Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Liverpool - 28. května 2023   17:30

Southampton
19' Ward-Prowse (Alcaraz) • 28' Sulemana (Walcott) • 48' Sulemana (Lyanco) • 63' A. Armstrong
4:4
(2:2)
Liverpool
10' Jota   • 14' Firmino  (Fabinho) • 72' Gakpo  (Alexander-Arnold) • 73' Jota  (Saláh)
Southampton
McCarthy – Bree, Bednarek, Lyanco, Walker-Peters – Walcott (77. Livramento), Ward-Prowse (87. Amo-Ameyaw), Lavia (62. A. Armstrong), Elyounoussi (62. S. Armstrong) – Alcaraz, Sulemana (86. Ballard).
Bazunu – Aribo, Ćaleta-Car, Doyle.
England – Cook, Robathan
St. Mary's Stadium, Southampton
31 129 diváků
Liverpool
Kelleher – Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Tsimikas (57. Elliott) – Milner, Fabinho (57. J. Henderson), C. Jones (57. Gakpo) – Saláh, Firmino (57. Díaz), Jota.
Adrián – Arthur, Carvalho, Konaté, R. Williams.

Sledovali jsme velmi zajímavý zápas, který nabídl osm branek a musel fanoušky bavit. Hosté vedli o dva góly, domácí čtyřmi brankami otočili. Ve druhém poločase ve druhé části pak Liverpool srovnal na konečný výsledek.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 5:22. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:10.
90+7'
90+7'
Oba celky se vehementně snaží urvat vítězství na svou stranu. Poslední minuta nastavení patří hostům, nejprve neuspěl Saláh, poté po Elliottově přihrávce pálil do šibenice Joe Gomez a domácí podržel McCarthy.
90+5'
Po následném rohu hlavičkoval z těžkého úhlu nad břevno Jan Bednarek.
90+5'
Dobrá rána Kylea Walkera-Peterse do vzdálenější šibenice po přihrávce Amo-Ameyawa, brankář hostů Kelleher však vytáhl skvělý zákrok.
90+4'
Obrázek hry se poslední minuty hry nemění, hosté mají velkou převahu a domácí se tak tak brání.
90+4'
Liverpool pokračuje v aktivní hře, vybojoval rohový kop a míč si chystá Harvey Elliott.
90+1'
Mohamed Saláh to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad brankou. Alex McCarthy bude rozehrávat.
90'
Domácí brankář rozehrává od své branky.
90'
Alex McCarthy vytáhl výborný zákrok, kterým vytáhl míč po střele Saláha.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut hry se bude nastavovat.
89'
Dnešní utkání sleduje 31 129 diváků.
87'
Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Samuel Amo-Ameyaw.
86'
ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Dominic Ballard.
85'
Mohamed Saláh to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal přes blok soupeře.
84'
Trent Alexander-Arnold rozehrává rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
83'
Alex McCarthy po nepřesné akci soupeře rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.
82'
Luis Díaz kombinuje na polovině hrací plochy, následně pokračují v aktivní hře hosté.
81'
Dostáváme se do finální fáze hry, Liverpool se tlačí do zakončení a obrana Saints má plno práce.
79'
Obrovskou šanci měli hosté, Mohamed Saláh se pokoušel prosadit, jeho lob překonal brankáře, ale míč se odrazil od tyče.
77'
Mohamed Saláh se propracoval do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná. Následně byla další rána nepovedená.
77'
ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Valentino Livramento.
76'
Harvey Elliott to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.
75'
Harvey Elliott se propracoval do zakončení, s jeho ránou si poradil brankář.
73'
Liverpool právě vstřelil branku!
Krásná akce hostů a je vyrovnáno. Mohamed Saláh vyslal do šance spoluhráče, povedenou ránou se prosazuje a srovnává stav zápasu DIOGO JOTA. Asistence: Mohamed Saláh.
72'
Krásná kombinace a po střele do prázdné branky sníženo, prosazuje se zcela volný CODY GAKPO. Asistence: Trent Alexander-Arnold.
71'
Hostující celek rozehrává autové vhazování na útočné polovině, sledujeme aktivní hru Liverpoolu.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, Southampton má náskok o dvě branky.
69'
Liverpool měl možnost rohového kopu, ale obrana domácích si dokázala poradit.
68'
Trent Alexander-Arnold rozehrává rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si poradila snadno.
67'
Kamaldeen Sulemana posílal centr před branku, ale obrana Liverpoolu si dokázala poradit se zajímavou akcí,
63'
Southampton právě vstřelil branku!
Rychlé přenesení hry a domácí celek navyšuje své vedení. Po pěkné individuální akci se střelou na vzdálenější tyč prosazuje ADAM ARMSTRONG.
62'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Stuart Armstrong,
ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Adam Armstrong.
61'
Žlutá karta pro tým Liverpool FC (Harvey Elliott).
61'
Roméo Lavia zůstává ležet na hrací ploše, má nějaký zdravotní problém.
60'
Hodina hry je pryč, viděli jsme zatím pět branek a ve druhém poločase se domácí fotbalisté dokázali poprvé v zápase dostat se do vedení.
58'
Trent Alexander-Arnold rozehrává volný kop na útočné polovině, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
57'
Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Harvey Elliott,
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Cody Gakpo,
ze hřiště odchází Fabinho, přichází Jordan Henderson,
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Luis Díaz.
56'
Liverpool kombinuje na útočné polovině hrací plochy, zatím se ale marně pokouší vypracovat si výraznější šanci.
54'
Aktivně hrající Mohamed Saláh se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána ze střední vzdálenosti končí vedle branky.
53'
Jan Bednarek si počínal velmi dobře a dokázal zastavit střelecký pokus soupeře. Zblokoval ránu.
52'
Hosté mají více ze hry, snaží se hrát aktivně, ale na útočné polovině přišli o míč. Hrát tak mohou domácí.
51'
Hostující fotbalisté se nyní usadili na polovině soupeře, ale mají problémy s finální fází.
50'
Brankář domácích rozehrává od své branky, rozhodl se rychle přenést hru, ale nedokázal najít přesněji spoluhráče.
49'
Obrovskou šanci měl Liverpool na vyrovnání, ale z hranice malého vápna nedokázali hosté prostřelit brankáře.
48'
Bleskové přenesení hry a domácí celek se k velké radosti publika dostává do vedení. Po nádherné individuální akci se prosazuje střelou, která překvapila brankáře, KAMALDEEN SULEMANA.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.
46'
Čtyři branky jsme viděli v prvním poločase, aktuálně tedy v zápase, ve kterém vzhledem k tabulce o změnu pořadí nejde, platí vyrovnaný stav 2:2. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, domácí srovnali.
45+3'
45+2'
Liverpool se usadil na polovině soupeře, kde se pokoušel něco vymyslet, ale nedokázal přesněji vypálit. Obrana byla pozorná.
44'
Rohový kop mají k dispozici domácí fotbalisté, centr se snesl před branku, ale gólman výborně zasáhl proti následné střele.
43'
Hostující celek se musí nyní bránit tlaku soupeře, ale Kyle Walker-Peters nedokázal nic vymyslet.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, souboje o míč jsou nyní především na polovině hrací plochy.
39'
Mohamed Elyounoussi to zkoušel individuálně, ale nedokázal přejít přes obránce směrem k brance.
38'
Domácí tým bude rozehrávat na polovině hrací plochy, následně ale neměl, kam hrát, a tak se hra vrací na polovinu.
35'
Zhruba deset minut hry nás dělí od konce zápasu, více ze hry mají hostující fotbalisté, kteří se usadili na polovině soupeře a pokouší se něco vymyslet.
33'
Liverpool se usadil na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale domácí obrana hraje pozorně.
32'
Southampton po vyrovnávající brance hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím na další výraznější šanci čekáme.
31'
Domácí hráči mají možnost volného kopu. Centr zamířil přímo na branku, ale brankář byl pozorný.
30'
Půlhodina hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, který musí fanoušky bavit. Aktuální stav je už 2:2.
28'
Obrovská chyba zadní řady hostujícího celku, domácí rychle přenesli hru a Watcott našel před brankou nabíhajícího spoluhráče. Míč získal KAMALDEEN SULEMANA, který dokázal prostřelit brankáře. A máme vyrovnáno. Asistence: Theo Walcott.
28'
Carlos Alcaraz nedokázal proměnit svou dobrou pozici pro lepší zakončení.
27'
Následoval rohový kop z druhé strany. Akce pokračovala dál, a pak z druhé vlny pálil Curtis Jones. Jeho rána končí vedle.
26'
Trent Alexander-Arnold rozehrává rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
25'
(Kostas Tsimikas si v souboji se soupeřem počínal příliš nedovoleně, a tak bude rozehrávat soupeř. Hostující hráč vidí za své chování žlutou kartu.
23'
Hostující celek pokračuje v dobré akci, po volném kopu se míč dostal před branku, ale nikdo z hráčů v zeleném nedokázal skórovat.
22'
Lyanco si počínal v souboji jeden na jednoho nedovoleně, a tak budou rozehrávat hostující hráči.
20'
Po krátké přestávce na to, aby se hráči napili, zápas pokračuje dál. Jsme zhruba v polovině prvního poločasu.
19'
Tento zápas musí fanoušky bavit, máme tu další branku. Sulemana už mohl zakončovat, ale rozhodl se, že bude v akci pokračovat. Přihrál do míst, ke byl volný JAMES WARD-PROWSE. Jeho zakončení ke vzdálenější tyči mířilo mimo dosah brankáře. Asistence: Kamaldeen Sulemana.
17'
Domácí na polovině hrací plochy vybojovali míč, Kyle Walker-Peters to zkoušel individuálně, ale ve finální fázi přišel o míč.
16'
Caoimhin Kelleher rozehrává od své branky, přenechal míč spoluhráčům. Ti o něj však přišli.
15'
Domácí se marně pokoušejí se soupeřem držet krok, více ze hry mají hosté. Kamaldeen Sulemana neuspěl proti dvěma soupeřům.
14'
Aktivní hra hostů pokračovala dál i po vstřelené brance. Po rychém přesunu hry a chybě obrany se do zakončení dostal ROBERTO FIRMINO. Jeho zakončení mířilo mimo dosah brankáře, a tak vedou zaslouženě hosté. Asistence: Fabinho.
10'
Hostující celek je v tomto zápase favorit a tuto roli plní. Po chybě domácí obrany se do zakončení dostal DIOGO JOTA. Jeho projektil končí v brance.
10'
Mnoho fotbalové krásy jsme zatím neviděli, sledujeme klidnější pasáž hry, sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy.
8'
Kostas Tsimikas otočil směr hry a snaží se něco vymyslet na útočné polovině. Liverpool má převahu v úvodu zápasu.
7'
Domácí brankář rozehrává od své branky, obránci se rychle zapojili do hry.
6'
Kyle Walker-Peters to zkoušel individuálně, ale jeho rána byla zblokovaná.
5'
Mohamed Saláh se po pěkné individuální akci nedokázal dostat do střelecké pozice.
4'
Domácí brankář Alex McCarthy se zapojil do rozehrávky od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.
4'
Lyanco si na poslední chvíli dokázal poradit s nebezpečně vypadající akcí, a tak mohl Kyle Walker-Peters otočit hru.
3'
Mohamed Saláh vybojoval další vhazování na útočné polovině, sledujeme zatím hostující aktivnější hru.
2'
Hostující celek vybojoval vhazování na útočné polovině, Trent Alexander-Arnold pokračoval v akci.
1'
Domácí hrají v bíločerveném, hosté v zeleném. Zápas začal.
1'
Favorit zápasu je naprosto jasný, jsou to hosté. Ti jsou v tabulce ligy na páté pozici a mají jistý postup do skupinové fáze Evropské ligy. V posledních pěti zápasech bodovali, po čtyřech výhrách přidali remízu s Aston Villou 1:1. Naopak hostující celek prožil velmi nepovedenou sezonu, jejímž výsledkem je sestup z Premier League do nižší soutěže. Klubů se vůbec nedaří, Southampton z 37 zápasů vyhrál jen šest a šestkrát remizoval. Celkem má 24 bodů a s přehledem je poslední.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky anglické Premier League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Southampton a Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.