Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Nottingham Forest - 20. srpna 2022   16:00

Everton
88' D. Gray (Pickford)
1:1
(0:0)
Nottingham Forest
81' Br. Johnson
Everton
Pickford (C) – Holgate, Coady, Tarkowski – Patterson, Davies III (57. Onana), Iwobi, Mykolenko – Rondón (57. McNeil), Gordon, D. Gray.
Begović – Allan, Alli, Coleman, Gbamin, Keane, Vinagre.
D. Henderson – Worrall (C), S. Cook, McKenna – N. Williams, Mangala (55. Yates), O'Brien, Toffolo – Lingard (84. Kouyaté) – Br. Johnson, Awoniyi (61. Gibbs-White).
Hennessey – Biancone, E. Dennis, Freuler, Mighten, Surridge.

Brennan Johnson poslal v 81. minutě hostující celek do vedení. Nottingham náskok neudržel dlouho, protože v 88. minutě vyrovnal po krásné akci od brankáře Pickforda Demarai Gray. Utkání končí plichtou 1:1.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:9.
90+4'
90+4'
Probíhá poslední nastavená minuta, nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy.
90+3'
Dean Henderson zachránil svůj tým od inkasované branky, špatná hostující rozehrávka, a tak to musel gólman hasit.
90+2'
Fanoušci ženou domácí vpřed, cítí ještě šanci na obrat skóre. Alex Iwobi to vzal na sebe, jeho rána o malý kousek míří nad.
90+1'
Rohový kop pro domácí celek. Demarai Gray centroval od praporku před branku, ale Dean Henderson získal míč po výskoku.
90'
Ryan Yates mohl vstřelit rozhodující branku zápasu, ale jeho zakončení z hranice vápna nebylo přesné.
88'
Everton právě vstřelil branku!
Nádherná akce domácích, stadion se třese v základech, je vyrovnáno. Gólman Jordan Pickford skvěle vykopl míč na nabíhajícího spoluhráče. DEMARAI GRAY balon zpracoval a s přehledem překonal brankáře. Asistence: Jordan Pickford.
87'
Dean Henderson získal míč po nepřesné akci soupeřů. V poklidu uklidnil hru a bude rozehrávat od své branky.
85'
Obrovské šance měli nyní domácí na pořádné zakončení, ale dva pokusy byly zblokované, a pak si hráči dávali přednost.
85'
Demarai Gray poslal centrem míč před branku, ale hostující obrana si v pohodě dokázala poradit.
85'
Domácí fotbalisté už mnoho času nemají na to, aby s výsledkem zkusili něco udělat.
84'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Cheikhou Kouyaté.
83'
Hostující fanoušci jsou velmi spokojení, domácí naopak smutní. Everton doplatil na to, že nedokázal proměnit své šance.
81'
Nottingham právě vstřelil branku!
Domácí brankář si s první střelou dokázal poradit. Balon vyrazil před sebe, kde byl zcela volný BRENNAN JOHNSON. Jeho zakončení ke vzdálenější tyči bylo přesné a hosté vedou.
80'
Deset minut hry nás dělí od konce zápasu, navzdory šancím stále platí bezbrankový stav.
78'
Anthony Gordon se dostal do výborné střelecké pozice, ale ani tentokrát se skóre nepřepisuje. Brankář Dean Henderson vytáhl dobrý zákrok.
75'
Morgan Gibbs-White přihrával na druhou stranu, kde byl Neco Williams. Jeho tvrdá rána končí těsně vedle.
75'
Centr se od praporku snesl před branku. ale obrana Evertonu si dokázala poradit.
73'
Hosté si vypracovali zajímavou šanci, ale rána Yatese byla zblokovaná na rohový kop.
72'
Dobrou šanci měli domácí, Alex Iwobi zakončoval z dobré pozice, ale velmi dobrý zákrok vytáhl Dean Henderson.
70'
Na utkání je přítomna celá řada fanoušků a zajímavých hostů. Jedním z nich je také pětapadesátiletý Řek Evangelos Marinakis. Řecký mediální magnát, majitel lodi a také majitel Nottinghamu. Mimo jiné je rovněž člen městské rady Pireus.
70'
Dean Henderson má nějaké problémy s nohou. Míří k němu lékaři.
69'
Everton vybojoval rohový kop. Demarai Gray poslal centr před branku, nebyl to vůbec špatný míč, ale obrana si v pohodě dokázala poradit a otáčí směr hry.
66'
V posledních minutách se sice hra přenáší ze strany na stranu, ale nedaří se týmům vypracovat si výraznější šanci.
65'
Také domácí to zkusili z první, Amadou Onana vyslal pokus někam do patnácté řady za branku Forests.
64'
Nottingham má možnost volného kopu. Rozehrává se ovšem z velké dálky. Neco Williams to vzal na sebe. Jeho rána míří vysoko nad brankou.
64'
Amadou Onana a Lewis O'Brien se dostali do vzájemného souboje a domácí hráč si počínal nedovoleně. Balon tedy pro hosty.
62'
Volný kop rozehrávají domácí, Demarai Gray centroval balon před branku, a pak musel hodně intuitivně zasahovat brankář. Dean Henderson už skákal na druhou stranu, ale dokázal si ještě poradit.
61'
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Morgan Gibbs-White.
60'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Amadou Onana).
60'
Zajímavá akce hostů, ale pokus o finální přihrávku nebyl vůbec povedený.
59'
Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Prakticky je pryč hodina hry a na úvodní branku zápasu čekáme.
57'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Dwight McNeil.
ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Amadou Onana.
56'
Demarai Gray to vymyslel dobře, hledal před brankou nabíhajícího spoluhráče, ale ten měl k míči poněkud daleko.
55'
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Ryan Yates.
55'
Míří k němu lékaři, uvidíme, zda bude moci v zápase pokračovat.
53'
Scott McKenna to zkoušel individuálně, dostal se do dobré pozice, ale obrana si poradila za cenu vhazování. Následně Orel Mangala má nějaké zdravotní problémy
52'
Fotbalisté v modrém, tedy domácí, hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale nemohou se dostat do velké šance.
50'
Anthony Gordon se dostal do velmi dobré střelecké pozice, jeho tvrdá rána nebyla vůbec špatná, ale míč končí těsně vedle branky.
49'
Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy. Ve druhé části zápasu čekáme na výraznější šanci.
47'
Zdá se, že během poločasové přestávky ani jeden z trenérů nestřídal. Pokračují tedy ve hře základní jedenáctky.
46'
Utkání, ve kterém zatím čekáme na úvodní branku, pokračuje druhým poločasem.
46'
Mnoho fotbalové krásy jsme v prvním poločase neviděli. Brankáři převedli několik dobrých zákroků a díky nim zůstává v tomto zápase bezbrankový stav.
45+1'
45'
Demarai Gray vyslal pokus ze střední vzdálenosti. Jeho rána byla hodně nepovedená. Míč končí nad.
45'
To se už dostáváme do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Lewis O'Brien centroval před branku, ale dobře nabíhající Conor Coady zastavil akci soupeře.
44'
Neco Williams centroval před branku, tam byl Joseph Worrall. Jeho pokus o zakončení rychle zblokovala obrana.
43'
Hostující celek poslední minuty převážně drží míč pod kontrolou a kombinuje. Do střelecké pozic se Forest příliš nedostávají.
42'
To platí i po rohovém kopu, který měli k dispozici fotbalisté Nottinghamu.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, mnoho šancí k vidění není.
40'
Hraje se převážně na polovině hrací plochy. Právě zde probíhají souboje o míč.
39'
Demarai Gray dostal zajímavou přihrávku, ale byla poněkud rychlejší. U míče byl jako první brankář Dean Henderson, který následně rozehrál.
37'
Nottingham rozehrává od své branky, do kombinace se zapojil brankář i obránci. Následně se hra rychle přesunula. Neco Williams hledal před brankou spoluhráče, ale obrana si poradila. Demarai Gray otočil hru.
36'
Sledujeme hodně silový fotbal, oba týmy hrají hodně důrazně a sudí má poměrně hodně práce.
35'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Alex Iwobi).
34'
Rychlé přenesení hry a akce domácích. Everton vybojoval rohový kop. Demarai Gray poslal centr před branku, ale bránící hráč odehrál do bezpečí.
34'
Brennan Johnson to zkoušel individuálně, nabral rychlost a podél postranní čáry pronikal na útočnou polovinu. V souboji se soupeřem, Alexem Iwobim, si počínal nedovoleně, sudí mu pískají faul.
31'
Půlhodina hry je pryč, nyní mají převahu hostující fotbalisté, kteří se dokázali propracovat na útočnou polovinu. Následně Steve Cook trefil jen brankáře.
30'
Následně pálil Demarai Gray. Jeho projektil míří vysoko nad branku.
30'
Centr od rohového praporku se snesl před branku, poslal ho tam Demarai Gray. Následně si ale obrana Forest dokázala poradit.
30'
Volný kop nyní budou rozehrávat domácí fotbalisté. Centr se snesl před branku, ale brankář dokázal vyboxovat balon na rohový kop.
29'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest FC (Neco Williams).
29'
Anthony Gordon se dostal do zakončení, jeho pokus byl zblokovány.
28'
José Salomón Rondón odehrál hlavou balon do zámezí, díky tomu vybojovali hosté na útočné polovině poměrně snadno autové vhazování.
26'
Souboje o balon probíhají na polovině hrací plochy. Mnoho fotbalové krásy k vidění není.
26'
Harry Toffolo přišel o balon na útočné polovině, nedokázal zpracovat příliš těžkou přihrávku.
25'
Everton se hodně soustředí na útočnou fázi, ale na defenzivu poněkud zapomíná. Toho využívají hráči Nottinghamu a mají prostor pro rychlé protiakce.
23'
Domácí celek si tak dlouho zahrával na své polovině, až přišla ztráta. Následně se do šance dostal Taiwo Awoniyi, jehož pokus tak tak vytáhl brankář Jordan Pickford. Tohle se domácím nepovedlo.
21'
Žlutá karta pro tým Everton FC (Anthony Gordon).
21'
Anthony Gordon si počínal nedovoleně v souboji s Lewisem O'Brienem, za což uvidí kartu.
20'
Žlutá karta pro tým Nottingham Forest FC (Joseph Worrall).
20'
Dvacet minut hry je pryč, fanoušci sledují velmi rychlý fotbal, který musí bavit. Optickou převahu mají domácí fotbalisté, ale i hosté už zahrozili.
19'
Pokud první desetiminutovka byla poněkud nudnější, tak o druhé pasáži se to říct opravdu nedá. Zajímavých momentů před oběma brankami přibývá.
18'
Neco Williams se propracoval do výborné střelecké pozice, jeho rána přes obránce prošla až na branku a Jordan Pickford předvedl své umění.
16'
Po nepřesné domácí akci bude vykopávat od své branky hostující brankář. Dean Henderson se rozhodl pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.
15'
Tom Davies stál na konci akce, která končí nepřesným pokusem o finální přihrávku.
14'
Zajímavá šance domácích. První ránu výborně vytáhl brankář Dean Henderson, následný pokus Graye končí ve středu branky, kde byl připravený gólman.
13'
James Tarkowski chtěl vhazovat, ale Joseph Worrall zůstal po souboji ležet na hrací ploše. Následně hra pokračuje dál.
11'
Úvodní pasáž hry je pryč, sledujeme klidnější hru, optickou převahu mají domácí fotbalisté.
10'
Anthony Gordon se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky. Gólman Forest zasahovat vůbec nemusel.
9'
Domácí v modrém hrající se vrací k aktivní hře. Anthony Gordon se k míči nedostal a Joseph Worrall ve spoluhráči s brankářem rozehrává.
8'
Domácí se do výraznější šance dostat nedokázali, následně se tedy směr hry otočil. Neco Williams z velké dálky nedokázal přesněji vypálit.
6'
Domácí Anthony Gordon se dostával do zajímavé střelecké pozice, ale obranu mu odehrála míč. Rohový kop následně obrana v pohodě odvrátila. Everton ale pokračuje v aktivnější hře.
5'
Souboje o balon probíhají především na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější úvod zápasu.
4'
Hosté vybojovali autové vhazování na útočné polovině, ale následně se do výraznější šance tým nedostal.
3'
Demarai Gray poslal výborně centr před branku, ale Mason Holgate byl v souboji se soupeřem nedůrazný, a proto nemohl zakončit.
2'
Joseph Worrall si pomohl nedovoleně v souboji s domácím hráčem, hrát tak budou fotbalisté Evertonu. Anthony Gordon byl tím, kdo byl faulovaný.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté v červeném.
1'

Everton FC: Pickford (C) – Holgate, Coady, Tarkowski – Patterson, Davies III, Iwobi, Mykolenko – Rondón, Gordon, D. Gray.
Náhradníci: Begović – Allan, Alli, Coleman, Gbamin, Keane, McNeil, Onana, Vinagre.

Nottingham Forest FC: D. Henderson – Worrall (C), S. Cook, McKenna – N. Williams, Mangala, O'Brien, Toffolo – Lingard – Br. Johnson, Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Biancone, E. Dennis, Freuler, Kouyaté, Mighten, Surridge, Yates.
Poslední vzájemný zápas se odehrál hodně hluboko v historii. V lednu 1999 vyhrál hostující Nottingham 1:0. Vzájemná bitva se uskuteční po hodně dlouhé době.
Nottingham má o něco povedenější vstup do sezony. Úspěšný je zatím z padesáti procent. V prvním zápase se prosadit nedokázal a podlehl Newcastlu 0:2. Ve druhém utkání to bylo lepší. Na své půdě porazil West Ham 1:0. Do sítě se trefil na konci poločasu Awoniyi.
Everton neprožívá povedený vstup do nového ročníku, protože oba úvodní zápasy prohrál. V prvním kole na své půdě podlehl těsně Chelsea 0:1, a pak proti Aston Ville padl 1:2. Úvodní branku Evertonu v ligové sezoně zatím nedal nikdo z týmu, jelikož si Digne nešikovně dal vlastní branku. Everton na svou branku zatím čeká.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky anglické Premier League. V tomto zápase třetího kola proti sobě nastoupí Everton FC a Nottingham Forest FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.