Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Everton - 8. dubna 2023   13:30

Manchester Utd.
36' McTominay (Sancho) • 71' Martial (Rashford)
2:0
(1:0)
de Gea – Wan-Bissaka, Maguire (C), L. Martínez, Malacia – McTominay, Fernandes – Antony (60. Martial), Sabitzer (76. Fred), Sancho (76. Eriksen) – Rashford (81. Weghorst).
Butland – Dalot, Lindelöf, Pellistri, Varane.
Oliver – Burt, Bennett
Old Trafford, Manchester
73 509 diváků
Everton
Pickford – Coleman (C) (87. Patterson), Keane, Tarkowski, Godfrey (46. Mykolenko) – Gueye (60. Garner) – D. Gray, Iwobi, Onana (60. T. Davies), McNeil – Simms (70. Maupay).
Begović – Coady, Holgate, Mina.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 10:6. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:9.
Fotbalisté Manchesteru United v předehrávce 30. kola anglické Premier League potvrdili roli velkého favorita, na domácím stadiónu porazili Everton 2:0.

Rudí ďáblové byli od prvních minut aktivnějším týmem. Po sérii neproměněných šancí se dočkali vedoucího gólu ve 36. minutě, kdy po nahrávce Sancha do vápna skóroval středopolař Scott McTominay ránou k levé tyčce. Druhé dějství probíhalo v již výrazně klidnějším tempu, přičemž navýšení náskoku přišlo v 71. minutě, po chybném zpracování Colemana nahrál Rashford na střed vápna žolíkovi Anthonymu Martialovi a ten v jasné pozici uspěl pokusem k pravé tyči. Závěrečnou dvacetiminutovku si domácí mužstvo pohlídalo bez problémů, pro de Geu úspěšně vybojovalo čisté konto.

Svěřenci kouče ten Haga si díky vítězství polepšili na třetí místo před Newcastle. Everton zůstává šestnáctý o skóre před sedmnáctým Nottinghamem i osmnáctým Bournemouthem.
90+4'
90+3'
Souboj mezi Malaciou a Pickfordem se opakoval. Levý obránce Manchesteru United v tomto případě zakončoval z levé strany na zadní tyčku, gólman balón udržel v rukavicích.
90+2'
Po chybné přihrávce Pattersona vyslal Anthony Martial nahrávku za obranu na Tyrella Malaciu, Nizozemec ani ve skluzu nebyl u balónu dříve jak Pickford.
90+1'
Útok pravou stranou Evertonu nevyšel. Dwight McNeil chtěl potrestat volnější pravou lajnu, v poslední chvíli se k němu však skvěle stáhl Tyrell Malacia.
89'
Přenesení doprava na Bruna Fernandese vyšlo. Portugalec proti Mykolenkovi vybojoval roh, který domácí rozehráli na jistotu nakrátko.
88'
S těžkou malou domů si Jordan Pickford poradil na jedničku, odvážnou nahrávkou k levé lajně podél nohy Weghorsta našel Mykolenka, ten nastřelením Fernandese získal aut.
87'
Séamus Coleman navíc při zaváhání podklouzl takovým způsobem, že si ublížil a z důvodu zdravotního problému odstupuje za hřiště, novým mužem na trávníku je Nathan Patterson.
86'
Znovu si hrubku neodpustil Séamus Coleman. po špatném zpracování na zemi s vypětím všech sil ukopl míč před McTominayem za velké vápno k Eriksenovi, jeho střelu doprostřed Pickford skryl v rukavicích.
85'
Christian Eriksen přetaženým centrem k levé tyčce oslovil Bruna Fernandese, jehož slabé zakončení hlavou doputovalo do Pickfordových rukavic.
84'
A další nedovolený zákrok Toma Daviese, jemuž nasadil jesličky Fred a hostující fotbalista možná i pod mírnou dávkou frustrace soka nekompromisně složil k zemi.
83'
Přílišná snaha znamenala útočný faul Toma Daviese, střední záložník ukázkově podrazil na špičkách pracujícího McTominaye.
82'
Je pochopitelné, že domácí nikam nespěchají. Do konce utkání už moc času nezbývá a dvoubrankový náskok je vzhledem k rozložení sil na trávníku komfortní.
81'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Wout Weghorst.
80'
Velká komplikace pro Marcuse Rashforda, jenž má problém s pravým tříslem a pomalu odkulhává až k lavičce. Dnešní zápas pro něj s jistotou končí a nejen on, ale i celý tým určitě bude doufat, že se nebude u nejlepšího střelce mužstva jednat o delší absenci.
79'
Zpoza velkého vápna vypálil ostrou střelu pravačkou Séamus Coleman. Mířil přímo do středu brány, David de Gea se svým vůbec prvním zákrokem v zápase neměl výraznější starosti.
78'
Brazilský středopolař Fred nejprve špatně přihrál, ale následně zaváhání bleskově napravil, když vystihl pas Graye na McNeila.
77'
Christian Eriksen se okamžitě zapojil do hry, když po pravé straně našel Marcuse Rashforda, jemuž nevyšla klička na Keanea.
76'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Christian Eriksen.
76'
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Fred.
75'
Tyrell Malacia si na levé straně vyměnil míč s Brunem Fernandesem, načež vyzkoušel pas na Marcuse Rashforda, útočníka příkladně pokryl James Tarkowski.
74'
Jako další se o pozornost přihlásil Alex Iwobi, tvrdou ránu pravou nohou napálil do trojice bránících fotbalistů v červených dresech.
73'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Dwight McNeil. Z levé strany šestnáctky mířil na zadní tyčku, bránu výrazně minul.
71'
Manchester United právě vstřelil branku!
Individuální hrubka hostujícího kapitána výrazně přibližuje favorita k zisku očekávaných tří bodů. Martínezův nákop prošel Colemanovi pod nohou a doputoval k Rashfordovi. Anglický útočník nezazmatkoval a na střed vápna přihrál do jasné pozice ANTHONYMU MARTIALOVI, žolík poslal míč bezmocnému gólmanovi k pravé tyčce.
71'
S ohněm si zahrával Scott McTominay, když se jako poslední zamotal do kliček a obral ho Dwight McNeil, vzápětí Skot napravil zaváhání úspěšným obranným zákrokem.
70'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Ellis Simms, přichází Neal Maupay.
69'
I následným rohem si poradil hostující brankář Jordan Pickford, který vystartoval proti míči a bezpečně jej sebral do rukavic.
68'
Marcel Sabitzer vymyslel parádní centr přesně na hlavu Bruna Fernandese, jenž potvrdil, že zakončení hlavou není jeho nejsilnější stránkou, Pickford zakončení pod břevno zvedl nad horní tyč.
67'
Svému bývalému zaměstnavateli mohl vstřelit gól James Garner, který si našel míč po ubráněném rohovému kopu domácími hráči, u voleje poslal hrací předmět do clonícího Maguirea.
66'
Po bloku Malacii si za velkým vápnem zpracoval míč Alex Iwobi a střílel pravou placírkou, znovu blokující Tyrell Malacia odvrátil balón na roh.
65'
Domácí brankář vystartoval z čáry proti centru McNeila, který slabě odvrátil před sebe, naštěstí k nohám spoluhráče Fernandese.
64'
Scott McTominay si hlasitě řekl o žlutou kartu, když po dohrání Colemana soupeře ještě lehce nakopl do zad, arbitr Oliver překvapivě ponechal kartu v kapse.
63'
Velkým sebevědomím oplývá Jordan Pickford. Gólman vystartoval proti Rashfordovi a kolem něj si posunul balón k pravé lajně, načež po pravé lajně rozehrál na Colemana.
62'
Bruno Fernandes viděl Marcuse Rashforda, avšak balónu dal malou výšku, pozorný Michael Keane hlavou odvrátil kulatý nesmysl do zámezí.
61'
Ofsajd i na druhé straně. Demarai Gray dal po přerušení hry Daviesovi jasně najevo, že nahrávku očekával o poznání dříve.
60'
ze hřiště odchází Antony, přichází Anthony Martial.
60'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Tom Davies.
60'
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází James Garner.
59'
Útok domácího mužstva zastavil zdviženým praporkem pomezní rozhodčí, v ofsajdovém postavení se nechal nachytat Antony.
58'
Výkop Jordana Pickforda byl až příliš dlouhý. Ellis Simms prodlužoval míč za sebe do země nikoho, doběhl si pro něj Lisandro Martínez.
57'
Ofenzivní složku celku podpořil Tyrell Malacia. S balónem uběhl dobých třicet metrů, křižnou nahrávku na Antonyho zastavil Amadou Onana.
56'
Maguireův nákop Fernandes sklepával za paty Jadonu Sanchovi, volný balón bez větších problémů sebral pro sebe Dwight McNeil.
55'
Přetažený centr si našel James Tarkowski, těsně bráněný McTominayem ovšem zakončoval vysoko nad břevno.
54'
Dobou práci odvedl u levé lajny Demarai Gray. Proti přesile udržel balón před sebou, zezadu soka nedovoleně atakoval zatím jediný střelec zápasu Scott McTominay.
53'
Opět v akci Marcus Rashford. Ani nadvakrát nepropasíroval zakončení k Pickfordovi skrze dvoře postaveného Gueyeho.
52'
Středem pokusil štěstí Marcus Rashford. Věřil si proti stoperské dvojici, čistým obranným zákrokem jej obral James Tarkowski.
51'
Nakonec směřoval dlouhý pas k levé lajně na Ellise Simmse, jehož skvěle zakřižoval Harry Maguire a v souboji byl tím úspěšnějším fotbalistou.
50'
Michael Keane si rozmyslel nákop do vápna soupeře, raději míč podržel na kopačkách delší dobu. Nakonec volil pas vedle sebe na Tarkowskiho, pokračuje tedy trpělivá kombinace Evertonu.
49'
Útočný faul odpískán Jadonu Sanchovi, který vyvinul na Seamuse Colemana velký tlak, ve finální fázi však zkušenému Irovi podrazil pravou nohu.
48'
Marcus Rashford se stáhl na pozici pravého křídla, odkud volil střílený centr pod sebe, před Antonym odkopával James Tarkowski.
47'
Zatímco domácí trenér dle očekávání žádnou změnu neudělal, tak hostující kouč Dyche stáhl beka Godfreyho, na jehož místo nastoupil Ukrajinec Mykolenko.
46'
ze hřiště odchází Ben Godfrey, přichází Vitalij Mykolenko.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:33.
První poločas zápasu mezi Manchesterem United a Evertonem přinesl jediný gól, o nějž se postaral domácí favorit. Rudí ďáblové jsou výrazně aktivnější a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. Stalo se tak ve 36. minutě, kdy Sancho poslal nahrávku do vápna mezi dva protihráče na Scotta McTominaye a ten propálil Pickforda ránou nártem k levé tyčce. Rudí ďáblové mohli disponovat daleko větším náskokem, ale Antony orazítkoval tyč a další slibné šance vykryl dobře chytající gólman. Everton musí svou hru výrazně zlepšit, pokud chce pomýšlet na body.
45+2'
45+1'
Není to poprvé, co za obranu dostal přihrávku rozběhnutý Antony. Godfeymu udělal zprava kličku do středu, střelu na zadní tyč Pickford zvládl vytěsnit na roh!
44'
Kombinace fotbalistů v modrých dresech na útočné polovině k ničemu zajímavému nevedlo, nahrávku Simse na levou stranu totiž vystihl Scott McTominay.
43'
Dlouho na pravé straně vápna otálel s míčem Antony. Ve finále Brazilec zvolil nahrávku pod sebe na Wan-Bissaku, pokus z první Keane zvedl hlavou na roh.
42'
Až na hranu velkého vápna s balónem doběhl Dwight McNeil, odkud vyzkoušel zakončení levou nohou, trefil pouze blokujícího Martíneze.
41'
Marcel Sabitzer vyprodukoval zajímavý oblouček za obranu na Marcuse Rashforda, který napálil vyběhnuvšího Pickforda do levé nohy, v případě rozvlnění sítě by gól neplatil pro ofsajd.
40'
Anglický reprezentant Jadon Sancho na malém prostoru vykličkoval dva protihráče a věřil si i na třetího, James Tarkowski už byl nad jeho schopnosti.
39'
Antony prohnal Bena Godfreyho, jemuž pomohl James Tarkowski, stoper volil obranný odkop po levé lajně.
38'
Hosté potřebují výrazně zlepšit hru, protože zůstávají po většinu času ve stínu favorita. Nákop Keanea si pohlídal Lisandro Martínez.
36'
Rudí ďáblové zaslouženě strhávají vedení na svou stranu! Všechno začalo u Rashforda, který skvěle podržel balón proti přesile. Následně akce pokračovala u Sancha a ten mezi dva protihráče nahrál do vápna SCOTTU MCTOMINAYOVI, na ránu pravačkou k přední, levé tyči už byl Pickford krátký.
35'
Do volné díry ve vápně Evertonu chtěl potrestat Marcel Sabitzer. Rakušan zakončoval pravačkou z voleje jenom nad břevno.
34'
Zastaven byl rovněž Antony. Brazilský křídelník vběhl do trojice protihráčů, kulatý nesmysl pro sebe vybojoval Idrissa Gueye.
33'
Jadon Sancho si věřil individuálně levou stranou. Osobního strážce se sice zbavil, avšak James Tarkowski už byl nad jeho možnosti.
32'
Brejk Evertonu neměl dlouhého trvání. Dwight McNeil vyslal pomalou přihrávku na Ellise Simmse, který neuspěl jeden na jednoho proti Maguireovi.
31'
Z pravého křídla Antony přihrál za velké vápno Brunu Fernandesovi, zakončení pravou šajtlí prosvištělo vysoko nad břevnem.
30'
Znovu v akci Scott McTominay, v tomto případě netypicky až uvnitř velkého vápna, skrze početný houf hráčů před bránou balón nepropasíroval až k Rashfordovi.
29'
Scott McTominay viděl po pravé lajně sprintujícího Aarona Wan-Bissaku a balón mu poslal přesně do nohy, centr ale měl k přesnosti hodně daleko.
28'
První poločas zápasu mezi Manchesterem United a Evertonem rozhodně nenudí. Přestože je však šancí dostatek, tak přetrvává bezbrankový stav.
27'
Marcus Rashford potrestal mezeru mezi dvěma protihráči, kam dostal výbornou nahrávku, ovšem nastřelil jenom skvěle vyběhnuvšího Pickforda.
26'
Tlak hráčů v červených dresech je větší každou minutou. Do pokutového území dostal ideální přihrávku Marcus Rashofrd, z menšího úhlu neprostřelil Pickforda společně s obráncem Keanem.
25'
Rychlonohý Antony znovu dostal nahrávku do úniku, ovšem v tomto případě se až ke střele nedostal, v poslední chvíli se k němu stihl stáhnout Ben Godfrey a perfektním skluzem zabránil obrovské šanci.
24'
Příliš mnoho volného místa využil Tyrell Malacia k centru od levé lajny, Marcus Rashford se proti stoperské dvojici neprosadil.
23'
Karamelky vyzkoušely akci středem. Michael Keane viděl zabíhajícího Ellise Simmse, oblouček na jeho osobu zastavil Lisandro Martínez.
22'
Fantastickou techniku ukázal Bruno Fernandes, když dokonale povedeným nákopem vyslal do úniku Antonyho. Brazilec utíkající po pravé straně ovšem příliš dlouho naznačoval technické zakončení na zadní tyč, Pickford si s ním poradil!
21'
Prostor k centru si na levém křídle hledal Jadon Sancho. Nakonec vyzkoušel najít Rashforda, toho pokryl Michael Keane.
20'
Antony píchl hrací předmět na hranu šestnáctku Marcelu Sabitzerovi, který mířil do středu brány, Jordan Pickford ho s přehledem vyrazil mimo bezprostřední nebezpečí.
19'
Nechybělo moc, aby byli domácí potrestáni za neproměněné šance. Ellis Simms si narazil s McNeilem a rázem byl sám na pravé straně šestnáctky. Rozmýšlel ale příliš dlouho, aby nakonec střílel kotníkem slabě a těsně vedle pravé tyčky.
18'
Přihrávka Od Fernandese na Rashforda měla oči. Anglický útočník ji však pochopil příliš pozdě a míč již nestihl na hrací ploše.
17'
Everton kopal další standardku zprava. Centrovaný balón si pohlídal Harry Maguire, odhlavičkoval jej mimo velké vápno.
16'
Dlouhý nákop za obranu Marcel Sabitzer adresoval Antonymu, jehož podržel na zádech Ben Godfrey a míč nechal doskákat až k brankáři.
15'
Kousek za velkým vápnem dostal hodně volného prostoru Tyrell Malacia. Bek po rychlém zpracování vyzkoušel zakončení, balón prosvištěl vysoko nad břevnem.
14'
Pravou stranou se do vnitra velkého vápna procpal Antony, načež vyzkoušel střílený centr do středu, který James Tarkowski zblokoval na další roh.
13'
Fanoušci vybízeli Bruna Fernandese k ráně z dvaceti metrů, nicméně Portugalec si nevěřil, raději akci rozvinul pasem k pravé lajně na Wan-Bissaku.
12'
Ne, ani teď to není gól! Znovu vyšel signál rozehrávky rohu za velké vápno, odkud vyslal Antony skákavou střelu do pravé tyče, načež za obranou zůstal trestuhodně osamocený Aaron Wan-Bissaka, ten však z dvou metrů minul prázdnou bránu.
12'
Hodně vidět je v dosavadním průběhu Marcus Rashford. Dostal nahrávku na levou stranu a chtěl využít podklouznutí Colemana, avšak skvěle se k útočníkovi stáhl Iwobi a špičkou kopačky míč píchl na roh.
11'
Demarai Gray vyslal do vnitra pokutového území parádní centr, na nějž si naskočil Amadou Onana, Belgičan v mírném záklonu hlavičkoval nad bránu.
10'
Standardku pro Everton vybojoval Séamus Coleman. Kapitán mužstva si dal šikovně tělo před míč, zezadu ej stáhl za pravou ruku k zemi Sancho.
9'
Rudí ďáblové pokračují v tlaku. Od pravé lajny centroval Bruno Fernandes znovu na Marcuse Rashforda, proti němuž vystartoval Jordan Pickford v poslední chvíli a hrací předmět vyboxoval na roh.
8'
První velká příležitost střetnutí končí neúspěchem! Parádní pas za obranu dostal Marcus Rashford, jenž pláchl Tarkowskimu, ale zakončení mu nevyšlo, střelu pravačkou neumístil dobře a Pickford kulatý nesmysl úspěšně vyrazil k levé lajně.
7'
Po dlouhém odkopu hostujícího gólmana kraloval vzdušnému prostoru Harry Maguire, hlavu navíc dokázal sklepnout míč pro Fernandese.
6'
Z pravé strany centroval Bruno Fernandes. Portugalský středopolař vyslal nepovedený centr, který ze vzduchu bez problémů sebral Jordan Pickford.
5'
Pěkný oblouček za obranu vymýšlel Bruno Fernandes. Hlavou jej prodloužil James Tarkowski, Marcus Rashford posléze podržel na zádech Keanea a získal pro domácí roh.
4'
Signál z rohového kopu nebyl vůbec špatný. Za velkým vápnem si míč zpracoval Marcus Rashford, jehož pokus v poslední chvíli zblokoval Seamus Coleman.
3'
Uvnitř vápna se zvládl natočit směrem k bráně soupeře Marcel Sabitzer. Rakouský reprezentant střílel z levé strany na přední tyč, Pickford konečky prstů vytáhl míč do boční sítě.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech. Také hráči Evertonu vsadili na klasiku, hrají v dresech modré barvy.
1'

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Maguire (C), L. Martínez, Malacia – McTominay, Fernandes – Antony, Sabitzer, Sancho – Rashford.
Náhradníci: Butland – Dalot, Eriksen, Fred, Lindelöf, Martial, Pellistri, Varane, Weghorst.
Trenér: Erik ten Hag

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Keane, Tarkowski, Godfrey – Gueye – D. Gray, Iwobi, Onana, McNeil – Simms.
Náhradníci: Begović – Coady, T. Davies, Garner, Holgate, Maupay, Mina, Mykolenko, Patterson.
Trenér: Sean Dyche

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Everton FC

Everton řeší oproti dnešnímu soupeři úplně jiné starosti, a sice ty záchranářské. Momentálně figuruje na šestnácté pozici, ovšem před v sestupovém pásmu se nacházejícím Bournemouthem jsou pouze z důvodu lepšího skóre. Karamelky už čtyři zápasy neprohrály, nicméně hned ve třech případech remizovaly, takže si bodově tolik nepolepšily, v pondělní dohrávce 29. kola doma urvaly bod za remízu 1:1 s londýnským Tottenhamem. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Demarai Gray s šesti trefami.
Manchester United

Fotbalisté Manchesteru United čeká tvrdá bitva o udržení elitní čtyřky, která se kvalifikuje do příštího ročníku Ligy mistrů. Rudí ďáblové se aktuálně nachází právě na čtvrté příčce o skóre za Newcastlem a o tři body před pátým Tottenhamem. Ten Hagova družina v týdnu absolvovala dohrávku 25. kola, v níž na domácí půdě zdolala Brentford těsným výsledkem 1:0. Nejlepším střelcem týmu je Marcus Rashford s 28 góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 30. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Manchesterem United a Evertonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.