Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Leeds - 18. února 2023   16:00

Everton
64' Coleman (Iwobi)
1:0
(0:0)
Everton
Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, A. Doucouré, Gueye, Onana (74. T. Davies), McNeil – Maupay (81. Simms).
Begović – Godfrey, D. Gray, Holgate, Keane, Mina, Vinagre.
Madley – Lennard, Smith
Goodison Park, Liverpool
Leeds
Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber (46. Kristensen), Firpo – McKennie (78. Rutter), T. Adams – Summerville (61. Aaronson), Harrison (86. S. Greenwood), Gnonto – Bamford.
Robles – Cooper, Gyabi, M. Fernández, Monteiro.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:6.
Fotbalisté Evertonu vítězí ve velmi důležitém zápase sestupem ohrožených týmů nad Leedsem 1:0, domácí výhru zařídil kuriózní trefou z ostrého úhlu Seamus Coleman.

Výhra Toffees je zcela zasloužená, neboť po celý zápas měli výraznou územní převahu, Leeds v Goodison Parku nepředvedl prakticky vůbec nic.
90+4'
90+4'
Při roztržce po závěrečném hvizdu ještě dostává žlutou kartu Wilfried Gnonto.
90+4'
Doucouré připravil ještě jednu dobrou možnost pro Daviese, jeho rána je zablokována, Idrissa Gueye pak ránou bez přípravy výrazně minul branku.
90+4'
90+3'
Ellis Simms průnikem po levém křídle vybojoval autové vhazování, ochozy Goodison Parku už zní oslavné chorály.
90+2'
První polovina nastaveného času se odehrála výhradně ve středu hřiště, domácí stále kontrolují hru.
90+1'
Rozhodčí Madley oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Napětí v Goodison Parku houstne, Everton stále v mimořádně důležitém zápase vede 1:0 a jeho soupeř se za celý zápas nedostal do žádné šance, stále je to ale o jedinou branku.
88'
Ellis Simms vymyslel parádní přihrávku na naprosto volného Doucourého, jenž ale vůbec nezvládl svůj únik, nechal se doběhnout a také obrat o míč Aaronsonem!
87'
Hra se nadále často kouskuje, Mykolenko u postranní čáry fauloval nejdražší posilu v historii Leedsu Georginia Ruttera.
86'
Greenwood hned běžel rozehrát roh, po jeho centru ale byl pokryt Luke Ayling.
86'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Sam Greenwood.
85'
Wilfried Gnonto vybojoval na pravém křídle rohový kop, k jeho nevoli mu pak podavač míčů odkopl balón, aby zamezil v rychlé rozehrávce rohu.
85'
Přetažený centr McNeila i přes jasný faul Tarkowskiho zachytil Ilan Meslier.
84'
Alex Iwobi na pravém křídle čelil početní převaze, přesto si vynutil Harrisonův faul.
83'
Aylingův nákop Bamford sklepl k Aaronsonovi, tomu ale vůbec nesedla střela pravačkou.
81'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Ellis Simms.
80'
Je to neuvěřitelné, ale i další Harrisonův centr ze standardní situací končí až za brankou.
79'
James Tarkowski příliš intenzivně držel Patricka Bamforda, následovat bude další standardní situace pro Leeds.
78'
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Georginio Rutter.
78'
Leeds mohl zahrávat standardní situaci, ovšem Harrisonovi se centr vůbec nepovedl a zamířil až za domácí branku.
77'
Harrisonův centr se Bamford neúspěšně snažil sklepnout k Aaronsonovi.
76'
Leeds hraje s míčem na útočné polovině, zatím ale jen u středové čáry.
74'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Tom Davies.
73'
Teď už Amadou Onana určitě končí, tleská si i se zaplněnými tribunami Goodison Parku.
73'
Zdravotní potíže trápí Onanu, sklání se k němu James Tarkowski.
72'
Gnontův nepovedený centr končí za domácí brankou, rozehrávky se ujme Jordan Pickford.
70'
Po rohu nakrátko centroval Aaronson jen do rukavic brankáře Pickforda.
69'
Do souhry Aaronsona s Bamfordem v pokutovém území se vklínil Onana, následovat bude rohový kop pro Leeds.
69'
Na střelecké pokusy Everton vede 13:5, na bránu je to 6:0.
68'
Po McNeilově rohu se do zakončení tlačil Tarkowski, zblízka ale trefil míč temenem hlavy a přestřelil branku.
68'
Neal Maupay průnikem do pokutového území vybojoval rohový kop pro Everton.
66'
Patrick Bamford při průniku útočnou polovinou fauloval Gueyeho, to se nelíbí domácím fotbalistům a následuje další rozmíška.
64'
Everton právě vstřelil branku! Obrovská euforie v Goodison Parku přichází po velmi kuriózním momentu!

Domácí kapitán SEAMUS COLEMAN si naběhl na vzdušnou kolmici Alexe Iwobiho na pravé křídlo a z ostrého úhlu totálně zaskočil hostujícího brankáře Mesliera!
63'
Vitalij Mykolenko si našel palebnou pozici u hranice pokutového území, při zakončení ale podklouzl a mířil jen do připraveného Mesliera.
63'
Bamford si naběhl na dlouhý pas za domácí obranu, blíže k míči ale měl brankář Pickford.
61'
ze hřiště odchází Crysencio Summerville, přichází Brenden Aaronson.
60'
Summerville na pravé straně pokutového území posunul míč do běhu McKenniemu, jeho jemný centr ale s přehledem zachytil Jordan Pickford.
59'
Toffees mohli zaútočit do otevřenější obrany Leedsu, McNeil ale vůbec nezvládl centr, který nasměroval do území nikoho a pro míč si došel Ilan Meslier.
58'
Neal Maupay se dostal ke střeleckému pokusu z otočky, vůbec první střela domácího forvarda ale končí v náruči brankáře Mesliera.
57'
Po souhře s Iwobim tentokrát neúspěšně centroval Seamus Colman, navíc mu je máván těsný ofsajd, který neunikl pomeznímu rozhodčímu Smithovi.
55'
Idrissa Gueye si naběhl na zpětnou přihrávku Iwobiho na pravé křídlo, ovšem prudký pas se mu nepovedlo zkrotit ve hřišti, bude se kopat od branky Leedsu.
54'
Neúspěšná souhra domácích, zpoza postranní čáry bude vhazovat Luke Ayling.
52'
Patrick Bamford si narazil míč s Harrisonem a naběhl si na zpětnou přihrávku do pokutového území, nepovedlo se mu ale zasáhnout zpětnou přihrávku svého spoluhráče.
50'
Po přetaženém centru do pokutového území se do míče opřel Dwight McNeil, jeho pohotová střela mířila mimo branku.
48'
Patrick Bamford byl u postranní čáry zápasnickým chvatem stažen Conorem Coadym.
46'
Everton s trochou překvapení pokračuje v základní sestavy, tedy i s Amadouem Onanou, u nějž to dvakrát vypadalo, že bude muset být střídán.
46'
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Rasmus Kristensen.
46'
Je za námi dramatický první poločas, v němž jsme viděli výraznou územní převahu Evertonu doprovázenou i několika velkými šancemi, z nichž se ale žádná neujala. Závěr poločasu pak okořenila i hromadná strkanice, z níž rezultovaly čtyři žluté karty.
45+2'
45+2'
Júnior Firpo potáhl míč po levém křídle, pak přesným centrem našel před brankou Crysencia Summervilla, jenž se nečekaně dostal k hlavičce přes Mykolenka, mířil ale nad branku.
45+1'
Vzhledem k řadě ošetření i delší prodlevě před malou chvílí je značným překvapením, že rozhodčí Madley k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jen dvě nastavené.
44'
Žlutou kartou jsou nakonec potrestáni Dwight McNeil, Abdoulaye Doucouré, Weston McKennie a Tyler Adams.
43'
Rozhodčí Madley už řeší situaci s kolegy na trávníku i u videa, rozhodně uvidíme nějaké karty.
42'
Na trávníku se strhla obrovská potyčka, kterou začali Adams s McNeilem a pokračují v ní další dvojice!
40'
McNeilův přetažený centr nestačil zachránit na hrací ploše Tarkowski, bude se kopat od Ilana Mesliera.
39'
Nadále pokračuje obrovská převaha Evertonu, domácí vybojovali další rohový kop, v poslední době jsou z nich velmi nebezpeční.
39'
Onana po předchozí situaci signalizoval na střídačku, že nebude schopen pokračovat ve hře, na trávník by se tak měl dostat Tom Davies.
38'
Po přetaženém rohovém kopu se u vzdálenější tyče snažil protlačit do zakončení Amadou Onana, ten však loktem zasáhl do obličeje brankáře Mesliera.
37'
Po třetím rohu domácích se do vzduchu vyšrouboval Tarkowski a jeho hlavičku k tyči dokázal Ilan Meslier vyrazit!
37'
Iwobiho centr odvrátil na rohový kop Weston McKennie.
37'
Na střelecké pokusy je to 5:3, na bránu 2:0, přičemž do střel na bránu se nepočítají obě domácí střely, které hostující fotbalisté odvrátili z brankové čáry.
36'
Summerville byl ve středu pole zatažen McNeilem, rozehrávat mohou hosté.
35'
Nepovedená souhra Toffees na útočné polovině, míč doskákal k brankáři Meslierovi.
33'
Neuvěřitelné! Po rohovém kopu domácí dvakrát překonali Mesliera, tomu ale v obou případech pomohli spoluhráči na brankové čáře, nejdříve Wöber, pak McKennie!
32'
Sraženou střelu Harrisona z dálky si pohlídal Jordan Pickford.
31'
Na opačné straně se k zakončení dostal Bamford, jeho rána ze střední vzdálenosti sice neměla ideální razanci, mířila ale nakonec jen těsně vedle vzdálenější tyče Pickfordovy branky.
30'
Idrissa Gueye průnikem po pravém křídle a následnou přihrávkou mezi nohama Wöbera připravil dobrou pozici pro Onanu, jenž ránou bez přípravy přestřeluje branku!
28'
Dwight McNeil se při průniku po levém křídle dopustil nedovoleného zákroku na Aylinga, předchozí střet s Doucourém navíc bolestivým šrámem na ruce odnesl Tyler Adams.
27'
Onana pozvolna odchází za postranní čáru a nevypadá to, že by měl být schopen v zápase pokračovat. Mezitím se čile rozcvičuje Tom Davies.
26'
Na trávníku zůstal sedět Amadou Onana, to bude možná konečná pro domácího středopolaře.
25'
Centr Westona McKennieho Idrissa Gueye srazil k brankáři Pickfordovi, ten byl u své přední tyče připraven.
23'
Ze standardní situace pak domácí nijak nezahrozili.
22'
Po faulu Harrisona na Onanu budou Toffees zahrávat standardní situaci.
22'
Územní převaha Evertonu roste, zatím to ale nevede k nějakým vyloženým příležitostem.
22'
McNeilův centr velmi nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, nikdo v modrém na něj ale nedosáhl.
20'
Meslier měl velké problémy při nákopu k hranici pokutového území, kdy míč neudržel, McNeil jej přihrál Onanovi, tomu se ale v zahuštěném prostoru nepovedlo zakončit a o míč přišel.
18'
Další McNeilův centr byl příliš prudký, Sean Dyche ale snaze svých svěřenců tleská.
18'
Centr Dwighta McNeila si pohlídal Ilan Meslier.
17'
Velmi nejisté zůstává pokračování Maximiliana Wöbera, rakouského obránce Leedsu nadále trápí svalové potíže.
16'
Iwobiho centr přizvedl Wöber, od McNeila se pak odrazil míč za protější postranní čáru.
14'
Tyler Adams zvládl osobní souboj s rozběhnutým Onanou, odraženého míče se ujal brankář Meslier.
12'
Everton se dostal ke svému prvnímu rohovému kopu, ten ale bezpečně sebral ze vzduchu Ilan Meslier, zároveň byl faulován při snaze o rychlou rozehrávku.
11'
Vitalij Mykolenko vnikl do pokutového území a po střetu s dvojicí Ayling – Adams padl k zemi, marně si ale říkal o penaltu.
10'
Everton se usadil na útočné polovině, domácí mohou vhazovat poblíž rohového praporku.
8'
Firpo vysunul kolmicí po levém křídle Harrisona, po jeho centr byl před brankou pokryt Patrick Bamford.
7'
Zdravotní potíže trápí Maximiliana Wöbera, hostující stoper musí být ošetřen.
5'
Amadou Onana potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím velmi nepovedeně zakončoval.
4'
Gnontův velmi nepovedený centr od praporku odkopl do zámezí Amadou Onana.
3'
Gnonto rozehrál nakrátko se Summervillem, ten pak přetaženým centrem hledal Wöbera, před ním odehrál míč na další rohový kop Conor Coady.
3'
Leeds při své první útočné akci vybojoval rohový kop.
2'
Mykolenkův centr si pohlídal Maximilian Wöber, pak neúspěšně přihrával do pokutového území Onana.
1'
Everton samozřejmě oblékl modré dresy, Leeds hraje ve žluté barvě.
1'
Úvodního výkopu se ujal Patrick Bamford a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Andym Madleym přivedla fotbalisty na hrací plochu, před úvodním výkopem se ještě minutou potlesku uctí památka Christiana Atsua.

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Coady, Tarkowski, Mykolenko – Iwobi, A. Doucouré, Gueye, Onana, McNeil – Maupay.
Náhradníci: Begović – Godfrey, T. Davies, D. Gray, Simms, Holgate, Keane, Mina, Vinagre.
Trenér: Sean Dyche

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber, Firpo – McKennie, T. Adams – Summerville, Harrison, Gnonto – Bamford.
Náhradníci: Robles – S. Greenwood, Aaronson, Cooper, Gyabi, Kristensen, M. Fernández, Rutter, Monteiro.
Trenér: Michael Skubala

Rozhodčí: Madley – Lennard, Smith.
Leeds United

Leeds se dosud posledního ligového vítězství dočkal na začátku listopadu, od té doby trvá série devíti utkání bez výhry. Navíc se trápí i při hledání nového trenéra, už potřetí tak po konci Jesseho Marsche dostane příležitost trojice Skubala – Gallardo – Armas. Ti vedli Leeds ve dvojici duelů proti Manchesteru United, proti němuž během čtyř dnů uhráli bod za remízu 2:2 na Old Trafford, v domácím prostředí prohráli 0:2.

V tabulce je Leeds sedmnáctý se ziskem devatenácti bodů, jeho náskok na sestupové pásmo se tak ztenčil už na jediný bod. Na hřištích soupeřů Leeds v dosavadním průběhu ligové sezóny dokázal vyhrát jen jednou, což se mu shodou okolností povedlo právě v Liverpoolu proti městskému rivalovi svého dnešního soupeře.

Hosté mají mimo hru Rodriga, Graye, Forshawa, Dallase a Sinisterru, nejistý je start Coopera a Rocy. Pascal Struijk vynechal poslední zápase proti Manchesteru United kvůli otřesu mozku, dnes už by ale měl být připraven ke hře.
Everton FC

Everton v úvodu února dokázal zlomit dlouhou sérii nezdarů nečekaným vítězstvím nad lídrem soutěže Arsenalem, v městském derby s Liverpoolem na Anfieldu pak už ale dalšího favorita nedokázal zaskočit a zůstává v sestupovém pásmu.

Do něj jej poslalo jen osmnáct bodů z dosavadních 22 zápasů, přičemž v domácím prostředí získali Toffees jedenáct bodů, horší už v tomto ohledu je jen poslední Southampton.

Neustálé zdravotní potíže trápí hlavní hvězdu Evertonu Dominica Calverta-Lewina, tentokrát se zotavuje ze zranění stehna, mimo hru jsou také Townsend, Garner a Patterson.

Při absenci Calverta-Lewina dostal na Anfieldu nečekanou příležitost Ellis Simms a dvaadvacetiletý mladík by i dnes mohl dostat přednost před Nealem Maupayem. Dá se čekat, že trenér Dyche moc změn v sestavě neudělá.
Hezký večer při sledování přenosu velmi důležitého utkání v boji o udržení příslušnosti v Premier League, v liverpoolském Goodison Parku se utkají dva týmy na hraně sestupové čáry, osmnáctý Everton přivítá Leeds, jenž je jen o jedno místo výše.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.