Premier League - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leeds : Aston Villa - 2. října 2022   17:30

0:0
(0:0)
Leeds
Meslier – Kristensen (68. Ayling), Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca (58. Firpo) – Sinisterra, Aaronson (79. Klich), Harrison (79. Summerville) – Rodrigo (68. Bamford).
Klaesson – Llorente, Gnonto, S. Greenwood.
Attwell – Cann, Lennard
Elland Road, Leeds
36 582 diváků
Aston Villa
E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Augustinsson (45+4. Bednarek) – Ramsey (83. Ings), Luiz, McGinn (C) – Bailey (64. Buendía), Watkins, Coutinho.
Olsen – Sanson, Nakamba, Dendoncker, Archer, Bogarde.

Je dobojováno. Hned v úvodu druhé půle byl vyloučen domácí Sinisterra a před Aston Villou byla dlouhá přesilovka. Dle očekávání byli hosté často v útoku, velké šance měli Coutinho, Buendía a v závěru také Watkins, jenže vše ztroskotalo na přesnosti zakončení, nebo pozorném a skvěle chytajícím Meslierovi. Leeds vyrážel pouze do protiútoků a hlavně se snažil pracovat dobře v obraně. To se povedlo, zápas skončil bez branek a po této dělbě bodů je Leeds na 12. místě s devíti body, zatímco Aston Ville patří 14. místo s osmi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 36 582 diváků.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 5:12. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 23:12.
90+5'
90+4'
Ne ne, tahle standardka se nepovedla, Aston Villa jde zřejmě do poslední akce zápasu.
90+3'
McGinn se pak rychle vrátil do obrany a povedlo se mu na malém vápně srazit nebezpečné zakončení po brejku Leedsu. Takhle je z toho pouze roh pro domácí.
90+3'
O malou chvíli později střílel z dálky McGinn, táhlá křížná rána prolétla těsně vedle!
90+2'
Po Struijkově faulu rozehráli hosté přímý kop, po signálu zakončoval z úhlu Watkins, ale zase pouze do pohotového Mesliera.
90+1'
Malá domů na Martíneze, ten ihned poslal dopředu dlouhý nákop.
90'
Následoval rohový kop, ten se ovšem hostům vůbec nevydařil a Meslier bude odkopávat od své brány.
89'
Rozhodnout mohl hostující Watkins, když dostal přihrávku za obranu, zleva si naběhl k brance, ale vyběhnutého Mesliera nedokázal prostřelit!
88'
Tyler Adams poslal míč mimo hrací plochu, hosté vhazují na vlastní polovině.
87'
Buendía se chystal ke střele z hranice vápna, nevyšel mu ale krok a pouze promáchl naprázdno.
86'
Meslier rozehrává po provinění hostů, nikam nepospíchá. Vypadá to, že Leeds je s bodem spokojen.
85'
Leeds odkopává od svého vápna, tohle bylo naslepo a hosté už jsou zase u míče.
84'
Aston Villa zahajuje akci od Martíneze, není to ale nic rychlého, pouze rozehrál na svou obrannou řadu.
83'
Faul domácího Robina Kocha, ten za přidržení protivníka dostal žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Jacob Ramsey, přichází Danny Ings.
82'
A to se také splnilo. Jenže obrana v tmavých dresech centr odvrátila a vzápětí se vše přestěhovalo až před Mesliera.
81'
Faul hostů, je tu přímý kop pro Leeds, tohle bude nákop směrem k vápnu.
80'
Teď to nevypadá, že bychom se měli dočkat gólového rozuzlení, zase se nám začalo na hřišti hlavně bojovat.
79'
Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Crysencio Summerville.
79'
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Mateusz Klich.
78'
Domácí reklamovali zákrok v pokutovém území, penalty se však nedočkali, rozhodčí měl vše jak na talíři a ihned rozpažil. Ještě předtím musel Martínez protit střelu z úhlu.
76'
Tlak Aston Villy oslabuje, Leeds se dobře brání.
74'
Neuspěl ani Coutinho, ten ve vápně prováhal nejlepší moment na zakončení, poté přes nohu vystřelil vedle.
73'
Centr letěl až za zadní tyč, Meslier jej podběhl, ale mohl si oddechnout, Konsa hlavičkoval vedle.
72'
Další akce Aston Villy šla levou stranou a Struijk musel odvracet na rohový kop.
71'
Kousek za vápnem napřáhl ke střele hostující Buendía, nemyslel to vůbec zle, jeho rána se stočila jen kousek vedle levé Meslierovy tyče!
70'
Přímý kop pro Leeds, zprava centroval Harrison, jenže svůj pas přetáhl a míč skončil mimo hrací plochu.
68'
ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Patrick Bamford.
68'
ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Luke Ayling.
68'
Tak ne, dolů půjde Kristensen, na trávní za malou chvíli vyběhne Luke Ayling.
67'
Vypadá to, že jeho působení na hrací ploše bude za chvíli končit, na lavičce se totiž chystá střídání.
65'
Chvíli nebudeme hrát, neboť probíhá ošetřování domácího Kocha.
64'
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Emiliano Buendía.
64'
Další žlutá karta, za zákrok zezadu byl potrestán hostující Leon Bailey.
62'
Aston VIlla se rychle vrátila k míči a po Harrisonově zákroku bude rozehrávat přímý kop z pravého křídla.
62'
Další výpad hostů byl zastaven pomezním sudím, mával se ofsajd.
60'
Kousek za pokutovým územím si hodil míč na pravačku Ramsey, technický pokus však poslal nad břevno Meslierovy branky.
58'
Ten už tak akční nebyl, míč dolétl k Meslierovi, ten jej vyboxoval mimo šestnáctku.
58'
ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Júnior Firpo.
57'
Luiz rozehrál rohový kop Aston Villy, u první tyče odvracel Rodrigo. Je tu další roh.
55'
S domácím Kochem už ale trpělivost neměl a odpískal mu zákrok na Watkinse.
55'
Jak vidno, i ve druhé půli pokračuje bojovně vedený zápas, sudí tomu nechává poměrně dost volnosti.
53'
Cooper se dopustil faulu na Konsu, je tu další standardka pro Aston Villu.
52'
Aston Villa pokračuje v útočení, Watkins a Coutinho operovali na hranici vápna, jejich snaha však byla zastavena praporkem pomezního – ofsajd.
50'
Přesilovka byla málem využitá! Po Baileyho centru z pravé strany se do akrobatického voleje položil Coutinho a jeho rána skončila na tyči! Následná Watkinsova dorážka šla těsně vedle.
49'
Na Leeds tak čeká dlouhé oslabení, tohle rozhodně není úvod do poločasu, jaký si domácí představovali.
48'
Luis Sinisterra zastavil Ramseyho, a jelikož pak svým postavením bránil rozehrání přímého kopu, tak dostal žlutou kartu. A jelikož to byla dnes jeho druhá, následovala i ta červená!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:38.
Je za námi první poločas, který přinesl více bojovnosti, než technického fotbalu. Oba celky hrály silově a šancí moc nebylo. Za Leeds měl největší možnost Rodrigo, jeho jedovka prolétla jen těsně vedle Martínezovy branky, za hosty byl nejblíže úspěchu Watkins, ve vápně se mu ale nepovedlo Mesliera podstřelit. Gólu jsme se v této půli nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
45+6'
45+6'
Pokračuje tvrdě vedený zápas, hned dva hraniční zákroky předvedl domácí Kristensen.
45+5'
Menší zmatek před brankou Leedsu, Meslier si vůbec nebyl jistý při krocení poskakujícího míče, nakonec to ale zvládl a situaci zachránil.
45+4'
ze hřiště odchází Ludwig Augustinsson, přichází Jan Bednarek.
45+3'
Je to tak, Augustinsson už kulhá za postranní čáru, do hry se ryhcle chystá Bednarek.
45+2'
Vypadá to, že ještě na konci poločasu se bude střídat na straně hostů, Ludwig Augustinsson se totiž v běhu chytil za levý zadní stehenní sval a je teď v péči lékařů.
45'
Aston Villa podnikla v závěru poločasu rychlý výpad, Ramsey našel Baileyho a ten už zakončoval. Jenže přesně doprostřed branky do míst, kde stál připravený Meslier.
Pascal Struijk centroval z levého křídla, jeho prudký pas skončil přesně v náruči gólmana Martíneze.
42'
Rodící se protiútok byl zastaven faulem na Brendena Aaronsona, obešlo se to bez karty.
41'
Centr od rohového praporku dolétl pouze k bližší tyči, tam se odehrál okamžitý obranný zákrok a míč je mimo šestnáctku.
41'
Zprava se do pokutového území dostal Watkins, snažil se po zemi podstřelit Mesliera, ten ale předvedl jistý zákrok a z celé akce je pouze roh pro Aston Villu.
40'
Martínez rozehrává od vlastní branky, posílá dopředu dlouhý nákop až na útočnou polovinu.
39'
Žlutá karta pro tým Leeds United (Rodrigo).
38'
Domácí Sinisterra leží na trávníku, domácí ale dostali ponechanou výhodu. Pískalo se až po dalším zákroku na Struijka.
37'
Samotný roh sice nebezpečný nebyl, pokračovalo se ale dál a Meslier musel do vzduchu, aby kontroloval vysokou přihrávku z pravé strany.
36'
Nepřesná střela hostujícího McGinna, byla v tom ale jemná teč obránce a tak se bude pokračovat rohovým kopem.
35'
Zase se pískalo a je tu žlutá karta pro domácího Marca Rocu, Ten zajel do Watkinse a trefil jej kolenem.
34'
Tak nakonec bylo vše vyhodnoceno jako čistý souboj, domácí budou pouze vhazovat.
33'
Pískalo se i na opačné straně a kontroluje se i video po vzdušném souboji domácího Rodriga s hostujícím Konsou.
31'
Coutinho pak svým centrem hledal nabíhajícího Watkinse, ihned po rozehrávce se ovšem pískal ofsajd.
31'
Coutinho zakombinoval s Ramseyem, k centru se sice toto duo nedostalo, ale hosté budou po odpískaném faulu pokračovat přímým kopem.
30'
Tohle byl ale hodně nepovedený centr, míč se stočil od branky a u hranice vápna jej hráči Leedsu bez problémů vyvezli k půlce.
29'
Rohový kop pro Aston Villu, svým průnikem jej pro tým vybojoval Jacob Ramsey.
27'
Na trávník se vrací hostující Jacob Ramsey, který v jednom ze soubojů schytal nepříjemný úder na koleno. Po krátkém ošetření vypadá, že bude zcela v pořádku.
26'
Leeds začíná přidávat na tempu a tlačí se se čím dál častěji do útoku. V tuto chvíli to ale Luis Sinisterra přehnal s důrazem a za faul dostal žlutou kartu.
24'
Na opačné straně se o rozvinutí akce snažil Coutinho, byl zastaven na levé straně důraznou obranou v bílém.
23'
Tohle už bylo blízko. Přihrávku přijal aktivní Rodrigo, jedním dotekem si zpracoval a druhým poslal zpoza vápna střelu, která prolétla jen decimetry vedle Martínezovy branky!
22'
Z levé strany přišla přihrávka po zemi na nabíhajícího Rodriga, tomu scházel jen kousíček, aby ve skluzu sklepl míč na branku.
20'
Stále pokračuje docela bojovné utkání, na vlastní kůži to nyní pocítil hostující John McGinn.
18'
Roh se ale domácím vůbec nepovedl, naopak z toho byl kontr Aston Villy. Střelu po zemi vyslal Coutinho, jenže přímo doprostřed branky, kde byl připravený Meslier.
17'
Zprava doputoval míč k Rodrigovi, jeho pokus z úhlu byl sražen na rohový kop.
16'
Leeds trvaleji u míče, stále se ale nemohou dostat do pozic, odkud by se dalo zakončit.
14'
Stále čekáme na první střelecký pokus z jakékoliv strany, obě obrany si dávají velký pozor na soupeře.
12'
Tohle se hostům vůbec nepovedlo, po rozehrání od rohového praporku málem přišli o míč a museli vše řešit velkou malou domů na Martíneze.
11'
A skutečně. Meslier vysoký pas podběhl a jeden z jeho obránců musel odhlavičkovat na rohový kop.
10'
Přímý kop pro Aston Villu, tentokrát už to skutečně vypadá na dlouhý nákop k vápnu Leedsu.
9'
Další odkop od hostující branky, tentokrát Martínez vůbec nepospíchá a za zdržování schytává od publika pískot.
8'
Odkop od Martínezovy branky, míč přistál u půlky, hosté pokračují v postupné akci.
7'
Domácí u míče, nikam se ale bezhlavě neženou, dokonce došlo i na malou domů na Mesliera.
6'
Je tu rychlá žlutá karta, za přišlápnutí soupeře byl potrestán hostující Ludwig Augustinsson.
5'
Leeds u míče, zatím ale ze strany domácích vidíme pouze kombinaci na vlastní polovině.
4'
Tak nakonec z toho byla rozehrávka do šířky a po následném centru se pískal útočný faul v podání Tyrone Mingse.
3'
Nedovolený zákrok na hostujícího McGinna, Aston Villa bude rozehrávat z levé strany. Tohle by mohl být centr do vápna.
2'
Hned od úvodu se hraje docela od podlahy a rozhodčí už má řeč k hostujícímu Baileymu.
1'

Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Cooper (C), Struijk – T. Adams, Roca – Sinisterra, Aaronson, Harrison – Rodrigo.
Náhradníci: Klaesson – Ayling, Firpo, Llorente, Summerville, Klich, Bamford, Gnonto, S. Greenwood.
Trenér: Jesse Marsch

Aston Villa FC: E. Martínez – Young, Konsa, Mings, Augustinsson – Ramsey, Luiz, McGinn (C) – Bailey, Watkins, Coutinho.
Náhradníci: Olsen – Bednarek, Sanson, Buendía, Nakamba, Dendoncker, Ings, Archer, Bogarde.
Trenér: Steven Gerrard

Rozhodčí: Attwell – Cann, Lennard.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Elland Road začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Stuart Attwell, kterému budou na pomezí asistovat Darren Cann a Harry Lennard.
Aston Villa FC

Hosté jsou na tom tabulkově podobně, na 14. místě mají sedm bodů, nicméně do dnešního utkání půjdou s výhrou z posledního zápasu před reprezentační pauzou. Aston Villa hrála doma proti Southamptonu a duel rozhodla jediná branka. Tu dal těsně před odchodem do kabin Ramsey a ve druhé půli tým z Birminghamu už náskok udržel.

Leeds United

Domácí celek je v tuto chvíli na 13. místě s osmi body a v posledních týdnech se potýká s poklesem formy. Naposledy se z výhry radoval v Ligovém poháru proti Barnsley a poté dvakrát padl a jednou remizoval v rámci Premier League. Před reprezentační pauzou hrál Leeds v Brentfordu a góly Sinisterry a Rocy na body nestačily, neboť za domácí zaznamenal hattrick Toney, další branky přidali Mbeumo a Wissa a vše skončilo 5:2.

Pět posledních ligových utkání

Southampton – Leeds 2:2
Leeds – Chelsea 3:0
Brighton – Leeds 1:0
Leeds – Everton 1:1
Brentford – Leeds 5:2
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání 9. kola mezi týmy Leeds United a Aston Villa FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.