dát ani jeden gól. Neuspěl ani v dalších zápasech, v Ligovém poháru vypadli s Newcastlem a v FA Cupu s Burnley. Domácí zápas proti Nottinghamu už tedy musí zvládnout, jinak si zadělává na velké problémy.
V rámci 21. kola Premier League se utkají Bournemouth a Nottingham Forest. Podzimní vzájemný zápas těchto týmů skončil vítězestvím Bournemouthu 3:2, přestože po první půli prohrával 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.